Parní hrnec

Parní hrnec je speciální spotřebič na vaření potravin v páře, je skladný, příprava jídla v něm probíhá zdravě a šetrně.
Připravíme v něm vše, co vaříme normálně ve vodě - použití je všestranné.
Jídlo z parního hrnce je hotovo za několik minut a má vynikající chuť; hrnec je výborným pomocníkem taky při jakékoliv dietě.
Pojďte se připojit a pařit s námi, podělit se o rady a zkušenosti.
Správcem diskuse je Anndy

18.5.2007

Diskusi založil(a) 18.5.2007 pajinka22

NÁSTĚNKA s recepty / klik

zde najdete recepty, nápady a majitele různých parních hrnců
-----------------------
pomůcky na vaření, pečení a pod.

-----------------------
ÚŽASNÉ RECEPTY na všemožné OD PETTY01 / klik

webové stránky parního hrnce / klik

NÁHRADNÍ DÍLY
Tefal VS 400330 Vitacuisine compact (Romana32)

Kontakt na servis Praha :
elprag@elprag.cz
Elprag
Na Hrázi 11
180 00 Praha 8
tel.: 602 250 192

Mazlib - Ostrava
www.velektronik.cz
velektronik@volny.cz

průhledné dno: SS-990965 170.- Kč
miska na rýži: SS-983779 221.- Kč
Ceny jsou uvedeny vč. DPH bez poštovného a balného.
Ceny poštovného a balného:
Dobírka:
Česká pošta – balík: 140,- Kč
Česká pošta – obálka (drobné zboží): 103,- Kč
General parcel (přepravní služba): 138,- Kč
Proforma ,platba předem:
Česká pošta: 96,- Kč
General Parcel (přepravní služba): 96,- Kč

Anndy 5.12.2009 20:10

reagovat hankamishka 14.8.2018 0:48  71%    +  -

Betyyna: nakonec byly zase 3, ale tentokrát luxusní
minulý týden, zrovna, jak byla návštěva na zahradě, tak jsem dělala knedle, a zakecali jsme se, tak jsem je měla zdrclé, protože parník už úřestal pařit, a já je nepropíchala.
Tak tentokrát jsem měla strach, aby zase k tomu nedosšlo, a že 3 se dá více zachránit, než ze 2

reagovat hankamishka 10.8.2018 11:35  65%    +  -

Betyyna: v neděli to zkusím, udělám 2, a budou duclatější

reagovat Betyyna 10.8.2018 8:49  100%    +  -

hankamishka: dva, jako na fotce

reagovat hankamishka 9.8.2018 22:48  65%    +  -

Betyyna: takže děláš 2, rozumím tomu??

reagovat Betyyna 9.8.2018 19:52  100%    +  -

hankamishka: urcite je to tim ze jsou dve, jasne ze z pul kila udelas bud dve vetsi nebo tri mensi, neudelas z pul kila tri stejne velke jako dve, to nejde

reagovat hankamishka 9.8.2018 19:11  65%    +  -

Betyyna: už jsem si říkala, že je máš jako vždy skvostné...ale musím se zeptat.
Já je z půl kila mouky nemám takové buclaté,... je to tím, že ty děláš z té dávky jen 2 šišky??
Já dělám 3- do všech pater

reagovat Betyyna 9.8.2018 17:38  101%    +  -

dnešní knedle, těsto pekárna, uvařené v parním hrnci

reagovat Betyyna 9.8.2018 12:40  100%    +  -

Gallka: taky mam Tefal mam starsi typ Tefal Vitese spokojena jsem moc. Tak jeste prostudovat recepty na nastence. To je nejlepsi kdyz si takovou vec vybere sam co se mu libi, pak to clovek rad pouziva.

reagovat Betyyna 9.8.2018 12:37  100%    +  -

hankamishka: taky tak, a ani ho moc neuklizim, mam ho porad na pristunem miste. Dnes zase knedle, vecer hodim fotku ted jsem na mobilu. Varila jsem uzene v pomalaku, knedlik a zeli. K tem svestkovym jsem se zase nedostala.

reagovat Gallka 9.8.2018 10:06  6%    +  -

Betyyna: Tak si nakonec vybral Tefal-convenient, měl docela dobré reference a cenově dobré. Tak uvidíme, jak bude spokojený.

reagovat Sallow 9.8.2018 9:58  100%    +  -

hankamishka: Také mám takový postup

reagovat hankamishka 8.8.2018 22:29  65%    +  -

Kamar: já parňák nemyju, jen jen ještě horký- po vyklopení knedlí, nebo něčeho, opláchnu rovnou vodou....a na dnech mám pečící papír, a ten taky vždy opláchnu, a je hotovo

reagovat Kamar 8.8.2018 22:08  20%    +  -

Betyyna: já se k zelenině nikdy nedostala. Vím, že ji i brambory ženské chválily, že je to z pařáku chutnější, ale vždycky mi přijde rychlejší hodit to do vody (už proto, že parní hrnec je uklizený v hůř přístupném místě vysoko nad hlavou a taky - vlastně z téhož důvodu - se pak díly po umytí dlouho válí v kuchyni).
Ten recept na dortík znám, ale zatím jsem ho nepodnikla. Tak já to napravím, peču furt a může to být příjemná změna.

reagovat Betyyna 7.8.2018 22:30  58%    +  -

Kamar: Miluju tenhle dort z parního hrnce čokoládový výborný, v galerii mám taky jeho fotky, je skvělý méme ho moc rádi

reagovat Betyyna 7.8.2018 22:27  58%    +  -

Kamar: u nás se dělají kynuté přílohové knedlíky pořád, manžel to má rád, když mám náladu, tak si udělám porce i do mrazničky, aby si to mohl v případě potřeby vytáhnout a porci si rozmrazit. Sladké kynuté dělám méně často - to zase jím skoro jenom já a dcera když přijede, ale ovocné meruňové a švestkové si taky pár zamrazím, a ráda v pařáku dělám brambory a zeleninu na bramborový salát, když dělám méně salátu a mám místo, tak upařím rovnou i vajíčka do salátu, dalo by se říct že je pařák pořád v provozu a už teda začíná být hodně opotřebovaný a v poslední době nádoby začaly dostávat praskliny. Hodně ráda mám pařenou zeleninu!

reagovat Betyyna 7.8.2018 21:47  58%    +  -

Kamar: já bych taky pro chlapa ten parní hrnec moc neviděla, jenom kdyby ho vysloveně chtěl...já v něm teda dělám hodně, ale nevím jestli by ho ocenil padesátiletý chlapík....

reagovat Kamar 7.8.2018 21:43  9%    +  -

Gallka: z větších spotřebičů, které jsem si pořídila, využívám parní hrnec nejmíň. Doporučuju zvážit, zda ho využije. Já v něm dělám 2x do roka kynuté knedlíky a na to se nevyplatí. Možná bych spíš doporučila pomalý hrnec, na různě dušená a pečená masíčka.

reagovat Betyyna 6.8.2018 22:00  57%    +  -

hankamishka:

reagovat hankamishka 6.8.2018 21:49  29%    +  -

parňák na chalupě v sobotu zvládl kynuté knedle se švestakam- byly i se švěstkovým přelivem, a v neděli knedle k zelí

reagovat Betyyna 6.8.2018 21:16  57%    +  -

Gallka: hlavně jestli syn ten hrnec chce! aby nebylo spíš zklamání... myslím že tyhle věci je lepší konzultovat, hlavně s chlapem...

reagovat Gallka 6.8.2018 15:48  5%    +  -

Betyyna: Děkuji, takže žádné překvapení nebude.

reagovat Betyyna 6.8.2018 15:29  57%    +  -

Gallka: myslim ze nejlepsi by bylo vybrat se synem ne podle vlastniho uvazeni, neni to vec na chvilku

reagovat Gallka 6.8.2018 11:26  5%    +  -

Hezký teplý den, jdu k vám pro radu. Jaký parní hrnec koupit synovi k 50 tinám. Vůbec nemám přehled. Děkuji za rady.

reagovat Betyyna 3.8.2018 19:52  79%    +  -

hankamishka:

reagovat hankamishka 3.8.2018 9:49  25%    +  -

Betyyna: povidlové a marmeládové, to ddělám kynuté

a ty švestkové, co jsem milovala v dětství, tak nebyly z bramborového, ale z ODPALOVANÉHO těsta

reagovat hankamishka 3.8.2018 9:48  25%    +  -

Betyyna: jjj!!! dík. Budou kynuté , pecku vyndám, a udělám zase ten ovocný rozvar navíc k tomu, aby to bylo více švestkové

reagovat Betyyna 3.8.2018 0:39  78%    +  -

hankamishka: i povidlove a tvarohove delam kynute

reagovat Betyyna 3.8.2018 0:38  78%    +  -

hankamishka: ja delam svestkove nejradeji kynute, a vsechny ovocne, ovocne bramborove nemam moc rada, ty mam radeji s uzenym masem

reagovat hankamishka 3.8.2018 0:00  25%    +  -

Betyyna: o švestkových přemýšlím...znám je jako bramborové těsto se švestkou.....

Myslíš, že i ty kynuté by s tím šly? Ty ryngle byly hodně hodně měkké a sladké ...

reagovat Betyyna 2.8.2018 21:59  77%    +  -

hankamishka: já meruňkové předtím a teď už máme švestky, tak začnou švestkové

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Parní hrnec
Diskusi založil(a): pajinka22
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si