Rozvod - potřebuji radu

Dobrý den,
prosím o všechny, kteří mají zkušenosti s rozvodem (ne dohodou), jak probíhal soud o přidělení dítěte atp. Oba dva se chceme rozvést, ale manžel se se mnou nechtěl domluvit na výživném (platí jen 1000 Kč), tak chce, aby to určil soud. Navíc lže v tom, že mu nechci půjčovat syna, přitom o něj neprojevil zájem, já jsem ochotná mu ho půjčit, kdy bude chtít. Jak se bránit proti této lži? Přijde k nám sociální pracovnice, nebo mám napsat vyjádření?
Díky všem za příspěvky a za rady
23.2.2006

Diskusi založil(a) 23.2.2006 LenkaV

reagovat Klara 11.8.2014 18:26  1%    +  -

Dobrý den, s manželem jsme v rozvodovém řízení, ale nastala situace, že si manžel vytvořil a následně zablokoval účet - zablokoval nám se 17letou dcerou veškeré finance. Chtěla bych se tímto zeptat, zda neporušuje zákon. Děkuji za odpověď

reagovat Andycvrk 8.8.2011 17:41  6%    +  -

LenkaV: Záleží na kraji, kde bydlíte... U nás je to i půl roku....

reagovat Andycvrk 8.8.2011 17:39  6%    +  -

Co vím, na rozvod není potřeba právník. Na internetu je spousta rad a návodů, co se musí, je koupit kolek 1000,- Kč. Nejlepší je rozvod dohodou. Dohodnete veškeré náležitosti, děti, majetek atd. Důležité je, že obě strany musí souhlasit.

reagovat handulacek 20.4.2010 14:55  16%    +  -

Ahoj, prosím, mohl by mi někdo poradit, jak postupovat při rozvodu? Tzn. jak podat žádost, co do ní napsat, zda potřebuji advokáta ..... atd. Moc děkuji.

reagovat salonnika 26.11.2009 13:42  5%    +  -

ahoj mám prosbu-nikde jden na celé dámě nenašla nic co by mi poradilo-rozvádím se(vše na domluvě a v pohodě-dcerka ve střídavé péči-uznané soudem)a žiju s přítelem-chtěli by jsme dítko,ale nevím jak je to s otcovstvím(vím jen,že by malé napsali manželovi) a dalšími věcmi-mateřskou a pod(jsem na úp-v dubnu mi skončila mateřská...prosím vás o radu-díky

reagovat Jonuška 23.10.2009 10:41  100%    +  -

ahojte holky potřebovala bych poradit s rozvodem.-....
rozvádíme se na domluvě...já jsem žadatel.
ale máme společné uvěry vzniklé za manželství...
dohodli jsme se zatím tak..že manžel bude platit uvěry..cca 5000,a nebude mi dávat na děti než se to zalepí...má jen pruměrnou mzdu přiznanou.bere ale víc.
zajímá mě to že jsem zjistila že bohužel neplatí ani mě na děti nic a ani dluhy..co s tím????

reagovat skipika 21.8.2008 17:20  69%    +  -

Rady: někdy se právník hodí

reagovat Rady 21.8.2008 12:37  12%    +  -

skipika: To je družstevní byt... Ale už jsem byla u právníka, tak vím. Tím, že simě vzal, tak jsem se stala podílníkem na družstvu, takže máme na něj naprosto stejný nárok... Oba jsme podílníci - družstevníci :D

reagovat skipika 20.8.2008 19:59  68%    +  -

Rady: kdo je uveden na kupní smlouvě?

reagovat Rady 19.8.2008 12:20  12%    +  -

Dobrý den,

chtěla bych se poradit.

S mým manželem jsme spolu koupili byt, za manželovy peníze naspořené, ještě jsme nebyli tehdy manželé. KUpovali jsme ho pro nás. Bydleli tam od začátku spolu asi 3 roky. Pak jsme se rozhodli koupit větší byt (docházeli k nám jeho 3 děti z předchozího manželství a nejstarší dcera k nám přišla bydlet natrvalo). Stále jsme nebyli manželé, ale měli už jeden účet. Koupili byt, po roce se spolu vzali. Máme nyní 2 malé děti (3 roky a 8 měsíců). Jeho nejstarší dcera už se od nás odstěhovala. Dochází k nám pouze ti dva mladší z předchozího manželství (13 a 15 let)

Nyní kvůli hodně dlouho trvajícím neshodám uvažuji o rozvodu. Manžel mě z bytu vyhazuje, i s dětma, že není můj, že je jeho, protože jsem na něj nepřispěla ani korunu ( i když jsme měli společný účet a veškerou výplatu posílala na jeho účet) a vlastně nebyli jsme manželé, když jsme ho kupovali. Já momentálně nemám kam jít, nemám nikde žádný byt další, leda být u svých rodičů, kteří mají fakt malou chaloupku.

Chtěla bych se teda informovat, jak to vlastně je, na co mám a nemám právo. Znamená to teda, že jsem totálně v háji, budu bez peněz, bez bytu, na ulici s dětma???

moc děkuji

Radka

reagovat pihulka753 1.1.2008 1:57  20%    +  -

bozka: žádost sepisiješ ty u právníka kterého si vybereš prý si za to říká 500korun a pak už to jen okopiruje pošle to i tvé polovičce a oni vám zpět pošlou pozvání na stíní v daný den a hodinu

reagovat ily 23.6.2007 10:25  23%    +  -

bozka: to by me taky zajimalo . Poradi nekdo?

reagovat bozka 23.1.2007 15:44  10%    +  -

ahojky, zajímalo by mne jak a kde se sepisuje žádost o rozvod a co vše tomu předchází.

reagovat Kiara1 12.1.2007 8:27  5%    +  -

VjerockaV: no já co jsem slyšela tak když on by měl to srdce teda být šerednej tak on to pěkně zatopí jí no je dobře že je byt jeho pak stačí když on dokáže že s ní nežije což je důkaz miminko takže 9měsíců a ted je mimču 5měsíců no a u soudu podá že se nechce rozvést a když tam napíše bláboly jako že si nerozumí a dlouho spolu nežíjí a každý má jiný názor na život atd.tak je může rozvést sám soud bez její přítomnosti a jí může pak vykopnout z bytu a ona by mohla být ráda že ji nechá byt to já bych byla už rozvedená dávno......tam jde o to urgentovat soud už kvůlu malý bude to asi trvat ale si myslím že to dopadne

reagovat VjerockaV 11.1.2007 14:00  7%    +  -

Ahojky. Jdu si pro radu prosím. V rodině máme pár který se jde teď rozvádět. Jsou bezdětní a 10 let spolu. On chce mermomocí protože s ní už 8 měsíců nebydlí. Je u přítelkyně a mají 5 měsíční miminko. Ona bydlí pořád v jeho bytě nabytém ještě před manželstvím a on platí nájem. Nic jiného mu zatím nezbývá. Teď podal žádost o rozvod a ona na to neeaguje a nechce se dohodnout. On jí chce dát byt i se zařízením jako maj. vyrovnání. Jak má postupovat dál když ona mu napíše, že kukačka pro ní není důvod k rozvodu a jeho se nevzdá a byt byde platit dál, že mu to pěkně osladí.

reagovat Lendulka 28.4.2006 8:00  13%    +  -

kakula: co takhle si vzít právníka...není to asi nejlevnější, ale ta situace u Vás bude asi malinko složitější...

reagovat Lendulka 27.3.2006 12:43  13%    +  -

LenkaV: jak to probíhalo?

reagovat Lendulka 27.3.2006 12:43  13%    +  -

LenkaV:

reagovat LenkaV 27.3.2006 8:10  5%    +  -

tak to mám za sebou.. Bylo to hrozný, ale dopadlo to dobře, dostanu 2 000 Kč

reagovat LenkaV 20.3.2006 12:44  5%    +  -

Tak mi volala soc. pracovnice, jestli má přijít ona, nebo jestli dorazím já. Jdu tam za dvě hodiny na pohovor. Držte mi palce, ať to není žádná..

reagovat Lendulka 20.3.2006 12:35  13%    +  -

LenkaV: vzít si to určirě můžeš.Dej pak vědět jak dopadneš.

reagovat LenkaV 20.3.2006 8:15  5%    +  -

Ahojky, co myslíte, mám si s sebou v pátek vzít soupis toho, co syn měsíčně potřebuje? Nebo je to zbytečné?
Jsem zvědavá, kolik mi dají

reagovat LenkaV 13.3.2006 7:53  5%    +  -

Tak už to naštěstní přinesla..
Už za 14 dní..

reagovat LenkaV 10.3.2006 7:26  5%    +  -

Ahoj,
já se z té své práce zblázním.. Potřebuju od nich potvrzení příjmů za rok k tomu soudu a vedoucí mi to ještě nepřinesla. Bojím se, aby se na mě nevybodla.. Jak se to v takovém případě řeší? Mám kdyžtak zavolat na soud, aby to z ní vymohli, nebo jak? Je to přece jen moje povinnost to přinést, ale vedoucí, pěkná kráva, je teď zase na nějaké plastice a její manžel na to vyloženě kašle. Já se z toho zblázním :o(

reagovat malenka 6.3.2006 14:27  13%    +  -

LenkaV: no, já taky ne, byla jsem vdaná od r. 1993, za rok se narödila dcera a my žili docela v pohodě. No a když holce bylo necelých 8 let, muž se zaláskoval a pak to šlo rychle. Já jsem narozená ve znamení raka, v ascedentu ryb, takže rodinný typ, moc jsem se s tím nesrovanala dodnes, i když to nejhorší mám za sebou. Ty soudní jednání jsou nepříjmený, už jen proto, že občas jen zíráš, co ten druhej povídá, ale to chce být jen nad věcí a vyrovnaná. Jsem ráda, že je to za mnou. Je mi jen líto, že jsem si nevzala někoho, kdo by byl rád za manželku a dceru.

reagovat LenkaV 6.3.2006 11:44  5%    +  -

malenka: To sis musela užít, co?.. Je to děs, nikdy jsem se nechtěla rozvádět.

reagovat malenka 6.3.2006 9:19  13%    +  -

LenkaV: říkám, můj ex, dkyž chtěl dceru do péče, tak slhal, že o dítě nepečuji a všechno možné a sociálka u nás nikdy nebyla, ani když jsme se rozváděli, nikdy a to jsme měli hodně neshody

reagovat LenkaV 3.3.2006 14:36  5%    +  -

Uf, už se to blíží. Jsem z toho nervozní. Sociální pracovnice ještě nedorazila.

reagovat malenka 3.3.2006 12:46  13%    +  -

LenkaV: moje tchyně po rozvodu také přerušila všechny styky se synem kvůli mně, a trvá to už 4 roky

reagovat Kacerina 2.3.2006 15:07  13%    +  -

malenka: No ano, laikové mají vyloučení veřejnosti spojené především s řízením ve věcech trestních, ale i podle občanského soudního řádu je vyloučení veřejnosti možné, pokud by veřejné projednání ohrozilo např. důležitý zájem účastníků řízení.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Rozvod - potřebuji radu
Diskusi založil(a): LenkaV
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si