Jaká je pravděpodobnost, že umřu při porodu?

Strýc jednou říkal, že jeho známá umřela při porodu, dítě přežilo. Jen tak jsem mávlá rukou,že nic takového se v dnešní době nestává,ale prej i dnes se to stává. Já miminko hrozně moc chci.Toto mě od toho odrazuje.
8.7.2006

Diskusi založil(a) 8.7.2006

reagovat katieheg 9.8.2017 15:02  5%    +  -

Umřít můžeš kdykoliv, nejen při porodu. V podstatě nikdy nevíš. Tohle je lepší si vůbec nepřipouštět. Jako říct si: Chci děti, ale bojím se že umřu při porodu tak je radši mít nebudu je podle mě blbost.

reagovat Lucineška 26.2.2012 19:56  1%    +  -

Jsem ve 28. týdnu těhotenství a najednou mě postihla obava,že zemřu při porodu. Mám hrozný strach a nemůžu se toho zbavit. Koukala jsem na Táta na plný úvazek a je to tady. Pro někoho směšné, ale stát se to může.

reagovat Atapama 19.7.2010 13:10  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat Zin 8.2.2009 19:17  5%    +  -

Jana: Mám tři děti. Porod je jen fyzická bolest a dá se otupit. Navíc se těšíš na mimčo MÁŠ NADĚJI, že to bude rychle. Zažila jsem mnohem větší bolest psychickou, beznadějnou, krutou. Porod je cesta lásky k životu.

reagovat Zin 8.2.2009 19:08  5%    +  -

Vím od sousedky -sálové sestry, že problémy a komplikace jsou hlavně po císařském řezu.
A moudro: mnoho lidí zemře v posteli a přeci do ní všichni denodenně uléháme.
A za volantem se nebojíš?

reagovat Moniczka18 4.2.2009 0:22  16%    +  -

papagaja: TY JO KDES PŘIŠLA K 8MI DĚTIČKÁM?TO JE KRUTÝÝÝÝJÁ BYCH SE ZBLÁZNILA

reagovat Laivae 16.1.2008 13:49  6%    +  -

Jana: jo, když jsem se dusila a když mi rvali osmičku s háčky zaklíněnou v čelisti. Probůh porod se dá korigovat léky, ...Koncentrák jo? Srovnávat porod s koncentrákem bych si netroufla, chudáci Ti lidi, který jej prožili.
Celkově mi to připadá sobecké, takové řeči.
Popravdě člověk se na mimi těší a ke konci už se člověk nemůže dočkat.

reagovat Laivae 16.1.2008 13:45  6%    +  -

j: té se bojí každý, porod je přirozená věc, a budeš se divit, ale naše ženské orgány jsou neuvěřitelně elastické :)).

reagovat Laivae 16.1.2008 13:35  6%    +  -

No nevím, u nás je nejnižší úmrtnost v porodnictví na světě. Kejsik je kejsik, nebyly vyšetřovací metody, nehlídalo se, nebylo tolik léčebných možností. Že výjdeš před barák, tak máš větší šanci, že nepřežiješ kolizi s autem, je to snad sto tisíckrát větší šance. Nevím jsem těžce nemocná a zvládla jsem to dokonce dvakrát...

reagovat Jana 20.11.2007 21:59  1%    +  -

ELKOS: To jsi fakt dobrá. Obdivuji Tě. Já bych dítě nechtěla. Dělala jsem statistiku a většina žen mi řekla, že to byla hrůza jako koncentrák, že řvaly několik hodin v bolestech. Zažila jsi někdy horší bolest než porod?

reagovat Drochow 21.2.2007 17:24  1%    +  -

Hello medvedi!

I'm your KING!

reagovat jojo2 8.10.2006 14:54  13%    +  -

Myslím,že na alkohol umírá mnohem víc lidí a přesto ho pijí,taky při autohaváriích umírá daleko víc lidí a autem asi jezdíš.Jestli se vážně bojíš toho,že u porodu umřeš,tak hlavně do toho nechod.Protože mít dítě,je tepve straNněkteří ch.Víš kolik je dětských nemocí a urazu,které taky mužou být smrtelné:

reagovat Barčaa 14.7.2006 0:34  13%    +  -

j: Víš, možná bys měla vyhledat psychologa...protože tenhle strach už normální není a možná ti dost komplikuje život.
No - to třeba jako kdyby říkali někomu, kdo má fobii z pavouků - nebojte se, fakt je ten pavouček hrozně krásně chlupatej....tak proč se bát, my si klidně sáhnem. A hele, mě nekousl. Já bych si teda fakt nesáhla....
zkus psychologa nebo kineziologii...chce to odblokovat. Máš někde schovaný nějaký trauma /vím, že o něm nevíš/...a měla bys klid....

reagovat Barčaa 14.7.2006 0:30  13%    +  -

rejnok: Tak se na to pořádně podívej a dej vědět, co to doma máte....

reagovat Broňka 13.7.2006 21:38  13%    +  -

j: proč se zabýváš takovýma věcma....to nemáš nic jinýho v 18-ti na mysli,moje dcera je stejně stará a na takový myšlenky teda nemá vubec čas a můžu ti říct že ted máme roční holčičku a nejstarší dcera se mnou prožívala moje těhotenství a pomalu by chtěla i k porodu ale to nešlo takže hned po narození přiběhla ze školy a na všechno se ptala a dokonce jeden den když byla za mnou v porodnici tak řekla,že porod je sice asi dost těžký pro ženu ale to miminko stojí za to.....myslím že v 18 letech si užívej bezstarostný život a takovýhle myšlenky pust z hlavy......já teda měla tu první holčičku hoooodně brzy ,byla sem mladší jak ty ale takový myšlenky jsem neměla...obavy ano ale spíš o zdraví miminka a jak to bude probíhat ale abych se zabývala tím že zemřu při porodu?????určitě každýmu tohle prolítne hlavou ale tohle tvé zaobírání se tímto problémem není už dobré.....

reagovat papagaja 13.7.2006 13:39  13%    +  -

j: podívej když se budeš už takhlenervovat a bát tak se ti muže stát že si to natolik vsugeruješ že budeš mít taky dost velký problém otěhotnět nevím sice proč máš takový strach ale já rodila 8 krát a byli to pro mě nejhezčí chvíle asi by sis opravdu už ted měla zajít k někakému odborníkovi a uvidíš že se ti ulevý

reagovat j 13.7.2006 13:14  1%    +  -

jenže já bych miminko chtěla ve 25 tak,a tak mladá umřít nechci,tak se bojim pravě toho,že mi už třeba zbývá jen 7 let života.

reagovat Mata69 12.7.2006 22:00  13%    +  -

j: holčičko zlatá - ty se v osmnácti bojíš smrti???? proč proboha???? Jsi krásně mladá, určitě pěkná holka, život máš celý před sebou, proč si ho kazíš takovýma zbytečnýma myšlenkama??? Ty máš život užívat plnými doušky a ne se zabývat takovýma věcma. A až přijde čas, budeš mít někoho s kým děťátko budeš opravdu chtít, půjdou takové strachy stranou. No a kdyby přeci jen ne, jak nad tím tak přemýšlím, snad bys měla zajít za odborníkem, myslím psychologa třeba, probrat to, takový nezdravý strach ze smrti v tvém věku, to není v pořádku! Smrti se bojíme všichni, jen na to nemyslíme, víš.

reagovat j 12.7.2006 21:09  1%    +  -

No moc sem nepíšu,ale příspěvku čtu všechny,jsem tu každý den. Na dítě mám ještě čas, je mi 18. Spiš se bojim smrti a to šíleně

reagovat papagaja 12.7.2006 20:14  13%    +  -

JTina: to je teda bomba hlavně když vemu všechny do supermarketu nikdo nevěří

reagovat JTina 12.7.2006 16:52  13%    +  -

papagaja: Ty máš 8 dětí????????
No to je boooomba

reagovat Mata69 12.7.2006 16:32  13%    +  -

rejnok: ať si každej říká co chce, úmrtnost rodiček je u nás hrozně nízká a péče o těhotný je u nás vymakaná a pečlivá. Hlídají nás jak ostříži, jsou to samý ultrazvuky, vyšetření, že si člověk říká, jestli toho není moc. Na druhou stranu, když pak není vše OK, je to dobrý, ví se to brzo. Znovu jsem si pročetla dotaz zakladatelky diskuse (nějak se tu neobjevuje) a asi jí zatím o dítě moc nejde. Jak píše někdo níže , mnohem větší strach jsem taky měla, aby bylo dítě v pořádku, celé (pět prstů na ručičkách), žádné vrozené vady, nemoci - myšlenka na moji bezpečnost mi bleskla hlavou jen chvilku v tý chvilce nejtěžší - a to jen napoprvé - na podruhé a na potřetí jsem už vůbec nepochybovala, že to přežiju. A strach aby se mi "něco" nestalo mám, ale ne proto, že jsem ráda na světě, ale proto, že mám obavy co by bylo s mými dětmi - to je myslím velká změna v myšlení, kterou s ženskou udělají děti.

reagovat ELKOS 12.7.2006 13:15  5%    +  -

JTina: No ja mam syna EDUARDA a porod byl naprosto v pohode normalne sem porodila skoro doma,protoze mi pritel neveril,ze jsem nebyla dostatecne hystericka,jenom sem se kyvala v sede ze strany ny stranu,protoze jsem mela vztahy,ktery nebolely,takze pri prijmu mi doktor rekl hned sliknout a na sal,dostala jsem jenom ten tekuty hroznovy cukr na energii v kapackach a kdyz mi rekl ze mam tlacit,tak sem si rikala v duchu ze si budu setrit syli az me nastrihne.Ale ja uz nastráihla byla ani jsem o tom nevedela,takze sestra mi syna vymackla z bricha sama,protoze sem se loudala.

reagovat FemmeFattalle 12.7.2006 10:43  5%    +  -

Přidávám se k těm, kteří "j" uklidňují tím, že umřít dnes kdekoliv jinde (hlavně na silnici) je mnohem, mnohem pravděpodobnější než při porodu... Napoprvé z toho má strach asi každá z nás, "jestli se něco nestane"... Já osobně mám teda ale milionkrát větší strach z toho, aby to dítě bylo zdravé, myslím tím, aby nemělo nějakou nemoc, která ovlivní celý jeho život (různé mentální poruchy, nemocné srdíčko atd atd). To je pro mě fakt strašák, kvůli kterému se bojím mít děti.

reagovat rejnok 12.7.2006 9:59  7%    +  -

Barčaa: možná, že jsem ji neuklidnil ale to je tím, že se špatně ptala. Kdyby napsala "uklidněte mě a napište mi, že se mi nemůže při porodu nic stát" tak bych jí to možná napsal. Ale když se ptá na pravděpodobnost...

BTW, podle dohledatelných údajů u nás byla v roce 2002 úmrtnost rodiček a šestinedělek 0.1 na 1000 porodů (jedna z nejnižších na světě), čili pravděpodobnost úmrtí formálně 0.01 %. Jestli se to ale někomu zdá málo, pořád ještě je to 1400 x víc než pravděpodobnost jackpotu ve sportce.

reagovat rejnok 12.7.2006 9:39  7%    +  -

Barčaa: jo, něco malého nám doma pobíhá, předpokládám, že by to mohly být děti :-)

reagovat Barčaa 12.7.2006 0:40  13%    +  -

j: Víš, o co ti přesně jde...o to, že ty zemřeš, anebo o to, že zemřeš a zůstane po tobě samotné dítě???? Bojíš se o sebe nebo o dítě?
Kdyby ti šlo pouze o to první, tak možností umřít je každý den nepočítaně....na to ani nemusíš rodit....

reagovat Barčaa 12.7.2006 0:36  13%    +  -

rejnok: Tys tedy zakladatelku vyloženě uklidnil....a máš aspoň děti...myslím tedy manželka???

reagovat papagaja 11.7.2006 22:46  13%    +  -

Mata69: KDYBY ZUSTALI MALÍ TAK TO NENÍ PAK ONO MI TED SPÍŠE ŘEŠÍME S TĚMI VĚTŠÍMI DISKOTÉKY TAKŽE TO NEJ MĚ TEPRVE ČEKÁ

reagovat Mata69 11.7.2006 22:11  13%    +  -

papagaja: mrňous je k zežrání, fakt zlatíčko, škoda, že z toho tak rychle vyrostou klacani jedni. Ale zase by to byla nuda, kdyby byli furt prckové, co se jim musí utírat prdel.ky.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jaká je pravděpodobnost, že umřu při porodu?
Diskusi založil(a):
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně? Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí? Jak vybrat rolety: Barva, materiál a ovládací systémy Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?