VODNÍ DÝMKY

Jejich použití,rady od ostatních a vše co se týká okolo nich....
22.1.2007

Diskusi založil(a) 22.1.2007 Kathia

Z čeho se vodní dýmka skládá

Základnu, na které celá dýmka stojí, tvoří váza (většinou skleněná, někdy i kovová nebo plastová). Na ní navazuje tělo dýmky (srdce), většinou se setkáváme s kovovým (mosazným) srdcem, které se liší zpracováním, masivností, dekorací a samozřejmě i velikostí (vždy úměrné váze). Tělo dýmky je zakončené záchytným talířkem a korunkou (kotlem). Tělo musí vždy těsně přiléhat k váze (kvalitní těsnění se vyplatí). Z těla vázy vychází ventil, který slouží jako pojistka při přifouknutí dýmky. U dýmek pro více kuřáků zpětný ventil není, případný přetlak uniká některou hadicí. Z těla do vázy proniká kouř trubičkou, která má být při kouření ponořena do vody ve váze na tři až pět prstů hluboko. V místě, kde je jádro dýmky spojeno s tělem, je vyvrtán malý otvor, kudy může unikat kouř z vázy do hadice. Hadice k dýmkám se rozlišují dle použitého materiálu (papír, kůže) a zpracování. Stejně tak korunky, do kterých se sype tabák, mohou být kovové, pyrexové, ale nejčastěji keramické, či kameninové, velikostně odpovídají svému tělu a váze. U některých dýmek lze hrdlo přikrýt kovovou, případně porcelánovou pokličkou zvanou "Tarbuš". Estetická a praktická toť věcička na ochranu před větrem.)

Kathia 22.1.2007 13:31

Údržba vodní dýmky

Čistota je nejen půl zdraví, ale i požitek a správná chuť při kouření. Jak a co tedy čistit. Pokud jste zakoupili kvalitní dýmku, měla by mít v příslušenství i štětky na čištění. Užší dlouhá štětka je na srdce dýmky, široká na vázu, korunka se dá docela dobře propláchnout vodou. Správné a hlavně pravidelné čištění je zárukou kvalitního kouře. Proto je třeba dýmku čistit a proplachovat nejlépe horkou vodou po každém použití, hlavně když se z ní kouří pokaždé jiný, nebo hodně aromatický tabák, jako např. máta, jasmín, káva. Pokud jsme vyznavači jedné chutě, je postačující učinit tak jednou za 2-3 kouření. V každém případě je vhodné po každém použití vyměnit vodu, po kouření je plná toxinu. Co se týče šlauchu, je situace poněkud opačná. Hadici neproplachujte vodou, jinak dojde k jejímu znehodnocení. Postačující je profouknutí, popř. otlučení o zem. Pokud budete dýmku přenášet, berte jí vždy za spodní část (vázu).

Kathia 22.1.2007 13:29

reagovat katae 22.10.2012 10:48  1%    +  -

TABÁKY DO VODNÍ DÝMKY - VŠE ORIGINÁLNĚ ZABALENO

Ahoj, prodávám tabáky do vodní dýmky. Osobní odběr Litoměřice, jinak zasílám poštou (platba předem na můj účet,poštovné dle počtu zakoupených kusů a gramáže, při výběru více zboží samozřejmě sleva - i na poštovném). Mohu poslat odkaz na můj účet na aukru, abyste věděli, že jsem spolehlivá :)
Nabízené tabáky:
Vodní meloun(červený) -50g- 7ks- 1ks 85Kč
Hroznové víno - 200g - 320Kč
Jasmín - 250g - 390Kč
Hroznové víno - 50g - 9ks - 1ks 85Kč
Vodní meloun (žlutý) - 50g - 10ks -1ks 85 Kč
Mátový tabák - 50g - 8ks - 1ks 85Kč
Jahodový tabák 250g - 390Kč
Tabák 2 jablka - 250g - 3ks - 1ks 390Kč

Při výběru více kusů samozřejmě sleva, všechny krásně voní, mám je ozkoušené, jsou kvalitní, výborné, bohužel je všechny nespotřebuji :)

V případě zájmu mě prosím kontaktujte buď na můj email - katae@seznam.cz, nebo na můj prodejní profil na Facebooku - Káťa Prodej.

reagovat Agni 24.8.2012 21:00  1%    +  -

MK,něl bych zájem
MK:

reagovat Monika 20.8.2012 16:26  1%    +  -

Ahoj, prodávám kokosové uhlíky, tzn. matičky, skvělé kulaté uhlíky s dírou uprostřed pro rychlejší rozpalování a hlavně neuhasínají, po dokonalém rozpálení bez zápachu, dlouho vydrží, stačí jedna na celou vykouřenou dýmku. V krabici 3kg (cca 100ks) za 370Kč, pošlu i poštou s příplatkem 60Kč. monikajindrova@centrum.cz, Teplice a Ústí nad Labem. Na dotaz pošlu foto!

reagovat konto 5.6.2012 14:16  5%    +  -

Prodám TABÁK do vodní dýmky:
NAKHLA (nejlepší Egyptský) 50g=99,-kč (http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=nakhla+tab%C3%A1k+50g - levněji neseženete)
citron 4x
mango 3x
třešeň 3x
jablko 1x
meruňka 1x
černá ovocná směs 1x
ovocná směs 1x
SERBETLI (nejlepší Turecký) 125g=299,-kč (v ČR není k sehnání, oproti ostatním tabákům je vlhčí, mnohem lépe chutná a déle vydrží, ten kdo ho zkusí, už se nevrátí k Nakhle)
příchuť růže, černého hroznu a višně
foto: http://img51.imageshack.us/img51/7473/p1020839z.jpg
email: inkont@gmail.com
možný osobní odběr v Hradci Králové

reagovat Barbora Farská 16.5.2012 20:45  1%    +  -

Dobrý večer. Mám 4 balení tabáků do vodní dýmky po 450 g. Značka Nakhla. Příchutě banán, multivitamín, pomeranč a máta. Celé balení by vyšlo na 600,- Kč. V případě zájmu odepište a stačí se domluvit. Hezký den.
e-mail: BarborkaFarska@seznam.cz
telefon: 776 554 491

reagovat normenka 28.10.2010 9:10  100%    +  -

přeji vám krásný den a ráda bych nabídla jednu vodnici http://aukro.cz/show_item.php?item=1294895120

reagovat superklara 7.8.2010 0:34  1%    +  -

nikdy jsem nekourila cigarety ani vodnici a chci to zkusit,tak jak se kouri vodnice?
musite ten dym polknout nebo jak?
diky.

reagovat MK 17.7.2010 15:10  1%    +  -

Ja nabizim za 60 Kc/krabicka (50g) :o) ... na konci cervence se budu se vracet ze zahranici, kde je prodavaji za 1.5 EUR, tak pokud budete chtit, tak vam neco muzu privezt... Znacky Nakhla a Al-Sultan.

Piste na mail mk(tecka)inzeraty(zavinac)gmail(tecka)com nebo na skype mactec3333 a dohodnem se. Jsem z Ostravy, ale priletat budu do Prahy, tak je mozne to predat i tam. Nebo potom postou ;)

Prichute: 5tijablečná, banán, banán s mlékem, broskev, coctail margarita, černý tropic, citron, čokoláda, cola, cukrový meloun, jablko, jahoda, káva, kiwi, lékořice, mandarinka, mango, máta, med, mentol, pomeranč, tutti-fruti, vanilka, višeň, vodní meloun,...

reagovat damsel 10.5.2010 18:22  5%    +  -

miluju vodní dýmky, šíleně mě to uklidňuje... moje nej nej kombinace je všimel ale v mojí oblíbené čajovně mi vždy připraví nějakou specialitku ;)))

reagovat Tomáš 24.2.2010 23:17  1%    +  -

Prodám levně vodní dýmku + příslušenství + 1 Kg uhlíků.Je jako nová, ve 100% stavu.Cena pouze 300 Kč,-.Více info+foto zašlu na mail.Můj mail je pelikan.t@atlas.cz

reagovat blond6 27.10.2009 12:27  10%    +  -

prodám tabák el nakhla dovezený z egypta 50g za 65kč a příchutě mám mandarinka, meloun banán, jahoda, , višen jablko, coca cola, kokos , pistácie, mix ovoce , a tropickej mix ovoce

reagovat normenka 20.7.2009 9:47  100%    +  -

tady je nějak mrtvo holky,jak a co používáte ,aby vodnice chutnala nejlíp?

reagovat normenka 12.7.2009 23:42  100%    +  -

holky a prý nejlepší jsou ty uhlíky coco a dýmka je mnohem lepší ta větší,píšu jen co jsem slyšela od dlouholeté vášnivé kuřačkyty rychlo vznětlivé jsou plné fujtajblů

reagovat normenka 12.7.2009 23:38  100%    +  -

ahoj dnes jsem ochutnala a docela je to dobrý

reagovat vojta 9.5.2009 21:25  1%    +  -

Dave: zdravim. Mam zajem o vas tabak. Prichute: meloun, citron, vanilka, mata. Slo by? Ozvete se prosim na vojta.zaremba@seznam.cz

reagovat vít valek 26.4.2009 9:56  1%    +  -

Dobrý den prodám žvýkací tabák makla if rikii jedná se o nejsilnější druh sehnat jde obtížně 120 kč ks ondes@seznam.cz

reagovat kousn@seznam.cz 26.12.2008 17:57  1%    +  -

Vy kouřo lamy co se vám ten tabák porad pálí , tady je návod jak tomu ZABRÁNIT . vezmu si velkej kus alobalu a ohybam ho tak dlouho dokud mi nevznikne pevej proužek cca 7 cm širokej a dlouhej jako normalne je dlouhej alobal pak ho ohnu tak aby mi vzniknul jakej si kroužek širokej jako kotlík, nejak to ohnete aby vam ten krouzek drzel pohromede a stal na korunce. a preznej teprve dejte 2vrstvy alobalu a alobal dokola , no udelam klasicky dirky a tabáke mi NIKDY NEZAČNE PÁLIT. A CHUŤ JE STEJNÁ AZ DOKONCE

reagovat Petr 2.11.2008 20:14  1%    +  -

PRODÁM TABÁKY DO VODNÍ DÝMKY
Příchutě: meloun, dvě jablka , ovocná směs(ananas, jabko, banán, jahoda, broskev), třešeň, mango, máta, capucino, mandarinka, kokos, broskev, meruňka
Kus za 70kč, všechny jsou značka EL NAKHLA
v případě zájmu pište na mail petr.pehal@seznam.cz nebo sms na 737809085

reagovat Mobilka 7.10.2008 18:01  24%    +  -

Ahoj, objevila jsem tuto diskuzi, snad poradíte..Po dlouhé době jsem zprovoznila svoji dýmku, Aladin, výška 23", jenže si nemůžu pomoct ale pořád necítím vůni tabáku, dým je, používám kokosové uhlíky, mám strach že je to "mělkou" korunkou - takovou tu klasiku, obyč - výška 8 cm, hloubka 2cm , můžete mi říci, jestli je lepší hluboká korunka??? nb co dělám špatně? nb tam dávám málo tabáku? hodně? neupěchuju to, jenom to tak pošolíchám aby se to urovnalo a neplním to po okraj..jsem už bezradná :(

reagovat salec 5.10.2008 21:45  5%    +  -

http://www.salec.eu nejenom eshop, ale také skvělé fórum o vodních dýmkách

reagovat salec 5.10.2008 21:43  5%    +  -

Informační portál nejlepších tabáků do vodních dýmek al fakher na http://www.alfakher.cz

reagovat krouza 1.10.2008 14:36  1%    +  -

Dory: a kouris to vubec s alobalem ? protoze pokud ho tam nemas, chutna to presne tak jak povidas... :)

reagovat Dave 23.9.2008 17:12  1%    +  -

Tabaky Nakhla 250g, vsechny prichute za 300kc, jakekoli mnozstvi, zajemci se ozvete na icq 222690704

reagovat Anndiie 24.5.2008 11:33  5%    +  -

Zdravím vás příznivce vodních dýmek, rozjeli jsme nyní s partnerem nový eshop - http://www.hulici.cz .. nabízíme co nejlevnější vodní dýmky a další příslušenství, včetně samozřejmě tabáčků, navíc při registraci 10% sleva .. tak doufám, že se bude líbit .. a těšíme se na vaši návštěvu :o)

reagovat tetka z rožnova 20.10.2007 11:35  1%    +  -

ja mam tuto špicovní dýmku
vodni-dymky.eu/_c10099_l3_p136416_/hlavni-stranka/vodni-dymka-mustafa-tyrkys.aspx

reagovat ketysa 15.10.2007 23:32  1%    +  -

koupila jsem si tuto krasavici vodni-dymky.eu/_c10100_l3_p34633_/vodni-dymky/vodni-dymka-nuzha-modra.aspx supr kvalitka, fakt spokojenost. jinak si vyzkousejte tabaky al-fakher je to o necem jinem

reagovat wampiregirl 2.10.2007 19:49  49%    +  -

Zdravím! Před 4 dny jsem se vrátila z Egypta a taky si dovezla voďáru, miluju to .

reagovat Luciana00 25.9.2007 15:55  30%    +  -

sylvie: bezva, hlavně všechno utěsnit, jak to někde profukuje, tak to stojí za prd

reagovat sylvie 25.9.2007 11:41  1%    +  -

Luciana00: ahoj tak včera jsme to prubli a dali půl balíčku tabáku tak je to mnohem lepší, ale ještě to není ono ještě něco musíme dělat špatně. zajdem kouknout do čajovny a možná na to příjdem. dík za radu

reagovat Luciana00 23.9.2007 15:33  29%    +  -

sylvie: my taky používáme tabák z Tunisu a určitě je třeba půlka. Uvidíte , tak ať jste spokojený

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: VODNÍ DÝMKY
Diskusi založil(a): Kathia
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky
Přečtěte si