Mravenci v zahradě - hrrůůůůza

Trápí mne mravenci v zahradě. Jsou všech druhů, barev a delikostí. Přežívat s nimi je nemožné. Za rušení se mi mstí kousnutím a já pak otékám - zkrátka hrůza. V zahrádkáři jsem četla inzerát o odpuzovači mravenců. Má to být nějaký přístroj na dva monočlánky. Pokud s tím máte někdo nějaké zkušenosti prosím napište ! Pomozte mi přežít. Moc děkuji.
31.7.2006

Diskusi založil(a) 31.7.2006 vladivladi

reagovat zuio 28.3.2017 16:41  1%    +  -

vyskoušel bych olíznout mraveniště, u mně to pomohlo.

reagovat xx 28.3.2017 16:39  1%    +  -

ja je jím

reagovat J.M.Kaplan 17.7.2016 19:29  1%    +  -

Dobrý den.
Ve speciální drogerii se dá koupit přípravek Bros proti mravencům. Jedna piksle je za Kč 86,0. Ničí hnízda mravenců. Nebude Vám stačit jedna, ale je to účinné. Musíte znát jejich cestičky nebo přímo hnízdo. Už jsem měla zničenou celou zahradu. Teď se vše obnovuje. Můžu vřele doporučit.
Kaplanová

reagovat Olda 27.7.2015 19:07  1%    +  -

Zkusil jsem jej a zjistil,že je snad opravdu bez jedu a mravencům tak leda k smíchu. Můžete je stříkat jak chcete a vesele si pobíhají dál.Takže vyhozené peníze.

reagovat thejara 16.3.2014 23:07  5%    +  -

tohle by vam mohlo poci s hubením mravenců http://www.mravenci.org/

reagovat olga 20.7.2013 10:34  1%    +  -

nejdříve jsem to zkoušela po dobrým - odlákat je skořicí, křídou, solí,...
a když to nepochopili tak jsem jim do hnízda nalila horkou vodu.. celkem dali pokoj, už se tolik nerojili.

reagovat Martina BB 21.5.2013 23:18  1%    +  -

Skvělá diskuze... já je všechny zabiju, hajzlíky malý i větší... koupili jsme dům, starší :) to bylo překvápko, když vmašírovali v zimě do kuchyně. a na zahradě jsou taky, různý... bojuju a vždycky budu. budu jejich Hitler. Je to mise, já se nevzdám. A všem ostatním přeji hodně úspěchů.

reagovat ... 5.5.2013 11:46  1%    +  -

:D

reagovat malcama 6.8.2011 20:04  50%    +  -

tefi@: My máme spoustu mravenců na zahradě a nic na ně nefunguje.

reagovat tefi@ 6.8.2011 18:42  1%    +  -

My máme hlavně mravence kolem baráku a dost dobře na ně zabírá raid a taky takový černý domečky.
Mravenci dotoho vlezou a sežerouto a je po nich.

reagovat kattys 13.7.2010 8:50  14%    +  -

LEJLA37: píšeš malincí mravenci, to vypadá na faraony......na ty je cpeciální návnada: dá se koupit v některých drogeriich, jsou to malé pytlíčky, otevřeš, dáš na místa, kde se často vyskytují a necháš je tam několik týdnů.....ono je to nezabije, ale nanosí to té své královně a ona rodí sterilní potomky, tak že vlastně postupně vymřou.....taky jsme je tu měli.....dala jsem návnadu na parapet, pod koberec, na zem do špajzu, na balkon (lodžii) do rohu, apod......

reagovat LEJLA37 3.6.2010 19:31  100%    +  -

mikinaaa: děkuji ,no já četla že jedla soda teda tady u vás jsem to četla no v každém případě jsem dnes nechala koupit jakysi modrý prašek a nasypala to pod koberce...jinak ja je někde vidím sprejuju biolitem a na temže mistě se již neobjeví

reagovat mikinaaa 3.6.2010 14:53  19%    +  -

LEJLA37: já jsem tuším tady na dámě vyčetla, že se to má vysypat kypřícím práškem. Mravenci si toho zobnou a prášek v nich nabobtná a mravenec bude kaput....potřebuju to vyzkoušet na zahradě, ale zatím je pořád tak mokro, že i kdybych to zkusila, tak prášek "vyšumí" a mravenci ani neochutnají...

reagovat LEJLA37 3.6.2010 9:53  100%    +  -

myslíte když to postříkám tou vodou se sodou že to zabere?

reagovat LEJLA37 3.6.2010 9:36  100%    +  -

pěkný den mohu se přidat ? vidim že jste za tu dobu zkušené v hubení mravenců byla bych ráda kdybyste poradili i mě..

loni se nam tu objevili ti malinci mravneci v bytě na okně..postříkala jsem je a byl klid a letos mi dali záhul..napřed jsem je likvidovala v koupelně .minulý týden .a dnes rano se probudim a byli na kuchynské lince zatím kde jsem postříkala Raidem na lezoucí hmyz ale dycky se někde objeví ,máte zaručený recept? bydlíme ve 3 !!!! patře a přesto je tu mam jsem z nich na nervy

reagovat kattys 2.6.2009 19:38  25%    +  -

týna.: jsou čím dál tím odrzlejší!!!

reagovat týna. 1.6.2009 20:45  5%    +  -

Zdravím!!!tak si představte,žesi takhle sundavám a věšim dopoledne prádlo. Najednou vidím,jak si mi pěkně pochodujou po fasádě a po balkoně....odpoledne jdu prádlo sebrat a musela mi tam 1 ponožka upadnout-tak ji zvedám...no co si myslíte...za tu chvilku tam pod ní měli tucet vajíček!!!!nasypala jsem tam ten solamyl no a světe div se...mravenci se balkonu vyhnuli...no ale kde jsou te´dka...kam odpochodovali...kdo víííííííííííí....

reagovat vitrik 23.4.2009 13:41  5%    +  -

My taky máme strašné moc mravenců, ale s tou kávou jsem to nezkoušela, takže díky a jdu do toho :-)

reagovat dafnie 25.3.2009 14:02  79%    +  -

Mám recept na mravence a osvědčený.... okolo mraveniště nasypat logr z kávy, do dvou týdnů jsou potvory pryč

reagovat kattys 2.6.2008 19:23  100%    +  -

Jo, sou všude, sou všude, sou všude - brrrrrr!!!!!

reagovat kattys 8.5.2008 19:33  62%    +  -

janky: Ahoj, to jsou velice užitečně informace...
Na zahradě s nimi taky všemožně bojujeme, tedy hlavně já...

reagovat týna. 7.5.2008 21:41  15%    +  -

janky: teda kočko...koukám ty to už máš zmáklé

pšt...nesmím to zakřiknout!!!!já je tam letos už taky nemám...teda ty mravence v v kredenci...na zahradě jsem je zatím nechala žít.....

reagovat janky 7.5.2008 9:04  31%    +  -

Ahoj, pečlivě jsem si přečetla vaši diskuzi. Bydlíme na písku, takže mravenců je na zahradě až hrůza. Zatím se nám asi nejvíce osvědčila návnada na mravence Catch (takové zelené krabičky) - dali jsme jí na terasu pod nohy stolu (akorát je ta krabička jako noha stolu), dali jsme je i pod keře, na které mravenci nejvíce nosili mšice. Stromky máme olepené lepem na lepicí pásy - správně by se to mělo mazat na papír a pak olepit stromek. Většinou to s naší šikovností dopadlo tak, že jsme byli celí olepení my a stromek vesele fungoval jako mravenčí dálnice dál. Tak natíráme rovnou stromek a je to v pohodě. Pozor - pokud máte u stromku podpůrný kůl, musí se namazat nebo polepit lepovým pásem i ten kůl (také jedna smutná zkušenost). A na mraveniště v záhonech a trávníku zatím asi nejvíc pomáhá Bioformatox - rozhrábnout mraveniště, prášek rozpustit v konvi s vodou, dát trošku smáčedla (nejvíc se nám osvědčilo tekuté mýdlo) a pěkně prolít. Za těch osm let co s mravenci bojujeme, jsme se dostali na stav, kdy nejsou na terase a už si děti můžou i lehnout do trávy na zahradě bez jistoty, že si lehnou do mraveniště... Ale dobře podívat se musí

reagovat týna. 17.4.2008 8:46  13%    +  -

kattys: přímo do alabastrova!!!!

reagovat Vervil 12.4.2008 19:39  32%    +  -

kattys: Však já psala červení Jo jo, ti jsou děsně nepříjemní, ale to oni všeci

reagovat OK-KO 11.4.2008 22:45  25%    +  -

Já bych potřebovala taky radu.Ve skleníku se mi objevují každým rokem mravenečkové.Ani po dobrém,ani po zlém se jich nadobro nemohu zbavit. Kolem baráku mi pomohl od nich soused ohněm-plynovou pistolí.Doufám,že navždy!!!

reagovat kattys 11.4.2008 18:18  60%    +  -

týna.: to jo, jsi vyspaná do růžova???

reagovat kattys 11.4.2008 18:17  60%    +  -

Vervil: faraoni nejsou černí, ale světle hnědí až do průsvitna... a jsou hodně malincí, tak 1 - 2 mm...

reagovat týna. 11.4.2008 14:29  18%    +  -

to jsem dlouho spinkala!!!!

Tam mravenci...pšt...zatím klídek !!!! Tak nevím ,ale co vlastně na ně platilo...buď to obsypání baráku tím solamylem nebo ten sajrajt co jsem na ně koupila...taky to bylo nějak podobně působící....tak nevím,ale raregistrovala jsem se u české ekofirmy,která vyrábí čistíci prostředky,posílají mi to- v krámě se to nekoupí ...hlavně,že letos zatím NEJSOU!!!!

reagovat Vervil 10.4.2008 22:59  33%    +  -

kattys: To jsou ti mrňaví červení, co? Já mám na zahradě zástupce snad úplně všech druhů, odrůd, barev a velikostí. Jen ty macky lesní a termity jsem tam ještě neviděla Vloni jsem koupila nějakou návnadu, bylo to v tubě, modré a prý sladké, že jim to chutná. Mají návnady i na myši a myslím ještě cosi, ale taky mi vypadl název. Zkoušela jsem to jen na kousku, ale nezdálo se mi, že by to účinkovalo. Asi to chtělo víckrát. Letos to zkusím poctivěji.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Mravenci v zahradě - hrrůůůůza
Diskusi založil(a): vladivladi
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Medové vánoční perníčky, které hned změknou. Plus 6 dalších receptů na perníčky Buďte in v práci: Jak se obléct podle dress code a být šik Nevěra na obzoru: Jak jí předejít a nepodlehnout touze? Jiří Menzel: V bytě měl speciální vchod pro milenky, ženit se nechtěl Zimní zahrada: Kterých chyb se vyvarovat při stavbě? EVA (45): Dělala jsem muži naprostý servis. Stejně utekl se ženou, která ani nevaří Ideální partner podle horoskopu: Raci se hodí k Býkům, Váhy ke Lvům Chcete tělo jako hvězda? Inspirujte se radami trenérů celebrit Věděla jste to? Tyto nemoci mají většinou ženy, mužům se vyhýbají! Black Friday 2017 je tu: Přehled slev, kam vyrazit, na co si dát pozor!