Kartičky z Atlasu-poznávám Svět-nebrat!!!

Varuji všechny,neobjednávejte si od nich nic,první balíček je lákavý,ale dál už nic,balíčky se vejdou do schránky a je v nich složenka s čím dál tím větší cenou a adresa je někam do Tramtárie...
Tady je diskuze lidí,který napálili
Jedná se o kartičky poznávám svět,hodně obtěžujou mladý lidi co maj děti,kupte dětem radši časopis Sluníčko,než ty kartičky vyjde to levněji...
Máte s tím někdo zkušenosti a jak se vám jich podařilo zbavit???

24.11.2006

Diskusi založil(a) 24.11.2006 vella

vella 31.12.2007 22:36

reagovat Beranová 18.9.2014 13:22  1%    +  -

Kartičky po asi třetí zásilce stojí skoro 500,-kč.Pravda je jich více,ale takto Vám přijdou asi ještě 20x.Tak si sami spočítejte kolik doopravdy stojí celkem!!!!!!!!

reagovat soffi 14.5.2013 11:15  1%    +  -

do prdele preco tak odrbvaju ludi!!!!!som velmi nahnevana a este ktomu vyuzivaju na to male deti...par karticiek a skoro 9eur,to im kupim radsej kracku alebo knizku..a uz mi zasa poslali balik.zrusila som to a poslala s5:(

reagovat Jozef 2.5.2013 17:44  1%    +  -

janka1: Mila janka ty mas este zaujem vediet kolko este a za kolko. Otvorte oci a vykaslite za z vysoka na takuto neserioznu fimru. Takychto tu bolo a vzdy bude a je na vas ludia co sa date nachytat. Tak ze nerobte uplne nic . voknoncom neplatte...

reagovat Veronika 22.1.2013 13:34  1%    +  -

hofi: Ahoj, ako si dopadol s ukončením odberov? podarilo sa?

reagovat Pali 11.7.2012 14:11  1%    +  -

3Penguins: A co kdyz se to nevejde do postovni schranky. Postarka to nehcala u susedov...

reagovat pouk 10.7.2012 20:09  33%    +  -

Monika Herstekova: tady ti nic nezruší, musíš na tamtu adresu odesilatele

reagovat Monika Herstekova 10.7.2012 18:32  1%    +  -

Prosim,uz mi nezasielajte kartičky ľudske telo

reagovat 3Penguins 22.5.2012 10:26  27%    +  -

jestli můžu poradit-zásilku neotvírejte, na obálku napište "nepřijímám" a vhoďte do klasické poštovní schránky. Pošta ji vrátí zpět odesílateli. Tak vás to nebude nic stát.
a nic nepřebírat!!!

reagovat hofi 1.5.2012 11:43  1%    +  -

V dnešnej dobe všetko, čo je lákavé, môže byť podozrivé! Žial ten slovenský národ je veľmi dôverčiví a preto častokrát naletí.
Žiaľ ja som si to uvedomil, až keď som zaslal objednávkovú kartičku, ku ktorej som sa dostal z dennej tlače. Následne som si otvoril v počítači ich schránku a hneď mi bolo jasné o čo ide.V podmienkách je tam totiž napísané, že dodavateľ si môže meniť cenu dodávky podľa vývoja jeho ekonom.situácie. Tak mi trklo, keďže toto v lákadlovej ankete v novinovom letáčiku nebolo, že nemôže ísť o serióznu firmu.
Preto som sa hneď obrátil telef. na ich firmu so
sídlom na Slovensku a tiež mi povedali, že obj. sa už zrušiť nedá a že 1. zásielku im mám vrátiť
a oznámiť, že si už ďalšie zásielky neželám. Tak idem urobiť hneď teraz 2.mája 2012 a a dúfam, teda, že firma, ktorá má na Slovensku zastúpenie v TURANOCH n/Váhom, si aj svojho slova dostojí.Samozrejme, že to pošlem doporučene aby som mal o tom doklad aj keď teda firma, čo mi to poslala, nemá žiadny doklad o tom, že som takúto zásielku dosta.Zostáva mi veriť, že serióznosť v tomto prípade nezostane len na mojej strane.

reagovat brandon 22.4.2012 23:18  1%    +  -

su to obycajny podvodnici!

reagovat Milan 2.3.2012 21:22  1%    +  -

ľudia ja som to zasla ten lístok. ako sa to dá zrušiť ? ke´d im zavolám tak to fakt zrušia ?? a už mi nebude nič chodiť ???! :(

reagovat Lenka 29.2.2012 16:34  1%    +  -

Do frasa nemohla som tuto stranku najst skor...dnes mi prisli tie karticky...a aj ihned som im napisala email ze to clenstvo rusim...ak ma odrbu tak to neprezijem :((((

reagovat Zita 29.2.2012 11:15  1%    +  -

AWOJTE aj mne to chodi najprv mi ta pani volala tak som jej povedala nech mi to poslu dosli mi karticky aj krabica a posielaju dalej somariny o kt.ja nemam zaujem.nic som neplatila ani nemaju dokaz som nieco prevzala.lenze uz ma to fakt otravuje a neviem ci sa im mam ozvat nech to zrusia alebo to nechat tak.

reagovat karol 28.2.2012 19:42  1%    +  -

poslite to nevyplnene,postovne predsa hradi prijimatel

reagovat pouk 11.1.2012 18:42  21%    +  -

zuzika: dostala jsem ho, ale protože jsem nic neobjednala, nic jsem neplatila a pohrozila jsem soudem a je ticho po pěšině....

reagovat zuzika 9.1.2012 22:15  1%    +  -

Tiez si myslim, ze ked to bolo len tak hodene v schranke tak ma mozu !! Nereagujem na upomienky, vsak vlastne som ziadne nedostala.
Dostal uz niekto platobny rozkaz od "nami poverenej inkasnej kancelarie" spominanej na upomienke?

reagovat Jana 9.11.2011 19:21  1%    +  -

prosím Vás ja som to už zrušila prostredníctvom mailu, ale prišla mi, že mám nedoplatok upomienka čo robi sumu 19,90, a ze ak to nezaplatim budu si narokovat aj vydavky spojene s postovnym, atd... dalsie hluposti, ale ja som to zaplatila vsetko mam o tom aj doklad, co mam robit? poradte prosim

reagovat kika 18.10.2011 18:01  1%    +  -

Ja sa prave teraz nad tym rozculujem. Dnes som si nasla v schranke nejake hodinky a fakturu na 4,90 € s tym, ze ked ich ponuku prijmem nemusim tu fakturu platit. A ked ju neprijmem tak co? Mam zaplatit alebo im to poslat cele spat ci co, otrieskala by som im to o hlavu taka som nasr...

reagovat moj nazor 17.10.2011 18:46  1%    +  -

asi to nemas v hlave v poriadku ak si poslal zasielku bez doporucenky

reagovat chobot. 11.10.2011 12:33  1%    +  -

maryen:

Ona podla zakona nemusi nic, nikde nemusi volat, tovar si moze kludne nechat.

Ak chce byt slušná, nech napiše na mail "ďakujem v zmysle §53 ods. 8 zákona 161/2011 Z.z o ochrane spotrebiteľa"

reagovat chobot 11.10.2011 12:30  1%    +  -

zaneta1689:

Odpoved na tvoju otayku co mas robit, je jednoducha: NIČ

reagovat maryen 7.10.2011 13:34  1%    +  -

aj ja som si od nich objednala nejake detske karticky za 2,50 a samozrejme mi poslali aj nieco naviac za dost vysoku cenu. Chcela som to nasledne zrusit cez ich stranku, kde trebalo zadat "osobny kod", ale to vobec nefungovalo! Tak som tam rovno zavolala a ta pani to zrusila za mna - takze mam od nich pokoj! tel.kontakt na nich je 02/33000043 :o)zaneta1689:

reagovat zaneta1689 5.10.2011 14:05  1%    +  -

toto neni mozne co robia zavolali mi ci nechcem balicek zabavných kariet ze poslu mi iba 1balik za 2€a to je vsetko no ale oni mi poslali dalsich 5 aj so sekom vo vyske 50€ fakt ze neviem co mam robit teraz som im pisala meil tak neviem co by ste mi este poradili aby som urobila dakujem pekne

reagovat chobot 29.9.2011 20:55  1%    +  -

Ešte jedná poznámka.... keď Vám pride leták s návratkou, URČITE JU POŠLITE, ale prázdnu !!! Je to poštové úverové... Keď tak urobite vždy a bude to robiť každý... prestane ich baviť také podnikanie.

reagovat chobot 29.9.2011 20:49  1%    +  -

Važení... nenechajte sa zastrašovať exekúciou. Exekúcia môže prebehnúť len na základe exekučného titulu, t.z. v tomto prípade rozhodnutia súdu. T.z. najskôr by museli požiadať súd o vydanie platobného rozkazu, kde by museli preukázať za čo a na základe čoho... Až následne po tom, čo by Vám súd uložil toto platiť - na 100% taký prípad nie je, potom môže nastúpiť exekúcia. Ešte aj voči exekúcii sa môžete brániť.

Takže, ak Vám budú tvrdiť dačo o exekúcii, opytajte sa na nejaké konanie a vypytajte si číslo konania...

Od 1.7.2011 je platná novela zákona č. 161/2011 o ochrane spotrebiteľa... ktorá hovorí, že ak Vám firma pošle tovar, ktorý ste si neobjednali, môžete si ho nechať a firma naň nemá žiadny nárok !!!! Takže nič nevracajte, príde zoberte a prípadne výhražky posuňte na políciu, SOI alebo nejaku spotrebiteľskú organizáciu alebo jednoducho ignorujte.
Viac si prečítaje:

§53 ods. 8 zákona 161/2011 Z.z.
„(8) Ak poskytne dodávateľ spotrebiteľovi plnenie a spotrebiteľ si ho neobjednal, nie je potrebiteľ povinný plnenie vrátiť ani ho uschovať; vylúčené sú aj ďalšie nároky dodávateľa voči potrebiteľovi.
Nevyžiadaným plnením je aj ďalšie opakujúce sa plnenie poskytnuté spotrebiteľovi na základe zmluvy uzavretej prostriedkami diaľkovej komunikácie, ak spotrebiteľ výslovne o takéto plnenie nepožiadal. Ak dodávateľ nepreukáže opak, považuje sa opakujúce sa plnenie vždy za nevyžiadané.“

Uvedeným ustanovením sa explicitne zavádza právna ochrana spotrebiteľa pred tzv. nevyžiadanými zásielkami, resp. ešte širšie nevyžiadaným plnením (poskytnutím tovaru alebo služby), ktoré spotrebiteľa neprimerane obťažovalo. Zákonodarca reaguje na prípady, kedy boli spotrebiteľom priamo do ich poštových schránok bez akéhokoľvek objednania (právneho úkonu) zasielané rôzne vitamíny, holiace strojčeky a pod. od najrôznejších švajčiarskych a iných zahraničných firiem. Spotrebiteľ si tak po novom bude môcť neobjednané plnenie ponechať, spotrebovať, dokonca aj zničiť a nebude sa musieť obávať, že budú voči nemu uplatňované rôzne fiktívne majetkové, prípadne reštitučné nároky – keďže vylúčené budú akékoľvek právne nároky dodávateľa.
Reaguje sa aj na tzv. opakujúce sa plnenia – mnohé spoločnosti telefonátom dosiahli, že spotrebiteľ súhlasil so zaslaním napr. jednej dávky vitamínov (spolu s určitým darčekom) za cenu poštovného, pričom však spoločnosť sa ďalej tvárila, že si spotrebiteľ vyžiadal aj nasledujúce opakujúce sa plnenia. Po novom bude nevyhnutný výslovný súhlas spotrebiteľa, inak aj opakujúce sa plnenie bude oddelené od „prvého“ plnenia a bude sa považovať za nevyžiadané.
A to najdôležitejšie na záver - „Ak dodávateľ nepreukáže opak, považuje sa opakujúce sa plnenie vždy za nevyžiadané.“

reagovat Jana 20.9.2011 15:51  1%    +  -

prosim Vas dajte mi nejake cislo aby som tam mohla zavolat a zrusit to,,, dakiujem velmi pekne, tiez som sa dala nachytat a stale cakam kedy uz pride posledna zasielka

reagovat morttiera 12.9.2011 14:51  1%    +  -

Ahoj, mne sa neda prihlasit ani po zadani moojho identifikacneho cisla. Neda sa mi to zrusit teda takto, skusim teda ten mail uvedeni tu vyssie. zakaznicke.oddelenie@editionsatlas.ch
mne volali 15.02.2011 a v auguste mi prisiel list od nich, kde pisu ze ich "kuzelny" balicek dostanem v priebehu 4tyzdnov. Ak to samozrejem nezrusim do 23.08.2011. to sa nestalo. Bola som v tom case mimo SK. Nuz tak teda cakam a cakam a cakam...a balicek nikde. Ten prvy som este ochotna zaplatit ale ako zrusit posielanie tych ostatnych??? dufam, len ze ten mail bude fungovat.

reagovat DANA 30.8.2011 20:59  1%    +  -

ahojte mne dnes prisli ties tie karticjy za 2,50e pacia sa mi ale je to fakt potom vela za dalsie baliky tak asi to zrusim snat stim nebude problem

reagovat evka 19.8.2011 14:45  1%    +  -

ja som si objednala len raz ale uz nechem.prosim vas o radu ako to mam zrusit?ucinne,aby ma uz neotravovali a dali mi s tym pokoj?dakujem

reagovat janka1 18.8.2011 19:43  1%    +  -

Neviete niekto kolko karticiek obsahuje cela sada karticiek, prip, kolko je dohromady zasielok a po kolko? dakujem

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Kartičky z Atlasu-poznávám Svět-nebrat!!!
Diskusi založil(a): vella
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si