Vyšívání, pojďte si semnou povídat

Jsem pokročilejší ve vyšívání, ale to víte nikdy člověk neumí všechno a rád přivítá nějakou radu a o svém koníčku si popovídám.
27.2.2006

Diskusi založil(a) 27.2.2006 JKpipule

reagovat pepesk 16.5.2016 20:14  71%    +  -

Mikis.S2: Napsala sem ti,předem děkuji

reagovat pepesk 16.5.2016 20:13  71%    +  -

Mikis.S2: To je teda valibuk

reagovat ajka.26 12.5.2016 14:09  5%    +  -

Dobré odpoledne přeji, zeptám se, má tu některá z Vás zkušenost s ribbon embroidery (stužková výšivka)a stempwork? Nevíte, zda-li je na dama.cz nějaká diskuze na toto téma? Děkuji za odpověď.

reagovat Mikis.S2 10.5.2016 19:15  5%    +  -

pepesk: Helí, jestli si ještě tu předlohu chameleona nenašla, tak se obrat na můj mejl, já ti ho pošlu. Mikis.S2@seznam.cz

reagovat pepesk 28.4.2016 12:45  97%    +  -

Ahoj lidičky dlouho tu nikdo nebyl a já jdu s prosbou-
Nemáte někdo-čistě náhodou-předlohu chameleona?
Kamarád si dal požadavek a ja nic nemám
Předem děkuji za odpovědi
pepesk-Hela

reagovat pouk 25.11.2015 18:13  35%    +  -

Mikis.S2

reagovat Mikis.S2 25.11.2015 18:04  5%    +  -

To je kus chlapa

reagovat pouk 21.10.2015 12:18  30%    +  -

Petula04: hezký... já ted nevyšívám, mám klepaturu tak se netrefím do látky, zatím jen pletu a háčkuju. ale ten tvůj obrázek- no asi zase začnu..

reagovat Petula04 20.10.2015 17:46  10%    +  -

pro dceru

reagovat Petula04 3.7.2015 22:25  8%    +  -

pouk: ve skupině je tam šílený množství lidí, pořádně jich přispívá jen pár a zbytek si tak akorát napíše o předlohu, ale neukáže nic, je to škoda

reagovat pouk 3.7.2015 17:30  23%    +  -

Petula04: to jo, na fb se nikdo pořádně nezná...

reagovat Petula04 2.7.2015 18:39  8%    +  -

pouk: jo, je to škoda, sem i na living jsem chodila docela ráda, bylo to tady takové domácké

reagovat pouk 2.7.2015 12:09  22%    +  -

Petula04: to jo, a moc mě to mrzí..... je mi smutno...

reagovat Petula04 2.7.2015 9:11  8%    +  -

obávám se, že většina se přestěhovala na fb, co jsem chodila dřív na diskuze, je všude totálně mrtvo

reagovat Petula04 2.7.2015 9:09  8%    +  -

Mikis.S2: na vyšívání poslední dobou nemám vůbec čas, na vlka jsem nešáhla už přes půl roku a obrázek pro dceru jde taky hodně pomalu, ale doplnila jsem zásoby o tyhle dvě předlohy, snad na podzim objednám látku a píchnu si

reagovat Mikis.S2 30.6.2015 20:36  5%    +  -

Tak se někdo pochlubte novou výšivkou.Moc ráda se kochám.Díky

reagovat Petula04 13.5.2015 16:40  11%    +  -

mariens: myslím, že to záleží čistě na tobě, já vyšívám nejčastěji na kanavu 5,5 nebo 7 křížků na cm a používám dvě vlákna ze šesti, a určitě záleží na hustotě látky, moc jsem asi nepomohla, co

reagovat mariens 12.5.2015 15:10  5%    +  -

Holky asi mám hloupou otázku.
Čim raději vyšívat? Bavlnou ktera nejde dal dělit na menší vlákna nebo u mou linkám a ktera si můžete rozdělit.
Podle čeho určujete u mouline kolika nitka mi budete vyšívat?

reagovat matysek8 21.5.2013 21:27  48%    +  -

jdu Vám něco ukázat konečně doděláno

reagovat Kiara 27.2.2013 20:04  100%    +  -

Zdravím všechny vyšívačky, prodávám knížku po babičce 2i - image hosting zdarma
třeba vám některé udělá radost, cena je 150 Kč plus poštovné. Knížka je ve 100% stavu!!!
Já sama nevyšívám, takže ji nepotřebuji.
V případě zájmu prosím pište vzkaz.

reagovat StrapulkaBB 30.1.2013 16:57  22%    +  -

Ahojte,
viete mi poradiť predlohu na takto vyšívané monogramy?
DAkujem.
Anita
http://www.youtube.com/watch?v=13rnljR-YqU

reagovat StrapulkaBB 30.1.2013 16:55  22%    +  -

Daniela83: ahoj, môžem sa opýtať na akej látke sú Tvoje výšivky? napr. tá jarná z kúpelov?
Ďakujem.
Anita

reagovat kamva 17.11.2012 12:22  5%    +  -

Docela dost předloh na vyšívání bývá na Chomiku. Stačí se zaregistrovat a můžete i stahovat.

reagovat angina 21.7.2012 21:00  5%    +  -

Prosim o spolupraci na tvorbe dek pro nemocne deti. Blizsi informace najdete na
www.dekyzlasky.cz
Vyšívané obrázky

Obrázky vyšívejte křížkovou technikou, použijte výhradně bavlněné materiály:
Podkladový materiál – bavlněný s pravidelnou strukturou, bílý, pouze na vyžádání použijte jinou barvu podkladu. Hustota struktury materiálu záleží na vyšívajícím a na vzoru, aby odpovídal pravidlům. Nepoužívejte, prosím, materiál určený k tapiseriím (je moc tvrdý).
Vyšívací příze – bavlněná, např. mouline, perlovka či jiná bavlněná stálobarevná vyšívací příze.

Zachovejte, prosím, následující velikosti:
Velikost obrázku - minimálně 10 x 10 cm, maximálně 20 x 20 cm, obrázek umístěte na střed čtverce.
Velikost výsledného čtverce již po vysrážení - 25 x 25 cm. Doporučujeme při stříhání podkladového materiálu připočíst přídavek na vysrážení a stříhat materiál aspoň cca 28 x 28 cm.

K obrázku připojte svoji signaturu - podpis (mohou být pouze iniciály) + město, např. Ludmila-Praha, L.S.Brno. Podpis na obrázku by měl být viditelný, ne však dominantní.

Příprava obrázku před odesláním: obrázek vyperte, vysrážejte, odstraňte všechny pomocné linky. Vyzkoušejte stálobarevnost použitých materiálů. Doporučujeme zalít obrázek vařící vodou z varné konvice. Tímto chceme předejít nehodám při konečném praní deky, kdy obrázek nebo jeho část zabarví okolní látky a tím deku znehodnotí.
Prosíme, upravte takto všechny obrázky, aby švadlenka, která bude deku sestavovat, nemusela již jednotlivé čtverce prát a srážet. Už tak předepírá všechny materiály, které používá na ušití deky.

Hotový obrázek (obrázky) zabalte, prosím, do igelitového sáčku a zašlete na adresu uvedenou v kontaktech.

Dekuji za spolupraci J. Chumchalova

reagovat JarčaSaNiKa 26.6.2012 22:47  39%    +  -

Zdravím všechny šikovné ručičky.
Chtěla bych se vás zeptat,zda by jste se některá nechtěly připojit do nově vznikajícího projektu pro postižené a jinak nemocné děti do 15 let.
Projet se jmenuje "Deky z lásky", půjde v něm o obrázky křížkovou technikou zapracované do patchworkové deky.
Podobný projekt funguje již v Polsku a Německu.
Vašim ukolem by bylo vytvořit obrázek křížkovou technikou s libovolným obrázkem,který bude mít minimální rozměr 10cm a max 20cm na kanavě či panamě ve čtverci cca 27x27cm po vysrážení,aby se dal použít čverec 25x25cm pro všití do deky(to už si upraví švadlenka).
Dítě si bude moc zvolit oblíbenou postavičku,ale využijí se jakékoliv obrázky.
Do každé deky se použije 6-12 obrázků.dle stáří dítěte a do každé deky budou vždy použité obrázky od různých lidí.
Záleží jen na vás, zda budete mít zájem o trvalou spolupráci(možnost sponzorovat materiál ze sponzorských darů), nebo přispějete jen jedním obrázkem a potěšíte tak aspoň jedno dítko.
Pokud budete mít zájem, napište mi do vzkazů pro více informací, děkuji za přečtení.

reagovat IvetaB 14.9.2011 7:33  5%    +  -

Dobrý den,

prosím Vás, nevíte, kde bych našla krásnou předlohu milenců pro křížkové vyšívání? Když už jsem něco našla, tak to nejde stahnout. Jednoduché barvy, žádné pestrobarevné.
Děkuji

reagovat xnok 4.5.2011 14:14  5%    +  -

Všehny zdravím, milé Dámy jste vítány na

www.potvor.cz.

Potvor.cz je parta nadšenců, co by chtěla POmáhat TVOŘit všem kreativním lidem... :-)
Bylo by skvělé, kdybyste chtěly ukázat své výrobky u nás....:-)

reagovat Daniela83 28.4.2011 21:41  5%    +  -

Nudá v lázních
a loňské lázně
Obě jsou na prodej,kdyby měl třeba někdo zájem :)

reagovat kokšík 9.2.2011 9:47  5%    +  -

Lenkasyrovatkova: dovolím si pozvat na www.koksoza2.wsn.cz je tam spousta předloh

reagovat Haneska 15.1.2011 19:51  5%    +  -

Zdravím všechny,
můj dotaz se týká křížkového vyšívání. Koupila jsem si v Joriku obraz 73x65 cm Dům u vody, vyšívací tkanina - len. Ochotný pan prodavač mi řekl, že se má vyšívat přes 1 nitku, v návodu se však píše, že len je přes 2 nitky. Neporadíte, čeho se mám držet? Když jsem to zkusila, tak přes tu 1 nitku to není zase tak marné :-). Díky moc a přeji hezký den. Hanka

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Vyšívání, pojďte si semnou povídat
Diskusi založil(a): JKpipule
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Šití, háčkování, ...
Přečtěte si
Jak usušit okrasné dýně. A jak jedlé dýně uložit na zimu Barva laku na nehty podle horoskopu: Pro Raky fialovou, pro Lvy rudou Minnelli, Drescher, Garland: Slavné ženy, které si vzaly gaye ALENA (60): Bojím se, že umřu sama Podívejte se na foto: Takhle odlišně vypadají ženské vagíny Jednoduchý recept na domácí medovník. Naučíme vás ho krok za krokem Hit roku: Dětský pokoj v mentolové, šedé a bílé barvě. Projděte si fotky 5 běžných věcí, které nesmíte dělat, když chcete zdravou a krásnou pleť 7 skvělých věcí, které vás čekají po padesátce. Nevěříte? Tak čtěte! Marie Rosůlková: Neměla talent na manželství a žila se svým bratrem