Docentky

Diskuse pod sto kilo!
3.8.2007

Diskusi založil(a) 3.8.2007 Nesulka

Zakázané potraviny

Jednoduché a základní pravidlo - pokud chcete zhubnout - zní: "Musíte přijímat méně energie, než jí vydáte!". Samozřejmě existují další kritéria - složení stravy, rozdělení denního příjmu do více malých porcí apod., ale výše uvedené pravidlo je opravdu zásadní. Nejefektivnějším řešením je snížení denního energetického příjmu spolu se zařazením nějaké sportovní aktivity. Podívejme se nyní na základní problém - nadměrný energetický příjem (příliš mnoho energeticky bohatého jídla). Nejjednodušším způsobem snížení denního energetického příjmu je omezení či vynechání potravin s vysokým obsahem tuku (tuk má 2 x více energie než uhlohydráty a bílkoviny) a jednoduchých cukrů (tzv. prázdných kalorií). Pokusím se zde napsat základní vodítko pro potraviny, na které by jste raději v procesu hubnutí (a samozřejmě nejlépe i po něm) měli zapomenout. Jsou o zejména: tučná masa (např. bůček), uzenina, paštiky, tučné sýry, smetana, smetanové jogurty a pochoutky, tatarská omáčka, majonéza a majonézové saláty, tučné omáčky, chipsy, ořechy, smažená jídla - zejména karbanátky, hranolky, topinky (smažené na tuku), dále pak čokoláda a cukrářské výrobky.

Nesulka 17.12.2009 14:16

Doporučené potraviny

Stejně jako je možné vytvořit tabulku "nevhodných" potravin, můžeme sepsat potraviny, které jsou vhodné nejen v době snižování hmotnosti. Z předchozího textu je vám již jasné, že se bude jednat zejména o potraviny s nízkým obsahem tuku a nízkou energetickou hodnotou. Bílkoviny: Jako zdroj bílkovin je vhodné prakticky každé libové maso (nejen kuřecí a krůtí, ale i rybí, hovězí, libové vepřové a veškerá zvěřina) s nízkým obsahem tuku, dále pak nízkotučné mléko a mléčné výrobky - nejlépe zakysané (jogurty, kefíry apod.). Z rostlinných zdrojů jsou na tom nejlépe luštěniny (např. čočka), velmi dobrý zdroj je i tzv. sójové maso (je potřeba doplnit jeho příjem např. o lecitin). V oblasti příjmu bílkovin se jako velice vhodná nabízí možnost nahrazení některých "jídel" proteinovým nápojem (při dietním režimu jsou vhodnější vysokoproteinové nápoje - s obsahem min. 70% proteinů). Jednorázová dávka bílkovin by kvůli enzymatickým možnostem organismu raději neměla příliš přesahovat 30g. Uhlohydráty (sacharidy): Jako zdroj uhlohyrátů je nejlepší vybírat potraviny s nízkým glykemickým indexem, a ani s jejich množstvím to příliš nepřehánět. Přebytečné KJ z uhlohydrátů totiž tělo uloží do zásoby v podobě dalších tuků! Základem by mohla být např. rýže, těstoviny, celozrnné pečivo, vločky apod. Velice vhodné jsou potraviny s nízkou energetickou hodnotou. Typickým příkladem takové potraviny je zelenina. Zeleninou by jste opravdu neměli šetřit (jediným problémem může být její cena). Zelenina je vhodná nejen pro svou nízkou energetickou hodnotu, ale i pro svůj obsah minerálů v organické formě. Jediné upozornění se týká zelí a kapusty, jejichž velká konzumace by měla vliv na snížení činnosti štítné žlázy a tím i na zpomalení metabolismu. Další vhodnou potravinou je ovoce. Kromě "rychlého" zdroje energie (vhodné zejména ráno a brzy po tréninku) je zdrojem minerálů a enzymů. S příjmem ovoce to však nepřehánějte, jeho energetická hodnota je totiž podstatně vyšší (zejména kvůli vysokému obsahu fruktózy) než energetická hodnota zeleniny!

Nesulka 17.12.2009 14:14

reagovat evadankova 19.1.2014 21:38  5%    +  -

Pěkný večer,
ráda se podělím o svůj příběh. Po rodinné tragédii jsem letěla s váhou nahoru jako raketa až na „krásných“ 110kg. Cítila jsem se příšerně. Jen vyjít do druhého patra tak jsem funěla jak kdybych běžela maratón. Stále unavená. O zažívacích problémech ani nemluvě. Psychika podlomená. Sice jsem se dokázala smát, ale v sobě jsem brečela a řvala po něčem co mi pomůže.
A pak to přišlo! Za rok dole 25kg! A všechno z toho “šedého světa“ začalo být barevné! Cítím se skvěle, energie na rozdávání, vyřešení zažívacích problémů a dalších… Navíc mám pocit že se mi rozšířil můj úsměv, jsem psychicky klidnější zvládnu toho víc.
Oslovil Vás můj příběh?
Pokud ano kontaktujte mě a já vám pomůžu ve vašem snu „vypadat a cítit se skvěle“! Těším se na Vaše výsledky!
737606083 evadankova@klikni.cz

reagovat Nesulka 19.1.2014 20:25  100%    +  -

reagovat NatyH 30.12.2011 16:41  5%    +  -

Jak jsem zhubla
Ahoj všem, i já se ráda podělím se svými zkušenosti s hubnutím. Je mi 33 let, jsem po porodu dítěte a zkusila jsem dietu své kamarádky, která shodila takto 15 kg. Já jsem díky jejím radám shodila 17 kg a z velikosti 44-46 nosím velikost 38! Je to už 2 roky a váhu si + - 1 až 2 kg držím! Jsem moc spokojená a skonečně se poprvé v životě cítím ve svém těle výborně.Je to velmi jednoduché. Jde o vyrovnání poměru kyselin a zásad v těle, čímž dáme do pořádku metabolismus a můžeme konečně hubnout, už nám v tom nic nebrání.Ráda každému poradím, jak se stravovat, co udělat, abyste se i Vy cítily ve svém těle dobře.Napište mi: natalymeri@seznam.cz

reagovat Kamka 25.4.2011 0:25  10%    +  -

moc se omlouvám za hrubky

reagovat Kamka 25.4.2011 0:24  10%    +  -

zdravím Vás všecky chtěla bych se přidat
je mi 43 let vážím 80kg,
plně souhlasím s názorem na příujem výdej energie i s těmi zakázanými a dop. tekutinami
nikdy jsem pořádmě nedržela dietu jsem to nevydržela dýl než 2-4 dny, chci vše změnit..ne dietga ale životní styl,jen nevím jak se vyrovnat s potravinami které sjou zakázané a které mi samozřejmě jak jinak moc chutnají...
ten začoátek se hroznej a zatím jsem ho tedy nezvládla
jinak dnes jsem jedla hodně ale aspoň jsem
jela na koel asi 2 hodiny
zkítra je pondělí a jíá zhačnu první týden si sepisovat vše co sním

reagovat Manicka0123 30.7.2010 8:24  100%    +  -

Nesulka: aha to je skoda potrebuji taky neco shodit dolu tak budu muset kouknout jinam

reagovat Nesulka 30.7.2010 7:33  100%    +  -

Manicka0123: Ahojky, poslední dobou to tady vůbec nežije, tak sem už sotva nakouknu. Hubnu na jiné diskusi.

reagovat Manicka0123 27.7.2010 22:31  100%    +  -

Nesulka: pani to je rozdil je se omlouvam ani sem nechodim nahodou jsem klikla a je tu hezky asi obcas kouknu jestli muzu hubnout taky potrebuji .

reagovat xkackax 10.3.2010 9:53  100%    +  -

Jelikož odcházím z Dámy, přeju všem hodně hubnoucích úspěchů a aby se tu jen o hubnutí neplkalo, ale aby se i hublo

reagovat Nesulka 7.3.2010 19:36  100%    +  -

xkackax: hm, tak to já jsem měla dort a opečené brambory ... takže pochybuji že je něco dole. Spíš naopak. Stále se nemohu nastartovat.

reagovat xkackax 7.3.2010 19:13  100%    +  -

Tak dnes mám 68,5.
Takže pomalu, ale jde to :)
Přeju úspěch i ostatním

reagovat xkackax 4.3.2010 18:20  100%    +  -

tak dnes jsem to absolutně nezvládla, tchýně přivezla tvarohovo meruňkovej koláč a já ho snědla tak půl plechu

reagovat Zan,05 28.2.2010 19:18  68%    +  -

xkackax: týýý jo já bych asi dala pohyb ale zase nedávám ten jídelůníček prostě každý den na něčem ujedu .áááách jo asi nikdy nezhubnu tak jak bych chtěla

reagovat xkackax 28.2.2010 19:15  100%    +  -

Zan,05: týýjo, měla bych se taky zmátořit s tím pohybem, ale když já mám teď pořád takový nálady...
Snad jarní únava, či co

reagovat Zan,05 28.2.2010 11:58  68%    +  -

tak já sem na tom asi tak že každý den sním něco sladkýho včera sůšu dneska kousek čokošky nesežeru ji celou jako dřív a když si něco dám vezmu batoh kočár a mažu koupit něcoi co potřebujem a nebo se jen tak projít ted je hezky tak ej to pohoda doufám že to tak zůstane a našla jsem tady kousek od nás cvičení ve středu večer takže už budu v pohybu třikrát týdně v pondělí v bazénu, ve středu to cvíčo a jso dvě po sobě takže když vydržím mámto dvě hodiny hopsando , a čtvrtek je ta joga a každý den prochajda a za chvíli až to půjde na kole budem ráno do školky jezdit na kole a já si pak dá nějakou trasičku jen s Ajou to jsou plány ale co ? ale bez sladkého prostě žít neumím zvládnu to do se¨be nervat pod tlakem a jsou dny kdy si nedám ale ve většině případů jo

reagovat Nesulka 28.2.2010 9:16  100%    +  -

xkackax: já po včerejším tvořivém kurzu mám zase zpět vše. Toho žrádla, to jste neviděly... a ještě k tomu takové delikatesy jako domácí paštiky, domácí chlebík, bagetky, tvarožní, co se rozplývá na jazyku ... a to jsem se opravdu nijak nepřejídala, ale i tak.

reagovat xkackax 28.2.2010 8:40  100%    +  -

Tak dnešní váha (píšu to vždycky v neděli) ukázala 69.

Včera v zoo jsem hřešila, měla jsem jedny polomáčený sušenky.
Ale zase jsem se tahala s mandukou, tak jsem to snad vychodila.

reagovat xkackax 25.2.2010 13:02  100%    +  -

Zan,05: no ale pokud se ti zmenšily míry, tak je fakt jedno, kolik vážíš, ne?
Musíš už vypadat líp a oblečení se ti taky musí líp nosit.
Já na sobě ty 1,5-2kg cítím a oblečení je mi taky kapánek líp, ale míry změřím až 13.3.

reagovat Zan,05 25.2.2010 12:57  68%    +  -

xkackax: stejně asi něco špatně neb za ty dva měsíce bych měla zchudnout víc než sem schudla ale což uvidíme co nastane až začnu jezdit na kole

reagovat xkackax 25.2.2010 12:52  100%    +  -

Zan,05: vždyť ty máš nízkej příjem, klidně si jablko odpo dej.

reagovat Zan,05 25.2.2010 9:46  67%    +  -

xkackax: ale je to fakt jak člověj jí normálně tak mě honěj chutě na jablko na papriku a vždyck y v ten čas co to má být to je fajn mám problém fakt v pozdějším odpoledni to je každý den krize a huba mi lítá když to ustojím je to v pohodě

reagovat xkackax 25.2.2010 9:36  100%    +  -

Zan,05: jak? No normálně, žrala jsem

Zrovna včera jsem si říkala, že se vůbec nedivím těm fakt obézním, pořád je ženou nějaký chutě a přitom nejdou ničím ukojit. Je to začarovanej kruh.
Jak jsem teď začala zase jíst normálně, žádný chutě mě nehoněj, a to ani když jsem to včera dostala.

reagovat Zan,05 25.2.2010 9:34  67%    +  -

xkackax: ale s osmdesáti si musel abýt vážně kus ženy možná spíš chlapa jak se to stalo že si byla taková veliká ? ne že bych ted byla menší sem taky pořádnej kus chlapa ale já to dilů dostanu aspon na polovičního chlapa když už ne na ženu :o))

reagovat xkackax 25.2.2010 9:29  100%    +  -

Nesulka: super práce!!
Já si teď nadávám, že jsem se nevyfotila tenkrát s těma 80 kily a pak s těma 56.
Tehdy jsem se vůbec nefotila, nekoukala do zrcadla, nic.
Zhubla jsem z velikosti 44 na 36

reagovat xkackax 25.2.2010 9:27  100%    +  -

Zan,05: krááásnej oběd!!

Můj jídelníček na dnešek:

Miss Fit cereálie s nízkotučným mlíkem a brusinkama; jablko; zapečený pangas se zeleninou a bramborem; ovocný tvaroh; zeleninový salát s omáčkou Tisíc ostrovů a osmahnutými krůtími kousky

reagovat Nesulka 24.2.2010 19:38  100%    +  -

Tak já dnes v rámci diety dva rohlíky a te´d večer banán. Zítra si uvařím nějaký lehčí vývar.

reagovat Zan,05 24.2.2010 19:00  68%    +  -

Nesulka: no pěkný ženský to sekne

já jsem dneska vydržela docela slušně korát ted k večeři sem měla místo salátu rizoto a možná maličko víc než by bylo doporučeno ale za odměnu plného bříška vyrážím se sousedkou na prochajdu městem dáme asi mega okruh aspon na hodinu aby to vyšlo a po cestě si koupím ty pleny co potřebujem

reagovat Nesulka 24.2.2010 18:00  100%    +  -

Zan,05: ono když je člověk štíhlejší, tak je přeci jen větší výběr.

reagovat Nesulka 24.2.2010 17:28  100%    +  -

Holky mrkněte, tomu říkám fakt kus dobré práce.

reagovat Zan,05 24.2.2010 11:54  68%    +  -

za chvíli má přijít kamarádka která za poslední rok zhubla tři konfekční velikosti kolik kilo nevím ale porovnání její zadelky ted a předtím je tedy fakt znát a moc jí to sluší i si začla kupovat takovou elegantnější modu než předtím metal styl moc jí to sluší

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Docentky
Diskusi založil(a): Nesulka
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si