Patní ostruha

Od Ledna mám patní ostruhu nic nezabírá,absolovala jsem rázové vlny,ultrazvuk,lejzr. Dneska jsem četla že pomáhá homeo hekla lava . Jaká je vaše zkušenost s patní ostruhou.Ještě jsem si říkala jestli není více druhů razových vln,protože já jsem platila za každou 250kč a když jsem koukala někde v PH stojí 500-600kč.
16.10.2018

Diskusi založil(a) 16.10.2018 N-ellinka

Půl litru octa (nezředěný jablečný + obyčejný, půl na půl) ohřát trochu ve sklenici, třeba v mikrovlnce. Nalít do podloženého lavoru, aby ocet stekl hlavně k patám. Máchat v tom patu, klidně obě, nejméně! hodinu denně. Doporučuji i déle. Ani po třech hodinách máchání se na kůži neprojevilo nic špatného. Na té době asi závisí nejvíce. Potom nohy omýt a namazat nějakou mastí na nohy, paty .... Já to mažu svoji konopnou mastí. Ale sama konopná mast ostruhu nevyřešila. Maže se proto, aby byla kůže vláčná. Jestli je moje úvaha správná, tak ocet prostoupí masem ke zvápenatělému výrůstku, či šlase a zvápenatělé postupně rozpustí a tělo to bez problému vstřebá. Po 15-ti dnech bych doporučoval četnost toho máchání zvlolnit. Jen preventivně, 1x za týden, či měsíc.Ocet můžete použít i opakovaně, jen přidávat trochu čerstvého.

N-ellinka 7.2.2019 20:04

reagovat Sallow 9.3.2019 19:23  100%    +  -

Kamarádka má také problém s patou. Dostala na to minutové 4x ozářko. Jezdila na to na Karlák. Prý ji to pomohlo. Cítí se hned lépe a skoro jí to už nebolí.

reagovat helza 9.3.2019 17:59  8%    +  -

N-ellinka:

reagovat N-ellinka 9.3.2019 8:47  10%    +  -

ahoooojky,tak chodím na obstřiky pata bolí méně,mam okolo ostruhy zánět.

reagovat elain 15.2.2019 19:48  100%    +  -

N-ellinka: teď jsem trochu četla lékařskou zprávu a mám to asi zánět šlachy nebo svalu. Věřím, že budu brzy fit.

reagovat N-ellinka 15.2.2019 19:11  13%    +  -

elain: ty brdo,tak to je teda šílené. At jsi fit

reagovat elain 15.2.2019 17:42  100%    +  -

N-ellinka: s pravou nohou jsem chodila na ozářky a v pohodě, ale teď prý se musí nejdřív ultrazvuk, nebo rázové vlny. Když bych byla nucena ještě někdy jít (klepu, klepu ať ne), tak budu trvat na ozářkách.
Ať Ti všechno dobře dopadne a myslí, že trápit se nemá cenu.

reagovat elain 15.2.2019 17:38  100%    +  -

Hezký večer všem,

N-ellinka: teď jsem to psala holkám na diskuze kam chodím, tak to tu zkopíruji. Jen podotknu, že celou dobu, jak mi to dělali ultrazvukem mně to nebolelo, až jsem končila v pátek a v sobotu jsem měla problém.

Měla jsem problémy s nohou po ultrazvuku, jak mi "ničili ostruhu", v sobotu mi noha otekla a s bolesti jsem se na ni postavila, vydržela jsem to do středy a ráno jsem jela k MUDr, ta mně okamžitě sanitou "lifrovala " do nemocnice v Novém Jičíně, měla podezření na trombozu. Ta se naštěstí nepotvrdila, ale prošla jsem internou i chirurgigii, ale nic nezjistili. Tak mi to něčím namazali - mám to až do zítra - a v pondělí jedu na kontrolu. Chodím, někdy to bolí, ale jde to, jen se mi nic nechce, ani tady moc ne.

reagovat N-ellinka 15.2.2019 10:45  13%    +  -

elain: pomáháto???? Já stále trpím,zatím se mě nechce nikde chodit když je ta epidemie chřipková.

reagovat elain 8.2.2019 17:06  100%    +  -

Hezký večer všem.

Aid, N-ellinka: , dnes jsem byla na posledním ultrazvuku (nebo co to je)a uvidím, co bude dál. Dobrých a osvědčených rad není nikdy dost

reagovat Aid 8.2.2019 13:47  5%    +  -

Mata69: Ocet jako ocet. Možná. Zvápenatělé se rozpouští kyselým, tedy kyselinou. Asi by šla i citronová nebo mravenčí, ale ten ocet byl ve větším množství nějak snadněji po ruce. A proč i trochu toho jablečného? No co kdyby v něm přeci jenom něco bylo.
https://sjidelnicek.cz/potravina/jablecny-ocet/

reagovat Mata69 7.2.2019 23:52  20%    +  -

elain: já používala obyčejný ocet

reagovat Sallow 7.2.2019 20:54  47%    +  -

N-ellinka: DÍKY - že jsi to dala na nástěnku. Ono by to rychle zapadlo na diskusi. Je dobré se časem mít kde poučit, jak na bolavé paty.

reagovat N-ellinka 7.2.2019 20:15  5%    +  -

Aid: Jsem to dala na nástěnku

reagovat Aid 7.2.2019 19:57  5%    +  -

elain: Také hezký večer.
O ten recept projevilo zájem zatím asi 10 lidiček. Někteří dali vědět, že to někdy vyzkouší. Kolik zkusilo, nevím. Zatím se tři hlásí k tomu, že to jednoznačně pomohlo. Na nástěnku to dát neumím, ale nebude mi vadit, když to někdo zveřejní. Já tomu věřím a patřím mezi ty, co to chválí.
Tedy.
Půl litru octa (nezředěný jablečný + obyčejný, půl na půl) ohřát trochu ve sklenici, třeba v mikrovlnce. Nalít do podloženého lavoru, aby ocet stekl hlavně k patám. Máchat v tom patu, klidně obě, nejméně! hodinu denně. Doporučuji i déle. Ani po třech hodinách máchání se na kůži neprojevilo nic špatného. Na té době asi závisí nejvíce. Potom nohy omýt a namazat nějakou mastí na nohy, paty .... Já to mažu svoji konopnou mastí. Ale sama konopná mast ostruhu nevyřešila. Maže se proto, aby byla kůže vláčná.
Jestli je moje úvaha správná, tak ocet prostoupí masem ke zvápenatělému výrůstku, či šlase a zvápenatělé postupně rozpustí a tělo to bez problému vstřebá.
Po 15-ti dnech bych doporučoval četnost toho máchání zvlolnit. Jen preventivně, 1x za týden, či měsíc.Ocet můžete použít i opakovaně, jen přidávat trochu čerstvého.

reagovat elain 7.2.2019 19:32  100%    +  -

Hezký večer všem přeji.
Přidám se do spolku "pokusných králíků", momentálně chodím na ultrazvuk s patou a druhou mám asi 6 let po ozařkách a mám dojem, že mně začíná opět bolet. Zajímala by mně "léčba octem", ale nenašla jsem "recept", možná by bylo dobré, přidat tady na nástěnku.
Já jsem zase slyšela, nahřát polštářek s ovsem (l kg) na na něm paty nahřívat asi 1 hod. Zkušenost nemám.

reagovat Aid 7.2.2019 17:02  5%    +  -

Mata69: Poradil jsem to v průběhu asi měsíce a půl asi osmi lidem. Zatím si to nemohou vynachválit dva. Tedy tři, včetně mě. Uvidíme tak za 14 dnů, za měsíc, jestli se to vícekrát potvrdí. Potom abych se někam schoval, aby mě nějací otopédi-rehabilitátoři nezapíchli, že jsem je nápadem připravil o chleba. Když si vzpomenu jak jsem marně chodil rok a půl na rehabilitace s pravou patou. Něco i poplatil, ale hlavně oni čerpali od pojišťovny za nějakých 70 úkonů. A pak si někdo koupí dva octy a oni jsou bez práce. No, oslavovat budeme později, až se to vícekrát potvrdí. Vlastně my už můžeme. Zrovna jsem stáčel loňské červené, tak nazdraví.

reagovat Mata69 7.2.2019 15:27  20%    +  -

Aid: jo, to jsem se snažila máchat co nejdéle, minimálně hodinu jsem patu měla vždycky namočenou a pak jsem používala i ten lektvar, co jsem si umíchala.
Dneska jsem docela dost nachodila, po dlažbě, i obchody - vím bezpečně, že tak měsíc zpětně bych už na nohu ani nemohla došlápnout a dneska? - fakt dobrý, pata nebolí, došlapuji v pohodě.
To je neuvěřitelný.

reagovat Aid 6.2.2019 23:39  5%    +  -

Mata69: Jsem rád, že to pomohlo. Podle mne je rozhodující doba máchání při jedné "seanci", aby ocet stihnul prosáknout co nejvíce do hloubky, až k tomu zvápenatělému objektu. Dvě hodiny jsou tak akorát. Tak ať to vydrží. Já jsem zatím dva měsíce v pohodě.

reagovat Mata69 6.2.2019 22:01  19%    +  -

Aid: tak ti nevím člověče, možná je dobrý udělat v té kúře pauzu. Netuším vlastně jak dlouho mě to nebolí, protože jak o sobě pata nedala vědět, nevzpomnela jsem si. To mi tak najednou došlo, že se zvednu a při doslapnuti nic nebolí

reagovat Mata69 6.2.2019 21:58  19%    +  -

Přestala jsem s octovou kůrou někde v půli ledna, no a někdy minulý týden jsem si uvědomila, že mě vlastně ta pata vůbec nebolí!!!!! To nechápu, ale fakt nebolí

reagovat Aid 19.1.2019 18:10  5%    +  -

hekute: Zatím to vypadá, že výrazně, spíš absolutně, to pomohlo jen mě. Jak, jsem tu popsal. O struhách už nic nevím a už to ani nemáchám. Byl jsem tím nadšen, tak jsem měl potřebu se podělit o informaci. No uvidíme časem. Z mého pohledu je rozhodující to máchat alespoň hodinu denně a za deset dnů musí být jasno.

reagovat helza 17.1.2019 14:12  9%    +  -

Mata69, hekute: I to je možné. Ale jestli je to takové cukání, pak to naznačuje spíše zánět. Patní ostruha tam zavazí, tlačí tu i tam a je možné, že okolo ní je i zánět. No a zánět se teplem rozšíří, ten je lépe chladit. Možná by bylo dobré ji namazat Dolgitem (tedy krémem protizánětlivým, ne protibolestivým) a možná si i Ibalgin vzít.

reagovat Mata69 16.1.2019 20:23  100%    +  -

hekute: čoveče ale to pociťuju taky, že v tý noze jakoby píchá. Ne tak, že bych si musela vzít prášek, ale píchá nebo jakoby cuká. Tak že by to bylo jakože se to rozpouští???

reagovat hekute 16.1.2019 17:55  13%    +  -

Mata69: Taky si ho ohřívám - mívám to od 19- 20hod. Dnes to bude teprve potřetí - ale včera ! Podruhé...do 15 minut po octování / nohy jsem si opláchla v čisté vodě - namazala a do 15 minut - tak šílené píchání a dloubání v té patě - mám to teda - levá noha z pravé strany - bok paty...Musela jsem si vzít analgetika...tak nevím. Dnes jsem nikde nechodila - tak pata nebolí. No za chvíli teda chystám znovu lázeň. Nevím jestli ta bolest je z toho octování - že to jako zabírá ? No nevím.

reagovat helza 15.1.2019 19:34  8%    +  -

Mata69: mazání je dobré, že ti to na noze drží, jako krém. Ale ten vlastní ocet máš značně naředěný.

reagovat Mata69 15.1.2019 16:53  100%    +  -

hekute: já si ocet ohřeju, občas to přeženu, takže je dost teplý, ale dokud v tom udržím nohu, tak to nechávám. Mě se zdá, že to slevuje, víc než po tom mazání.
Tak vítej v klubu pokusných králíků!

reagovat hekute 15.1.2019 15:33  7%    +  -

Aid: Začala jsem včera s octovou kůrou...Hodinu. Vloni jsem s patní ostruhou absolvovala 5x rázovou vlnu...nepomohlo. Dále od ortopeda - vložky na míru... a? Nic ! Pata mě bolí pořád.Tak včera poprvé s tím octem, dnes to nechám déle než hodinu a budu dál pokračovat. Tak snad to pomůže ?

reagovat N-ellinka 14.1.2019 11:06  7%    +  -

Mata69: Taky mě to nepomáhá,už louhuju nohu v octu od před vánoc a nic. Včera jsem už nelouhovala .Já až půjdu k lekaři tak mu řeknu at mě zjisti razové vlny kde jsou ,ale ty pravy to hodně lidem pomáhá.

reagovat Aid 14.1.2019 0:10  5%    +  -

Mata69: Děvče moje, dej tomu poctivých 10 dnů. Dvě hodiny denně. Jestli nejsem něčím vyjimečný, spíše zhypnotizovaný, tak ten výsledek příjde. Tak teď nevím jestli mi jde spíše o to, aby se potvrdilo, že to pomáhá nebo o to, aby ti, řekněme Vám to pomohlo. Prostě já na to ozařování už nejdu, není to potřeba.

reagovat Mata69 13.1.2019 18:42  90%    +  -

Jen jsem se odmlčela, týden jsem balila nohu do toho lektvaru, docela je to protivné spát s nohou v igelitu a ve fusekli a nějaký posun moc nevidím. Musím pokračovat.
Vynechala jsem to máchání v octu, ale zase na to najedu, to se mi zdá účinější. Je fakt, že jsme byli včera na plese, no netančili jsme až tak moc, ale trochu ano - a noha byla v pohodě. Ovšem páteční chození po obchodech nebylo kdoví co...
Tak pokračuju a dám zase vědět. Zázrak se bohužel zatím nekoná.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Patní ostruha
Diskusi založil(a): N-ellinka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si