Čištění koberců

Ahoj všem na této diskusi.Potřebovala bych vyčistit koberce(bílý a tmavě modrý).Dříve jsem čistila ručně na kolenou a rejžákem, což už se mi nechce.Myslíte,že je lepší půjčit si stroj nebo si přímo pozvat někoho do bytu,kdo je vyčistí.Jsem z Prahy-Barandova.Doporučíte mi někoho po vlastní zkušenosti? Děkuji zlatuška.
3.2.2007

Diskusi založil(a) 3.2.2007

reagovat PetkaV 19.3.2018 22:48  5%    +  -

Svitluny: To vůbec nejde, to je uplně mimo

reagovat AlA 21.9.2017 9:18  5%    +  -

Tak dneska jsou i specializované firmy na koberce a jejich úklidy. Tak zkuste pohledat, myslím, že je dnou za čas je to v pohodě.

reagovat HankaKron 29.2.2016 13:00  5%    +  -

díky moc za tip, podívám se na ty jejich stránky a ceny a ještě uvidím, ale moc jste mi pomohla

reagovat HankaKron 29.2.2016 12:49  5%    +  -

a u koho jste si ho nechávala čistit, když už za to budu platit, tak aby to opravdu vyčistili...

reagovat Nettam 28.2.2016 23:11  5%    +  -

HankaKron: já jsem si nechávala koberec čistit u firmy, protože jsem se bála abych ho sama nějak ještě víc nepoškodila

reagovat HankaKron 21.2.2016 15:01  5%    +  -

Danka005: ahoj, já jsem měla stejný problém, nevím jak ale na koberci se mi objevil strašný flek. Nechtěla jsem ho zničit, protože je to peršan. Tak jsem ho nechala radši ručně vyčistit...

reagovat Danka005 13.2.2016 11:34  5%    +  -

Měla bych dotaz, zda nevite jak nachylné jsou na čištění ručně tkane koberce. Měli jsme oslavu a něco bliže neidentifikovatelného udělalo na koberci poměrně velký flek. Prvně sem z toho měla malem infarkt ale ted s chladnou hlavou začinam uvažovat jak tu skrvnu dostat pryč...

reagovat Kamca111 4.4.2015 20:24  5%    +  -

Ahoj, ahoj, když jsme u toho čištění, poradili byste mi, prosím, kde koupit nějaký profi mop či přímo ten úklidový vozík? Díky moc

reagovat Gabus33 23.2.2015 15:06  5%    +  -

Petra Hrozová: Aha, aha, to není tak moc no, to máš pravdu, nedoporučovali třeba nějaké konkrétní přípravky, co třeba i používají oni a daly by se volně koupit nebo objednat? Abychom si tím ulehčili práci, když bychom si udělali část toho, co zmůžeme vlastními silami? Né na všechno je třeba odborná firma žj :)

reagovat Petra Hrozová 23.2.2015 9:54  1%    +  -

Já jsem taky z Barandova a jedna úklidová firma má tady pravidelné čištění (asi mají více bytů na sídlišti). Čistí nám komplet byt 2+1 (koberce, sedačka, křeslo) za 550,- což je podle mně super a hlavně dobře poradí. Byli u nás cca 6x už a vždy naprostá spokojenost. Číslo na ně je 601 336 072, web bohužel nevím ale myslím že by šel nějak dohledat na netu podle tel. čísla.

reagovat 25-ka 8.9.2014 21:19  5%    +  -

no pokial je to hodne velke znecistenie zavolala by som si firmu a po vlastnej skusenosti najlepsie ztepovacom znacky karcher ten ma aj mja mama tiez snim chodi tepovat a je to ten najuzasnejsi stroj kupuje si iba tablety donho a vysava, cisti, vonia skvele ale neviem aka firma v prahe ma takyto stroj

reagovat lucka 11.10.2012 10:37  1%    +  -

holky tak mužů říct ze svého pohledu že na tchýně si koupila lux od těch zlodějů za nehorázný prachy. Náhradní díly a sáčky zbytečně drahé. Nedalo mi to a porovnala jsem to a nás obyčejný levný chudák za 2tis má větší sací výkon než lux. Je pravda že tchýně si k tomu za 25tis (blbost) přikoupila klepač (který ji mimochodem v baraku vyhazuje pojistky) a to je tedy fajn. To se luxuje supr. Po 2 letech má ale v koberci díry jak s tím pořád vysava. Jelikož ma psa a kočky tak musí. Ale celý vysavač je veliký, váží moc, dráhy a celkem nekvalitní. Nedalo mi to a koukala jsem na klepač k tomu našemu je tedy fakt že je to malinko dražší ale v porovnání s luxem je to zlate. Nechci tím říct že je lux špatný! Je dráhy spíše předražený. A na to já třeba v dnešní době nemám. Nejsem z prahy a firma na čištění kobercu tady snad ani nemáme tak si od známé půjčují etu (dnes už stojí 4tis) má mokré vysavani (zaplatím ji 200) přidám prášek na praní a koberec je jak nový. Hold si to odmakam jelikož pro děti vše. Ale pak to jsem pyšná sama na sebe že je to čistě a krasne.

reagovat PetraMíšů 8.2.2012 20:33  5%    +  -

Doporučila bych www.vypranykoberec.kvalitne.cz
Čistí na sucho, pak teprve na mokro a používají rotační kartáče, prý je to lepší. Mám výborné zkušenosti, pán byl ochotný, vyčistil nám i matrace a dostal pryč fleky, které nám předchozí firma nevyčistila, používala takový ten přístroj, co koberec namočí a hned vysaje...

reagovat kuldas7 22.6.2010 9:33  5%    +  -

vyzkoušejte na něj šampon na koberce a čalounění. Stačí nanést a nechat 5-6 hodin uschnout v prášek který z koberce vytáhne všechny nečistoty. Vážně doporučuji

reagovat www.cistenikobercu-p 17.5.2010 23:12  5%    +  -

Nabízím čištění koberců extrakční metodou je hloubková, a účinná. Pokud se nejedná a 15let starý sešlapaný koberec, tomu už nepomůže nic.
Jezdíme i na malé akce.
www.cistenikobercu-praha.cz

reagovat terkat 23.10.2009 21:53  5%    +  -

špinavé koberce jsou problém, vždycky je drhnu a pak zůstanou fleky a časem koberce zašednou a vypelichávají. A tak jsem se rozhodla koberce nechat vyčistit profesionální firmou a pak jsem si koupila robota ICLEBO, a protože mi doma jezdí každý den, tak se prach a špína v kobercích drží minimálně a nemusím je čistit tak často. Navíc jsme v několika pokojích dali dřevěnou podlahu a je to více než super. Terka

reagovat kratka 19.11.2008 11:14  9%    +  -

Mám vysavač rambou i s čističem na koberce,pokud budeš chtít v prosinci můžu přijet,čistí skvěle jako vysává.Všechny druhy koberců.

reagovat MYŠKA 26.8.2008 18:39  5%    +  -

ahoj určitě je dobrý mít dobrý stroj na čištění a já můžu dodat čistící prostředky jak na čištění ruční tak strojové je to velmišetrné a přitom ůčiné kontakt:petrakmoska@seznam.cz

reagovat www.viktorcistic.wbs 20.3.2008 23:35  5%    +  -

Zabývám se čištěním koberců a myslím, že opravdu není nad vyčištění koberce extraktorem. To znamená mokrou cestou. Spousta mých zákaznic je poprvé velmi nedůvěřivá, protože má nějakou špatnou zkušenost a to nejčastěji s nedůkladnou prací a tím pak promočenými koberci.

Extraktor - čistící stroj na mokré čištění - čistící roztok (cca 40°C) je z nádrže veden k trysce umístěné na odsávací hubici. Při pohybu hubicí po koberci ve směru od sebe vstřikujeme čistící roztok na koberec a při pohybu odsávací hubice po koberci směrem k sobě je nečistota rozpuštěná v čistícím roztoku odsávací hubicí odsána do odpadní nádrže. Toto se zopakuje 2-3x a pak ještě 1-2x bez rozprašování roztoku, aby se důkladně odsály zbytky roztoku.

Jelikož nečistoty se rozpouští ve vodě (roztoku) je důkladné odsátí vody velmi důležité.
Čím více vody v koberci zůstane, tím více nečistot se po jejím vyschnutí zase objeví.
Koberec musí zůstat jen vlhký ne mokrý.
K promočení by nikdy nemělo dojít.

S čištěním zelím, posypáním práškem či parním čističem jsem se osobně nesetkal a znám to jen z doslechu od svých zákaznic a proto se k tomu nechci vyjadřovat, ale myslím že dochází jen k povrchovému omytí koberce, a většina nečistot zůstane uvnitř.

Jako čistící prášek pro čistící stroj doporučuji Karcher RM 760. Nepěnivý bez bělících složek.
Pěnivý prostředek není vhodný, jelikož pěna zahlcuje stroj a špatně se odsává z koberce.

Extraktor nabízí k zapůjčení spousta firem zhruba za 400,-/24 hod
Vyčištění koberce 4x4m firmou : 16m2 x cca 13,-/m2 = 208,- (pokud na tak malou akci jezdí)

Jednoznačně doporučuji profesionální firmu, neboť už ví který koberec potřebuje např. předem navlhčit, čistit z určitého směru a dosáhne kvalitnějšího ošetření koberce. Na druhé straně je dobré poptat se po svých známých
a nechat si doporučit ověřenou firmu.

Viktor Čistič
www.viktorcistic.wbs.cz

reagovat Filip 21.6.2007 10:59  1%    +  -

co misto koberce si zasukat

reagovat paúoell 21.6.2007 10:57  1%    +  -

no proste smrdite vi kozi

reagovat tyweee 8.2.2007 18:34  13%    +  -

Svitluny: taky pekny vecer

reagovat Svitluny 8.2.2007 18:31  13%    +  -

tyweee: právě :-)

s písmenkama je občas problém

hezký večer přeji.

reagovat tyweee 8.2.2007 18:11  13%    +  -

Svitluny: To jsou ty pismenka, vzdy muzes najit jiny smysl, nez ten, co to psal.
Kazdopadne je fakt, ze kdyz jsou decka alergicky, tak rodice se jim snazi, co nejvice pomoc.

reagovat Svitluny 8.2.2007 17:47  13%    +  -

tyweee: Tak teď jsme si nerozuměli, já vím, že jsi to nemyslela zle na ten lux - já ten úhel pohledu brala na koberec nebo lino, že někdo upřednostňuje jedno, někdo druhé a mimo jiné LUX to byl můj životní omyl, ale když máš děcka alergické, tak občas šáhneš vedle, no naštěstí se člověk chybami učí..

Hezký den a příjemné luxování..

reagovat tyweee 8.2.2007 16:03  13%    +  -

Svitluny: Ja to nemyslela nijak zle, s tou koupi.
On je to lux na cely zivot a byl by super,ale to vis, vzdycky najdes neco, co se ti prave hodi vic, nez novy lux.
Ja ted kupovala Hoover, muj nejdrazsi lux, co jsem kdy mela

reagovat Svitluny 6.2.2007 11:48  13%    +  -

tyweee: To je jen úhel pohledu - mám doma také psa a raději mám koberce, než lino, ono i na tom linu se špína drží - jasně vytření je jednoduché, ale chladí a plovoucí podlala ta netlumí moc hluk a je také studená. A jinak milionáře vedle sebe nemám -kupovali jsme ho na splátky, ale máš proavdu, ve skutečnosti to byly vyhozené peníze....

reagovat tyweee 5.2.2007 23:40  13%    +  -

Svitluny: pro me by takovy lux nemel vyznam i kvuli zviratum. Nej by bylo asi mit vsude parkety, nebo lino.

Ale mit vedle sebe melounare, tak bych si ho jen tak pro radost koupila

reagovat Svitluny 5.2.2007 16:37  13%    +  -

tyweee: ten hnus je tam vždy - to je prach, co klasickým vysavačem nevytáhneš...

reagovat tyweee 5.2.2007 16:04  13%    +  -

ilka: Ja taky ne. Sice nevim, kolik stoji takova firma. Ale kdyby clovek cistil diky firme 4x do roka, tak mozna za cely zivot ty prachy da
Fakt nevim ty ceny...
Jinak, kdyz u nas byli, tak ja predtim luxovala, jak blazen. On to prejel a takovyho hnusu, co tam bylo To bylo tedy s jinym pritelem, ktery mel strasny lux.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Čištění koberců
Diskusi založil(a):
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si