PROBLÉM S ALIMENTY,SOCIÁLNÍ PŘÍSPĚVKY A POD.

ahoj, Mám 3-leté dítě a jsem na Mateřské. potřebovala bych poradit od někoho, kdo se vyzná v sociálních dávkách, na co všechno mám nárok, co proto udělat, jak vyzrát na ex-manžela, který neplatí alimenty a jak vůbec se tady z toho všeho vymotat a nezbláznit se. Pobírak mateřskou, soc.příspěvek a přídavky a nějak mi to příjde málo. Celkem cca 5.000,- a z toho se špatně platí nájem. Dík za jakoukoliv radu.
16.5.2006

Diskusi založil(a) 16.5.2006 listickap5

reagovat montty 16.8.2011 15:20  5%    +  -

krásný den mohu poprosit o radu........chci ukončit mateřskou a nastoupit do práce přijdu i o přídavky na děti nebo je to nějak stanovené kolik si můžu vydělat abycch přídavky měla dál děkuji za radu pěkný den

reagovat Atapama 19.7.2010 13:05  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat IlonaP 4.5.2010 16:07  58%    +  -

shnappy: co myslíš tou čistkou a chráněním dítěte ? Nevim co vlastně hledáš za pomoc

reagovat shnappy 4.5.2010 12:38  5%    +  -

Ahoj holky,potřebovala bych nutně radu a nevím,kam se obrátit.Je to kapánek zdlouhavé,tak bych uvítala spíše "osobnější jednání" na mailu,nebo do dotazů.Je to možné?Jedná se o dva zapeklité případy,které nemůže rozlousknout ani titulovaný právník.O vše jsem přišla díky právníkům,ale nedočkala jsem se ničeho.Jsem normální mamča,která se rozvedla ne vl.vinou,prožila si peklo a teď,když se ze všeho dostala,chce udělat čistku ve svém životě a hlavně ochránit své dítě.Nejsem ten spodní typ,ani ze Sautsforku (nevím přesně,jak se to píše :-)),ani se nehodlám mstít,ale po všem,co mám za sebou bych to ráda vše vyjasnila.Pomůže mi někdo,kdo rozumí právu alespoň tímto způsobem?Neposílejte mě prosím za bezplatnými,nebo jinými právníky.Raději nepište vůbec,jen ti,kteří budou opravdu tak laskaví a poradí...pomohou.Děkuji.Pište mi prosím do vzkazů,nebo na mail shnappy@email.cz

reagovat Kajakosik 12.11.2009 18:44  36%    +  -

ahoj Lidi mužu se k Vám přidat??

reagovat aprill 4.6.2009 18:22  23%    +  -

IlonaP: zdá se mi, že bydlí v maringotce, proto aby byli pro exekutora nedostižní. než je najde, budou zase o kus dál

reagovat aprill 4.6.2009 18:21  23%    +  -

IlonaP: máš pravdu, do maringotky ji dítě z porodnice nepustí.
nějak se mi to celé zdá hodně, ale hodně divné a to už jsem zvyklá na velké podivnosti

reagovat IlonaP 4.6.2009 18:17  62%    +  -

VERSACE: tý jo já nevim, pokud by se prokázalo co píšeš o matce, mohl by ho vychovávat i otec pokud by měl zájem, ovšem teda si nejsem jistá i kdyby zájem měl zda by byl schopen poskytnout dítěti odpovídající zázemí. TO mi teda maringotka rozhodně nepřijde. A z toho bych měla obavu i s Vaším společným dítětem, který se narodí. Přeci není možný bydlet v maringotce v létě, v zimě ...
A jak si přišla k takovýmu dluhu z VZP ?
Taky jsem začínala s holým zadkem se dá říct, ale dluhy jsem neměla teda

To výživné na matku by snad už platit nemusel, když se vdala, tak ji vyživuje manžel.

a k tomu snížení výživnýho není třeba platit nic, prostě jen k soudu co patříte podá návrh na snížení a napíše důvody, třeba že je nezaměstnaný, že bude mít další vyivovací povinnost ...

reagovat aprill 4.6.2009 16:52  23%    +  -

VERSACE: pokud se potvrdí, že se matka o dítě špatně stará, tak se může starat otec a když ani otec nebo prarodiče nebudou mít zájem, tak skončí v dětském domově.
jestliže vyděláváte 500 kč denně, tak si myslím, že nemusíte bydlet v maringotce, určitě i ve vašem okolí jsou azylové domy.

reagovat VERSACE 4.6.2009 13:36  5%    +  -

ZTRATILA SEM HESLO ,TO JSEM JÁ ANNA JSEM TU JAKO VERSECA.DĚKUJI.

reagovat VERSACE 4.6.2009 13:34  5%    +  -

JEŠTĚ MÁM JEDNU OTÁZKU,CO SE STANE STÍM MALÝM JESTLI SE POTVRDÍ,ŽE HO JEHO MATKA S NOVÝM PŘÍTELEM TÝRAJÍ A ONA BERE DROGY?NA VÍC SI MYSLÍM,ŽE PROSTITUCE BUDE MÍT ŠPATNÝ VLIV I NA MALÉHO. ´=(

reagovat VERSACE 4.6.2009 13:25  5%    +  -

AHOJKY ZDRAVÍM VŠECHNY.ANO MALÉHO JE MI VELMI LÍTO! JSEM PŘECI BUDO.,MATKA A DÍTĚ ZA NIC NEMŮŽE ,NEJSEM Z KAMENE A MÁM MATEŘSKÉ CITY.NA SOCIALCE JSME BYLI HODNĚKRÁT A OPĚT TAM CHCEME JÍT.JEDNOU JSME NA SOCIALCE,ŘÍKALI,ŽE MATKA DÍTĚTE JE FETAČKA A PROSTITUTKA,ŽE MALÉHO TÝRÁ .PANÍ NÁM ŘEKLA,ŽE JE TO NEPODLOŽENÝ FAKT,TUDÍŽ NEMÁ PRÁVO JEN TAK VRAZIT NĚKOMU DO DOMU (LUXUSNĚ ZAŘÍZENÁ VILA).NEUSTÁLE NÁM MATKA DÍTĚTE DĚLÁ PROBLÉMY,UŽ NĚKOLIKRÁT TU BYLA I POLICIJE,ŽE JÍ MANŽEL CHTĚL ZABÍT A TAK PODOBNĚ.NEMŮŽE PŘEKOUSNOUT,ŽE MUJ MUŽ NEMÁ ONÍ ZÁJEM ,TAK CHCE BÝT NEJSPÍŠ STŘEDEM POZORNOSTI! BYLA MI TO VELIKÁ HANBA,ŽE SEM JEZDÍ NEUSTÁLE POLICIE JAK K NĚJAKÝM VYVRHELUM LIDSKÉ SPOLEČNOSTI. PRONÁSLEDUJE NÁS, VOLÁ NÁM PÍŠE,VYHROŽUJE,A MĚNÍ SI TEL.ČÍSLA JAK PONOŽKY.OPĚT NELZE NIC DOKÁZAT.JEDNOU NA MĚ I NAJELA AUTEM.TET CO SE VDALA NÁM DALA NA NĚKOLIK TÝDNU POKOJ,KOLIKRÁT SPÍ S DÍTĚTEM V AUTĚ .NĚKDE SEM VYČETLA,ŽE Z VLASU POZNAJÍ JESTLI DANÁ OSOBA POZŘELA ČI SI PÍCHLA NĚJAKOU DROGU?NEUSTÁLE NÁM CHODÍ DOPISI, ZE SOCIALKY,NAPŘ:ŽE MANŽEL NEHRADÍ VYŽÍVNÉ A ŽE DÍTĚ UMÍRÁ HLADY. PŘITOM MATKA DITĚTE SE PROHÝBÁ POD ZLATEM,KTERÉ SUNDA NA SOC. A U SOUDU , KOŽICHY A ZNAČKOVÝM OBLEČENÍM.BERE ZA SEX 1800.ZA DEN SI MUŽE VYDĚLAT I SEDM TISIC .(CHLUBILA SE STÍM SVÝM ZNÁMÝM).NA KONEC KDYŽ MANŽEL POSLAL VŠECHNY OKOPIROVANÉ SLOŽENKY,ŽE VŠE HRADÍ,PANÍ NA SOCIALCE VYHODILI,PONĚVADČ BYLA JEJÍ KAMARÁDKA A PSALA CO JÍ MATKA SYNA DIKTOVALA.PŘEDLOŽIT S ČEHO ŽIJEME JE DOST TĚŽKÉ,OBLEČENÍ,KREDIT,OVOCE NĚKDY JÍDLO MI PŘIVEZE MOJE MAMINKA,ŽIJEME JAK SE ŘÍKA S RUKY DO PUSY,NA DŮM ČI BYT NEMÁME VŮBEC PENÍZE. NEMÁME ANI NA TESTY DNA ,ANI NEVÍM CO BY TO ZMĚNILO??ZPĚTNĚ BY PENÍZE ASI MANŽELOVI NIKDO NEVRÁTIL.JSME TAK ZKLAMÁNI ZE VŠEHO,ŽE UŽ NEVĚŘÍME V ŽADNOU SPRAVEDLNOST.DÍTĚ JSME DO TAKOVÉ SITUACE NECHTĚLI,TO DÁ ROZUM.ALE CELOU DOBU CO JSME SPOLU JSEM DO JINÉHO STAVU NEMOHLA PŘIJÍT.NA VÍC MÁM NĚJAKÉ ZDRAVOTNÍ POTÍŽE TAK BUDU MUSET TENHLE MĚSÍC NEBO PŘÍŠTÍ DO NEMOCNICE,JEŠTĚ NEVÍM CO SEMNOU ZAMÝŠLÍ. DEJME TOMU VYDĚLÁME 500KORUN DENNĚ,JAK KDY. S TOHO 200 JÍDLO,BENZÍN,A ZBYTEK NA SLOŽENKY.NET MA KAMARÁDKA KTERÁ NÁM TAKY SEM TAM VYPOMŮŽE.TET BYL MANŽEL SKRZ DALŠÍ NABÍDKU ZAMĚSTNÁNÍ A OPĚT ZKLAMÁNÍ,JEL PŘES CELOU PRAHU A NA KONEC TA PRÁCE BYLA NA ŽIVNOSTENCKÝ LIST,PLATIT SI JEŠTĚ SOCIALNÍ ,TO BYSME SE NEDOPLATILI.NA VÍC MÍT PÁR PROCENT ZA PRODANÝ VYSAVAČ ,KTERÝ MÁ KDE KDO,SI MYSLÍM,ŽE JE NESMYSL.ANI NEHRADÍ VZP ANI BENZÍN. CELÝ NÁŠ MAJETEK JE MARINGOTKA A MALÉ AUTO KTERÉ MANŽEL KOUPIL ASI PŘED 3 ROKY ZA 3000,KORUN JE TO JEDINÉ SPOJENÍ K LÉKAŘUM.NĚKOLIKRÁT NÁM BYLO ŘEČENO AT HO PRODÁME A MÁME HNED NA ALIMENTY.NA VÍC ANI MANŽELOVI RODIČE NEJSOU MOVITÍ A TAKÉ JIM BYLO ŘEČENO,ŽE KDYŽ MI, NEBUDEME MOCT, TAK AT TO PLATÍ ONI,I KDYŽ NEMAJÍ ANI DUCHOD A ONI NECHTĚJÍ PLATIT ZA NĚCO ČEHO NEBYLI PŘÍČINOU ,A NENÍ SE JIM ČEMU DIVIT.NA VÍC SOU ZADLUŽENÍ .JÁ MÁM NA VÍC DLUH NA VZP ČINÍ KOLEM 70TISIC HLAVNĚ PENÁLE,POSLALA SEM TAM DOPIS A ČEKÁM NA ODPOVĚD A MODLÍM SE ABY VŠE DOBŘE DOPADLO.CHTĚLA SEM SE JEŠTĚ ZEPTAT?ANI VÝŽIVNÉ KTERÉ MÁ MENŽEL HRADIT NA MATKU DÍTĚTE NEPŘIPADAJÍ NA NOVÉHO MANŽELA,?NEBO NEJDOU ZRUŠIT,? MATKA DÍTĚTE SI ZAŽÁDALA I ZA VÝŽIVNÉ, ZA 9 MĚSÍCU TĚHOTENSTVÍ . PENÍZE KTERÉ ČINILY NA DEN 1000KORUN KTERÉ UDAJNĚ PROJEDLA ZA UDAJNÝ KAŽDÝ DEN. COŽ SE MI ZDÁ JAKO HOLÝ NESMYSL,ALE PANÍ SOUDKYNĚ SNÍ JEN PLNĚ SOUHLASILA .TVRDILA.ŽE NEMĚLA PO DOBU TĚHOTENSTVÍ ANI NA CHLEBA . NA DÍTĚ SI SEPSALA,ŽE NAKOUPILA VÝBAVIČKU ASI ZA 160 000TISIC ,.????´=O BOHUŽEL JEN JEDEN SOUD ZE TŘÍ SKONČIL TAK JAK SKONČIL A MI MÁME STRACH,JAKÉ MOHOU BÝT TY DALŠÍ.ČLOVĚK JE ZNECHUCEN ZE VŠEHO A VYNERVOVÁN. MI SE NECHCEME MSTÍT!!! ,ANI JEDEN NEJSME TÉ POVAHY,!!NIKOHO NEZAJÍMA ,ŽE MŮJ MUŽ BYL DAFAKTO ZNEUŽIT. A ONA MOHLA JÍT NA POTRAT ,ALE NECHTĚLA PONĚVADČ MÁ KAMARÁDKY CO JÍ RADÍ,A BEROU OD SVYCH EX MANŽELU I VÍCE NEŽ 10 000KORUN MĚSÍČNĚ .DÍTĚ MÁ SPÍŠ JAKO KASIČKU.DÍTĚTI I NÁM ZNÍČILA A NÍČÍ ŽIVOTY.(K VŮLI JENOMU DEBILOVI,KTERÝMU VŠE PROCHÁZÍ) ZA TENDLE MĚSÍC JSEM UŽ ZHUBLA 5KILO. NEMÁME ANI NA PRÁVNÍKA A VY STE NÁM MOC POMOHLA ANI NEVÍTE JAK.SEM ŠTASTNÁ,ŽE SEM MĚLA MOŽNOST VÁM SEM NAPSAT,STE STRAŠNĚ HODNÁ ,DĚKUJI MOC,ANI NEVÍTE JAK.DĚKUJU.MOC SI TOHO VÁŽÍM A ZE SRDCE DĚKUJU.

reagovat IlonaP 2.6.2009 14:58  61%    +  -

aprill: kdo ví dneska je možný vše jak vidíš

reagovat aprill 2.6.2009 14:26  22%    +  -

IlonaP: a v maringotce mají připojení na net?

reagovat TOK- 2.6.2009 13:35  32%    +  -

!!!!
www.maminkymaminkam.webnode.cz

pro všechny nadšené maminky, které se chtějí s námi podělit o své nápady, zkušenosti .......

reagovat IlonaP 2.6.2009 7:05  61%    +  -

ANNA: nový otec výživný nepřebírá, to by ho musel adoptovat. a to by nejspíš tvýho museli požádat o souhlas.

reagovat IlonaP 2.6.2009 7:00  61%    +  -

ANNA:
1. i když tvůj partner s ní spal jen jednou je možný že je otec, tak bych nechala udělat testy aby se otcovství buď potrdilo nebo vyvrátilo .
2. kluka Vám není líto ? Stačí podat podnět na sociálku, ona nemusí vědět že je to od Vás přeci ? Jsou sousedi ... pokud ho týraj tak bych na nic nečekala !
3. výživný samozdřejmě snížit lze, ale musí podat žádost k soudu, zdůvodnit z jakýho důvodu, doložit příjmy ...apod . Pokud bude mít vyživovací povinnost k vašemu dítěti dá se čekat, by mu to snížili. ale i tak se mně zdá že platí hodně na to že teda nemáte příjmy.
4. a promiň Vaše dítě bude vyrůstat v maringotce ?

reagovat IlonaP 2.6.2009 6:53  61%    +  -

ANNA: tak to je příběh, to snad nemyslíš vážně ?

reagovat ANNA 1.6.2009 18:06  1%    +  -

DOBRÝ DEN CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT,MŮJ MANŽEL MĚL KDYSI POHLAVNÍ STYK S PROSTITUTKOU,KTERÁ HO PO MĚSÍCI NAVŠTÍVILA STÍM,ŽE JE SNÍM TĚHOTNÁ.ON OTCOVSTVÍ ODMÍTL,PŘESTO SI ŽENA TAJNĚ DÍTĚ NECHALA.PAK SE VIDĚLI AŽ U SOUDU,KDE Z NĚJ VYMÁMILA,ČÁSTKU 2.500 I S VÝŽIVNÝM. CHLAPCOVY UŽ JDE NA PÁTÝ ROK A MANŽEL ŘÁDNĚ PLNÍ SVÉ POVINOSTI.TATO ŽENA JSE TET NEDÁVNO VDALA,S DOSLECHU JSME SLYŠELI,,ŽE,OBA FETUJÍ A UTRACÍ ALIMENTY ZA DISKOTEKY A FET ATD. ONA I JEJÍ NOVÝ MANŽEL KTERÉHO PROPUSTILI NEDÁVNO Z VĚZENÍ DÍTĚ TÝRAJÍ,ALE NEMÁME NIC PODLOŽENO.CHTĚLI SME SE ZEPTAT JELIKOŽ JSEM NA UŘEDĚ PRÁCE UŽ PŘES ROK A MARODÍM,TET SEM V JINÉM STAVU.A MANŽEL PRODÁVÁ BRAMBORY. NEMÁME KROMĚ PRODEJE,ŽÁDNÉ PŘÍJMY.MANŽEL NEUSTÁLE SCHÁNÍ PRÁCI,ALE ZATÍM NESEHNAL.ŽIJEME NA POLI V MARINGOTCE.MOHLA BYSTE NÁM PROSÍM PORADIT CO MÁME DĚLAT?JESTLI BY BYLA MOŽNOST O SNÍŽENÍ ALIMENTU,NEBO JE TET ZA DÍTĚ ZODPOVĚDNÝ NOVÝ OTEC???NEVÍME SI RADY PŘEDEM DĚKUJI ZA VAŠÍ ODPOVĚD,

reagovat IlonaP 13.3.2009 12:20  100%    +  -

Pokud těmto "tatínkům " vznikne další vyživovací povinnost k dalšímu narozenému dítěti, tak by teoreticky o snížení výživnýho požádat mohl. Záleží na soudu a taky na Vás, důležitý předložit jaké jsou výdaje na vyživované dítě apod ...

reagovat stirice 13.3.2009 11:48  5%    +  -

mám podobný problém byvalý manžel taky požádal o snížení výživnýho,nedělá a je znovu ženatej a má další 2 děti. ale taky nesohlasím aby mu snížili,průser je ten že může vyhrát,spoustu platičů výživnýho nedělá aby nemuseli platit vysoké vyživné.

reagovat lenka.zizi 28.2.2009 12:50  9%    +  -

dobrý den chtěla bych se zeptat,mám 3 letýho syna, s ex přítelem, nyní sem 2 roky vdaná a najednou mi můj expřítel oznímil že se mu narodilo dítě, napsal k soudu žádost k snížení alimentů moc by mě zajímalo, zda jemonžé že bytto vyhrál??? prosím o radu,??nechci aby je snížil

reagovat misa 15.10.2008 17:42  1%    +  -

nevite prosim kde se vyrzuji alimenty???

reagovat jindrulinkal 22.5.2008 17:49  41%    +  -

ahoj,mám takový dotaz-můj exmanžel platí měsíčně 1000kč alimenty.chce si je nechat snížit.Sice jako nepracuje ale on pracuje na černo!!!Takže nemám žádný důkaz.Dluží mi i na alimentech,už je to i přes soud vyřešené že to musí zaplati.A proto se ptám,projde mu to a sníží mu to???

reagovat aprill 5.5.2008 20:38  74%    +  -

beruska11: přečetla jsem si to pečlivě a on je asi bio otec pravděpodobně zapsán do RL, co?
takže jiná cesta než řádná adopce není možná. dojdi na SPO a prober celou situaci se soc. pracovnicí

reagovat aprill 5.5.2008 20:35  74%    +  -

beruska11: může na matrice prohlásit, že je otec a bude zapsán do RL. Bio otec o dítěti ví?

reagovat beruska11 11.2.2008 12:38  15%    +  -

holky je tu nějaká diskuze ohledně adopce bez podpisu biologického otce.jelikož dcera bude mít 5let její otec se 4roky o ní nezajímá máme jiného tatínka bio ani neposílá alimenty nic atak bych potřebovala poradit jestli jde aby můj přítel dceru adoptoval bez souhlasu biologa prosím pište mi kdyžtak do vzkazů pokud o něčem víte byla bych moc vděčná míša

reagovat IlonaP 24.10.2007 13:07  93%    +  -

http://www.novinky.cz/domaci/stat-alimenty-za-rodice-hradit-nebude_125289_t054r.html

nic jinýho jsem ani nečekala

reagovat aprill 30.9.2007 18:42  30%    +  -

Virtová: pokud pracuje podej si návrh na výkon rozhodnutí

reagovat IlonaP 30.9.2007 8:16  87%    +  -

Virtová: pokud ti neplatí alespoň 6 měsíců mpžeš podat trestní oznámení buď na státním zastupitelství nebo na policii v místě bydliště.
S tím soudem ti určitě poradí na sociálním odboru ve vaší městské části. U nás je to jinde než co se vyřizují přídavky atd. Je to paní, která zastupuje děti s soudu při ¨rozvodech a tak.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: PROBLÉM S ALIMENTY,SOCIÁLNÍ PŘÍSPĚVKY A POD.
Diskusi založil(a): listickap5
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?