glykemická dieta a indexy

držím dietu půl roku,podařilo se mi zhubnout 23 kg, nerada ale cvičím, tak občas jezdím na kole. princip mé dieta je dodržování glykemického indexu. Chtěla bych ale zjistit jaký GI mají burské ořechy. Pokud někdo mvíte o úpkné tabulce GI, prosím o odpověď.
26.4.2007

Diskusi založil(a) 26.4.2007 jindriska.II

reagovat TNKHLrOHv 24.10.2011 21:16  1%    +  -

Hey, that post leaves me feneilg foolish. Kudos to you!

reagovat sezblaznim 14.1.2010 18:54  14%    +  -

Ondra: ahoj,maso je povolené kuřecí a ještě lépe krůtí bez kůže a všechny ryby a ostatní mořské plody, porce masa na jedno jídlo je velikosti lidské dlaně (třeba na přírodní řízek) při měření za syrova nebo množství do dlaně jako do misky třeba mořské plody.Uzeniny povolené nejsou pouze libová krůtí šunka.Já třeba miluju smaženýho kapra, tak to řeším tak, že ho sice v trojobalu usmažím, ale potom to smažený nejím a vybírám jen kapří maso a nejlepší je za studena, jen s kyselou okurkou.

reagovat Ondra 14.1.2010 11:54  1%    +  -

No a kde je maso? Ani v jedný tabulce GI jsem neviděl žádný maso.

reagovat mildim 31.10.2008 22:40  1%    +  -

ladykittana: tady je problem s tim ze moc nejite to je ono ma se jist pravidelne pokud tomu tak neni pak si telo uklada tuky ponevadz se boji kdy zase dostane najist to je cely problem

reagovat sezblaznim 16.2.2008 19:19  60%    +  -

datli: je to prej dovoz z Číny, ani si nepamatuju jestli se v létě dá koupit

reagovat datli 16.2.2008 19:14  61%    +  -

sezblaznim: jen doufám,že na léto půjde ta cena dolů.

reagovat sezblaznim 9.2.2008 23:04  74%    +  -

datli: jsme to bílý kuchli a fakt chutná úúúplně stejně jako normální a u nás stálo 45 kč

reagovat datli 2.2.2008 17:46  58%    +  -

sezblaznim: no stojí 50. V tom je ten rozdíl.

reagovat sezblaznim 2.2.2008 17:06  41%    +  -

datli: já dnes nakupovala v hypernově a tam měli čerstvej pomelí dovoz z číny a psali, že to je pomelo bílé, tak jsme dvě koupili...jsem zvědavá jak se budou lišit od těch normálních

reagovat datli 26.1.2008 14:41  100%    +  -

sezblaznim: tak nějak.
Bohužel od začátku týdne,co jsem doma chcíplá-manža nemůže u nás nikde sehnat pomelo.A jak bychom si oba dali.
Zítra jej vyšlu asi v Olmiku se podívat do větších hypermárketů,jak jsou ty naše a snad něco doveze.Tipuju globus by mohl zabodovat!

reagovat sezblaznim 26.1.2008 14:15  62%    +  -

datli: někde psali, že se dá jíst jako grep...překrojíš na polovinu a vyloupáváš lžičkou jen dužinu, ale já je taky loupu...nalouskám ho do mísy a užíráme to večer u televize

reagovat datli 25.1.2008 15:13  100%    +  -

oloupu to do základu,protože jinak by to děcka nepapkaly a mužskýho bych taky nenalákala.
Ono se to dá jíst na vícero způsobů?

reagovat ily 25.1.2008 13:54  26%    +  -

sezblaznim:

reagovat sezblaznim 25.1.2008 12:45  63%    +  -

datli: já kupuju pomelo za 40 v hypernově a někdy za 30 v tescu, ale to jsou mrňousové, fakt je to děsně dobrý a jak je jíš?? jako grep a nebo je loupeš??

reagovat sezblaznim 25.1.2008 12:41  63%    +  -

datli: ahoj
je to jednoduchý:
100 g zeleniny = GI 50
50 g zeleniny = GI 50
takže množstvím potraviny se neměmní GI, výhoda je v tom, že se nemusí až tolik hlídat množstvísnězených potravin.

ALE !!!!

v jídle se GI chová takto:
sníš dohromady 100 g pivních kvasnic, jejíchž GI=100 a 100 g ledového salátu jehož GI=20, takže výsledné GI jídla bude 120( 100+20) : 2(dvě potraviny) =výsledné GIjádla je 60.

Takže GI jednotlivých potravin ovlivňují konečnou hodnotu jídla . Proto je u této diety lepší jíst jednoduchá jídla, nejlépe syrová.....

což automaticky odbourá svíčkovou se šesti

reagovat ily 24.1.2008 22:35  26%    +  -

sezblaznim: moc dekuju - po knizce se juknu.

reagovat datli 24.1.2008 18:58  100%    +  -

sezblaznim: pomelo je bašta.Ale ta cena-nyní za 50!To je ještě větší pochoutky,abzvláště v době nemocí!

reagovat datli 24.1.2008 18:57  100%    +  -

mohu poprosit o vysvětlení čísel?
GI je číslo informující o potravině.
Nízké číslo-v pořádku,vysoké číslo-co do hubnoucí diety-špatné.
Je toto číslo vázáno k hmotnosti té potraviny?
Jde mi o to,když už se tu mluví o mrkvi-je li menší zlo si dát třeba jen jednu vařenou mrkev anebo(neznám ty hodnoty,ale třeba to tak bude) 3 syrové mrkve budou mít vyšší GI,jak jedna vařená?
snad sem to dobře vysvětlila.
Osobně totiž vidím přínos syrové mrkve stejně vysoký jako přínos mrkve vařené.
Momentálně mi nejde o mrkev,ale o GI a je li vztah k váze jídla,nebo jeli vzorec,že místo 100 g jídla,co mi dá např.1OO GI,když sním poloviční porci,tak budu mít i jen 50 GI?

reagovat sezblaznim 24.1.2008 12:44  63%    +  -

datli:ahojjelikož je to citrus tak by GI měl být přibližně stejný, pomelo je mňam že jo...

reagovat sezblaznim 24.1.2008 12:43  63%    +  -

ily: ahoj jen mrkev je s...a a po uvaření jí stoupá GI... ostatní zelenina je v pohodě.

reagovat sezblaznim 24.1.2008 12:41  63%    +  -

ily: ahojzkus sehnat knížku Michaela Montignaca : Jím, tedy hubnu a natrvalo...tam je vše popsáno docela srozumitelně i s recepty. Ještě k té mrkvi, jen ona má ze zeleniny po uvaření vyšší glykemický index než mrkev syrová, takže buď polévku bez mrkve a nebo ji dávat do polévky syrovou jemně nastrouhanou až po dovaření polévky. Pokud chceš zhubnout tak koukej na potraviny s GI menším než 40. Držím palce, na mě to zabírá.

reagovat ily 23.1.2008 14:28  25%    +  -

ahojik, ze ma uvarena mrkev vysoky glykemicky index, vim. Ale zajimalo by me, jak je na tom jina zelenina po uvareni??? Porek, kvetak, brokolice...

reagovat datli 22.1.2008 17:54  100%    +  -

Netušíte,jestli i pomelu bude s nízkým GI-jako grep,či pomeranč?

reagovat ily 21.1.2008 18:00  24%    +  -

juuu, diky za tuto diskuzi , ja prave prisla od MUDr.
Porebuju zhubnout, vse jsem s nim konzultovala, musim take dodrzovat glykemicke indexy, ale tapu, vubec nevim. Nejake tabulky mam, ale popravde receno, ani z nich nejsem chytra - jak ty jidla kombinovat, podle tabulek nemuzu ani varenou mrkev - takze ani polevky . Zkusenejsi - poradite? Receptiky? Tipy?

reagovat ladykittana 4.5.2007 14:49  8%    +  -

Jednou jsem se pokoušela držet GI, ale spíš než abych zhubla jsem spíš přibrala. Normálně ani moc nejím, tak nevím asi to nefunguje na každýho :-/

reagovat petronelllka 3.5.2007 14:03  9%    +  -

tyweee: to se na potraviny neuvádí od toho sou tabulky
Já sem ráda, když tam najdu aspoň kalorie..

reagovat PR0VIEW 2.5.2007 23:01  38%    +  -

tyweee: Tak já jsem tedy ještě na potravinách neviděla psaný glyk. index.
Některé nemají psaný ani sacharidy a ostatní. A nebo to je tak mrňavým písmem,že je to hrůza To nevím co budu dělat až mi bude přes sát

reagovat tyweee 28.4.2007 11:11  43%    +  -

jindriska.II: a kde na potravinach najdete tuto hodnotu? To je jinak psano jako sacharidy, tuky,ci neco jineho? Diky moc. Docela me to zaujalo

reagovat jindriska.II 27.4.2007 15:31  5%    +  -

Magdalene:držela jsem hodně diet, ale vždy s jojoefektem. dověděla jsem se o glyk.dietě. je to vlastě dieta pro cukrovkáře. když se to zkloubí s nízkokalorickou, je to ono.našlam jsem knížku Cesta kr štíhlé linii od doktora Fooda. jedná se o to, že asi tři měsíce dsržíš hodně nízký GI do 30 a pak už můžeš přidávat do 5O. vynechat úplně sladké ve všem,bílou mouku a brambory a tuk. hodně zeleniny kuřecí, rybí maso a luštěniny hodně různých semínek a indiádskou rýži. jíst každé 2 hodiny a hodně pít. ze začátku je totvrdé, ale stojí to za to. ted mi to uz ani nepřijne. je to jiný způsob stravy, ne dieta. přejunhodně štěstí.

reagovat Magdalene 27.4.2007 8:23  100%    +  -

ahojky jak to celé funguje? To máš nějakou max hranici co můžeš sníst?

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: glykemická dieta a indexy
Diskusi založil(a): jindriska.II
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si