Rovnátka v pozdějším věku ano nebo ne? Má někdo zkušenosti? Poraďte mi prosím.

Jelikož mám předkus a mám pocit že zuby se mi zhoršily resp mám větší mezery, tak zvažuji nad rovnátkami. V dětství jsem je nosila ale nyní po xxx letech to fakt nejde znát, i můj zubař mi sdělil že to nejde vidět. Nové rovnátka vyjdou docela dost ale děsím se abych po dvou letech co se budu trápit nošením atd, tak aby se mi to nevrátilo zpět. Ptám se tedy jestli má někdo tady zkušenost s rovnátkami a hlavně jak se chovají zuby za nějakou dobu po nošení, nebo to jsou zbytečně vyhozené peníze. Míchají se mi různé názory ale nikdo nemá zkušenost s nošením v pozdějším věku. Prej vykašli se na to stejně se to vrátí zpět.
13.4.2018

Diskusi založil(a) 13.4.2018 aaamalkaa

reagovat Helenita 31.7.2018 21:25  5%    +  -

rovnátka se podle mě dají nosit v každém věku.

reagovat E.T. 14.7.2018 13:18  100%    +  -

zdravim, mne je pres 40 a nosim pruhledna rovnatka....ucim, bala jsem se problemu s výslovnosti, ale bez problemu

reagovat macronka 25.5.2018 15:46  5%    +  -

Ahoj, já měla rovnátka až ve 25 a asi to není nic příjemného, ale zvykneš a pak budeš ráda, že jsi se k tomu rozhodla. Vidím čím dál víc starších lidí s rovnátky a já to vnímám absolutně pozitivně. Naopak nechápu lidi, co nemají hezké zuby a nechají to tak být. Je to investice na celý život. Objednej se na konzultaci a uvidíš:)

reagovat aaamalkaa 17.4.2018 21:17  5%    +  -

AlA: No jo z jedne stany nebudou ale z druhe co ja vim co bude treba za5-10 co kdyz se to fakt vrati zpet.

reagovat aaamalkaa 17.4.2018 21:15  5%    +  -

Zdravím všechny příchozí

Děkuji za všechny reakce.

Helza: No docela tomu věřím to co píšeš, já měla jako dítě ty rovnatka co si tu vložila, ale fakt mam ty zuby ted dopředu. jinak Cena od 30-45 000,-mno ale desím se abych treba po trech letech nerekla tak a je to zpet, protoze jak pises čelist se mi asi nesrovna.

reagovat AlA 16.4.2018 10:13  5%    +  -

To vůbec ničemu nevadí. Vždyť je to pro Vás. Na ostatní co si budou myslet. Na to se vykašlete.

A vyhozené peníze? Kdyby Vás to netrápilo ,tak to neřešíte. Protože o tom píšete, tak to chcete řešit, proto to vyhozené peníze nebudou.

reagovat helza 16.4.2018 9:48  5%    +  -

Mata69: Je to takový prý český problém - máme geny smíchané z úzkolebých Germánů a širokolebých Slovanů. Kdo zdědí úzkou lebku a Slovanskou čelist, tomu se prostě zuby do huby nevejdou a musí se i některé trhat. Kdo to zdědí obráceně, problémy nemá, kupuje si největší mezizubní kartáčky a je v pohodě. Jenom mívá občas dost velké mezírky mezi zuby. Ale mám dojem, (podle známých, co to tak mají) že mívají sklov k vypadávání zubů a mívají brzy klapáky. Takže taky nevýhoda.

reagovat Mata69 15.4.2018 21:03  8%    +  -

helza: nejmladšímu budou roztahovat čelist, že ji má úzkou a pak zamecky na srovnání skusu.

reagovat Mata69 15.4.2018 21:01  8%    +  -

helza: podle mne to nejde takhle šmahem říci, kazdy má tu vadu jinou. A ty ceny....no...to samé. Můj starší syn nosil zamecky necelé 2 roky, pak jen takový bazmek na "utvrzení" nebo zafixování na noc. A to mu nejdřív dělali mezeru mezi zuby, aby tam pak zaparkovali zub, který mu rostl za ostatními. Znám děti, které nosily rovnatka i 4 roky.

reagovat evelyn 15.4.2018 19:55  10%    +  -

helza: moje holky mely obe tyhle vytahovaci, starsi trhali dokonce 4 zuby, protoze nemela na vsechny misto,

reagovat helza 15.4.2018 11:59  41%    +  -

evelyn: Já ty ceny brala z netu, když byla holka malá, stály fifní 6000 Kč, ty sundávací byly na pojišťovnu zdsrma. Byly jako klapáky, přes celé patro. Uprostřed byly rozpůlené, mezi těmi půlkami byl šroubek a ona měla malý klíček, kterým si ty půlky od sebe roztahovala. Takže se tvarovala ta čelist i zuby.

Taky jsem četla na netu, že teď dávají tyto "bazneky" před fixníma rovnátkama, nebo po nich, aby se rozšiřovala ta čelist. Fixní rovnadla jsou nalepená na zubech a spojená drátkem a tahají jenom za ty zuby, srovnají je, ale čelist nezmění.

Hledala jsem je na netu, už asi stejné nedělají, ale vypadaly nějak takhle:

reagovat evelyn 15.4.2018 11:15  100%    +  -

helza: Dcery vyvdana dcera nosi ted nejakej fixni bazmek v puse, co ji roztahuje celisti, uz to ma dobrej rok, no a ted dostane rovnatka, oboji ma svou cenu, prvni 1800:- rovnatka 8000:- (taky fixni), holka ma 12, takze ta cena se lisi od tebou uvedene, asi mladistvi maj nejakej rabat, ale palka je to taky, efekt jeste nelze posoudit, jak jsem psala, zatim je v prvni fazi.

reagovat helza 15.4.2018 10:08  41%    +  -

aaamalkaa: Mám dobrou kamarádku, která je zubní technik, nebo co, prostě ta rovnátka vyrábí. Když kdysi dcera potřebovala rovnátka, ortodontistka rozhodně trvala na fixních. A tehdy mi kamarádka řekla, že fixní se preferují proto, že je to v současnosti módní a že si to děti nemohou sundávat. Ale působí na zuby a rovnají zuby, nikoliv ty čelisti (nebo co). Takže zuby se sice srovnají, ale trvá to velice dlouho a po čase se mohou vrátit zpět, protože čelist je pořád stejná. Což je asi váš problém. Normální, klasická vyndávací rovnátka, pokud je člověk nosí tak, jak má, rovnají primárně čelist (u dcery celé patro) a následně se srovnají zuby, takže nehrozí, že se opět vrátí tam, kde být nemají. Navíc je u fixních vždy horší zubní hygiena, tudíž u někoho i kazivost. Dcera poctivě nosila vyndávací a měla srovnáno velice brzy a nastálo. Nejprve je nosila celý den a noc, po nějaké době už pouze v noci. Oproti spolužačkám s fixními je měla srovnané mnohem dříve.

Mimochodem cena fixních a sundávacích je nesrovnatelná koukala jsem na net, stojí 3 900 - 4 900 Kč, ty fixní jsou od 27 540 Kč. A kamarádka tvrdila, že i to jeden z důvodů, proč se nutí fixní rovnátka.

reagovat aaamalkaa 13.4.2018 20:25  5%    +  -

No je to fakt dilema tak uvidime jak mi to vysvetli a tak jdu az v cervnu ale porad mi to honi hlavou je to darda je fakt ze nechteji to najednou ale postupne ale i tak. hlavne treba mak nemuzu si dat a tak a desim se cisteni tech zubu ze ikdyz se snazim tak proste porad neco vidi tak grrr..... vis jak no at pak nezjistim ze i pres vsechnu snahu to je v kelu

reagovat Mata69 13.4.2018 19:07  61%    +  -

aaamalkaa: chodila jsem s prostředním synem, ted s nejmladším a všechno moc dobře vysvětlila ale rozhodnutí nechala na nás, ba ještě více ať si rozhodne syn, protože to především pro něj bude znamenat omezení a nepříjemné zásahy. Má taky předkus a říkala že pak zuby dříve odcházejí. A vis co, u každého to je jiné.

reagovat aaamalkaa 13.4.2018 18:45  5%    +  -

Ahoj ano jdu v cervnu k ortodontistce, ale stejne mám pocit že ona mi řekne kolik to bude stát a snad jaky bude postup , ale podle mne mi neřekne hele to je zbytečné s tím něco dělat to budete mít brzy zase zpátky a hlavně mají z toho peníze. No nevím právě mám z toho takový dojem, ale třeba se mýlím znáš to.

reagovat Mata69 13.4.2018 16:54  61%    +  -

Tohle by ti ale měl všechno zodpovědět ortodontista. Být tebou, objednala bych se na prohlídku a prokonzultovala to s ním.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Rovnátka v pozdějším věku ano nebo ne? Má někdo zkušenosti? Poraďte mi prosím.
Diskusi založil(a): aaamalkaa
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si