resekce zubu

holky prosim vas čeka mi resekce zubního kořenu nemate někdo nějakou zkušenost diky
11.5.2007

Diskusi založil(a) 11.5.2007 ALENA66

reagovat Karla 4.6.2014 13:52  1%    +  -

Karina: Naprostý souhlas. Já jsem ho brala jen 2 dny před operací a asi 5 dní po, každopádně jsem šla normálně za 2 dny do práce. Nechápu... Akorát se musí Wobenzym dost zapít, což jsem první den zapomněla :)

reagovat Karina 29.5.2014 9:16  1%    +  -

Celkem jsem byla dvakrát na trhání zubu a jednou na resekci. Ani jedno nebylo příjemné. Po prvním trhání jsem měla asi týden a půl oteklou pusu, nemohla jsem téměř jíst, hlava mě bolela, prostě šílenství. U dalších zákroků mi pomohl wobenzym. Brala jsem ho 4 dny před zákrokem a pak do té doby, než se mi pusa nezahojila. Božka:

reagovat Božka 17.4.2014 14:53  1%    +  -

ahoj,byla jsem včera na resekci,u každýho je to jiný ale nechtěla už bych to zažít.Bolestivý to bylo,dvakrat injekci a stale to nestačilo.Čtyři stehy a nateklou pusu mám jak něco.Tedka už to nebolí,jen sem tam.Jsem zvědava,po jaké dlouhé době se budu moct normalně najist.

reagovat LenkaM 5.4.2014 10:47  46%    +  -

Hanka K. Ostrava: Taky chodim na trhání k dr. Přibylovi. Je super !!!

reagovat Hanka K. Ostrava 28.3.2014 23:39  1%    +  -

Dobrý den, důležité je , neplést si resekci s extrakcí. Resekce NENÍ trhání zubu, jen pro upřesnění.. Nicméně resekci kořenového hrotu jsem podstoupila v Ostravě u vyhlášeného zubního chirurga Mudr.Přibyla .Je pravda, že každý to snáší jinak a každý zákrok může mít jiný průběh,co do bolesti. Já tam šla vyděšená k smrti ,skoro až s hysterickým pocitem, že se tam buď vybulím od hrůzy nebo zdrhnu. Naštěstí vše proběhlo ABSOLUTNĚ BEZBOLESTNĚ,jen je to teda hnusný pocit, když mi frézoval tu kost. Zvukem bych to přirovnala k zapnutému kafemlýnku a je i pravda,že jsem cítila,jak mi na tu igelitovou pokrývku obličeje,co mi nasadili,krape krev, takový ten pocit,jako když mrholí.. Ale opravdu jsem necítila absolutně žádnou bolest. Dokonce ani po odeznění anestetika se vůbec žádná bolest neprojevila,prostě jako bych na žádném zákroku nebyla. Ve tváři se neobjevil ani otok,ani modřina,prostě pan doktor Přibyl je opravdu fantastický a dnes už bych se nebála,ale šla bych zase jedině k němu..

reagovat Iveta 10.3.2014 10:49  1%    +  -

Já mám po resekci, proběhla vloni, průběh šílenej otok trval 14, chodila jsem na laser, zubařka mi řekla že je to normální a dodnes nemám klid minulý týden jsme byla u jiného lékaře ten mi sdělil že resekce byla naprosto zbytečná.Čeká mě zákrok mikroskopický který nehradí pojišťovna, tudíž si budu platit sama, pro záchranu zubu co by člověk neudělal,ať žije pojišťovnaLuc:

reagovat evuška 15.2.2014 17:20  1%    +  -

Willa: myslím,že toto je zbytečné .....za 7 let je stomatologie uplně na jiné urovni!!!!!!

reagovat Luc 2.2.2014 8:27  1%    +  -

Ahojda,
ja byla na resekci lezici 8micky v patek a muj osobni nazor: injekce se daji prezit, trhani taky neni boelstive jen neprijemne, co mi vadilo, bylo to, ze sem slysela jak to praska v kosti (mam strasne dlouhe koreny)... byla sem tam asi 3Ominut a vse ok cely zbytek dne.. ale 2. den? Teplota, bolest docela silena, otok od oka az na krk... Musela sem na pohotovost protoze sem nemohla ani pit... pani doktorka to vycistila, odstranila hnis, predepsala jine leky a doporucila kloktat a chaladit. Nijak vyrazne zlepseni nenastalo. Ted je to 3. den a vse stejne, spis horsi, takz epodle rady pani doktorky se za chvilku balim a jedu do fakultky na pohotovost.... tak snad uz to bude dobry.
Ale jak pisu, je to ma vlastni zkusenost, kazdy ma prubeh uplne jiny....

reagovat Kristýna 23.1.2014 22:20  1%    +  -

Ahoj holky chtěla jsem se zeptat jaký to je když delají resekci kořene mám na to jít asi za týden a strašně se bojím ,četla jsem že každý na to má jiný názor, něktěří dobrý ,ale většinou byl špatný :(

reagovat Karel Horák 10.1.2014 11:15  1%    +  -

já jdu na resekci taky

reagovat ilona 27.11.2013 14:27  1%    +  -

Jsem dva dny po resekce a vubec to nebolelo ja ma velke bobky ze zubare ale sla jsem tam vubec jsem to neciti odesla jsem z usmevem jen vcera jsem to mela napuchli a dnes trochu vic ale nic me neboli

reagovat nat 1.8.2013 14:06  1%    +  -

Eva:
Mě se to strašení nezdá, krev mi stříkala do tváře...

reagovat nat 1.8.2013 13:57  1%    +  -

A musím uznat jak už zde bylo zmíněno, že je lepší vyměnit lékaře. Mě se zdáli dobří všichni ale když jsem viděla a hlavně cítila že je tam pořád něco v nepořádku,
tak jsem šla k jinému lékaři a ten mi zjistil že tam mám opět zánět a teprve on to řeší...

reagovat nat 1.8.2013 13:53  1%    +  -

Ahoj, byla jsem na resekci se zánětem a myslím že to je právě ten velký rozdíl, co s tím zubem/dásní je. Když je ten zub zdraví, na tož když je tam zánět. Měla jsem dva mrtvé zuby díky zánětu, špatně mi zánět při resekci odstranili, zánět se mi vrátil a teď už jdu se čtyřmi mrtváky a k tomu zarostlou osmičkou na resekci (na štěstí, na dvakrát). Popravdě se více bojím resekce se zánětem, po svých zkušenostech, je to velice nepříjemné a bolestivé! Už při té vzpomínce mi běhá mráz po zádech asi si vezmu i Lexaurin, než tam půjdu znova..

reagovat Martinekxxl 12.7.2013 15:44  1%    +  -

K tomu opuchnutí. ještě před zákrokem jsme dostal první prášek z antibiotikama. poté jsme dostal proti pooperační bolesti a otoku NIMED (v balení je pouze 6 prášků) po 12hod od zákroku mě to trochu nateklo. nic extrémního. Do 24hod. od operace otok splaskl. Rozhodně to není normální aby otok trval tak dlouho...

reagovat Martinekxxl 12.7.2013 15:39  1%    +  -

Cus all.
Tak jsem taky nakonec skončil pod "kudlou“. S bolavou dvojkou jsem 14dní bojoval (cista jako třešeň) nakonec se podařilo, ale za dva měsíce jsem byl zpět a to dokonce už bolela i jednička. Nakonec na chirurgii v Kostelci na Hané museli udělat dvojnásobnou resekci jak jedničku, tak dvojku. jelikož jsem "chlap" krve by se ve mě nedořezal :-) ALE OPRAVDU NIC NEBOLÍ!! Dokonce mě dali před injekcí znecitlivující gel na dásně, abych necítil vpich. Celé to trvalo cca 30min. Můžu prohlásit, že je to nepříjemné jak vám doktor brousí ten zub nebo škrábe kost, ale je to takové divné nic necítíte jen slyšíte jak to dělá a cítíte samozřejmě vibrace vrtačky. Je to lepší jak trhání zubu. Bohužel pro mě mě museli vzniklou dutinu po cistě zaplnit umělou kostí (česká 4tisíce, Italská 7tis) tak že samozřejmě vlastenec :-) česká + jsme si nechal dát lepší stehy, aby mě to nepíchalo do rtu + 350kč. suma sumárum 3890kč. Ale je fak že pokud bych nechtěl, tu umělou kost by mě nedaly - ale to bych měl poté deformovanou část nad jedničkou a dvojkou. Tedy zákrok jako takový je zdarma. Jde pak jen o to, co chcete "navíc". Ať žije naše zdravotnictví… Pro ostatní: ti co tvrdí že to bolí mají pravdu ovšem už zamlčují to, že tam jdou na poslední chvíli s podebranou hubou. pak opravdu injekce zabírá daleko méně! pokud jdete zavčas je vše v pořádku. Nebojte se! je to blbej název ale jinak v pohodě. Já po resekci která byla v 13hod šel na půlnoc do práce. Jezdím s kamionem a jel jsem na dva dny pryč... Přežil jsem to. Po operaci to nebolí, jen to divně tlačí - jako když máte novou korunku. Martin Prostějov

reagovat mikitullka 9.4.2013 13:56  5%    +  -

Ahoj,
prosím o radu.Jsem 14 dní po resekci horního zubu 2 a stále to mám okolo nosu trochu oteklé.Je to normální a nebo,jak dlouho Vám trvalo,než se Vám otok uplně ztratil.Moc děkuji za každý příspěvěk a hezký den

reagovat mikitullka 9.4.2013 13:48  5%    +  -

Ahoj,
prosím o radu.Jsem 14 dní po resekci horního zubu 2 a stále to mám okolo nosu trochu oteklé.Je to normální a nebo,jak dlouho Vám trvalo,než se Vám otok uplně ztratil.Moc děkuji za každý příspěvěk a hezký den

reagovat Eva 9.12.2012 18:52  1%    +  -

Tadeáš:
Tohle je sprosté strašení, vůbec to nebolí,injekce jen píchne,kdo tohle může napsat?????byla jsem na tom taky,je to nepříjemné,ale dá se v pohodě vydržet,nevěřte těm,co tu píšou opak,samosebou to pak je oteklé,ale to taky zmizí.

reagovat Gabe 10.10.2012 18:30  1%    +  -

Ahoj.
Po dvojim zánětu okolo levé jedničky (boule na dásni plná hnisu) mi dnes paní zubařka doporučila resekci..:-( Platí se tento zákrok nebo to jde na pojišťovnu? Před asi 15lety jsem si namlel na kole a ty jedničky si přerazil. A toto dědictví znovu ožívá:-(

reagovat Wefri 17.9.2012 15:21  5%    +  -

Zítra ráno jdu na resekci,mám na vyndání 7 zubů.Jsem neskutečný srab,začnu se klepat jen u zubařky.Zajímalo mě jak to probíhá apod.A když tady čtu nějaké ty reakce,chce se mi až brečet.Vím jistě,že mi dásen budou řezat,a ta představa je krutá.Už jsem si to v sobě tak nějak probrala,že se nebojím.Oni to přeci umrtví...Jasně,že každý to má jinak,ale zase si říkám,v dnešní době by to bolet nemělo ne?.A mám dotaz,kolik stojí ty vstřebávací stehy??Veronika

reagovat Alexík 8.8.2012 21:17  1%    +  -

Dají Vám zkousnout dřívko, z jedné injekce 3 píchance, po pár min. jdou na věc s tím, že zvednou ret ( na sále jsou 3 lékaři) a nebolestivě rozříznou dáseň - né mnoho, pak paní dr. vrtačkou silnějšího kalibru, kdy bezbolestně cítíte vibrace nástroje,poté lékařka "vyškrábne" zbytky problémové části a poté zřejmě uzavře kanálek - což jsem neviděl bo jsem ležel :-) , pak ránu zašila cca 18 min. celý zákrok. A s úsměvem se se mnou rozloučili. Za týden stehy. Doma nejlépe ibalgin, prášek na spaní a první atak bolesti sladce zaspat. důležité ledovat. Nenamáhat se a nebýt na slunci. Není čeho se bát, zatím to vlastně vůbec nebolelo. Zkažené zuby bolí daleko, daleko více. Jihlava

reagovat Patususenka 14.5.2012 21:39  69%    +  -

Princip ošetření

Princip výkonu spočívá v odstranění koncové třetiny kořene zubu. Tato část velice často obsahuje drobné boční kanálky, které i po endodontickém ošetření mohou být zdrojem zánětlivých komplikací. Tyto tzv. apikální ramifikace, pokud jsou nepříznivě vyvinuty, není prakticky nikdy možné dokonale ošetřit. To, zda bude mít pacient obtíže a bude tedy nutný chirurgický zákrok, do značné míry závisí také na celkovém stavu organismu, zejména pak na stavu imunitního systému.

Před výkonem by každý zub měl být dokonale endodonticky ošetřený, tedy měl by mít dokonale zaplněný kořenový kanálek. V minulosti se velice často provádělo tzv. retrográdní plnění, kdy u často nedostatečně nebo vůbec neošetřených kanálků se kořenový průduch utěsnil ze strany operační rány výplní (nejčastěji amalgámovou). Tento postup dnes již není doporučován, neboť v kanálku i přes utěsnění stále zůstává nekrotická (odumřelá) tkáň zubní dřeně infikovaná bakteriemi.

Z těchto důvodů při resekci kořenového hrotu je nezbytně nutné co nejlepší vyčištění kanálku a jeho zaplnění ještě před operací. Pokud toto není možné například z důvodů silného krvácení, zaplnění se provede během operačního výkonu.

reagovat panenka 14.5.2012 10:46  1%    +  -

kapku esencialniho oleje ze skorice - pozor pali, ale uplne zmizi bolest :) cucat hrebicek, prilozit aloe vera, uhlik, nebo vareny cesnek. vytvorit si vlastni bezfluorovou zubni pastu, vyplachy slanou vodou(nerafinovanou morskou soli nebo alpskou). prst prostrednicku na tvar, nechat jim vest lecivou silu srdce... :)

reagovat Jířa 6.4.2012 9:14  1%    +  -

chtěla bych se zeptat..jdu na resekci příští čtvrtek ...nevíte někdo kolik se za to platí?..nebo jestli se platí??..zapoměla jsem se na to nějak zeptat

reagovat jirka 4.4.2012 13:25  1%    +  -

čau, já měl jít zrovna včera na resekci k jinému zubaři než sem chodil doporučila mě tam moje zubařka. tak sem tam včera šel dal mi 2 injekce a ty zuby mi jenom odlamoval a nějakou frézkou vyfrézoval, nic em necítil bylo to vpohodě ani potom sem nic necítil. ale problém je že jak čtu všechny komenty otom a nejen tady dozvídám se že každej po resekci má stehy a je u tho zubaře přes hodinu já u něj byl osobně cca 25minut a bylo to a sem bez stehů tak nwm co to je jestly to byla fakt resekce nebo ne a nebo jestly tam ještě pudu až se to zahojí vůbec nevim nevíte někdo pls?
kdyžtak mi prosim napište na mail: angelus930@seznam.cz děkuju všem.

reagovat Willa 11.3.2012 15:51  100%    +  -

No koukám,že jsou různé zkušenosti.Já jsem měla resekci nahoře vepředu a nikdy více bych už na to nešla.Injekce mne nesmírně bolela a dokonce jsem jí tam i omdlela.Byla jsem u ní hodinu a bolest hrozná.Po té jsem několik hodin ledovala a vyplachovala šalvějí.No je to už asi 7let,ale hrozné.

reagovat Tadeáš 6.2.2012 21:41  1%    +  -

Musíte to stále chladit, jinak to zůstane napuchlé.Já mám ted díru v dásni:-(, jelikož mi stehy vypadly, takže si na to dávejte pozor, když si čistíte zuby.

reagovat LenkaM 6.2.2012 2:48  69%    +  -

dana: Dávej si ledové obklady

reagovat dana 5.2.2012 3:56  1%    +  -

Ahoj jsem po resekci...zubařka mi trhala moudrák zůstal ji kořen v dásni dala mi antibiotika na 4 dni,poslala mě na resekci do jiného města včera mi vytahli ten kořen zubu a zašili,zubař byl chudák pocákaný celí od krve ale nebolelo mě to antibiotika mi nedal a po 12hod.jsem nateklá jak balon mám ztvrdlou tvář co mám dělat dnes je tedy neděle 4.hod ráno nikam nemohu jít zubař je moc daleko a já nemám odvoz.Bojím se mám strašně napuchlou dáseň až mi to skoro zakrývá ten další zub co mám dělat.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: resekce zubu
Diskusi založil(a): ALENA66
přispívání bez omezení
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
Tipy na dárky pro intimní chvíle [Vánoce 2014] Celebrity, které bývaly kdysi bezdomovci! Nejromantičtější vánoční dárek pro miliardáře: Ostrov dokonalého tvaru srdce i s chatou Petra Němcová: Děkuji za vše každý den S dárky do zásuvky zabodujete! Inspirujte se skvělými tipy. [Vánoce 2014] Feng-šuej v kuchyni. Deset tipů, díky kterým se vám bude lépe vařit i žít Roomba 880: test domácího robotického vysavače Angelina Jolie štědrovečerní hostinu opět nepřipraví. Jedenáctiletý syn vaří líp než ona Martina Navrátilová si vzala přítelkyni Julii Vaše příběhy: Kdy jsem k partnerovi zachovala opravdu ošklivě

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.