Potkani-proč jsou pro všechny hnusem??

Mám chovatelskou stanici potkanů s průkazem původu, odchovávám zdravá krásná zvířátka. Věděli jste třeba že jsou už i v ČR výstavy pro potkany? A je mnoho variant a barev potkanů?
11.1.2007

Diskusi založil(a) 11.1.2007 Lenja17

reagovat bebe_84 2.6.2010 18:57  5%    +  -

Přeposílám:

Vsechny vas zdravim,

loni jsme zachranili zivot 9-ti potkankam a 4 kralicim slecnam. letos se situace opakuje. na veterinarni fakulte v brne se kazdorocne pouzivaji zvirata jako ucebni pomucka pro budouci zverolekare. praktikanti se na nich uci, jak zvire uchopit, znehybnit ho apod...dale slouzi k nacviku anestezie. fakulta nema penize na jejich celorocni chov a proto je do nedavne doby usmrcovala. diky iniciative slecny pejrilove se nam jiz druhym rokem dari nalezt pro tyto tvory domov. pomozte i vy...
jakym zpusobem muzete pomoci.
1. muzete si vy sami nektere ze zvirat vzit domu (doporucujeme, ale aby se pri odberu bral par u potkanu, protoze jsou to zvirata se silnou socialni vazbou)
2. pomozte zprostredkovat domov
3. informujte sve okoli o teto moznosti 4. pokud mate sprateleny web, prosim uvedte tam nase stranky nebo inforamci o moznosti adopce

celkovy pocet "bezdomovcu" je nyni 18-19 potkanu 4 kralice

kdokoliv budete potrebovat vice informaci, nevahejte se na mne obratit

linda navratilova
www.adopce.kvalitne.cz

lafly@centrum.cz

reagovat Sminie 23.3.2009 18:29  12%    +  -

ahoj, věděli ta další výstava bude v Brně na Propetu. Jakou máš CH.S. ??

reagovat GORESKO 8.12.2008 16:47  5%    +  -

Scháníte potkánka na mazlení?
Podívejte se na naše vymazlená potkaní miminka .dvou barev.
Veškeré info a fotky najdete na našem webu:
http://www.potkanjerry.estranky.cz/stranka/vrh-c

reagovat bubalaa 18.11.2008 19:03  5%    +  -

Stránka věnovaná potkanům http://www.symfonie.xf.cz byl spusten :)

reagovat GORESKO 2.4.2008 16:36  91%    +  -

HLEDÁ SE HODNÝ PÁNÍČEK!!!!

17.3. se nám narodilo 12 malých potkánků. Světlé i tmavé barvy, znaky hooded a husky banded.
Miminka budou zvyklá na kontakt s člověkem a budou mít skvělou povahu po rodičích.
Veškeré informace pošlu.

Vše o nás a našich potkanech zde: http://www.potkanjerry.estranky.cz/stranka/planovane-vrhy

reagovat bebe_84 16.3.2008 15:51  23%    +  -

Ahojky, hlásím se do party, mám doma 2 zubatý myšáky. Jsou to moje lásky, nechápu, jak je někdo může odsuzovat.

reagovat *Lili* 23.2.2008 21:57  46%    +  -

ahoj dcerka ve školce má od minulého týdne potkana.mají ho v akvárku,chtěla bych pro ně vyrobit nějaké vybavení na hraní pro myšáka ,nebo nevíte o nějakém návodu co by mohli pro něj vyrobit děti ve školce?našla jsem návod na hamak-pelíšek ale k akvárku by asi nešel přidělat,nebo nějakou prolézačku.

reagovat Irad 21.1.2008 20:55  5%    +  -

Nevěděla jsem o potkanních výstavách. Že jich je více druhů, to ano. A kterého zvířátka není, že?

já mám doma "obyčejného" potkánka. Je hnědý (trochu mi rezne) a má bílé bříško. Je mu něco přes půl roku . Je to děsný mazel. Rozhodně potkánka doporučuji. Ale člověk by si měl dříve uvědomit, že potřebuji hodně lásky, jinak zatrpknou. Kulíšek by se mazlil pořád. Je také hodně zvědavý a dostane se všude. Na to je také třeba myslet. Potkan potřebuje volný bezpečný pohyb.

Mohli byste mi prosím někdo ohodnotit mého Kulíška? ZDE Předem moc díky (jestli někdo chcete také ohodnotit své zvířátko nebo cokoli jiného, tak se ozvěte do vzkazníku - žádný problém)

reagovat Irad 21.1.2008 20:51  5%    +  -

sezblaznim: ano, to jsem viděla.. vážně jsem se zasmála.. každopádně jako u většiny Pixalovek.. "Každý může vařit"..

reagovat sezblaznim 5.10.2007 15:59  9%    +  -

Ahoj všichni, jestli máte rádi malý chlupatý zvířátka tak doporučuju film Ratatui, animovaný film o kryse, která umí vařit...nádherná pohodovka ...bohužel od té doby svádím se synem boj o to jestli koupíme domů krysu nebo potkana.

Nemáte náhodou někdo zkušenosti s tím, které zvířátko je pro chování lepší ?

reagovat mixosaurus 27.8.2007 8:56  10%    +  -

ActionGirl: Ahojky,
já jsem své potkaní slečně stříhala drápky jen jednou a stejně brzy zase dorostly. Myslím si, že lepší je dát jim něco na obrušování. Oni si je budou sami zbrušovat stejně jak zuby. Zkus tvrdý chleba nebo nějaký minerální kámen.

reagovat ActionGirl 26.8.2007 17:39  5%    +  -

Ahoj, tak jsem dnes našla tuto diskuzi, tak se připojuji k vám;) Mám potkaní holku Aimee (rok a 2 měsíce) - potřebovala bych poradit s drápky - už totiž škrábe. Četla jsem, že se potkanům drápky zastřihávat nemusejí, že nezarůstají, ale mě to přijde jako blbost. Jakou máte zkušenost vy?

reagovat lena* 10.3.2007 22:31  92%    +  -

GORESKO: no dík já na něj nebyla hr, ale on kousal a potom jsem si pořídila taky kousacího a od tý doby jim nevěřím

reagovat GORESKO 3.3.2007 23:57  11%    +  -

lena*: To se křeček asi leknul. Nemá cenu se takhe bát.

reagovat mixosaurus 22.2.2007 9:07  6%    +  -

Ahojky, koukala jsem na Vaše příspěvky a jsem ráda, že je tolik lidí, kteří mají rádi potkany. My jsme si teď s přítelem pořídili prvního, bylo to jediné zvířátko na kterém jsme se shodli. Zatím ho máme krátce, ale myslím, že ten náš je hodně bázlivý.Navíc mi okusuje prsty, ne moc, ale bojím se, aby mu to nezůstalo, nevíte prosím o tom něco?

reagovat Kathia 21.2.2007 9:27  13%    +  -

tyweee: Já mám taky potkanici asi 2,5 roku starou a udělal se jí nádor na bříšku!Už ho má
docela velký tak jí celá rodina litujeme!!!!
Stáří u potkanů je hrozný!!!

reagovat tyweee 21.2.2007 6:42  13%    +  -

Pred 3 tydny mi umrela potkannice. Dva roky stara. Pry mela nador na deloze. Coz oni na nadory trpi. Jen to bylo z niceho nic. Dala se uspat, aby se netrapila.
Ten den jsme jeli s pritelem koupit dalsi, abysme meli zase dvojku holek.
Jsou to super zviratka

reagovat Pet51 25.1.2007 1:59  5%    +  -

Potkani jsou rozhodně moc milí, zato chovatelé patří zhustakdy do kanálu. Pracuji v ochraně zvířat 15 let, prošly mně rukama stovky zvířat vypěstovaných bud, aby byla krásná, nebo prostě na kšeft. Pro mně je zvíře kamarád a kamarádi (sebehezčí) se nestrkají do výstavních klecí a už vůbec se neprodávají. Chovatel je pro mně něco mezi mičurincem a šlechtitelem čisté rasy. Možná je to potkanů jinak, ale u koček a psů je to katastrofa. O co lepší je potkan s PP, kromě toho, že je to větší snobárna, než potkan kanálový pěstovaný odmalinka v čistkých podmínkách, nebo potkan zverimexový prodávaný tam za účelem krmení hadů ? Jak to vůbec může chovatel rozchodit, že se s nimi takhle zachází ? Jsou chovatelé potkanů, co chodí do televize (nezávidím, chodít tam také), ale kde jsou ochránci potkanů ???

reagovat tyweee 18.1.2007 17:20  13%    +  -

Katreen: a jinak morcata se dozivaji prumerove tak 4 let. Osm, deset let, tak to musi byt rekordman.
Kolegyne mami mela 6lete a to veterinar rikal, ze to byl staroch.

reagovat tyweee 18.1.2007 17:18  13%    +  -

nadena: Lepsi je si poridit dva. Jsou to hodne spolecensti tvorove. A kdyz jsou dva, tak je to pro ne lepsi.
Jinak ty nase holciny prospi vetsinu dne a i noc. Jsou to spaci.
Morcaci, dle knih a i mych zkusenosti - chovam je od 13 let nepretrizite - tak spis opravdu max.4 hodiny denne,ale ne vcelku. Porad jedi, pokud maji co a v noci delaji prave ten nej bordel.

reagovat tyweee 18.1.2007 17:13  13%    +  -

Katreen: Morce spi ale jen ctyri hodiny. Potkan spi i v noci. A spi daleko vice.
Proti tomu morce prave v noci dela nejvetsi bordel.

reagovat nadena 17.1.2007 18:12  13%    +  -

Katreen: dlouhosrstý,takový chumdeláčekOchočený byl,třeba mu nevadilo,když jsem ho ve dne zbudila.Jiný by se leknul a rafnul

reagovat Katreen 17.1.2007 15:57  13%    +  -

nadena: Ono taky hodně záleží na povaze a jak si to zvířátko ochočíš, co? A co to bylo za křečka?

reagovat nadena 17.1.2007 15:47  13%    +  -

Katreen: Já měla křečka,který mi spinkal v ruce.

reagovat Katreen 17.1.2007 15:42  13%    +  -

Lenja17: Měla jsem dvě potkanky a teď mám morčecí slečnu. A neřekla bych, že je nějak míň společenská. Sama za mnou chodí a strašně ráda se třeba hodinu dvě mazlí, nechá se hladit, spinká u toho a slastně se protahuje a vrní. A spát s potkanama v posteli jsem třeba nikdy nemohla, to nevydržely na jednom místě a všechno kousaly. Morče si položím na sebe a spíme tak až do rána.

reagovat Lenja17 17.1.2007 11:00  5%    +  -

Nadena: Ale potkani jsou více společenští a také společnost vyhledávají a potřebují....

reagovat Katreen 16.1.2007 20:09  13%    +  -

nadena: Řekla bych, že jsou to spíš noční tvorové. Jestli chceš zvířátko, který v noci spinká, tak si pořiď morčátko. Taky má delší život. Potkánci se dožívají tak dvou let, morče i osmi, deseti.

reagovat nadena 16.1.2007 19:19  13%    +  -

tyweee: Takže taky spí ve dne a v noci řádí jak křeček?

reagovat tyweee 16.1.2007 17:21  13%    +  -

nadena: este mensi. Nejsou tak vybiravy v jidle. Snedi vse a skoro furt spi.

reagovat nadena 16.1.2007 14:07  13%    +  -

Holky jaký má potkan nároky na chov?Stejný jako u křečka?

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Potkani-proč jsou pro všechny hnusem??
Diskusi založil(a): Lenja17
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si
Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase? 9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech Nejkrásnější polštářky, které letos musíte mít. Inspirujte se v galerii Adina Mandlová: První manžel spáchal sebevraždu, poslední byl gay Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky