VŠE O PĚSTOVÁNÍ KALY

Nedávno jsem si koupila kalu (bílou)
a chtěla bych poradit s jejím pěstováním!
Pokud máte někdo zkušenosti tak prosím poraďte????
Můžete psát cokoliv.....
Děkuji všem za rady.......!
4.5.2007

Diskusi založil(a) 4.5.2007 Kathia

reagovat Rosta 17.2.2017 13:43  1%    +  -

jak je to se zaléváním

reagovat darina 13.10.2014 15:38  1%    +  -

Ja mám nové výpestky,ktoré vzišli na záhrade zo semena. Neviem či ich mám posadiť do kvetináča ,alebo iba vybrať cibuky. Lístky má ešte veľmi malé,asi 20 cm.Ďakujemb>macek4:

reagovat jana 10.11.2013 19:48  1%    +  -

Mám domácí kalu bílou s pěknými listy, ale ty listy se mi uprostřed stopek zlámou a sežloutnou, víte co je toho příčinou? Děkuji

reagovat Glum 7.6.2013 9:11  1%    +  -

Dobrý den chtel bych se zeptat mam dostal jsem v loni v lete kalu a neustale se ji lamou listy nevim co sni delat aby nový list co vyroste se za cas nezlomil

predem dekuji za odpoved

reagovat jadron 6.4.2013 14:44  6%    +  -

Pavel: Nevím,já je vždy po létě vyndám z hlíny a na jaře zase zasadím.

Budu ráda za informace o pěstování v květináči a jejím přezimování.

reagovat Pavel 12.3.2013 20:26  1%    +  -

Čau chtěl jsem se zeptat co s kalou v květinči? Až dneska jsem se dočetl spoustu nových věcí. Tak jsem ju vytáhl z květinače a dal jsem ji do chladna. Ale vubec nevím jestli jsem udělal dobře??? Díky a info...

reagovat jadron 29.12.2012 18:47  30%    +  -

Kaly pěstuji druhý rok.První jsem je měla v květináči a úplně blbě-nízký květináč,málo hlíny.Takže letos jsem je šoupla do záhonu a paráda-vykvetly žlutě a květy byly nádherné.Na podzim jsem je vyndala,očistila a jen volně nechala v chladném sklepě.Na jaře je šoupnu zase do záhonu.Je to ntak dobře???
Taky se my rozmnožily cibule-můžu je rozdělit???

reagovat jadron 29.12.2012 18:44  30%    +  -

Ahoj děvčata,jsem tu poprvé a ráda bych se zapojila do vaší diskuze.

reagovat ANONIM :-P 29.6.2010 9:38  1%    +  -

Vy jste si koupila KALU???????

reagovat Maugli 19.4.2010 14:15  22%    +  -

Moje tchýně pěstuje KALY ve velkém. Máme vždy bílé, ale loni nebo před loni se nám urodila i krvavě červená a ta byla fakt nádherná.

reagovat feliberi 10.11.2009 11:11  48%    +  -

macek4: měla jsem také tu opadavou, byla žlutá, květy hezký, ale chytly se na ni mšice, a tak letěla pryč z domu, aby mi neskočily na orchideje

reagovat macek4 9.11.2009 10:48  5%    +  -

Darina: ahojka moje babička vždy říkala,kaly spathypilum a podobné květiny když padají kapky,tak vždy bude pršet.Jiný důvod neznám.Pěstuji kalu v květináči i venkovní.Tu v květináči mám dva druhy.Jedna na zimu zežloutne,ty listy potom odstřihnu,hlízu vyjmu,nechám zavadnout,oschnout,pak očistím a dám do květináče s novou hlínou a nezalévám až do jara.Jakmile začne pouštět lístky,začnu zalévat.(může být na světle ale chladně)ta druhá je stále zelená,takže zalívám pořád a po zmrzlích ji vyhodím na balkon na plné slunce chráněné větrem.Po odkvětu semenáčky odstřihnout,jinak vysilujeme cibulku a nemusela by vykvést další rok.Vypěstování ze semen začne (prej)kvést až po 5 letech.

reagovat feliberi 7.5.2009 13:02  34%    +  -

alonc: když je teplo tak ven. Jen kdybvy sev noci objevily mrazíky schovala bych ji.

reagovat alonc 29.4.2009 0:29  13%    +  -

feliberi: teď mi raší v květináči,myslíš,že už může ven,nebo raději po "zmrzlých"?

reagovat feliberi 28.4.2009 19:58  21%    +  -

alonc: musíš vyrýt a dávala jsem je na chodbu a jen trochu zalévat.

reagovat alonc 28.4.2009 10:54  13%    +  -

sarlote: A co s nimi v zimě????Vyrýváš je???

reagovat vitrik 25.4.2009 21:36  5%    +  -

feliberi: to je super, jdu po nich pátrat na netu, třeba něco najdu :-)

reagovat sarlote 24.4.2009 7:10  10%    +  -

JaninkaLN: Mám je na záhoně a pěkně narůstají

reagovat feliberi 23.4.2009 17:06  19%    +  -

vitrik: měla jsem dvě ve velkém květináči, ale loni mi vůbec nevykvetly a něco je napadlo, tak holky musely jít z domu. Ale mám teď podobné, ale nejsou to kaly, jen tak vypadají, mají malé cibulky. Na jaře vyjdou vykvetou a na podzim odejdou a přes zimu spinkají.

reagovat vitrik 23.4.2009 13:42  5%    +  -

Kalu v květináči? To by se mi taky líbilo, neviděla jsem ji ještě :-( Kaly mám moc ráda :-)

reagovat Benny 24.9.2008 13:59  1%    +  -

Mám kalu v květináči a chci se zeptat, kdy mám přestat zalívat a na jak dlouho?

reagovat JaninkaLN 21.9.2008 13:58  27%    +  -

sarlote: Moc se omlouvám,ale s tou starou hlízou jsem to pěkně popletla,to se týká gladiolů.Já jsem je včera vyndala ze země,mám je na zahrádce a tak jsem si na tebe hned vzpomněla,že jsem to trochu pomotola.S tím květináčem nic nepokazíš.Ještě jednou se omlouvám.

reagovat sarlote 20.9.2008 19:20  44%    +  -

JaninkaLN: dala jsem na tebe, jsou zelené,tak vydržím...

reagovat JaninkaLN 19.9.2008 22:37  23%    +  -

mecik: Jak tě písi v tom květináči s tím nemám skušenost.Ale asi by se nemělo nic stát.Snad nezhnije od té staré hlízy.A nebo ji jako přesadˇa odděl tu starou hlízu a pak vratˇdo květináče.

reagovat mecik 19.9.2008 9:11  74%    +  -

JaninkaLN: takže uklidit i s květináčem do chladna kde ale nemrzne

reagovat JaninkaLN 18.9.2008 12:52  22%    +  -

mecik: Ano i se stonkem,já je nechávám volně,v k větináči s tím nemám skušenost,ale vím ,že to tak někdo dělá.Možná ti poradí někdo jiný .Ale určitě moc nezalévat,aby ti nezhnily.

reagovat mecik 18.9.2008 9:30  75%    +  -

JaninkaLN: takže odstřihnout i se stonkem? a na zimu dát i s květináčem na chladnou chodbu?

reagovat JaninkaLN 17.9.2008 23:56  21%    +  -

mecik: Semena je lépe oddělit,vysyluje se pak hlíza.

reagovat JaninkaLN 17.9.2008 23:55  21%    +  -

sarlote: Pěstuji kaly už pár let.Nech je ještě na záhoně,nezalívej a až začnou žloutnout listy ,tak je vyryj,odděl listy od hlízy a ty dám do papírového sáčku do sklepa.Kolem vánoc,když začne mrznout je převezu z chalupy do sklepa v paneláku.Mohou se dát do rašeliny a nechat je v suchu do jara.

reagovat mecik 17.9.2008 21:19  74%    +  -

sarlote: to nevím, já je mám v květináči na balkoně a taky mají zelené listy. a ke všemu se mi ve květech začali dělat semena tak to tam už asi nechám, třeba z nich něco bude. mám je letos poprvé tak ti neporadím. taky nevím co s nimi mám na zimu udělat

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: VŠE O PĚSTOVÁNÍ KALY
Diskusi založil(a): Kathia
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Neuspokojuje vás masturbace? Možná děláte něco špatně! Voňavý chléb i křupavé housky aneb Jak vybrat domácí pekárnu Chcete hubnout po čtyřicítce? Tato jídla si zakažte! Nenáročná pokojovka kalízie je zázrak: Skvělá proti rakovině i alergiím Seriál Ulice: Těšte se na novou postavu, která zamotá hlavu Gábině! 11 mysteriózních věcí, které se vám mohou stát, když spíte Dana (46): Po dvaceti letech chodím s přítelem z mládí. A je to? 5 triků, jak na nadýchané domácí lívance Domácí bělení zubů: Tipy, které fungují, a co vám zničí chrup Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin