PĚSTUJEME BYLINY

Lze pěstovat bylinky i doma v paneláku,když nemám ani balkonek?

Jak na to?
Vaše rady.

25.1.2007

Diskusi založil(a) 25.1.2007

reagovat Radana22 8.8.2012 16:55  5%    +  -

Hezký článek o historii pěstování bylinek - http://blog.sklenik-expert.cz/skleniky/pestujte-bylinky/ :-)

reagovat jojoj 17.8.2010 16:07  26%    +  -

prokle: Diky!!

reagovat prokle 17.8.2010 9:14  19%    +  -

jojoj: Promiň, že jsem se neozvala, ale nějak nestíhám.Množila jsem semeny.Odkvetlé jsem vyklepala.Semínka jsou strašně malinká.Nasela do květníčku s přesátou zemí, ale moc jich nevyšlo.Ušpěšnější jsem s rostlinkami, které si levandule dělají sami.Když je najaře nadzvednu, jsou pod nimi vždycky malé rostlinky,Nechám je trochu povyrůst a teprve pak přesazuji. Tak ať se daří.

reagovat jojoj 1.8.2010 16:02  15%    +  -

Jak muzu rozmozit levandule mimo semeny a odkopky? Jde rozkovat? Nekde jsem vycetla, ze snad ano, ale uz ji mam orezanou mesic a korinky nikde... A jak vypada kvet levandule se zralymi seminky? je uplne hnedy a suchy nebo jak? Kamradka po me chce namnozit levandule a nejak se mi to nedari :-) A chtela by je vysadit jeste letos a penize za semena se mi nechce davat, kdyz mam 20 kvetoucich rostlinek :-)
Nevis, Prokle?

reagovat jojoj 1.8.2010 15:59  15%    +  -

alboška: Jasne, kazdy je vitany, ale moc to tady nezije :-))

reagovat alboška 27.5.2010 15:24  36%    +  -

Holky mohu mezi Vás?jsem nová a potřebuji kolikrát poradit

reagovat jojoj 1.5.2010 21:28  13%    +  -

Kamila: Ja nevim, asi bych bazalku a matu k sobe nedla.. Na jak dlouho to chces spolu v kvetinaci nechat? Mata je neznicitelna a likviduje casem v zahonu vse slabsi. Bazalka je citliva.

reagovat Kamila 1.5.2010 17:33  1%    +  -

Ahoj, prosím o radu. Chtěla bych v jednom květináči pěstovat Oregáno a Rozmarýn... můžu to vůbec dát k sobě? A taky Bazalku a Mátu. Nejsem si těmi kombinacemi jistá, ale v květinářství mi paní řekla, že můžu. Ale nejsem si tím úplně jistá. Máte někdo takové zkušenosti? Děkuji

reagovat prokle 12.4.2010 16:58  10%    +  -

jojoj: Neboj ošlejch stále obrůstá.Denivky by měly být venku, mám je asi 15 cm vysoké.Dneska tady pěkně zalilo, tak doufám, že všechno povyskočí.Hlavně nové výsevy.

reagovat jojoj 29.3.2010 11:27  18%    +  -

prokle: Ochutnej kvet, jsou dobre :-) Poupata se daji nejak zavarovat jako kapary.
Dcerka hlasila, ze ta rostlina, co je skoro lopuch, uz ma listek. Tak alespon 1 rebarbora uz je jista, ale denivky stale vubec nic...
Ale oslejch od tebe, uz deti ozobaly:-)

reagovat prokle 25.3.2010 16:51  16%    +  -

jojoj: Rebarbora ještě nekouká.V sobotu začnu zase dělat na zahradě, tak ti řeknu i jak se mají denivky/ale mi je nejíme/.

reagovat jojoj 20.3.2010 20:32  20%    +  -

prokle: Diky moc, zitra se snad k modrencum i dostanu :-)
Loni jsem vysadila 2 rebarbory a letos po nich zatim nikde ani pamatky. je to v poradku? Vyrasi az pozdeji nebo mi vymrzly? Taky jsem vysadila hromadu denivek a taky nikde nic v tech mistech... Dcera (6let) place, ze ty kvitka, co maji tak vynikajici kvety, musime vypestovat, aby mela co na zahrade mlsat :-)

reagovat prokle 13.3.2010 13:09  12%    +  -

jojoj: Nevím všechno, zdaleka, ale zkusím odpovědět.Modřence vysaď, i kdyby nevykvetly, tak seberou sílu a vykvetou ti příští jaro.Bylinky seřezej nejméně o třetinu a neboj se krásně obrostou.Jarní česnek je skutečně jiný a u nás je ho jen málo odrůd.Znám jen Japo, ale nevěš hlavu a zasaď ten. co máš od rodičů.Hned jak se otevře zem ,tak vyber co největší stroužky a namoř ho v Sulce nebo jiném prostředku proti chorobám.Nedávej ho moc hluboku, asi na vzdálenost 12 cm .Neboj bude v pořádku, jediný rozdíl je v tom ,že má asi o třetinu menší výnos.Údajně.A jestli tě to potěší, také jsme to letos nezvládli a půjde do země až na jaře.

reagovat jojoj 24.2.2010 20:13  13%    +  -

prokle: Prosim te, ty vsechno vis :-) Muzu na jare sazet modrence, co jsem nestihla napodzim?
Kdy muzu vysadit primulky, co mi odkvetaji?
A ted ma orezat stare vetvicky tymianu a levanduli, aby obrostali od spodu? Jak dlouhe mam ty vetvicky asi nechat?
Cesnek, co se vysazuje ted na jare je jiny, nez ten co normalne koupim ted na jidlo? Nemyslim cinsky, ale slovensky a od rodicu apod. :-)

reagovat brelaa 27.11.2009 20:00  22%    +  -

kde ted nutne seženu cesmínu do vazeb?

reagovat jojoj 27.11.2009 12:19  17%    +  -

Holky, tymian je zelyn i v zime treba pod snehem nebo pri mrazu? Je to dravnaty kerik asi 3/4 m v prumeru.

reagovat Majdako 20.10.2009 18:24  20%    +  -

prokle: nedošlo mi nic,já lajdák to nějak neobjednala,no už to nechám na jaro

reagovat jojoj 19.10.2009 20:25  20%    +  -

prokle: Diky, ty nikdy nezklames :-)

reagovat prokle 19.10.2009 19:19  23%    +  -

Majdako: Tak co, už došli?

reagovat prokle 19.10.2009 19:18  23%    +  -

jojoj: Listí ti zavadne a pak ho utrhej.Jarní cibulovinky klidně sázej.Ještě stačí zakořenit.Má být pár pěkných dní.

reagovat jojoj 18.10.2009 20:33  21%    +  -

Holky, muzu ted jeste vysazet kralovske koruny, modrence s listky, narcisy a levandule?
A co se dela s rebarborou? Myslim s rostlinou na zimu. Oreze se to listi nebo se necha zmrznout?
Kdyz mi vubec nestihla dozrat mochyne peruanska - dozraje, kdyz ji treba vyriji a dam do tepla v mistnosti?

reagovat Majdako 10.7.2009 18:29  33%    +  -

Martik69:

reagovat Martik69 10.7.2009 18:09  24%    +  -

Majdako: jj jsou to zahradnictví přez silnici měla jsem ještě schovaný odkaz na ještě levnější bobek ale už ho asi nemají

reagovat Majdako 10.7.2009 17:24  32%    +  -

Martik69: na ten kruh už jsem koukala,prokle a na to krkonošovo mrknu.Když už ho objednám,tak k tomu ještě něco přihodím

reagovat Martik69 10.7.2009 13:14  23%    +  -

Majdako: vavřín mají všude http://www.zahradnictvikruh.cz/vavrin-laurus-nobilis-ean0335-skup02.php

reagovat prokle 10.7.2009 12:30  46%    +  -

Majdako: Grey má pravdu.Tady si můžeš objednat http://www.krakonosovozahradnictvi.cz/uzitkove_rostliny.htm.

reagovat grey 9.7.2009 20:06  42%    +  -

Majdako: nevim nevim, no... neznám chemické složení Prunus. Ale neriskovala bych to

reagovat Majdako 8.7.2009 18:35  32%    +  -

grey: Já si to našla,ten zahradník si ze mně dělá srandu a ted si vem,že bych mu věřila a začla to používat,jako bobek

reagovat grey 7.7.2009 21:15  42%    +  -

Majdako: bobkovišeň je latinsky Prunus laurocerasus. Vavřín je latinsky Laurus nobilis. Bobkovišeň je keř s lesklými tuhými listy, po okraji zahnuté k rubu listu. Nevím jak to popsat. Asi bude lepší, když si vyhledáš nějaký obrázek.
bobkovišeň rozhodně není vavřín.

reagovat Majdako 7.7.2009 20:26  31%    +  -

Ahoj holky,poraďte.Loni mi chcípnul vavřín,tak sháním nový a dnes mi jeden zahradník poslal bobkovišeň,tak jsem mu volala a on tvrdí,že je to ono.Nějak se mi to nezdá

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: PĚSTUJEME BYLINY
Diskusi založil(a):
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Neuspokojuje vás masturbace? Možná děláte něco špatně! Voňavý chléb i křupavé housky aneb Jak vybrat domácí pekárnu Chcete hubnout po čtyřicítce? Tato jídla si zakažte! Nenáročná pokojovka kalízie je zázrak: Skvělá proti rakovině i alergiím Seriál Ulice: Těšte se na novou postavu, která zamotá hlavu Gábině! 11 mysteriózních věcí, které se vám mohou stát, když spíte Dana (46): Po dvaceti letech chodím s přítelem z mládí. A je to? 5 triků, jak na nadýchané domácí lívance Domácí bělení zubů: Tipy, které fungují, a co vám zničí chrup Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin