Lego contra Cheva

Prosím vás, vedeli by ste mi poradiť, či stavebnica Lego, ktorá je neporovnateľne drahšia ako stavebnice Cheva od Chemosvitu , naozaj kvalitnejšia? Cheva je český výrobok a zámýšľam sa and jeho kúpou, vy asi máte väčšie skúsenosti s týmto druhom stavebnice, odporučili by ste ju? Alebo mám predsa investovať do LEGA?
Za mňa aj za mamičky, ktoré sa rozhodujú nad darčekom pod vianočný stromček vám vopred ďakujem.
10.11.2006

Diskusi založil(a) 10.11.2006 miskav

reagovat Babbsi. 23.2.2014 0:15  1%    +  -

Já jsem před léty úspěšně a bez újmy vyrůstala na CHEVĚ, která nejenže byla levná (tudíž dostupná), ale hlavně se s ní dalo mnohem lépe improvizovat z důvodu značně vyššího počtu dílků, než tomu bylo (a JE!!!) u LEGOa. Navíc jsou dílky větší, takže se jednak lépe hledají a nehrozí nějaké spolknutí. Doufám, že vám názor pomohl. :)

reagovat Pavel 24.8.2011 12:12  1%    +  -

Já si myslím že obě mají dobré i špatné stránky. Lego je "hezčí" ale nedá se s ním improvizovat jako z CHEVOU. ohledně ceny si myslím že za ty "frajeřinky" v legu je cena ne až tak dobrá ale mohla být horší.

reagovat vitrik 3.8.2009 15:26  54%    +  -

rubik3: Já tedy pro chevu nejsem :-( Začala jsem kdysi před cca. 12 lety kupovat Chevu, ale nedržely dílky atp. Pak jsem to prodala, protože i ve školce holky neměly dobré zkušennosti. Přešla jem na lego, syn si nesmírně vyhrál a teď to mají po něm holky, dílky drží, je to kvalitní, velmi kvalitní stavebnice a pro nás to byla opravdu nejlepší investice do hraček a to pro 3 děti!!! Takže za nás Doporučuji jedině Lego, Chevu NEE :-) A hlavní argument je, že Duplo dílky jdou pak na to malé lego, takže velkié stavby postaví v kombinaci s tím duplem, a to duplo je pro malé děti naprosto úžasné. Mají i vláček z Dupla, teď si k tomu holky staví domečky právě v té kobinaci s tím menším a je SUPER! A ten výběr u Lega se přece s Chvou nedá porovnávat, postavičky, zvířátka, autíčka, prostě vše. A syn byl v legolandu v Anglii od školy a přijel nadšený :o)

reagovat rubik3 18.7.2009 19:57  1%    +  -

cheva jee lepší prskllllllll vysmívám se legu je drahý jako prase a navíc je to pí..vina

reagovat MarcusX 2.2.2009 13:58  1%    +  -

Nevím, jestli je to ještě aktuální, vlastně ano, když jsem to našel a odpovídám... Máme Chevu doma asi 10 let. Kupoval jsem pytlíky a kbelíky co někdo prodával. Je toho plný veliký kufr! Musím se přiznat, že s klukem kterému je deset (dceři 16), tak si někdy vyhraji i já. Myslím že jednodušší Cheva vyžaduje větší kus fantazie a dokážete bez návodu úžasné věci. Poslední kousek syna: Kamion o délce asi 70 cm. Netroufám si odhadnout, kolik by stálo Lego na tak velkou stavbu. Jsem pro Chevu!

reagovat civavicka 7.11.2008 12:19  34%    +  -

Prodam stavebnici Lego city - Hasicsky pickup 7942 - nabidky do vzkazu prosim

reagovat karel 14.10.2008 19:12  1%    +  -

asfhbdfbgrabf

reagovat Alenka.Al 6.2.2008 20:08  5%    +  -

Dobrý večer, poslední přízpěvek je tu dávno, ale přezto. Já byla okouzlena Legem a ač je dražší, než cheva, tak jsem ho začla kupovat. Vyrábějí i jednodušší verzy pro dívky.. a protože mám domaa kluka a holku, tak jsem kupovala obě verze. Ano je držší, ale pokud každé Vánoce a narozky koupíte něco, je to potom pěkná hromada kostek. Kromě těch co se nám tu a tam postráceli, tak jsou všechny, pokud na ně skžítek pořádníček šlápne, tka se nerozlomí. I po mnohém stavění zůstává neoběhané a drží. je to stavebnice se ktrou si klidně jednou budou moct hrát moje vnoučata. Chevu kupovala kamarádka, stoupnutí moc nevydrží a pokud se kostka poškodí, vznikají nebezpečné střepy a také po nějakém tom použití už nedrží. Jsem určitě pro Lego.. no holt za kvalitu se platí.

reagovat JáJa 16.10.2007 11:31  44%    +  -

Ahoj,tak jsem tu našla tuto skvělou diskuzi a přijde mi to vhod,protože se právě s manželem také rozhodujeme co máme začít kupovat,jestli Chevu nebo Lego.Na chalupě máme od švagrové Chevu a té bude také už takových 18 let a je pořád v poho.Ale co jsem koukala na netu tak ve výběru je opravdu asi lepší to Lego,ale co se mi zdá,tak cenově mi přijde,že je to stejné.Takže asi budu muset vyrazit do nějaké velké hračkárny a tam na to mrknout a porovnat.V malých hračkárnách maj bud jen Lego nebo Chevu.

reagovat mihule 12.10.2007 1:01  1%    +  -

Moji kluci vyrostli na legu, Chevu sem zkusila jednou, když byli malí. Nedá se to srovnat. Stvění z legy bylo mnohem jednoduší, je fakt vymakané , dílk přeně sedí. V Chevě byl problém, občas zápasili s tím, když chtěli rozpojit dvě kostičky apod. Klukům už je teď 14 a 10, takže možná s Cheva za ty roky zlepšila, snaží se lego kopírovat, ale lego je rozhodně lepší. Jak dítě poroste, bude mít narozeniny, vánoce, babičky budou chtít obdarovávat. Já měla taky nejdřív hrůzu z toho, kolik to stojí, zvlášť když jsem byla na MD, ale za ty roky toho máme dvě bedny a nelituji té investice, jelikož není dne, aby si s tím nehráli , dodnes, i ten starší....

reagovat fvcvvdc 1.12.2006 14:28  1%    +  -

jhnfhgvzrfdcrted

reagovat Samantha 18.11.2006 8:05  13%    +  -

Chevu neznám, máme jen Lego, duplo i normální, dcera miluje Harryho Pottera, tak už má 2 krabice, pak i další, na Jetixu jsem vyhrála Bionicla a rytíře, ale na to je ještě malá.
Co byhc ale nedoporučila je Žako, taky české, ale otřesné, jsem to koupila, ty vláčky nebo co a děkuji, už nikdy víc, sice je to levné, ale děsný šmejd, když dáš na sebe stejné kostky, drží hezky, ale když dáš na 8 dvě čtyřky, je tam pnutí a moc to nedrží a to samé ty vozíčky, sami o sobě dobrý, ale když na to dáš kapotu,aby z toho bylo auto, zablokuje to kolečka a autko nejezdí.

Takže u nás jen Lego a taky máme 1x Megablock, takové jakoby příšerky, oči, tykadla a tak, jdou z toho dělat ksichtíky, to se malé taky líbí

reagovat dadkan 14.11.2006 21:54  13%    +  -

Barčaa: Legáček je super .taky už jsem tam objednávala.

reagovat Stonozka 14.11.2006 9:32  5%    +  -

Starší dceři jsme kupovali chevu, máme plnou krabici, dost si s ní vyhrála. Kluk je menší, a má víc klučičí zájmy a v legu je těch potvor a příšer na stavění víc, takže jsme začali kupovat lego. Když obě stavebnice porovnám, jednoznačně vede lego, kostky líp drží, při bourání se i lépe rozdělují, takže když bych si měla vybrat co se táče kvality, zvolila bych lego.

reagovat Mata69 12.11.2006 20:14  13%    +  -

Barčaa: díky za tip, číhnu na to. Naši kluci legem prostě žijí! to není o tom, že by vyžadovali "značku", ale lego je fakt snad dokonalé. Ten starší je už spíše na Lego-technik, to je hračka i pro dospělé uplně suprová.
Ale zcela určitě si děti vyhrají i s Chevou. Dětiprostě mají rády stavebnice.

reagovat Barčaa 12.11.2006 14:33  13%    +  -

MyChevu nemáme, máme jen Lego....ale mohu říct, že i to první Lego, které naši kdysi přivezli z Dánska...a to je už skoro 30 let, je pořád použitelné.
Později jsme ho kupovali v Tuzexu...i to ještě doma pořád máme.
A spolu s ním máme i další, které se během let našim 4 dětem dokupovalo. Počítala jsme to, investovali jsme do něj dost peněz, ale na druhou stranu je to hračka, která se nevyhazuje...a fakt začíná sloužit i další generaci....je takřka nerozbitná (když nepočítám kostky, které nám rozkousal pes...) a nezničitelná.
Volila bych opět Lego. Přestože jsme kdysi na tom nebyli finančně kdovíjak.
Ale je drahé, to ano. Na druhé straně jsem objedvila obchod www.legacek.cz - doufám, že to nebude bráno jako reklama , ale dnes jsem tam objednala Lego pro děti a vnučku celkem za 5 tisíc k vánocům, je to tam asi O 10 - 15% levnější než třebas v tescu.

reagovat Ireth 11.11.2006 18:11  9%    +  -

miskav: také se připojuji k názoru, že Lego je propracovanější. Co se týká kvality, tak s chevou jsme neměli žádné problémy, kluci dostávali Chevu ke každým vánocům a hráli si s ní denně. Stane se, že nějaká kostička se rozbije, zvlášť, když na ní někdo stoupne, ale jinak si myslím, že je cheva kvalitní.
Ještě jsem chtěla dodat, že na adrese výrobce jsme si dokupovali některé díly stavebnice samostatně, šroubky apod., měli tenkrát tuším v Brně podnikovou prodejnu, kde se dali dokoupit pytlíčky s některými dílky. Mám dojem, že se to dalo i objednat. Ale je to už víc let, tak si to nepamatuju tak přesně, ale určitě nebude problém na internetu zjistit informace.

reagovat hamita 11.11.2006 15:27  5%    +  -

Já si myslí, že Lego má propracovanou stavebnicí. Cheva tohle nemá proto je levnější ale není špatná!Moje děti na Chevě vyrustají a taky nevidí rozdíli.

reagovat Lendulka 11.11.2006 15:00  13%    +  -

Taky máme doma jen CHEVU a kluci si nikdy nestěžovali.

reagovat Yasmin.Hayatt 11.11.2006 13:37  13%    +  -

miskav: buď v klidu, cheva je dobrá stavebnice. Lego bude vždy Lego, to ano, ale drahá je jen ta značka. kvalita obou značek je srovnatelná. moje holky mají chevu, a moc je baví a má téměř sedmiletá dcera rozdíl mezi domácí chevou a školkovým legem nevidí, čili to ani neřeší

reagovat miskav 11.11.2006 10:11  5%    +  -

Ahojte, som rada, že sa mi snažíte poradiť. Ten aspekt výsmechu ma teda ani vo sne nenapadol. Asi to budem musieť predebatovať aj s manželom. Zatiaľ sa nám Cheva zdá výhodnejšia a nám ide hlavne o stavanie domčekov. Len chcem zistiť, či je kvalitná, či sa nelámu kostky, nesvetlejú alebo niečo také....

reagovat Ireth 10.11.2006 23:06  8%    +  -

Moje děti vyrostli pouze s Chevou, když vezmu finanční stránku, tak podle množství stavebnic, které jsme si mohli dovolit jim postupně koupit, by v Legu měly asi čtvrtinu. Cheva má už dnes také spoustu nových a krásných variant, ale je pravda, že Lego v tomhle směru má a asi stále bude mít prventství.
Takže podle mého jde opravdu o to, co si můžete dovolit investovat a jak moc vaše děti lpí na značkových věcech. Dnešní děti umí být dost zákeřné a sociální rozdíly se projevují stále víc a víc, takže pokud ve školce a nebo ve škole zvládnou posměch kamarádů stylu - "Jé, ty máš blbou chevu...", volila bych Chevu. Jak jsem psala, moje děti s ní vyrostly v pohodě.

reagovat Mata69 10.11.2006 18:56  13%    +  -

Cheva není špatná stavebnice. Mám tři kluky, takže stavebnice u nás frčí. Asi dvě Chevy - nejstarší kluk dostal. Jak říkám není špatná.
Dříve jsem si myslela, že Lego je příliš drahé. No co si budeme povídat, je drahé. Když můj nejstarší syn dorostl do stavebnicového věku, koupila jsem mu jednu malou krabičku s Legem, moc si ho přál. Když jsem zjistila, jak si s tím vyhraje, postupně od babiček, ode mne atd. dostával další a další. Stavěl lepší a lepší věci. Dokonce když si asi před sedmi lety přál velkou "Policejní stanici" fakticky jsem investovla tři apůl tisíce do krabice kostiček. Dnes je nejstaršímu třináct, prostřednímu 6 a nejml. tři roky, všichni si s Legem hrozně moc vyhrají, za ty roky se nám ho nastřádala pěkná bedna!!!! Jsou v tom tisíce!!! Ale když vidím, jak je stále u nich oblíbené, jak si s tím dokážou vyhrát, že se jim pořád neomrzelo, je to dobrá investice.
lega je určitě větší výběr - autíček, různých příšer, roste s dětmi, je fakt moc vymakané.

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Lego contra Cheva
Diskusi založil(a): miskav
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si