Patní ostruha

Od Ledna mám patní ostruhu nic nezabírá,absolovala jsem rázové vlny,ultrazvuk,lejzr. Dneska jsem četla že pomáhá homeo hekla lava . Jaká je vaše zkušenost s patní ostruhou.Ještě jsem si říkala jestli není více druhů razových vln,protože já jsem platila za každou 250kč a když jsem koukala někde v PH stojí 500-600kč.
16.10.2018

Diskusi založil(a) 16.10.2018 N-ellinka

reagovat helza 15.1.2019 19:34  8%    +  -

Mata69: mazání je dobré, že ti to na noze drží, jako krém. Ale ten vlastní ocet máš značně naředěný.

reagovat Mata69 15.1.2019 16:53  100%    +  -

hekute: já si ocet ohřeju, občas to přeženu, takže je dost teplý, ale dokud v tom udržím nohu, tak to nechávám. Mě se zdá, že to slevuje, víc než po tom mazání.
Tak vítej v klubu pokusných králíků!

reagovat hekute 15.1.2019 15:33  7%    +  -

Aid: Začala jsem včera s octovou kůrou...Hodinu. Vloni jsem s patní ostruhou absolvovala 5x rázovou vlnu...nepomohlo. Dále od ortopeda - vložky na míru... a? Nic ! Pata mě bolí pořád.Tak včera poprvé s tím octem, dnes to nechám déle než hodinu a budu dál pokračovat. Tak snad to pomůže ?

reagovat N-ellinka 14.1.2019 11:06  7%    +  -

Mata69: Taky mě to nepomáhá,už louhuju nohu v octu od před vánoc a nic. Včera jsem už nelouhovala .Já až půjdu k lekaři tak mu řeknu at mě zjisti razové vlny kde jsou ,ale ty pravy to hodně lidem pomáhá.

reagovat Aid 14.1.2019 0:10  5%    +  -

Mata69: Děvče moje, dej tomu poctivých 10 dnů. Dvě hodiny denně. Jestli nejsem něčím vyjimečný, spíše zhypnotizovaný, tak ten výsledek příjde. Tak teď nevím jestli mi jde spíše o to, aby se potvrdilo, že to pomáhá nebo o to, aby ti, řekněme Vám to pomohlo. Prostě já na to ozařování už nejdu, není to potřeba.

reagovat Mata69 13.1.2019 18:42  90%    +  -

Jen jsem se odmlčela, týden jsem balila nohu do toho lektvaru, docela je to protivné spát s nohou v igelitu a ve fusekli a nějaký posun moc nevidím. Musím pokračovat.
Vynechala jsem to máchání v octu, ale zase na to najedu, to se mi zdá účinější. Je fakt, že jsme byli včera na plese, no netančili jsme až tak moc, ale trochu ano - a noha byla v pohodě. Ovšem páteční chození po obchodech nebylo kdoví co...
Tak pokračuju a dám zase vědět. Zázrak se bohužel zatím nekoná.

reagovat helza 12.1.2019 14:28  62%    +  -

Aid: myslím, že nezaběhli, jenom ponovoročně odpočívají.

reagovat Aid 12.1.2019 11:17  5%    +  -

Někam se nám testující "pokusní králíci" zaběhli.
Asi tedy ten ocet zabral jen na mě. U mě to zabralo dokonale, dokonce zmizely příznaky ostruhy i z té paty, kde byl Calcar 12 mmm a kterou mě doktoři už dva roky , celkem bez výsledku léčili.
Tak tedy hezký, klidný vikend.

reagovat N-ellinka 4.1.2019 14:06  20%    +  -

Mata69: Já máchám zatím tu patu,ale docela to dva dny necítím,ale pššt nechci to zakřiknout tak jsem ticho,uvidíme další dny,dneska jdu po svatcích poprvé na noční,tak se uvidí.

reagovat Mata69 4.1.2019 10:59  100%    +  -

Přátelé, tak kromě máčení si paty v octu jsem nejela na další level léčby. V posledním čísle Regenerace je návod na lektvar na patní ostruhu sestávající z octa, sadla, vajíčka, medu. 100 g sadla se zahřeje aby nebylo horké, přidá se 100 ml octa, vejce a lžíce medu. Nechá se to asi den (už nevim) odstat. Maže se s tím pata, zabalí do potravinové folie, pres to stara ponozka a necha se to celou noc. A aplikuje se to do vymizení potíží.
Tak kombinuju obě léčby

reagovat helza 29.12.2018 12:19  25%    +  -

N-ellinka:

reagovat N-ellinka 29.12.2018 9:32  16%    +  -

Mata69: Tak budu pokračovat.

reagovat Mata69 28.12.2018 22:27  100%    +  -

N-ellinka: zkus déle ten ocet, já se opět maceruji, mě se zdá, že to pomáhá. Jo, a je mi o pár let více než tobě, taky věřím, že mám ještě spoustu pěkných let před sebou, navíc mě to omezuje ve sportu, takže to prostě v to octě rozpustím

reagovat helza 28.12.2018 19:43  25%    +  -

N-ellinka: To je hrozné, to tě opravdu lituju.

reagovat N-ellinka 28.12.2018 14:51  16%    +  -

Holky dneska mě ta patabolí jako prase,to jsem začala i octovat ,po Novém roce jdu zase k lékaři,já prostě nák musím fungovat kdyby me bylo 70 let tak snad bych to neřešila,ale mě je 42let ještě život před sebou.

reagovat *Karen* 28.12.2018 11:09  5%    +  -

Aid:

reagovat Aid 27.12.2018 12:13  5%    +  -

Mata69: Ahoj, pokračuj, pokračuj. Musíš, aby se potvrdilo, či vyvrátilo, že by to mohlo pomáhat obecně. Klidně dobu v octě přehánej, myslím, že to tak účiněji zabere. Zkusil jsem i tři hodiny. Kůži to bylo úplně jedno. Zabere-li to a ono to zabere, tak bude určitě vhodné to octování omezit. Dál jen jako prevenci, třeba jednou týdně či měsíčně. Abychom nedopali jak v tom filmu Rozpuštěný a vypuštěný. Tak se snaž, ať to dopadne. Přejeme ti to.

reagovat Mata69 27.12.2018 11:49  100%    +  -

Aid: poctivě musím přiznat, že jsem macerovani své nohy v octu přes svátky a těsně před nimi zanedbala. Ale už dnes hodlám pokračovat, protože je to divné, podezřelé a smrdící takřka zázrakem, ale již po prvních dvou kůrách jsem ráno došlapovala na patu bez bolesti. Během dne při delším chození to zase bylo velmi bolestivé, ale ta octová kúra vypadá fakt účinně a velmi nadějně.
Ocet ohřívám, na teplý co snesu a pak jsem navázala Voltarenem. Hodlám fakt pokračovat, protože zatím nic nepřineslo takovou úlevu.
A jsem moc zvědavá na tvoje výsledky z rentgenu

reagovat Mata69 27.12.2018 11:44  100%    +  -

Už jsem tu

reagovat helza 27.12.2018 10:25  25%    +  -

Aid: Jestli nenakoukne a nenapíše, písni ji SEM do vzkazů.

Na SEM klikni. (Tedy omlouvám se moc, já jenom vzhledem k poznámce o smajlíku s pusou nevím, jak dalece jsi obeznámen s PíSí).

reagovat Aid 26.12.2018 23:50  5%    +  -

Mata69: Celý svět čeká a Mata mlčí. Tak co děvče? Máchala jsi poctivě? Já už jsem s mácháním v tom octě přestal. Tedy hlavně proto, že po nějaké ostruze už není ani a ani. Dokonale je to pryč. Po novém roce jdu znovu ke své doktorce a ukecám ji, ať mě znovu pošle na rentgén. Na tom minulém je Calcar 7mm jasně vidět. Jsem zvědavý, jestli zmizel nebo zmizela jen ta bolest. Tak jako tak, samozřejmě je výsledek u mě nevídaný po dvouleté zkušenosti s pravou patou.
Na každého to nemusí působit stejně, ale teď jde o to jesti nám Dáma MataHari poctivě léčila. Smajlík s půsou tu dát neumím, tak snad až někdy. To víš, že mě to zajímá, jestli u mě nebylo přání otcem myšlenky nebo jestli přišlo něco, co má smysl. Tak jestli jsi se v tom octě nerozpustila, tak napiš.

reagovat Aid 19.12.2018 7:59  5%    +  -

Mata69: Konopná být za každou cenu nemusí. Každý nemá zahrádku. Dá se koupit, trochu slabší, u vietnamců. Jinak cokoli, aby to zvláčnilo kůži.
Nezdůraznil jsem dobu máchání. Já tedy nejméně půl hodiny, raději hodinu denně. Když jsem u toho usnul, tak to bylo i přes dvě. Neublížilo to. Řekl bych, že jde o to, aby ten ocet prosáknul do masa až k té ostruze. Tak ať to vyjde.

reagovat Mata69 18.12.2018 22:53  100%    +  -

Aid: Jo už to čtu, použít opakovaně je možné ještě tu konopnou mast. Popijim u toho svařák

reagovat Mata69 18.12.2018 22:50  100%    +  -

Aid: tak jsem zahájila octovou terapii. Zatím tedy obyčejný ocet, dokoupim jablecny.
Teď ocet z lavoru vylejes a druhý den dáš nový, nebo to používáš opakovaně?

reagovat Aid 18.12.2018 22:25  5%    +  -

Hezký večer.
Dá se říci, sečteno a podtrženo.
Celé tři týdny to ještě nejsou, ale výsledek z 95-ti% se dostavil. Jde o ten ocet.
Tedy, neředěný, běžně koupený. Asi by stačil obyčejný, ale pro dobrý pocit ho míchám s jablečným. Půl litru do sklenice, to proto, aby to šlo ohřát v mikrovlnce. Třeba to teplejší pomáhá, ale hlavně to nestudí. Do lavoru, nahnutého, aby to šlo hlavně na patu. Máchal jsem to i dvě hodiny, kůži to neublíží. Pak omýt a jakoukoli mastí to namazat. Po třech dnech už poznáte, že to funguje. Po deseti už si budete jisti. Jestli to vyřeší navěky, to nevím, ale problém s patou přestal být můj problém. Měl jsem se jít objednat na ozařování, Teď mám problém, jsetli jít či nejít. Vážně. Zkuste to. Bude mi ctí, když za čtrnáct dnů napíšete, že to pomohlo. Slávek.

reagovat N-ellinka 18.12.2018 15:04  22%    +  -

helza: děkuji,to fakt vyzkouším.

reagovat helza 18.12.2018 13:08  25%    +  -

N-ellinka: Taky jsem nad tím přemýšlala, Aid píše "No prostě jsem do lavoru nalil 3 deci octa (já nálevu na zavařování zeleniny, ocet zrovna nebyl doma)". Z čehož soudím, že ocet se ředit nemusí, nicméně nálev ředěný je.

Na netu jsem našla toto:"Mám za sebou 12 dnů terapie s medicínou, kterou koupíte v potranivách za cca dvacku. Máchám patu denně hodinu v octě (jablečný + obyčejný) a o bolesti už nevím. Patu potom mažu konopnou mastí."

|Nebo toto: "Jablečný ocet je skvělý pro léčbu patní ostruhy, protože poskytuje úlevu od bolesti a snižuje zánět. Vyřízněte kousek ručníku podle tvaru vaší nohy (pomůže vložka do bot), ten ponořte do jablečného octa, dejte do své boty a prostě jen choďte… Základem je udržovat ručník vlhký po celý den a léčbu nepřerušit nejméně týden.

Pokud je pro vás tato léčba poměrně drastická, půl šálku jablečného octa nalijte do lavoru s teplou vodou. Namočte nohy a setrvejte v lázni pět až deset minut. Praktikujte dvakrát denně po dobu dvou týdnů. Kúru můžete podpořit popíjením směsi z jedné polévkové lžíce jablečného octa, trochy medu a vody. A když bude nejhůř, ledujte. Led pomáhá uvolnit svaly a taktéž snižuje bolest. (Led nenanášejte přímo na kůži, aby se zabránilo omrzlinám.)"

reagovat N-ellinka 18.12.2018 9:21  22%    +  -

taky vyzkouším máchat nohu v octě a mám to nák ředit????

reagovat Mata69 13.12.2018 20:59  100%    +  -

Aid: já to určitě zkusím, máchat nohu v octu je to nejmenší. Jen teď potřebuju najít ten čas, kdy si tu haksnu budu moci v klidu do toho octa naložit

reagovat Aid 13.12.2018 20:41  5%    +  -

Mata69: Hledáním diskuzí na netu jsem zjistil, že nejsem objevitel toho octu. Ale vesměs to všichni hodnotí kladně. Já tedy po těch cca 15 dnech to mohu s čistým svědomím doporučit. Vyléčeno ještě není, ale místo velejemného bolestivého našlapování, jsem se třeba dnes přistihl, že dupu s tou nohou jako kůň, abych z bot oklepal sníh. Teď je u té nohy v botě jen takový pocit, jako když máte v botě shrnutou ponožku. Je to na vás.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Patní ostruha
Diskusi založil(a): N-ellinka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si