Křečkováni a zloba

Ahoj, chtěla jsem se podělit o názory druhých na toto téma. Budu ráda, když se budu moct poradit s někým, kdo má v rodině člověka s touto chorobou.....
18.2.2018

Diskusi založil(a) 18.2.2018 Lulili

reagovat helza 5.3.2018 17:55  35%    +  -

Lulili: Asi jediná rada.

reagovat Lulili 5.3.2018 16:19  5%    +  -

helza: já to viděla. No ps.řekl nevšímat a pokud možno nekomunikovat.

reagovat helza 4.3.2018 17:26  34%    +  -

Lulili: Já jsem se kdysi koukala na ten seriál » Po krk v odpadcích « . Jestli jsi to neviděla, koukni se na to, možná ti to něco přinese - je tam dobře vidšt jak moc jsou tito lidé tím problémem zasaženi. Na té stránce s videem je těch dílů víc.

Vy sami jste byli někde u psychologa? Aby vám poradil, jak se tím vy máte srovnat.

reagovat Lulili 3.3.2018 15:57  5%    +  -

helza: když na mě zkouší ať schovávám obaly atd....tak ji pošlu kamsi....a to je schopna volat třeba 3 dny kvuli tomu. No vždy bloknu telefon.

reagovat Lulili 3.3.2018 15:55  5%    +  -

helza: Neuvědomí si nic... prostě masakr. Ani kus papíru nehodí do popelnice. Křečkuje co se dá. I PC má zahlcenej. Protože nic nesmaže. Od odpadků až po počítač. Vše se hodí

reagovat helza 3.3.2018 13:50  37%    +  -

Lulili: Tak to musí být něco strašného. A opravdu nepomůže nic. Leda že si sama uvědomí, že přichází o ty, které ji mají rádi a začne chtít s tím něco dělat. Tedy léčit se s pomocí odborníka.

reagovat Lulili 3.3.2018 13:19  5%    +  -

helza: Ano žena....moc se tu nechci rozepispvat... je to děs a nic s tim člověk nenadělá.

reagovat helza 2.3.2018 20:00  36%    +  -

Lulili: Takže to je žena? Nebo jsem to špatně pochopila?

reagovat Lulili 2.3.2018 13:23  5%    +  -

helza: to jsem blbě napsala. Já žiju s partnerem, ale s tou dotyčnou žije její partner

reagovat helza 2.3.2018 9:49  35%    +  -

Lulili: A jak to snáší partner? Neplánujete se v budoucnu sestěhovat? Možná by stálo za to to učinit už teď a od té zloby se odstřihnout. Ony se rány do srdce těžko hojí, nestojí to za to ani kdyby měl přijít o případné dědictví (pokud v tom hraje nějakou roli). My jsme se s mým muže taky brali po krátké známosti pod tlakem okolností a jsme spolu už téměř 40 let a šťastní.

reagovat Lulili 1.3.2018 20:10  5%    +  -

helza: bydlime jinde, s tim clovekem zije partner. Jenze i tak tu zlobu poslouchame take...telefonicky a nedej boze kdyz se vidime

reagovat helza 1.3.2018 18:20  34%    +  -

Lulili: Nemůžete udělat vůbec nic, jenom se odstěhovat

reagovat Lulili 1.3.2018 14:54  5%    +  -

Jojo je to tak. Cely zivot uz bude rvat....jsme ti spatni ze jsme se kdysi pokusili uklidit barak plny sracek....ale k nicemu. Kupi znovu

reagovat helza 24.2.2018 16:17  38%    +  -

velvetka: zloba k tomu patří, jak jsem vyrozuměla z toho, co píšeš, proto, že nemocný nesnese, aby mu jeho nahromaděné věci někdo uklidil, natož vyhodil.

Kdysi šel v TV anglický seriál "po krk v odpadcích". Byl o mnoho podobně nemocných lidech a bylo vidět, jak strašně těžké je pro ně rozloučit se i s tím nejnepatrnějším předmětem a jak nesmírně dlouhou cestu musí ujít, aby dospěli k takovému rozhodnutí. A to s nimi pracoval psycholog. ZDE je o něm něco napsáno.

reagovat helza 24.2.2018 16:02  38%    +  -

velvetka: Ano, na netu je o tomto problému mnoho. Například TADY

Mě zaujalo, proč se této chorobě říká Diogénův syndrom. Ten název je vlastně ironie, neboť Diogénes byl pravý opak.

reagovat velvetka 24.2.2018 15:55  12%    +  -

Lulili:

...tak to je klasika sběrač, hodí se mu všechno a všechno sbírá, někteří v tom mají pořádek a někteří bordel, zaneřádí s tím byt nebo barák, čím dyl to trvá tím dyl zaneřáduje, sám si od toho nepomůže, protože pro něho je to normální, bud utéct nebo psycholog či psychiatr...
...muj byvaly takovy byl, ale já tenkrát nevěděla proč to dělá a proč se tak zlobil, když jsem to chtěla protřídit, radši jsem utekla!
...ale s odstupem času si taky mylím, že je to i nějaké genové zatížení, jeho babička i teta byly takové hromadilky!!!

reagovat Stefanie 24.2.2018 9:28  25%    +  -

Křečkování -psychická porucha skladování a hromadění věcí a harampádí

reagovat helza 23.2.2018 16:20  38%    +  -

Lulili: já trochu guglila a našla jsem jenom chorobné hromadění, tedy Diogénův syndrom. Ale ta zloba u toho jako projev nebyla, to je asi něco jiného, než o čem píšeš. Nebo ne?

reagovat Lulili 23.2.2018 13:40  5%    +  -

helza: Ahoj, jelikož se jedná o blízkého příbuzného, chtěla jsem to mít soukromne. Ale co, takto to bude asi zajímavější.
Mám potvrzeno, že jde o chorobu. Ale pokud nemocný nepřizná že má problém. Nikdo s tím nehne

reagovat helza 23.2.2018 9:38  37%    +  -

Lulili: Jinak - píšeš, že je to choroba, to víš, nebo si to myslíš? Taky by mě to zajímalo. Možná tím trpí soused.

reagovat helza 23.2.2018 9:36  37%    +  -

Už jsem si říkala, že ti napíšu. Téma, které by mnohé mohlo oslovit, jenomže diskuse byla uzavřená. Je fajn, že už není. Chápu, že se zdá takové téma hodno diskrétnosti, ale zpočátku by měl být přístup volný.

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Křečkováni a zloba
Diskusi založil(a): Lulili
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?