Kde je nejlepší spořit?

Hezký den všem,
ráda bych se zeptala, kde spoříte. Kde to je nejlepší, nejvýhodnější?
Finanční poradce mi nabízí nějaké investiční spoření (peníze se investují do fondů či akcií), že prý to je nejvýhodnější. Ale moc se mi to nezdá, mám z takového spoření strach.
Prosím poraďte.
9.10.2018

Diskusi založil(a) 9.10.2018 LENNNA

reagovat Mata69 19.10.2018 22:13  73%    +  -

helza:

reagovat helza 19.10.2018 9:16  5%    +  -

Mata69: Ještě že tě tady máme.

reagovat N-ellinka 18.10.2018 18:27  5%    +  -

Mata69: Víš já tomu prd rozumím,mame na to pána ten nám všechno dělá,já se oto vubec nemusím starat.

reagovat Mata69 18.10.2018 17:52  75%    +  -

N-ellinka: prodlouží? Stavebko není potřeba prodlužovat, to běží klidně dál, jen prostě nesmíš přespořit tu cílovou částku. Jestli ti to ale "prodlužovali", tak ti nejspíš původní smlouvu předělali.

reagovat N-ellinka 18.10.2018 17:15  5%    +  -

Mata69: mě to vždycky prodlouží ,mám to asi 15let. spořím 1500 ale ze začátku jsem spořila 500. ale nevím jakou mam urokovou sazbu.

reagovat Mata69 18.10.2018 17:03  75%    +  -

N-ellinka: a když už píšeš o těch "hodně letech" - nevím kolik spoříš, jakou máš cílovou částku - ale bacha na to! Cílovou částku nesmíš přespořit.

reagovat Mata69 18.10.2018 17:02  75%    +  -

N-ellinka: píšeš, že hodně let...otázka je, jakou máš úrokovou sazbu. To, co jsem psala platí pro nové smlouvy.

reagovat N-ellinka 18.10.2018 17:01  5%    +  -

Mata69: já jsem dneska dve ve fronte žensky poslouchala jak si o tom baví tak jsem tak nad tím přemejšlela.

reagovat N-ellinka 18.10.2018 17:00  5%    +  -

Mata69: děkuji,tak mě to napadlo,já mám u wustenrot ale už hodně let. Taky jsem spokojená.

reagovat Mata69 18.10.2018 15:55  75%    +  -

N-ellinka: mrkni třeba sem

reagovat Mata69 18.10.2018 15:53  75%    +  -

helza: jsou hodně stejná, hlavně státní podpora je u všech stejná, logicky, ale všechny stavební spořitelny chtějí klienty, takže podmínky zcela stejné nemají. Myslím, že je dobré si to porovnat.

reagovat Mata69 18.10.2018 15:52  75%    +  -

N-ellinka: drobné rozdíly se tam najdou. U Wüstenrotu je krapet vyšší úroková sazba z vkladů (1,2% Wüstenrot; 1% Liška, ale při pravidelném měsíčním spoření), pro mladé do 25ti let to mají víc výhodné než Liška (až do cílovky 300 tisíc bez poplatku za sjednání) a Wüstenrot má o něco nižší poplatek za vedení účtu.
No, takže zase tak drobné rozdíly to nejsou. To všechno dohledáš na netu.

reagovat helza 18.10.2018 13:02  5%    +  -

N-ellinka: Tohle asi ví pouze odborník. Já si jako laik myslím, že stavebko je dotované státem a tedy má nějaká celostátní pravidla a ta by měla platit všude. Já měla modrou pyramidu a byla jsem moc spokojená.

reagovat N-ellinka 18.10.2018 11:31  5%    +  -

Holky a jaky je rozdil mezi stavebkem liška a stavebkem wuestenrot?? Já si myslím že žádný .

reagovat helza 17.10.2018 10:32  5%    +  -

Mata69: No, já jsem zatím v klidu, ale taky budu muset pomalu začít řešit "kam s nimi". Čím jsem starší, tím jsem nerozhodnější. Takže se už na to netěším.

reagovat Mata69 16.10.2018 16:27  80%    +  -

helza: ale to není špatně, že ti prodávají produkty svého zaměstnavatele, pokud je ale nastaví podle tvých potreb a podminek. Ani ti radoby nezávislí nabizeji jen to, co maji v portfoliu a zalezi jak jsou ke kterému produktu motivováni. Je jedno pro koho pracuje ten poradce - jestli pro jednoho poskytovatele nebo je to broker- záleží jak ti to napasuje na tvé potreby. A je špatně, když to co dva roky celé překopává a nebo hnedka mění když přejde jinam.

reagovat diblinda 16.10.2018 16:21  10%    +  -

no správně by jsi měla říct, co požaduješ a oni by ti měli nastavit to nejlepší, mně končila pojistka na syna, tak jsme nakonec překopali všechno na ještě lepší podmínky než před tím, to samé jsem si dělala u nemovitosti a domácnosti, ale to už sama v konkrétní pojišťovně a musím pochválit pracovnici, že se opravdu velmi snažila

letos jsem předlávala i pojištění manželovi podnikatelské činnosti, děláme v zemědělství, tak byla nutnost rozšířit a taky se holčina hodně snažila

reagovat helza 16.10.2018 15:26  20%    +  -

Mata69: Právě proto se mi zdá, že některé poradkyně prodávají produkty svého zaměstnavatele a neradí ti to protebe nejvýhodnější.

reagovat Mata69 16.10.2018 13:47  81%    +  -

helza: to je špatně, když ti poradkyně přejde jinam, že ti původní věc ruší a chce sjednat novou tam, kde pracuje. To si tě jen pretahuje a divila bych se, kdyby to bylo pro tebe nějak super výhodné. U těch aut, to tak zcela neplatí. A bonusy se ti započítávají u jiných pojišťoven taky.

reagovat helza 16.10.2018 11:50  19%    +  -

Mata69: Aha. No mne nejvíc znejistilo, když poradkyně přešla k jiné pojišťovně a hned mi chtěla předělat celou pojistku na tu novou pojišťovnu. Tak nevím.
Auto máme teda pojištěné u jakési společnosti, která nám sama vybírá, co je pro nás nejlepší a nestaráme se o to. Protožejsme celé roky žádnou událost neměli, máme u ní už docela vysoké bonusy. Tak to se ukecat nenecháme.

reagovat Mata69 15.10.2018 21:48  81%    +  -

helza: dnes už jen školení nestačí, musí mít certifikaci od čnb.

reagovat Mata69 15.10.2018 21:47  81%    +  -

LENNNA: jenže netuším co je to za konkrétní "investiční spoření" od jaké banky, nebo investiční společnosti, tak těžko říci. Písni mi do vzkazů, jestli chceš, ať to tu nevypadá jako reklama. Je divné, ze ti nabizi cosi jako "nejlepsi", musi ti to zduvodnit proc je to právě pro tebe nejlepší.

reagovat Mata69 15.10.2018 21:27  81%    +  -

Ono to dela dojem, kdyz doporuci tu pojistku, jinde penzijka, jinde spoření. Neni to ale zaruka, ze je to ok.

reagovat Mata69 15.10.2018 21:26  81%    +  -

helza: i od jedné banky (pojišťovny, brokerské spolecnosti) to je poradce. A bohužel jako ve všech oborech jsou špatní i dobří. To, he nabízí produkty jen jedné společnosti není špatně, může to být vázaný zástupce a jiné nabízet nesmí. Jen musí tý produkty nabízet tak, aby zohlednily potřeby a očekávání klienta. Jeden dokonalý produkt pro všechny neexistuje. A poradce brokerské společnosti (nabízí pro více bank, pojišťoven,...) zdaleka nemusí být tak nezávislý, jak se prezentuje, vůbec nemusí vybrat napříč trhem to nejlepší. To laik těžko posuzuje, a i tihle poradci jsou odměňování provozem, logicky.

reagovat helza 12.10.2018 19:54  16%    +  -

diblinda: tak takovou jsem nikdy nepoznala. To byla opravdu poradkyně. Možná už dělá jinou práci.

reagovat diblinda 12.10.2018 18:26  14%    +  -

helza: ne, opravdu poradkyně, měla jsem věci od různých společností,pojistku jinde,spoření jinde, důchod taky jinde, z počátku se opravdu starala, volala mi i v průběhu roku, no ale pak když jsem potřebovala něco nového, tak slíbila, že zajistí, ale už se neozvala, naštěstí ty společnosti během 10 let otevřely pobočky u nás ve městě, tak jsem si zařídila vše sama

reagovat helza 12.10.2018 16:38  16%    +  -

diblinda: A byla to poradkyně jako poradkyně, nebo pracovnice nějaké banky, či pojišťovny?

reagovat diblinda 12.10.2018 15:29  14%    +  -

helza: no na mně se finační poradky ně vyprdla, když jsem po níněco chtěla, tak jsem musela pořešit sama, fungovala dobře akorát 5 let, až na ten jeden kiks, který mně stál asi třicet tisíc,ostatní funguje k mé spokojenosti

reagovat helza 12.10.2018 12:44  16%    +  -

Mata69: Já jsem poznala čtyři finanční poradkyně, jednou je i moje snacha. Ale jedna pracovala na poště, dvě pracovaly v bance, snacha v pojišťovně. A všechny absolvovaly nějaké školení a celé jejich finanční poradenství vlastně spočívalo v doporučování a prodej produktů jejich zaměstnavatele. Poradkyni nesvázanou s nějakým konkrétním podnikem neznám a ani nevím, kde takovou hledat.

A co hůř, když jsem si nějaký ten produkt takové poradkyně pořídila a ta po čase přešla k jiné bance, tak za mnou přišla a radila mi taky přejít k oné jiné bance. To opravdu nepovažuji za finanční poradenství.

reagovat helza 12.10.2018 12:33  16%    +  -

diblinda: My to taky budeme muset nějak inteligentně pořešit, až doděláme nutné věci okolo domu a nebudou hrozit náhlé výdaje. Zatím, když našetříme víc, tak to rozdělujeme mezi děti.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Kde je nejlepší spořit?
Diskusi založil(a): LENNNA
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti -> Adopce
Přečtěte si