Potřebujete poradit ohledně sociálních dávek?

Pracuji na odboru státní sociální podpory a ráda poradím všem ohledně sociálních dávek. Pomohu Vám se v systému státní sociální podpory zorientovat a ráda Vám odpovím na Vaše dotazy. Popřípadě můžem probrat i všechno možný. Budu se těšit!
8.9.2006

Diskusi založil(a) 8.9.2006 drndisek

Nárok na PPM

Peněžitá pomoc v mateřství se stanoví stejným způsobem jako nemocenská a činí od prvního dne 69 % denního vyměřovacího základu, od ledna příštího roku 70 %. Aby žena měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství musí být účastna na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 dní v posledních dvou letech před porodem. Den nástupu na mateřskou dovolenou si určuje žena sama, nejméně však 6 týdnů před očekávaným dnem porodu. Doba poskytování peněžité pomoci v mateřství je různá: 14, 22, 28, 31 nebo 37 týdnů. Nejběžnější je 28 týdnů – platí pro vdané ženy a 37 týdnů – platí pro osamělé ženy (svobodné, rozvedené nebo ovdovělé). Denní vyměřovací základ se redukuje, redukční hranice od 1. ledna 2009 jsou: 786 Kč (do konce letošního roku 610 Kč) 1178 Kč (do konce letošního roku 870 Kč a nad 870 se nezohledňuje) 2356 Kč

drndisek 4.11.2008 12:29

drndisek 4.6.2007 14:01

Adresy kontaktních míst dávek SSP

www.portal.mpsv.cz/soc/ssp/local

drndisek 15.5.2007 19:24

reagovat Petise 16.8.2014 23:03  32%    +  -

Dobry vecer, chtela bych moc poprosit o radu..pred měsícem jsem nastoupila na nove misto,ale budu muset nastoupit na Nemocenskou z duvodu rizikoveho tehotenstvi.. muzu se zeptat, jestli vubec mam narok na Nemocenskou a kdyz ano z ceho se bude Nemocenska pocitat.. pred nastupem do zaměstnání jsem byla pul roku na uradu prace a pred uradem prace jsem 2roky pracovala... moc dekuji za info a pěkný vecer Petra

reagovat LEJLA37 27.6.2014 17:53  100%    +  -

Renulek: ano výživne je příjem, kdokoliv ma trvale bydliště u tebe doma započitave se příjem,proto když se děti odstěhuji a chteji mit trvale bydliště musi přispívat svym dílem na najmu nejde byt nekde hlašeny a neplatit dítě nedítě..

reagovat Renulek 19.5.2014 9:08  58%    +  -

Přeji hezký den. Obracím se tady na vás s dotazem. Jsem rozvedená, mám svěřeného do péče syna od srpna loňského roku. Rozvedená jsem od září loňského roku. Můžu si požádat o příspěvek na bydlení, když jsem staršího syna, který se mi odstěhoval z bytu odhlásila ze služeb, ale trvale je u mě stále hlášený? Bude se jeho příjem započítávat? A jak je to s přídavkem na dítě na toho mladšího? Je mu 8 let. Jsem zaměstnaná a momentálně na nemocenské. Výživné je taky příjem?Prosím poraďte děkuji.

reagovat megera 30.1.2014 16:13  100%    +  -

kapa: Nevím, ale zkus napsat sem, třeba ti poradí...

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/

reagovat kapa 30.1.2014 14:10  100%    +  -

zdravím, nevíte, prosím, někdo, jestli úřady práce poskytují právní služby, když se jedná o neplacení mzdy zaměstnanci?

reagovat bibka 14.1.2014 10:13  23%    +  -

siylvina: Nový občanský zákoník říká:
RODINNÉ PRÁVO
Bydlení manželů

Nový občanský zákoník výslovně zavádí ochranné ustanovení k bydlení rodiny. Manžel, který je vlastníkem rodinného bytu, tak nově nesmí bez písemného souhlasu manželky byt prodat nebo udělat něco, co by bylo "neslučitelné s bydlením rodiny". V takovém případě pak musí najít rodině bydlení na stejné úrovni. Nový zákoník také upravuje bydlení po zániku manželství.

reagovat Lidule 13.1.2014 22:42  29%    +  -

Děkuji za odpovědi.

reagovat kapa 11.1.2014 17:49  100%    +  -

BlankasKubíčkem: ano, tenkrát to tak bylo,.

reagovat BlankasKubíčkem 11.1.2014 16:22  100%    +  -

kapa: Fakt jo? Tak to se omlouvám, to slyším prvně, já byla na podpoře 2012 a to to tak bylo.... pardon, to je zase výmysl... Tak oni ten můj výdělek od té podpory jako odečtou nebo jak? Nebo když je podpora 5 měsíců, já si jeden měsíc přivydělám, tak to posunou a ten pátý měsíc mi dají šestý? Myslím teda peníze za pátý mi protáhnou do šestého?

reagovat kapa 11.1.2014 8:11  100%    +  -

BlankasKubíčkem: to bývávalo, Lidule má pravdu, podpora se jí jakoby "posune". jakmile si vyděláš třeba stovku, podporu ti nedají.

reagovat BlankasKubíčkem 10.1.2014 23:38  100%    +  -

Lidule: Když si vyděláš do 4.000,- tak o podporu nepřijdeš... Měla jsem brigádu u Pošty, vydělala jsem si třeba 2.300,- donesla jsem na pracák výplatní pásku. Až když jsme si jednou vydělala 4.500,- tak mi podporu zrušili, ale příští měsíc mi ji zase dali, musíš ale znova žádat....

reagovat Lidule 9.1.2014 21:30  31%    +  -

Chtěla bych se zeptat... Jak to je s brigádama při evidenci na ÚP a braní podpory? Vím, že se to musí hlásit atd. A zastaví vlastně výplatu podpory na ty dny přivýdělku (např.2-denní brigáda), že? Ale ve výsledku budu potom dostávat podporu o ty dny (co jsem byla na brigádě) déle nebo ne? Vyplatí se to vlastně vůbec?

reagovat Manicka0123 6.1.2014 10:38  100%    +  -

mam dotaz dnes jsem slysela ze se ma zvedat zivotni minimum jak to je nikde se o tom nepise a kalkulacka soc.davek pocit stejne jako v loni

reagovat LEJLA37 6.1.2014 9:00  86%    +  -

siylvina: pokud ona nechce a v bytě se zdržuje trvaly pobyt ji on zrušit bez ni nemůže..pokud by tam neměla trv.pobyt a byt byl jeho tak by odejit musela..

chlapi jsou strašni neřádi

reagovat BlankasKubíčkem 4.1.2014 16:36  90%    +  -

Lena.m: 7.500,- je dost velká částka, pokud by matka dala to samé, mají holčičky samy pro sebe na své živobytí 15.000,-měsíčně což je docela luxus. Platit další výdaje jako třeba školní potřeby, výlety, tábory a podobně je čistě jen na otci, pokud sám chce a pokud mu na to ještě vůbec zbyde...
Mám to v rodině, přítel má taky 2 děti, platil na ně 3.000,- ale k tomu platil všechno, plavání, výlety, školy v přírodě, kupoval oblečení a boty a navíc měl kluky u sebe celé prázdniny... Teď ex zažádala o zvýšení, soud nařídil platit 6.000,- tak je platí, ale s tím, že už nic nekupuje, žádné tábory, oblečení, nic, prostě proto, že už na to nemá, a hlavně víme, že paní ty peníze rozhodně nevráží do dětí, děti chodí oblečení v hadrech a madam vysedává po hospodách....

reagovat siylvina 4.1.2014 16:05  8%    +  -

dobry den mam dotaz od kamaradky dcera zije s pritelem maji spolu dcerku 4 roky ,momentalne se rozchazeji on ji vyhrozuje ze vymeni fabku od bytu ze se ma vystehovat najemni smlouva je na neho ale ona tam trvaly pobyt ma .je on povinen ji najit bydleni a nebo kdyz ona si najde podnajem ma ji on dat na kauci penize momentalne je bez prace a na kauci nema a nema si ani kde pujcit .prece nemuze jit s ditetem na ulici k rodicum bydlet nechce prosim jestli nekdo vite jestli by jste mohli poradit diky

reagovat bibka 19.11.2013 13:41  15%    +  -

Káťa: Řekla bych, že asi znovu vyplňovat. Na papírování jsou oni machři.

reagovat Káťa 18.11.2013 15:29  31%    +  -

bibka: děkuji, na to jsem se už taky koukala, jen mě zajímalo, jestli budu muset papíry doplnit, nebo zase znovu vše vyplňovat

reagovat bibka 18.11.2013 15:01  15%    +  -

Káťa: http://socialni-davky-2013.eu/pridavky-na-dite-2013/

reagovat Káťa 18.11.2013 13:44  31%    +  -

ahojky, mám dotaz ohledně přídavku na dítě. Každým rokem se musí v říjnu doložit nějaké doklady, aby dávka byla prodloužena? Přídavek na dítě pobírám rok a dnes mi přišlo oznámení o zániku nároku na dávku. na dávku není nárok z následujících důvodů:(od 1.10.2013 není na žádosti uvedeno složení společně posuzovaných osob).
Jsem rozvedená a žiji se synem u mých rodičů.
poraďte mi, co si mám vzít ssebou, ať tam nechodím na vícekrát a nevypisuji plno papírů. Děkuji moc

reagovat Lena.m 7.10.2013 11:54  22%    +  -

ahoj , mám přítele ,ktery má 2 dcery (10 a 6 let) platí na mě měsíčně 7500,- a jeo bejvalka chce po něm aby platil další vydaje a kupoval holkám drahé dárky. A přitom holky mu nesměj ani říkat táto že pry jim to motalo hlavu (má už jiného přítele s kterym má další holku), mě nenáší a ani nechce dovolit aby měl u sebe tu mladší holku, a když sme spolu my dva tak mu dělá scény když máme tu starší.Je možné se proti tomu nějak bránit? a co ty drahé dárky ? děkuji za odpověd Lenka

reagovat Alča+cácorky 10.9.2013 11:42  96%    +  -

bibka: děkuji. Nějak si neumím představit nechat dítě v tomto věku, s teplotou a zvracením celý den samotné celý den doma

reagovat bibka 10.9.2013 8:03  11%    +  -

Alča+cácorky:
No, můžeš, ale už to není automatické... do 10 let máš nárok na paragraf automaticky když je dítko nemocné a neřeší se defacto s čím. Od 10 let výše už rozhoduje doktor, zda je ošetřování nutné, pokud usoudí, že ano, tak ti ho napíše.

reagovat Alča+cácorky 9.9.2013 19:27  95%    +  -

paragraf na desetilé dítě.
existuje vůbec. nějak se v tom znění nevyznám

reagovat Manicka0123 3.9.2013 19:48  75%    +  -

bibka:

reagovat bibka 3.9.2013 16:39  8%    +  -

Manicka0123:

http://socialni-davky-2013.eu/zivotni-minimum-2013/

reagovat Manicka0123 23.8.2013 20:30  67%    +  -

mamdotaz pry se zvedlo zivotni minimum nevite o kolik a od kdy?dekuji

reagovat bibka 24.6.2013 8:51  27%    +  -

Káťa:
Dárky se nepočítají
Jednou měsíčně přijdou na účet peníze. Vždy dohodnutá částka. Dárky, kapesné a jiná přilepšení se do výživného nezapočítávají, to dáváte dítěti navíc.
Zdroj: http://finance.idnes.cz/patnact-faktu-co-byste-meli-vedet-o-vyzivnem-fm6-/viteze.aspx?c=A080929_133341_viteze_bab

Dovolená,kterou dítě s otcem absolvuje, je vlastně přilepšením dítětiá

reagovat bibka 24.6.2013 8:38  27%    +  -

Káťa: Výživné na dítě (alimenty) jsou soudně určeny dávkou.Pokud otec vezme dítě, které nemá v péči na dovolenou,je to jeho záležitost ve formě bonusu pro dítě.Pokud si dítě bere k sobě v termínu, který mu určil soud, nejsi ani povinná vybavit dítě oblečením. Otec by se měl v rámci péče starat sám, bez tvého finančního přičinění.
Na tu dovolenou si dítě přece brát nemusí, to je jeho výmysl, aby ji dítěti poskytl.V žádném případě se alimenty nekrátí.

reagovat Káťa 23.6.2013 21:27  31%    +  -

Dokázal by mi někdo poradit? Je to ohledně výživného. Bývalý manžel si vzal syna na dovolenou a teď mi chce krátit výživné o tu dobu co s ním pobýval na dovolené (týden). Má na to právo? Synovi jsou tři roky a je v mé péči.
Děkuji za každou radu.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Potřebujete poradit ohledně sociálních dávek?
Diskusi založil(a): drndisek
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si