Reklama:
Do arabských zemí pouze zahalená

Stále platí i v dnešním světě, jiný kraj jiný mrav. Blíží se léto a doba dovolených a nás to bude lákat do dalekých zemí, nejen za sluncem a báječným koupáním, ale také za poznáváním historických památek a jiných kultur. Velice odlišné od evropské kultury jsou země islámské, v těchto zemích platí určitá nepsaná pravidla, která je záhodno dodržovat. Jsou to většinou různá omezení týkající se žen, a která pro muže neplatí. Pokud nejste patřičně zahalená (v letním horku vás neomlouvá krátký rukáv ani volně vlající vlasy), vyvoláte v místních mužích neobyčejnou vlnu nevole a budou po vás požadovat okamžitou nápravu. Pokud to neučiní oni, tak potom jistě mravnostní policie, tak je to například naprosto běžné v Iráku. V některých muslimských zemích se setkáte i s poněkud benevolentnějším pohledem na věc a mnohé vám tu bude jako cizince odpuštěno, to platí třeba o Sýrii, Turecku či Tunisku.

Evropské ženy jsou v arabských zemích považovány za symbol volného sexu a tudíž podle toho s vámi budou i nakládat. Budou na vás pokřikovat, pomlaskávat, jakmile projdete okolo. Dokonce i v některých situacích navázání očního kontaktu berou tito muží, kteří od svých vlastních žen vyžadují absolutní mravní ukázněnost, jako výzvu a vy se můžete rázem ocitnout v problémech. Rozhodně místním mužům nepodávejte ruku, stejně vám ji nestiknou, neboň tělesný kontakt s jinou než vlastní ženou jim jejich víra zakazuje.

Tím jsem vás ale rozhodně nechtěla odradit od návštěvy arabského světa, jehož památky jsou tak nádherné, v mnoha muslimských zemích je právě díky přísným režimům pro turisty velice bezpečno, nemusíte se bát krádeží ani přepadení, za ty totiž místním hrozí vysoké tresty.

Autor: Dana Alsherová

Datum vydání: 28.6.2001
Co s článkem
Přidat k oblibeným článkům        Vytisknout        Poslat e-mailem

reagovat vymazat AlA 7.8.2017 10:43  5%    +  -

však každá země má své obyčeje. Tak se není čemu divit.

reagovat vymazat DajaChi 28.9.2012 13:51  5%    +  -

Hayati: prosim o kontakt, potřebuji radu.. Kdo již má zkušenosti s pozváním ze třetí země... Děkuji daja228@gmail.com

reagovat vymazat Hayati 13.10.2010 22:18  5%    +  -

habibi71:
Děkuju :)Také moc zdravím. Tak nějak jsem to spíš slátala při skleničce vínka, tak možná skáču z jednoho do druhého, ale myslím si, že každý pochopí co tím básník chtěl říci. :) Rozčilovaly mě tady některé příspěvky typu: Jste všechny blbé a naivní, jen počkejte za nějakou dobu, všichni arabové jsou stejní, budete mít peklo. Jak to ty dotyčné můžou vědět? S kolika araby byly?

reagovat vymazat habibi71 13.10.2010 17:44  5%    +  -

Hayati zdravím tě a musím říct že jsi to moc pěkně napsala. A naprosto s tebou souhlasím. Ta

reagovat vymazat Hayati 12.10.2010 0:01  5%    +  -

Ahojky všichni, dost jsem to tady pročítala a zdá se mi, že většina žen jsou dost nekompromisní v jejich názorech na arabský svět. Je mi jasné, že když vám nevyšel vztah s arabem, (v horších případech tam hrálo roli i násilí)díváte se na každého araba tímto způsobem. Ale s kolika jste byli ve vztahu, že všechny takhle soudíte? Jak už je zde psáno několikrát, každá kultura je jiná. Nejdříve si zjišťujte vše o té dané kultuře a pak se rozhodujte zda vám to bude vyhovovat nebo ne. Dobře, každé štěstí se může změnit v neštěstí... ale na to si nemusíte brát araba. I z českého muže se může po nějaké době stát násilník a bůh ví co. Já jsem o arabské kultuře dost četla a třeba vím, že do sňatku s muslimem bych nikdy nešla. Neodsuzuju, jen si nemyslím, že bych byla s muslimem šťastná. Tedy pokud by byl ten svérázný konzervativní muslim, o kterém tady hodně z vás píše. Vše je relativní. Ale teď k věci. Já sama jsem si vzala araba (jako arab moc nevypadá, má světle hnědé vlasy a velice světlou kůži na těle, je doktor a křesťan a pochází ze Sýrie. Jsme spolu již 6tým rokem a máme spolu synka, který je blondáček. Už 4 roky s ním žiji na západním pobřeží Sýrie. Ano jsem velice šťastná, ale chci podotknout, že samozřejmě k hádkám také dochází, ale ne proto, že on se narodil tady a já v Čechách. Prostě je to chlap a s chlapem to nikdy nebude úplně 100% v klídku. Vždy se najde nějaká malá krávovina, kvůli které se člověk může pohádat, jako v každém vztahu. Nemám tady žádná pravidla, které musím dodržovat, tedy nějaká ta nepsaná, která máme i v Čechách. Měla bych být dobrou matkou a starat se o syna. No bingo, to je přece samozřejmost, vždyť jsem ho porodila. Zahalovat se nemusím, tedy to je přece jasné, když jsem se přivdala do křesťanské rodiny. Nemusím pracovat a nepracuji, ale mohu pracovat když se doma budu nudit, (což se zatím nenudím, uvidíme do budoucna)nikdo mi práci nezakazuje. Mohu si vyjít do ulic sama bez manžela. Můžu pít alkohol a nosit sukně a šaty nad kolena a trička s výstřihem, ale neměla bych působit jako lehká žena, čili čeho je moc toho je příliš, ale to je všude stejné i u nás v Čechách. A já, že už jsem matka zrovna jako kurvička vypadat nechci. Manžela respektuju a vím, že by pro mě a syna udělal cokoli. Také vím, že v Sýrii žije většina muslimů a nějaké to procento křesťanů a i když bydlíme v křesťanské čtvrti, setkání s muslimy se ve všedních dnech neubráníš. A proč taky? Jen ať se chodí modlit xkrát denně, jen ať si praktikují to svoje náboženství. Jen ať jejich ženy chodí zahalené, jen ať.... každý si musí rozmyslet do čeho jde. Muslimové jsou dobří lidé, muslimové jsou i špatní lidé. To samé křesťani. Ale v žádném případě by se nemělo "škatulkovat". Někdy se hold člověk rozhodne špatně a někdy dobře. Můj manžel na mě nikdy nevztáhl ruku, nikdy mi ani nenadává. Já jsem spíš takový nervák a hádám se. Můžu mu v uvozovkách nadávat do debilů když jsme doma, ale na veřejnosti by na nás nemělo být nic poznat, měli bychom působit šťastně. Tohle už mám moc dobře nacvičené. Na veřejnosti k němu vzhlížím, dopuju jeho ego před ostatními (což ho dělá velice šťastným) a v soukromí... no vždyť stejně kdo je zvědavý na nějaké manželské hádky na veřejnosti? A když chce vystupovat jako "kápo", neberme mu to. Mě to nic nestojí a vím, že je šťastný a když je šťastný on, já jsem samozřejmě taky, protože se ke mně chová jako k princezně. Vybírání partnera pro život je pořád stejné: Berte na vědomí všechny okolnosti, ty dobré a ty špatné... porovnejte a vyvoďte výsledek. Stojí vám to za to a nebo ne? Nehrňte se bezhlavě za láskou vašeho srdce, když například víte, že si nedokážete představit žít v jiné zemi než Čechách. Já se musím přiznat, že moc dobrý vlastenec nejsem, 5 let jsem žila v Anglii, (kde jsme se také s manželem seznámili)a po Čechách se mi nestýskalo (samozřejmě létám 2x do roka za rodiči do Čech, ale natrvalo bych tam žít nechtěla). A když jsem si nabrnkla mého manžela, hned od začátku jsem věděla, že chce jít zpátky do Sýrie, že si v Anglii jen dokončuje Phd. Ano byla jsem z toho trošku nervozní, ale o to víc jsem si o jeho zemi zjišťovala. Málem jsem ho kvůli tomu odkud pochází nechala. Měl to se mnou těžké poněvadž pokaždé když jsme se setkali, jsem mu vrážela všechny tyhle hlody o arabech, co ti vezmou děti, nebudeš moct nikam chodit sama, budeš muset manžela poslouchat na slovo, muset chodit zahalená...................atd atd. A já všem těm kecům věřila a jen horko těžko jsem si je nechávala vymluvit. Trvalo mu to měsíce a měsíce dokazování. Jsem moc ráda, že vydržel a bojoval o mě. Protože teď bychom nebyli spolu. Všem zamilovaným slečnám/paním do araba, muslima/ne muslima přeji hodně štěstí. Ne všichni jsou stejní, takže i když si o vás a vaší lásce hodně lidí bude myslet svoje, vy víte, že šanci na opravdový a láskyplný vztah s mužem z těhlech končin máte. Tak s ní pracujte. Přeji krásný zbytek večera.

reagovat vymazat tima 7.10.2010 1:13  1%    +  -

dobry vecer. Mohla by mi nekdo z vas vysvetlit co se deje pred svadbou s muslimem? co se ma a co se nema delat? jsem krestanka. Dekuji za odpoved.

reagovat vymazat habibi71 26.2.2010 10:31  5%    +  -

Zdravím všechny. Tak tady čtu různé názory na vztah s arabem. Jsem ráda že jsou tady lidi kteří vztah s cizincem berou jako naprosto normální a nekoukají na barvu kůže nebo náboženství. Někde jsem se tady dočetla že ho měl velkýho ale neuspokojil......tak se ptám ? A to je vše ? Proto jako arab zklamal ? Kolikrát se směju doma když si někde přečtu že arabové jsou v posteli dobrý ......ono se to nějak zakořenilo a je to jako mýt že jsou dobrý milenci. Mám jednoho doma, tím nechci říct že nejsem spokojená to vůůůbec ne. Ale dělám si z něj srandu že se to o nich říká a v soukromí mu vždy řeknu "A makej at neuděláš vaší pověsti ostudu. " A křením se tomu a on taky.
Co vy na to holky ? Máte stejnou zkušenost také jste tohle už mnohokrat slyšely ? I kamarádky se mě ptaly..." Tak co ? Jakej je v posteli ? A já abych je trochu popíchla za takovou otázku jen proto že je arab řeknu..."Holky to je úplnej Dábel" At maj zase o čem drbat.

reagovat vymazat Aishah 9.1.2010 2:54  5%    +  -

Nedá mi to a musím napsat můj názor a moji zkušenost.Nejsem žádná bláznivá mladá,nezkušená holka,která se zamilovala a nevidí,neslyší.Je mi 50,konečně jsem se zbavila českého manžela a začala život s arabským manželem.Moje první zkušenost(SAMOZŘEJMĚ PLATONICKÁ)s arabským mužem byla před 35lety,kdy můj otec pracoval v Egyptě a my tam nějaký čas žili.Moje první láska byla o 2 roky starší a jeho chování ke mně ovlivnilo pohled na muže obecně.Nikdy jsem nenašla nic podobného v Čechách.Posléze jsem se seznámila v Praze studujícím chlapcem z Libanonu a podařilo se mi mít s ním v tu dobu neplánované dítě.Byli jsme přeštastni a zároven šíleně neštastni. O svém stavu jsem se dozvěděla v den jeho promoci a on musel do tří dnů opustit republiku.Nikdy nezapomenu jak jsme prosili a já brečela na ministerstvu zahraničí ,kde žádal o prodloužení pobytu kvůli vyřešení naší situace.Chtěli jsme se vzít a poté odjet do Libanonu.Nikoho naše situace nezajímala a žádný prodloužení pobytu nebylo..neslo se to ve smyslu:Zaplatil sis tady studium,to si zdárně ukončil a ted padej odkud si přišel. Navíc shodou opravdu blbých náhod v té době byla v Libanonu válka a tak další nátlak byl ze strany mé rodiny a já hloupá husa souhlasila s tím, že tedy zůstanu tady sama a dítě si nechám.On mi ze začátku posílal balíky věcí a peníze,ale já tady platila tak velké clo, že jsem to zrušila.On a ani já jsme nikdy nedostali víza.Takže posléze jsme se vlastně nechtíc domluvili na ukončení vztahu.Ale nikdy jsme na sebe nezapomněli.Posléze jsem se vdala ..ALE..všichni kolem mě věděli, kam moje srdce patří. A poté co se ukázalo co jsem si vzala za české hovado!!! (OMLOUVÁM SE ,ALE JINAK SE TO NEDÁ NAZVAT.)...tak jsem začala se na stará kolena poohlížet po tom co jsem chtěla celý život. A NAŠLA JSEM!!!Mám krásného,vzdělaného,pozorného,milujícího,rozumného,romantického..... egyptského manžela.Vyvdala jsem rodinný dům na pobřeží Alexandrie,NEMUSÍM !!! chodit do práce(po 27 odpracovaných a dalších 11 před sebou...a odchovaných 3 dětech),nemusím se honit...se vším mi pomáhá.Nevyžaduje mít na stole jídlo...nač taky,jestliže si ho můžeme objednat, nebo jít do restaurace.Když uvařím, tak je to pro něj bonus a snědl by mě za to láskou.U něj opravdu cítím, že mě opravdu miluje.Nepije,nehledí po jiných..je to pro ženaté muže tabu a pokud se budeme bavit o sexu..tak vím jedno. KDO MĚL SEX S ARABEM NEMŮŽE CHTÍT JINÉHO.VŽDY JE SPOKOJENOST ŽENY NA PRVNÍM MÍSTĚ!!!Je to romantika,něžnost a žena má pocit,že je bohyně.Já nevím,ale já mám prostě tyhle zkušenosti.Anebo možná je to i v ženě,anebo je to ve výběru .Tohle nevím a nedovedu říct.U mě to tak je a jsem přeštastná.A ted k tomu snatku : Co kdyby každá žena,která si chce vzít arabského muže,si nechala přeložit veškeré dokumenty a zajímala se o to co je zákonem v dané zemi?
1)Muž-muslim si může bez problému vzít křestanku a nikdo ji nenutí konvertovat.Samozřejmě pokud ona sama bude chtít,tak jistě budou mít radost,ale řeknou sami, že pokud to není osobní rozhodnutí a dělá se to třeba jen z lásky, tak to oni nepřijímají a neakceptují a určitě budou trvat na tom ,aby žena zůstala křestankou.Já jsem osobně konvertovala,pale to jsem chtěla sama,rotože jsem se sama léta zajímala o islám,mám přečtený Korán a spousta věcí mě přesvědčila, že dělám dobře.Ale můj manžel naopak mi řekl,že zná spoustu špatných muslimů a naopak spoustu dobrých křestanů.Podle něj existují pouze dobří a špatní lidé,je jedno v co věří,ale určitě by měli v něco věřit.To je důležité.
2)Přímo v oddacím listě je zaneseno ,že se muž musí starat o manželku a děti!!! Takže dámy ...žádné podfuky z jejich strany nejsou!!!Je třeba jen si to nechat přeložit,číst a přemýšlet dopředu jestli opravdu to je to co chci.A ne pak nesmyslně vykládat ka chudák žena přišla o děti.Proboha ona o ně nepřišla....on se jen podle zákona musí o ně manžel postarat!!!A pokud se nedomluví mezi sebou tak bez diskuze jsem na straně muže.Stará se o ně po materiální stránce ( navíc oni děti milují a zajistí jim opravdu život plný lásky...finančně dle možností,ale vždy jsou pro ně přednější,než oni sami )tak kde je důvod jim je nepřenechat?
3)mě se dostalo poučení co budu nebo nebudu moci dělat jako vdaná za arabského manžela a já jsem se sama mohla rozhodnout jestli budu tohle akceptovat nebo ne.Nikdo mě nenutí chodit zahalená!Vlasy tedy musím mít schovány.Nesmím se bavit sama s muži,už ůbec ne podávat jim ruku o dalších kontaktech nemluvě.Ale proč bych tohle měla dělat??? Mám svého a nesnáším dotyky jiných lidí.A vlasy mi taky nikdo nemusí okukovat a navíc já sama od sebe chodím v muslimském oblečení,protože chci v něm chodit.Je to šíleně svobodné!!! Ne, nejsem šílená,ale vždy jsem byla baculka a různě ,navíc bezúspěšně schovávala své špíčky.Dneska mám muže ,který miluje můj velký zadek,nejraději má moji pneumatičku a o dalším nemluvě....no a já navíc tohle nemusím skrývat,protože ve volných muslimským šatech..bože tam se toho schová!!!Celá vynikající večeře,po ní několik vynikajících přeslazených zákusků,velký kopec té super mangové zmrzliny a posléze zapité ted právě vylisované štávy z čerstvého ovoce!!! No krása!!!:)A běda držet nějaké nesmyslné diety!! To by si každý myslel, že nemá na to aby uživil manželku.
4)ŽENY A DÍVKY ,které tohle nemáte chut přijmout tak se prosím NIKDY NEVDÁVEJTE ZA ARABSKÉ MUŽE,PROTOŽE OPRAVDU BUDETE VELMI NEŠTASTNÉ!!!Musíte mít ujasněny priority.Chci se mít jako princezna?Pak musím něco obětovat!!!A to něco je vlastně jen to, že budu milovat jen svého muže,nebudu se poohlížet po jiných,budu krásná jen pro svého muže,budu mít na paměti, že se muž musí starat o peníze pro rodinu a tím pádem o ženu a děti,žena musí milovat sex,musím mít na paměti, že asi těžko v této kultuře budu courat po discotékách,nebudu moci pít alkohol a budu vlastně neustále se svým mužem a jeho rozvětvenou rodinou,protože to jsou vyloženě rodinný typy.Ovšem na druhé straně muž nikdy nebude opilý,nikdy nepůjde s kamarády do hospody,vždy je rodina na prvním místě, bude vydělávat peníze a pokud se žena bude chovat tak jak má tak ji bude bezmezně milovat.
TAKŽE NEJDŘÍVE SE ZAJÍMAT O KULTURU, O ZÁKONY,PAK PŘEMÝŠLET JESTLI JSEM SCHOPNÁ NA TO VŠECHNO PŘISTOUPIT A PAK TEPRVE UVAŽOVAT O VZTAHU S ARABSKÝM MUŽEM.A PAK LZE ZARUČIT OPRAVDU SUPER ŽIVOT.NO...a pokud žena dodržuje co má tak po svatbě se dozví kdo je pánem v rodině.JE TO VŽDY JEN A JEN ŽENA!!!Nikdy děti neuznávají otce tak jako matku.A....můj tchán ,bývalý ředitel největší banky v Cairu ...si ten čaj dá jen když povolí moje tchyně.A na jídlo bude klidně čekat celý den,protože pro tchyni je přednější modlení a klábosení s kamarádkami, zrovna v době kdy si dá na plotnu cibulku,kterou posléze vyhodí i z kastrolem :) Naučila jsem se od tchyně takovou spoustu věcí o kterých se mi do té doby jen zdálo.Žádný stres: na prvním místě je ona,pak děti, pak vnuci a někde vzadu živitel rodiny..přesto že ho miluje.Rovněž mě naučily, že se žena musí chovat jako královna.jÁ JSEM TA DŮLEŽITÁ PRO MANŽELA,NIC NENÍ PRO NĚJ DŮLEŽITĚJŠÍHO.
Tak a ted si můžete z toho vybrat co chcete.Já mám tyhle letité zkušenosti a třepu se odporem,když si vzpomenu, že se mě někdy dotýkal český chlap.A že bych zrovna já měla štěstí na arabské muže? Ne..jen jsem si srovnala priority, věděla jsem do čeho jdu a souhlasdila jsem s tím. Pak není problém.Přeji všem ženám rozvahu před takovým krokem, a pokud ho udělají tak hodně štestí.JÁ MÁM NEJLEPŠÍHO MUŽE NA SVĚTE A JSEM NEJŠTASTNĚJŠÍ ŽENA NA SVĚTĚ!!!

reagovat vymazat Nelly Aishah 9.1.2010 2:39  1%    +  -

Nedá mi to a musím napsat můj názor a moji zkušenost.Nejsem žádná bláznivá mladá,nezkušená holka,která se zamilovala a nevidí,neslyší.Je mi 50,konečně jsem se zbavila českého manžela a začala život s arabským manželem.Moje první zkušenost(SAMOZŘEJMĚ PLATONICKÁ)s arabským mužem byla před 35lety,kdy můj otec pracoval v Egyptě a my tam nějaký čas žili.Moje první láska byla o 2 roky starší a jeho chování ke mně ovlivnilo pohled na muže obecně.Nikdy jsem nenašla nic podobného v Čechách.Posléze jsem se seznámila v Praze studujícím chlapcem z Libanonu a podařilo se mi mít s ním v tu dobu neplánované dítě.Byli jsme přeštastni a zároven šíleně neštastni. O svém stavu jsem se dozvěděla v den jeho promoci a on musel do tří dnů opustit republiku.Nikdy nezapomenu jak jsme prosili a já brečela na ministerstvu zahraničí ,kde žádal o prodloužení pobytu kvůli vyřešení naší situace.Chtěli jsme se vzít a poté odjet do Libanonu.Nikoho naše situace nezajímala a žádný prodloužení pobytu nebylo..neslo se to ve smyslu:Zaplatil sis tady studium,to si zdárně ukončil a ted padej odkud si přišel. Navíc shodou opravdu blbých náhod v té době byla v Libanonu válka a tak další nátlak byl ze strany mé rodiny a já hloupá husa souhlasila s tím, že tedy zůstanu tady sama a dítě si nechám.On mi ze začátku posílal balíky věcí a peníze,ale já tady platila tak velké clo, že jsem to zrušila.On a ani já jsme nikdy nedostali víza.Takže posléze jsme se vlastně nechtíc domluvili na ukončení vztahu.Ale nikdy jsme na sebe nezapomněli.Posléze jsem se vdala ..ALE..všichni kolem mě věděli, kam moje srdce patří. A poté co se ukázalo co jsem si vzala za české hovado!!! (OMLOUVÁM SE ,ALE JINAK SE TO NEDÁ NAZVAT.)...tak jsem začala se na stará kolena poohlížet po tom co jsem chtěla celý život. A NAŠLA JSEM!!!Mám krásného,vzdělaného,pozorného,milujícího,rozumného,romantického..... egyptského manžela.Vyvdala jsem rodinný dům na pobřeží Alexandrie,NEMUSÍM !!! chodit do práce(po 27 odpracovaných a dalších 11 před sebou...a odchovaných 3 dětech),nemusím se honit...se vším mi pomáhá.Nevyžaduje mít na stole jídlo...nač taky,jestliže si ho můžeme objednat, nebo jít do restaurace.Když uvařím, tak je to pro něj bonus a snědl by mě za to láskou.U něj opravdu cítím, že mě opravdu miluje.Nepije,nehledí po jiných..je to pro ženaté muže tabu a pokud se budeme bavit o sexu..tak vím jedno. KDO MĚL SEX S ARABEM NEMŮŽE CHTÍT JINÉHO.VŽDY JE SPOKOJENOST ŽENY NA PRVNÍM MÍSTĚ!!!Je to romantika,něžnost a žena má pocit,že je bohyně.Já nevím,ale já mám prostě tyhle zkušenosti.Anebo možná je to i v ženě,anebo je to ve výběru .Tohle nevím a nedovedu říct.U mě to tak je a jsem přeštastná.A ted k tomu snatku : Co kdyby každá žena,která si chce vzít arabského muže,si nechala přeložit veškeré dokumenty a zajímala se o to co je zákonem v dané zemi?
1)Muž-muslim si může bez problému vzít křestanku a nikdo ji nenutí konvertovat.Samozřejmě pokud ona sama bude chtít,tak jistě budou mít radost,ale řeknou sami, že pokud to není osobní rozhodnutí a dělá se to třeba jen z lásky, tak to oni nepřijímají a neakceptují a určitě budou trvat na tom ,aby žena zůstala křestankou.Já jsem osobně konvertovala,pale to jsem chtěla sama,rotože jsem se sama léta zajímala o islám,mám přečtený Korán a spousta věcí mě přesvědčila, že dělám dobře.Ale můj manžel naopak mi řekl,že zná spoustu špatných muslimů a naopak spoustu dobrých křestanů.Podle něj existují pouze dobří a špatní lidé,je jedno v co věří,ale určitě by měli v něco věřit.To je důležité.
2)Přímo v oddacím listě je zaneseno ,že se muž musí starat o manželku a děti!!! Takže dámy ...žádné podfuky z jejich strany nejsou!!!Je třeba jen si to nechat přeložit,číst a přemýšlet dopředu jestli opravdu to je to co chci.A ne pak nesmyslně vykládat ka chudák žena přišla o děti.Proboha ona o ně nepřišla....on se jen podle zákona musí o ně manžel postarat!!!A pokud se nedomluví mezi sebou tak bez diskuze jsem na straně muže.Stará se o ně po materiální stránce ( navíc oni děti milují a zajistí jim opravdu život plný lásky...finančně dle možností,ale vždy jsou pro ně přednější,než oni sami )tak kde je důvod jim je nepřenechat?
3)mě se dostalo poučení co budu nebo nebudu moci dělat jako vdaná za arabského manžela a já jsem se sama mohla rozhodnout jestli budu tohle akceptovat nebo ne.Nikdo mě nenutí chodit zahalená!Vlasy tedy musím mít schovány.Nesmím se bavit sama s muži,už ůbec ne podávat jim ruku o dalších kontaktech nemluvě.Ale proč bych tohle měla dělat??? Mám svého a nesnáším dotyky jiných lidí.A vlasy mi taky nikdo nemusí okukovat a navíc já sama od sebe chodím v muslimském oblečení,protože chci v něm chodit.Je to šíleně svobodné!!! Ne, nejsem šílená,ale vždy jsem byla baculka a různě ,navíc bezúspěšně schovávala své špíčky.Dneska mám muže ,který miluje můj velký zadek,nejraději má moji pneumatičku a o dalším nemluvě....no a já navíc tohle nemusím skrývat,protože ve volných muslimským šatech..bože tam se toho schová!!!Celá vynikající večeře,po ní několik vynikajících přeslazených zákusků,velký kopec té super mangové zmrzliny a posléze zapité ted právě vylisované štávy z čerstvého ovoce!!! No krása!!!:)A běda držet nějaké nesmyslné diety!! To by si každý myslel, že nemá na to aby uživil manželku.
4)ŽENY A DÍVKY ,které tohle nemáte chut přijmout tak se prosím NIKDY NEVDÁVEJTE ZA ARABSKÉ MUŽE,PROTOŽE OPRAVDU BUDETE VELMI NEŠTASTNÉ!!!Musíte mít ujasněny priority.Chci se mít jako princezna?Pak musím něco obětovat!!!A to něco je vlastně jen to, že budu milovat jen svého muže,nebudu se poohlížet po jiných,budu krásná jen pro svého muže,budu mít na paměti, že se muž musí starat o peníze pro rodinu a tím pádem o ženu a děti,žena musí milovat sex,musím mít na paměti, že asi těžko v této kultuře budu courat po discotékách,nebudu moci pít alkohol a budu vlastně neustále se svým mužem a jeho rozvětvenou rodinou,protože to jsou vyloženě rodinný typy.Ovšem na druhé straně muž nikdy nebude opilý,nikdy nepůjde s kamarády do hospody,vždy je rodina na prvním místě, bude vydělávat peníze a pokud se žena bude chovat tak jak má tak ji bude bezmezně milovat.
TAKŽE NEJDŘÍVE SE ZAJÍMAT O KULTURU, O ZÁKONY,PAK PŘEMÝŠLET JESTLI JSEM SCHOPNÁ NA TO VŠECHNO PŘISTOUPIT A PAK TEPRVE UVAŽOVAT O VZTAHU S ARABSKÝM MUŽEM.A PAK LZE ZARUČIT OPRAVDU SUPER ŽIVOT.NO...a pokud žena dodržuje co má tak po svatbě se dozví kdo je pánem v rodině.JE TO VŽDY JEN A JEN ŽENA!!!Nikdy děti neuznávají otce tak jako matku.A....můj tchán ,bývalý ředitel největší banky v Cairu ...si ten čaj dá jen když povolí moje tchyně.A na jídlo bude klidně čekat celý den,protože pro tchyni je přednější modlení a klábosení s kamarádkami, zrovna v době kdy si dá na plotnu cibulku,kterou posléze vyhodí i z kastrolem :) Naučila jsem se od tchyně takovou spoustu věcí o kterých se mi do té doby jen zdálo.Žádný stres: na prvním místě je ona,pak děti, pak vnuci a někde vzadu živitel rodiny..přesto že ho miluje.Rovněž mě naučily, že se žena musí chovat jako královna.jÁ JSEM TA DŮLEŽITÁ PRO MANŽELA,NIC NENÍ PRO NĚJ DŮLEŽITĚJŠÍHO.
Tak a ted si můžete z toho vybrat co chcete.Já mám tyhle letité zkušenosti a třepu se odporem,když si vzpomenu, že se mě někdy dotýkal český chlap.A že bych zrovna já měla štěstí na arabské muže? Ne..jen jsem si srovnala priority, věděla jsem do čeho jdu a souhlasdila jsem s tím. Pak není problém.Přeji všem ženám rozvahu před takovým krokem, a pokud ho udělají tak hodně štestí.JÁ MÁM NEJLEPŠÍHO MUŽE NA SVĚTE A JSEM NEJŠTASTNĚJŠÍ ŽENA NA SVĚTĚ!!!

reagovat vymazat MAYA 28.7.2009 8:19  1%    +  -

Ahojky všem.
Teď jsem akorát dočetla všechny vaše články.No musím říct,že některé jsou opravdu naivní..Já mám přítele araba a je z Libanonu.Žijeme spolu v Česku a jsme spolu 5 let.Ze začátku to byl ten nejlepší chlap na světě a já se strašně moc zamilovala.V životě jsem nic krásnějšího nepoznala.Byl gentleman,velice inteligentní a chytrý muž.Po půl roce jsme už žili spolu.Po roce jsem dostala svoji první facku,jen kvůli tomu,že jsem neslyšela svůj telefon,když mi volal.Nakonec z toho bylo,že jsem byla s jiným mužem.Když jsem se mu snažila vysvětlit,že jsem byla s kamarádkou na nákupech,tak jsem dostala ještě víc.Nakonec strašně plakal a bylo mu líto,že mi ublížil,tak jsem mu odpustila.No a takhle to trvalo 3 roky.Potom jsem se naštvala a rozhodla se,že už se sebou nenechám zametat podlahu!I přesto všechno jsem ho velmi milovala a chtěla,aby se změnil a byli jsme zase štastní..Jednou když mě zase chtěl zbít jsem na něj začala strašně k¨řičet at mě nechá být a začala jsem se bránit a mlátit do něj taky.Dost ho to překvapilo a díky tomu jsem skončila v nemocnici a poležela si tam týden.Samozřejmě jsem spadla ze schodů..Díky tomuhle si můj Mohammed uvědomil,že to už opravdu přehnal a začal se chovat uplně jinak a je zase klid už 2 roky,ale nevěřím tomu,že by se tak změnil.Navzájem se tolerujem a snaží me se nejdřív ovšem promluvit,ale s těmito muži to jde těžko mají svoji pravdu a svoji hlavu.Nevím,každý mi říká,že bych od něj měla odejít,ale nedokážu to.Miluji ho a jsme spolu 5 let a to se nedá jen tak odejít,tak si raději rozmyslete než s těmito muži začnete..Med to není,jak tu některé z vás píší..Oni ze začátku to jsou nejlepší chlapi na světě,kteří by vás nikdy neuhodili a nakonec se nebudete stačit divit s kým to vlastně žijete.Plno z Vás nad tím mávne rukou,ale je to tak.Bud a nebo.Je to na Vás a držím Vám palce.Mějte se krásně.Maya

reagovat vymazat sweetrose 29.5.2009 18:28  5%    +  -

to guelta.. kdyz je clovek zamilovany.. nevidi ani kdyby mu to davali na zlatem podnose,co se muze stat.. porad doufame ze vse bude v nas prospech.. v jejich rodine proste musela konvertovat kazda.. i ta ruska jeho bratra i ta americanka dalsiho...

reagovat vymazat VIOLA 28.5.2009 18:17  1%    +  -

HOLKY,PROZIVALA JSEM TAKE KRASNE ROKY,TAKE JSEM TVRDILA ZE JE NEJLEPSI....ALE POZOR NENI TO DNES PO 10LETECH PRAVDA,JE TO PEKLO VERTE MI A DOPADNE TAK KAZDAMZADNY ARAB NENI JINY JSOU VSICHNI STEJNY,NA ZACATKU JSTE JEHO PRINCEZNA ALE UVIDITE POZDEJI ZA PAR LET,VERTE VIM O CEM MLUVIM A JESTE JSEM NEVIDELA SKVELEHO ARABA.....

reagovat vymazat Guelta 25.5.2009 18:15  5%    +  -

Obcas to tu procitam, ale posledni prispevek me donutil se prihlasit na Damu, abych k tomu mohla rict sve. Arabove a muslimove jsou velmi spatne videni v Ceske spolecnosti a k tomu bohate prispivaji spatne zkusenosti nebohych zen, ktere se za ne vdaly a ted prozivaji peklo na zemi. Zamyslel se ale nekdo nad tim, proc tomu tak je? A da se takovym situacim predejit? Pani z posledniho prispevku je jasnym prikladem prumerne zeny, ktera takovy vztah proziva. Vdala se za muze, o jehoz kulture evidentne nemela ani potuchy. Co je vic sokujici, po nekolika letech manzelstvi je stale presvedcena, ze jeji manzel je arab, ikdyz je to pakistanec, ktery samozrejme nema s araby nic spolecneho. Pani dale tvrdi, ze MUSELA konvertovat k islamu, o kterem nic nevedela....Protoze kdyby se jen trochu informovala, tak zjisti, ze nikdo k islamu konvertovat nemusi, a to ani manzelka muslima.
Muj prispevek nema za cil odsoudit takoveto hloupe zeny, ktere se bezhlave vdavaji za cizince, o nichz nic nevi. Co me nejvice mrzi je, ze diky takovymto ignorantkam se formuje predstava o arabech a muslimech, jako o hroznych lidech, kteri se po svatbe memi v monstra, dovoluji si praktikovat islam a touzit po navratu do rodne zeme. Kdo je chytry, o tomhle vsem predem premysli a pocita s kazdou situaci. A ne potom roztrubovat, jak jsou arabove odporni, misto aby naivka priznala, jak byla hloupa.

reagovat vymazat sweetrose 24.5.2009 18:59  5%    +  -

ahoj tak to tu procitam a chvilema mam husi kuzi co asi budu muset udelat az se muj manzel rozhodne.. ze chce zpet do sve zeme.. jojo.. je to vlastne taky arab..pakistanec i kdyz tvrdi ze neni arab.. ale pro nas cechysou to samy.. tak z toho mam fakt strach.. kdyz to tu tak procitam.. no hruza.. co se muze dit.. sem bohuzel jedna z tech ktere nalitly.musela sem konvertovat zpusobem ze sem nicemu nerozumnela.. fakt humus ale ve sve zamilovanosti mi to neprislo..... zamilovana po usi..se odstehovala do anglie ,kde je lekar, mam s nim dceru a ted dalsi dite na ceste.. ted k te otazce... jeho rodina ho docea silne premlouva aby se vratil do pakistanu.. kam ja nechci. jak mi uz moc lidi rikalo.. dostanes se tam a je konec se vsim. mam vubec sanci se z tyhle blby situace dostat?? mohu mu rict ze ne, mam strach ze bych prisla o deti.. kdybych od nej odesla.. dcera je ceska a to jeste nenarozene bude cech taky, myslite ze by me ceske pravo ochranilo??.. docela se i zmenil... nerespektuje ma prani a vychovu dcery.. rika mi ze sem blba.. coz sem ze sem si ho vzala.... ale co stim??mam jeste sanci na normalni zivot.. prosim moc o radu

napiste mi prosim na adresu whiterose2310@gmail.com

reagovat vymazat sweetrose 24.5.2009 18:48  5%    +  -

ahoj, tak to tu procitam a chvilema mam husi kuzi co asi budu muset udelat az se muj manzel rozhodne.. ze chce zpet do sve zeme.. jojo.. je to vlastne taky arab..pakistanec i kdyz tvrdi ze nneni arab.. ale pro nas sou to samy.. tak z toho mam fakt strach.. kdyz to tu tak procitam.. no hruza.. co se muze dit.. sem bohuzel jedna z tech ktere nalitly.musela sem konvertovat zpusobem ze sem nicemu nerozumnela.. fakt humus ale ve sve zamilovanosti mi to neprislo..... zamilovana po usi..se odstehovala do anglie ,kde je lekar, mam s nim dceru a ted dalsi dite na ceste.. ted k te otazce... jeho rodina ho docea silne premlouva aby se vratil do pakistanu.. kam ja nechci. jak mi uz moc lidi rikalo.. dostanes se tam a je konec se vsim. mam vubec sanci se z tyhle blby situace dostat?? mohu mu rict ze ne, mam strach ze bych prisla o deti.. kdybych od nej odesla.. dcera je ceska a to jeste nenarozene bude cech taky, myslite ze by me ceske pravo ochranilo??.. docela se i zmenil... nerespektuje ma prani a vychovu dcery.. rika mi ze sem blba.. coz sem ze sem si ho vzala.... ale co stim??mam jeste sanci na normalni zivot.. prosim moc o radu

napiste mi prosim na adresu whiterose2310@gmail.com

reagovat vymazat kling 14.5.2009 14:59  5%    +  -

Myslim si ze to neni jen nevzdelanost ceskych zen.Oni jsou vzdelane,ale je to jen ta naivita!V zivote bych si nevzala Muslima nebo Araba.Maji proboha prece jen jinou kulturu a mentalitu! Kolik takovych manzelstvi jiz vydrzelo? Ono kazda si bude myslet,ja jsem ta prava,tohle manzelstvi vydrzi.Ono kazdy Arab se k vam bude tady v Evrope chovat slusne a hezky.Ale az bude zit tam,nebudete zit jako v Evrope!Budete muset prijimat celou mentalitu,zakazy a jejich zvyky!Tak krasne si urcite nebude zit tak jako v Evrope.Otevrete oci proboha.Byla jsem v Egypte na dovolene,a vim ze kazdy Egyptan hazel na mne sladke recicky a usmevy.A jen proto ze se chteji dostat z Evropy.Dyt kazda inteligentni zena to musi pochopit.A vy budete ta ktera se bude muset podridit te mentalite arabske,pokud se rozhodne tam zit.A neco k slecne Veronique:To ze ted nemate zadne intimnosti ze svym pritelem,vam pripada v poradku?Proboha neni nic krasneho nez mit intimnosti ze svym pritelem.Dyt to patri k zivotu.Uz ted jste se podridila a co bude potomn? K cemu jste vsechno ochotna se podridit? Laska a vztah zeny a muze neni o tom podridit se jeden druhemu.Ale tolerance,kapku svobody musi kazdy inteligentni par tyhle vlastnosti mit.A to v pripada Arabskych statu tyhle vlastnosti mit,je zcela nemozne.Bydlim v Nemecku a sama navlastni oci vidim Turky( zijou tady odjakziva)´jak se obcas chovaji ke svym tureckym zenam.Zeny nepracuji( to maji zakazano)jen muzi.Na vylety chodi manzelskjy par oddelene.Muzi na jedne strane a zeny na jedne strane.Nektere zeny nemuzou se ucit nemecky jazyk.Hold muzi jim to zakazaly!atd.Takze Slecno Veronique hodne stesti vam preji a doufam ze vy budete ta jedne z mala ktera bude mit to stoprocentni stesti a vas arabsky pritel nebude typicky arabsky.Preji hodne stesti.

reagovat vymazat yvett69 16.4.2009 0:36  5%    +  -

milé pisatelky!prečitala som si tu vaše ohlasy na mužou priatelou a manželou arabou,a je dost až zaražajúce ako všetkych hadžete do jedneho vreca,nedalo mi nepridat svoj komentár k tomuto všetkemu pretože já s vami nemožem rozhodne súhlasiř, ano viem možno ste mali také skúsenosti, možno ste od vašej zlosti pribehy aj trochu prikreslili,možno ste natrafili na tych nesprávnych arabou a ste boli zaslepeny alebo ste nechceli vidiet čo by ste mali vidiet ale to už viete vy sami ako to skutočne bolo a čo vlastne bolo, ale já vám musím napísatže já mám tiež manžela araba, pochadzajúceho z tuniska, a je to ten naj úžasnejší manžel,pod slnkom sme spolu už velmi dlho a stále je to ten istý zamilovany muž akeho som spoznala pred rokmi, pozorny mily romanticky a dava si na mna pozor ako v oko hlave, a vravim vam keby mohol este by za mna aj dychal, mam svoj vek a prežila som v živote vela zleho ale vam poviem že ani jeden zo slovakou sa nemože ani len pozrieř mojmu manželovi do slapají.. je to moj najlepsí priatel, možem sa na nho vždy spolahnúř vo všetkom a plne mu doverujem a verím , nevie klamat lebo nema prečo klamat, máme pekný život sme velmi štastny a vela ludí nam zavidí , ale my zijeme len jeden pre druhehoa a nikto nikoho neobmedzuje.. mame vybudovany vztah na dvovere, a já viem ža by moj manžel radsej zomrel akokeby mal mat druhu ženu a já tiež velmi velmi milujem mojho manžela, ale aj tak je hlavne to ze to v srdci cítime obaja,takze mile dámi vztah láska sa buduje velmi řažko a rozhodne zaklady su pravdovravnost a dvovera a ked to nefunguje od zaciatku tak to nebude fungovař nikdy.. já som sa rozhodkla spravne a svoje rozhodnutie nelutujem sme velmi štastny a to uz zopar rokou..tym som len chcela povedat to , ze treba mat ovorene srdce a pocúvat jeho hlas iba ono vam poradí spravne , a vam poviem keby sa nas vztah od zaciatku rozvijal na baze nejakeho pochybovania obmedzovania alebo ziarlenia alebo neviem co vsetko uz to by bol dvovod pre mna aby som v tom vzatahu nepokracovala, ale u nas to bolo od zaciatku lebo sme sa snazili obidvaja a chceli sme obidvaja poekny zivot tak sme si spravili zaklady a teraz vychutnavame kazdy jeden den v laske štasti nestasti alebo aj v radosti..ale stale sme spolu na vsetko a pre vsetko.. takze nie sú vsetci ARABI rovnaky ten moj je najužasneši a prostem som štastna ze prave on je moj manžel tak ako on je štasny ze ja som jeho manzelka.. ak by niekdo chcel popisat somnou mile rada s vami popisem prajem vam menej sklamaní a viac otvoreneho srdiecka lebo ked budete pozorne pocúvat tak si určite vyberiete spravne..

reagovat vymazat Fahrín 14.4.2009 23:14  1%    +  -

Dobrý večer přeji všem,jsem ráda,že jsem našla tuto diskuzi a ráda bych přidala i svůj zážitek s arabem..Bylo mi krásných 17 let a šla jsem na oběd s moji kamarádkou..Sedli jsme si do restaurace a potom přišel on..Krásný snědý mladý muž.Nevěnovala jsem mu již potom žádnou pozornost,ale moje kamarádka mě upozornila,že mě neustále sleduje..Když jsme se na něj podívala..Měl ty nejkrásnější oči..Tak tmavý a velký..No nakonec mě pozval na rande a do týdne jsme spolu chodili..Byl to krásný vztah..Ze začátku..Nikdy jsem nepoznala tak galantního,skvělýho muže..Měl tady svou firmu a moc peněz..S ním jsme se cítila jak princezna.Miloval mě celou svou duší a já jeho.Nehnuli jsme se od sebe.Po roce jsme se rozhodli,že si koupíme byt..Luxusně jsme si ho zařídili a přišel čas říct rodičům,že se stěhuji(mého přítele měli rádi,nevadilo jim,že je arab a respektovali mé rozhodnutí..)No a když jsme spolu už žili utekl rok a já zjistila,že mě přítel podvedl s jinou ženou..Byla jsem zklamaná a srdce jsem měla zlomené..Sliboval a přísahal na korán,že už to nikdy neudělá..Odpustila jsem mu a pak mi jednou napsal můj kamarád smsku jak se mám ..A byl ohen na střeše..Od té doby jsem byla každý skoro mlácená..Kam se mi stratil ten skvělý můž,kterého jsem tolik milovala a kterému jsem tolik věřila?..Ze začátku moc nežárlil,ale postupem času začal šíleným způsobem žárlit a omezovat mě,že jsem nemohla ani za kamarádkou na kafe,protože co kdyby tam náhodou přišel nějaký muž..Do práce jsem taky nesměla chodit,tak ani jsem nemusela přítel vydělával opravdu moc peněz..Jednou mě zbil,tak šíleným způsobem,že jsem měla otřes mozku,zlomenou ruku,nos a modřiny po celém těle..Byla jsem rozhodnutá,že je konec a tak jsem rovnou z nemocnice chtěla odjet domů k moji milované rodině..Jenže si mě odchytl a dotáhl do té zlaté klece a nikam jsem nesměla..Zamykal mě doma a vzal mi klíče,mobil..Na půl roku se uklidnil a já mu zase odpustila..Pořád sliboval,že už nikdy mě bít nebude a plakal a sliboval a mě ho vždycky bylo líto a odpustila mu..Holt láska je opravdu slepá a já byla totálně slepá..Jenže opět mlácení přišlo a to bylo kvůli tomu,že jsem mu přišla na další nevěry.On mě podváděl a zmlátil mě..No je to na dlouho..Nemůžu vám tu vše vypsat,to bych tu byla do rána..Před několika týdny jsem vztah ukončila,protože jsem přišla domů a našla ho s jinou ženou v kuchyni..Nevím,co tam spolu dělali,ale pravdu se nikdy nedozvím a ani nechci..Vzala jsem si věci s tím,že odcházím,ale nepustil mě..Druhý den na to se mu stal vážý úraz a já si vzala věci a odstěhovala se..Už dávno ta láska vyprchala a byla jsem s ním jenom ze zvyku a strachu..Proto vážené dámy bych už nikdy za přítele araba nechtěla,protože ze začátku oni jsou ti nejlepší chlapi na světě,ale postupem času..Nemůžu mluvit o všech,ale já se arabům už jedině vyhýbám.Nechci nikomu říkat co má dělat,ale napsala jsem vám můj příběh a věřte,že budu jedině ráda,když ti vaši budou jiní,protože nikomu z vás nepřeji to peklo a vše čím jsem si prošla já..Hodně štěstí..

reagovat vymazat PRO HABIBI71 8.4.2009 9:06  1%    +  -

habibi71 :

To sice platí. Ale smíšené manželství je o něčem jiném. Zamysli se!!!!

reagovat vymazat Janaaa 8.4.2009 9:05  1%    +  -

Je mi smutno když vidím kolik dalších žen se žene do utrpení a já nemužu dělat nic. Když slyším spoustu zaslepených žen říkat že jim se to nestane protože ten jejich je zlatíčko. No nic holky kéž by vám přálo štěstí.

reagovat vymazat PRO LETUŠKU 8.4.2009 9:03  1%    +  -

LETUŠKO to budeš mít asi fofr. Jestli je muslim nečekej že tě pochopí. Doporučju aby jsi se rozvedla a to co nejdříve.

reagovat vymazat AHMEDOVKA 8.4.2009 9:02  1%    +  -

DOPORUČUJU SI VŠEM ZASLEPENÝM LÁSKOU K CIZINCŮM PŘEČÍST KNIHY JAKO JE: UMLČENÁ NEBO NEVIDITELNÉ ŽENY.

A HODNĚ SIL TĚM CO JSOU JIŽ VDANÉ.

reagovat vymazat Letuška 20.3.2009 18:59  1%    +  -

AHOJKY ČTENÁŘKY!JAK TO VŠECHNO ČTU...TAK SI PŘEČTETE MUJ KRATOUNKÝ ŘÍBĚH:-JSEM VDANÁ(ZATÍM)MÁM JEDNO DITĚ.A MÁM ARABSKÝHO PŘITELE..KTERÝ VI O MĚ VŠE I JÁ O NĚM...JENŽE NEVÍ,ŽE JSEM VDANÁ!A HODLÁM K MĚMU JET NA NAVŠTĚVU DO JEHO ZEMI....JENŽE ON MÁ V PLÁNU SI MĚ V JEHO ARABSKÉ ZEMI VZIT!!!PODLE KORÁNU NESMI PŘED SVATBOU ŽIT ZE ŽENOU..ATD CO TED?KDO MĚ NATO ŘEKNE SVOJ ZKUŠENÝ NÁZOR ZE VSTAHEM Z PŘITELEM ČI MANŽELEM ARABSKÝM.....DIKY ZA ODPOVĚD..:D

reagovat vymazat XantipaNebeská 24.2.2009 23:59  1%    +  -

PRO ALY: jsi skvělá a dobře jsi udělala přeju hodně štěstí a skvělého chlapa....

reagovat vymazat anemal 4.12.2008 18:09  5%    +  -

holky neblbněte a do vztahu s arabem to neeeee
pobavit a dost

reagovat vymazat Terka 17.11.2008 22:19  1%    +  -

Tak milé dámy zapadaám též do tohoto klubu, mým přítelem je Alžířan, teda byl. Nikdy jsem nic tak úžasného nezažila, leč spolu být nemůžeme:(Rodiče řekli ne a jelikož je rodina na prvním místě, pak i on ctí rozhodnutí rodičů, ačkoliv si to tak nepřeje..to už je holt úděl:(Není tedy muslim, ale podle tradice v jejich městě si musí vzít ženu z jejich města..no není tenhle svět šílenej?

reagovat vymazat Ally 28.10.2008 15:05  1%    +  -

Ahojte, "chodila" jsem 2 mesice s Arabem, byl ze Syrie a t.c. pracuje v Emiratech. Seznamili jsme se pres internet a kdyz se vratil do CR stravili jsme spolu necely mesic. Jeho chovani bylo podivne, byl tajemny a porad se mi zdalo, ze lze a neco skryva. Nakonec se moje domenky potvrdily a vztah jsem ukoncila. Skusenost to byla zajimava. Moje poznatky: Sex byl pouze o nem, v podstate me zalehl, ze jsem nemohla dychat a byl rychle hotov a pak mi rekl, ze jen lezim a cekam co bude (ze bojuji o zivot ho nenapadlo ) :) Stale trval na rozhovorech typu "open your mind" ale moc uprimny a otevreny sam nebyl. Chvastal se jak rad a dobre vari ale nakonec uvaril"" pouze zeleninovy salat, ktery si taky sam snedl. Z planovaneho romantickeho vyletu"" do Vidne kam jsme meli jet spolu (odjel beze mne, kvuli hadce) se nakonec vyklubala povinnosti - zaridit si pracovni visum v SAE na dalsi 3 mesice. Penez mel asi dost, tedy alespon podle toho jak rozhazoval za vsechno mozne, ale co ja vim, jestli mu pak jeste nejake zustaly:) Me nekoupil vubec zadnou pozornost, krome toho, ze za me dobrovolne platil jidlo a piti vsude atd. ostatne jako kazdy muz na rande. Tvrdil, ze ma v Praze byt 3+1, ale prave v nem bydli jeho kamaradi a pry proto mi ho nemohl ukazat, po celou dobu se na nej nezasel podivat, ze pry ten bordel nechce videt, ale plati za nej 15 TCZK hypo mesicne, o tom si tedy taky myslim sve. Romanticky asi mozna byl :) Planovali jsme koupel ve vane pri svickach, kde jsme se nakonec silene pohadali, kvuli blbosti, kterou mel potrebu prave resit. Hadal se rad a porad. Protoze jsem ztratila duveru, zkousela jsem jeho jmeno zadat do google a naslo mi to jeho profesni zivotopis, kupodivu na nem stalo, ze je "married" :-) Tvrdil ze neni muslim, ze je orthodox (maminka zije v Recku). No rezime, umim si dost dobre predstavit nasi budoucnost, byla bych sluzka, co mu musi prat na 90 stupnu bavlnene neeroticke spodni pradlo, provadet mu oralni sex 20x denne, kdykoliv si stahne kalhoty, nechodila bych do prace (neberu jako plus), sama ven radeji ne, pouze s nim a tam kam chce on. Na verejnosti se chova jako bych byla jeho ocasek (sel 3 metry prede mnou vzdy) a varit mu netucna, zdrava jidla a hlavne byt "happy a open minded" !! :-)
I tak, ja mam rada lidi, byla to skusenost jako s kazdym jinym muzem, Arabem anebo Cechem. Sama nechapu, ze jsem to vydrzela tak "dlouho" s nim, ale hlavne me bavilo pozorovat jeho navyky, reakce, nazory, protoze jako vsechny tady me tato kultura velice zajima (a zase tak moc jsem si na hlavu "nadelat" nenachavala, jak by se mohlo zdat).
Zdravim a preji pekny svatecni den :)
Allynie@seznam.cz

reagovat vymazat Klarka 5.10.2008 17:55  1%    +  -

Mam vztah s arabem.. Jezdime za sebou.. kazdej den si povidame minimalne 2 hodiny na icq,a kazdej den si piseme smsky.. Chceme se vzit,a myslim si ze sem nasla hodnyho kluka.. Neda se popsat co prozivam,kdo to nezazil tak to nevi.. a mnemuze pochopit.. Je z Egypta.. Jsme domluveni tak,ze v zime budeme spolu v egypte,a v lete v cechach.. stridavy pobyt.. Ale sem za to rada..

Kdybyste nekdo neco chteli,muj mailik je smutnoucka.smutnenka@seznam.cz

reagovat vymazat sarah3213 26.9.2008 2:58  1%    +  -

co se tyce vlastni skusenosti,muj arabsky manzel je muj poklad.ale jako u vsech vztahu nejdulezitejsi je vzajemny respekt,laska ale i pratelstvi...taky je pravda ze drtiva vetsina vztahu s arabem konci totalnim fiaskem.vidim to vsude kolem..nastesti to neni muj pripad ale vybudovat pevny vztah na tak komplikovanem poli trvalo leta...
pokud mate nejake blizsi dotazy nebo proste potrebujete radu :sarah3213@seznam.cz

reagovat vymazat sarah3213 26.9.2008 2:48  1%    +  -

to veronique:
vis vubec o tom ze si ze nemuze vzit protoze jsi ateistka?cekaz se sexem zbytecne...muslim se muze ozenit jenom se zenou "knihy" -islam,judaismus,krastanstvi

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.
Články na podobné téma

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Společnost
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle