Patchwork

Vítejte na stránkách o patchworku, prohlížejte, čtěte a hlavně pište co by Vás zajímalo. Pokud potřebujete nějakou radu, určitě Vám někdo z nás poradí. Nejsme profesionálky, ale nadšené Dámy, které nebaví jen tak sedět.

A to jsme my v roce 2011 a v roce 2013:

8.8.2006

Diskusi založil(a) 8.8.2006 Ivjez

Aktuálně k vidění - výstavy po rozkliknutí odkazu

Patchworkové výstavy na webu BPK - záložka "Výstavy".
Dále k vidění se chystá patchworkové výstava v MNíšku pod Brby, probíhající výstava je Nových Hradech. Odkaz viz web BPK nahoře.

Výstava ve Špýcharu vedle zámku v ŽIROVNICI: do 27.5.2017

VÝSTAVA FULNEK: 2.-.4.6.2017

Přehled zahraničních výstav v roce 2017 viz odkaz výše na stránkách BPK.
Dejte nám vědět do vzkazů, pokud pořádáte výstavu a chtěli byste o ní na tomto webu informovat. (manka, šavi)

manka 18.2.2016 8:44

reagovat Bouděnka 26.5.2017 16:43  100%    +  -

Ahojky ve spolek. Včera jsem dokončila velký sedák, asi ho využijí vnoučátka.

reagovat mines 26.5.2017 15:10  69%    +  -

Vrbenka:

reagovat Osma 26.5.2017 14:32  100%    +  -

Tatiana2: je to podobné ako Stylefix-super pomôcka aj pri šití tašiek a kabeliek
STylefix -kuk

reagovat Tatiana2 26.5.2017 14:10  25%    +  -

Hankie.cz: Já si aplikace přilepila takovou tou oboustranně lepící páskou od Mory. Nevím, jak se to správně jmenuje, ale je to uzoučká lepící páska.

reagovat Hankie.cz 26.5.2017 13:23  59%    +  -

manka: No, to mě taky napadlo, ale pak jsem si řekla, že než to úplně zvrtat vlastním prima nápadem, radši se zeptám těch, co tomu rozumí. A dobře jsem udělala :-) Děkuju za rady, jste tu prima sešlost ženských!!

reagovat Vrbenka 26.5.2017 13:15  100%    +  -

mines: To se určitě povede aspoň doufám.

reagovat mines 26.5.2017 12:52  69%    +  -

Lojzi: Fakt to funguje? Mám tři klony a vnouče žádné. Jdu šít tři deky...

reagovat šoha 26.5.2017 11:42  100%    +  -

Vrbenka: Nic s tím nenaděláš, děti jsou dneska zavalené tolika informacemi, že bychom se asi divili, kde na internetu brouzdají a jak říká můj kolega, zaplať pánbů, když jenom kouřej!!!

reagovat Vrbenka 26.5.2017 11:28  100%    +  -

šoha: Neupozornili jsme že je to něco divného ale s pubertou

reagovat šoha 26.5.2017 11:23  100%    +  -

Vrbenka: já myslím, že když se to u tak malých dětí přejde mlčením, že je to lepší, než to pitvat...

reagovat Lojzi 26.5.2017 11:18  100%    +  -

Vrbenka: tak honem dlaždice došij a daruj a třeba se to povede

reagovat Vrbenka 26.5.2017 11:15  100%    +  -

Jeane: Já se přiznám sprostě nemluvím u nás se tak nikdy nemluvilo jen tatínek asi půl roku po mrtvici.Ale vnučka Eliška mě jednou zaskočila když mi řekla dělej vole.Byly ji asi 3 roky a věděla jsem že za to nemůže.Slyšela to i její tetička a ta taky krčila rameny že neví kde to vzala.Tak jsem ji řekla že je to manžel od kravičky a ona že né to že je býk.Hlavou mi jen prolétlo že ví o kastraci a celou věc jsme zamluvily už nikdy to neřekla.Až jeji maminka mě to vysvětlila.Říkal to její tatínek v autě když nějaké auto zdržovalo na silnici

reagovat Vrbenka 26.5.2017 11:10  100%    +  -

Lojzi: Úžasné já mám jedny dlaždice rozešité už řadu let a pořád si stěžuji na málo vnoučat k počtu dcer které mám.Tak asi rychle došiji a daruji

reagovat manka 26.5.2017 10:43  72%    +  -

Hankie.cz: (Jako barbar bych ty malé kousky přichytila troškou kancelářského lepidla v tyčince... )

reagovat Hankie.cz 26.5.2017 10:28  59%    +  -

Šklíba: Děkuju, už jsem tak zblblá ze všech vychytávek, že na stehování jsem nepomyslela. Díky! Jdu si dál pálit prsty :-)

reagovat Šklíba 26.5.2017 10:13  100%    +  -

Hankie.cz: Jo, tak tyhle tvary bych si přistehovala. Není to žádná droboť.

reagovat Šklíba 26.5.2017 10:12  100%    +  -

Hankie.cz: Měla bych strach, že lepidlo ve spreji nadělá fleky.

reagovat Hankie.cz 26.5.2017 10:07  59%    +  -

Šklíba: jj, ručně. Budou to srdíčka od velikosti dětské dlaně až po obludu A4

reagovat Šklíba 26.5.2017 10:01  100%    +  -

Hankie.cz: Budeš to našívat ručně? Já si to jen přišpendlila.

reagovat Hankie.cz 26.5.2017 9:57  59%    +  -

Pěkné dopoledne vespolek, můžu poprosit o radu?

Chci poprvé zkusit aplikace s pomocí freezer papíru. Až tvary zažehlím a vytáhnu freezer papír, potřebuju to nějak přichytit na látku, na kterou je budu našívat. Většinou ve videích používají ťupky lepidla na textil - (bílé, vzhledem jako Herkules) - ale takové já nemám. Můžu ten tvar zkusit z dálky stříknout lepidlem ve spreji? Nebude to dělat nějakou neplechu?

Děkuji!

reagovat lidaba 26.5.2017 9:51  74%    +  -

Šklíba: Já jsem po dětech vždycky chtěla znát význam toho sprostého slovíčka, jestli vůbec vědí, co říkají. Většinou nevěděli, nebo se styděli mi ten význam vysvětlovat a tak doma se tahle slovíčka moc nepoužívala. Nedělám si iluze, že jinde by je taky nepoužívali, ale v doslechu dospělých ne.

reagovat Jeane 26.5.2017 9:50  62%    +  -

Šklíba: Ona se ta "tolerance" k vulgarismům vyvíjí hodně rychle a hodně špatným směrem Když jsem já jako puberťačka řekla mamce ty vole, dostala jsem takovou facku, že jsem málem hlavou rozbila výkladní skříň. Před holkama jsem nikdy výrazně sprostě nemluvila, až teda na nějaký to hovno nebo do prdele. Dcery i zeťák dneska mluví jako dlaždiči. Výrazivo má Emča pochopitelně z domova

reagovat Šklíba 26.5.2017 9:41  100%    +  -

Jeane: Když byly naše děti malé, tak jsem jim strašně lhala. Nakecala jsem jim, že když budou říkat sprostá slovíčka, bude jim smrdět z pusy. Byly to čisté dušičky a uvěřily tomu.

reagovat šoha 26.5.2017 9:41  100%    +  -

Nadávám a nečervenám se vůbec!!!

reagovat Lojzi 26.5.2017 9:30  100%    +  -

Jeane: neboj, choulostivé fotky mi neposílali

reagovat Jeane 26.5.2017 9:28  62%    +  -

Taky určitá slova říkám velice výjimečně a pokud už se k tomu odhodlám, musí to být opravdu kritická situace
Průšvih je, když má vnučka Emča (v létě jí bude pět), která dosud mluví jen velice velice špatně (vliv permanentního vysedávání s tabletem), říká zcela zřetelně do pi..
Na snahu jí vysvětlit, že se to neříká, mi odpověděla, že jsem stará baba

reagovat Jeane 26.5.2017 9:24  62%    +  -

Šklíba, manka: U nás taky lítaj hlavně ty ku... A občas mám chuť otevřít okno (pokud už není otevřené) a vyhodit vše ven

reagovat Šklíba 26.5.2017 9:17  100%    +  -

manka: Já taky nejdu pro peprnější slovo daleko, ale jsou slova, která bych z pusy nepustila. Nikdy.

reagovat manka 26.5.2017 9:14  72%    +  -

Šklíba: Nejvíc sprostá jsem bývávala při řízení. Používala jsem slova, která jsem snad ani neznala.

reagovat manka 26.5.2017 9:13  72%    +  -

Jeane: Mně nevadí občas nějaké to peprnější slovo utrousit při mluvení, ale psát ho mi dělá problém. Kromě angličtiny...

Lojzi: Aby tu deku pak ještě nepůjčovali po sousedech.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Patchwork
Diskusi založil(a): Ivjez
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Tvoření
Přečtěte si
Kdy jít k zubaři, držet dietu nebo přestat kouřit? Zeptejte se Měsíce! Vařte za hubičku: Levná a chutná jídla z brambor Chlupy vašeho domácího mazlíčka všude? Zbavte se jich! Vada na kráse, nebo ozdoba? Nestyďte se za své pihy! Zita Kabátová: Hvězda českého filmu, kterou milovaly tisíce mužů Zapomeňte na dlouhé hodiny strávené při vaření. Jde to i jinak Hebká pokožka bez chloupků? Ve skutečnosti větší věda než jste myslely Líbí se vám motýlci? Vyrobte si vlastní dekoraci Necítíte se ve své kůži? Možná vám škodí dieta Jak to máte nejradši? Poloha při milování vás prozradí!