Jak skončit s kojením?

Kojím skoro dvouletého prcka a nějak si nevím rady s jeho odstavením. Jenže bysme chtěli druhé dítě a tak to potřebujeme vyřešit. Jestli máte stejný problémek, nebo radu, budu ráda, když si o tom příjdete popovídat :-)
10.10.2007

Diskusi založil(a) 10.10.2007 Adel.ka

reagovat Blanch89 9.2.2012 19:47  7%    +  -

Ahoj, moc rádá bych Vás poprosila, jestli by jste nevplnily dotazník o kojení k diplomové práci. Budu Vám moc vděčná. Díky Blanka

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/vyziva-ditete-do-1-roku-zivo/

Výživa dítěte do 1.roku života | Vyplňto.cz - komplexní realizace online průzkumů
www.vyplnto.cz

reagovat magdablaschova@sezna 3.7.2009 18:35  1%    +  -

Ahoj,malému je 2,5 roku a ne a ne přestat s kojením! Začala jsem si zalepovat prsa-NEPOMOHLO TO!
Brala jsem homeopatika-NEZABRALA MI!
Doktorka mi napsala Dostinex k zastavení laktace-Teče sice míň,ale pořád TEČE a malej se DOŽADUJE!
Už jsem z toho na nervy,obtěžuje mě i rodinu i okolí,leze mi do výstřihu,po zlém ani po dobrém to nejde...tak teď babo,raď!!!

reagovat Petulka 30.10.2008 21:04  1%    +  -

ahoj všichni, pročítala jsem si trochu tuhle diskuzi, tak by se chtěla všech maminke zeptat, jak často se vám budí v noci dítě a jestli , když jste ho už odstavily od kojen.mléka začalo spát lépe, třeba i celou noc? Já mám 13 měsíčního chlapečka a od 6.měsíce nechce spát v postýlce, zkoušeli jsme ho nechat vyřvat a taky nepomohlo, takže spí s námi a já ho stále kojím, jenže on se vzbudí i 20x za noc, takže se nevyspíme.Náš rituál před spaním je: do 19 h jsme okoupaní, pak se napadá kašičky od Sunarky, hluboký talíř a pak to všechno zapije mateřským mlékem a u toho kojení usne. Vydrží spát max.2 hodiny a pak se budí strašně moc často, najednou začne mrčet, pak si sedne a když mu hned nedám mlíčko, tak si ho buď najde sám a přilepí se na mě, nebo začne brečet. Taky když se k němu otočím zády abych nespala pořád jen na jednom boku, tak on to vycítí a v tu ránu je vzhůru, takže se zase otočím zpět a dám mu prso a zase usne a tak je to celou noc už od jeho 6ti měsíců.Někdo říká, že když přestanu kojit, že bude spát celou noc, doktor zase říká, že to je u kojených dětí normální, tak nevím kdy se vyspím.Budu ráda za každou radu. Díky :-)

reagovat koblich 15.8.2008 9:46  30%    +  -

Maud32: pokud ti to tak vyhovuje tak proč ne, já svoji holčiččku kojila do 20 měsíců a to hlavně potom už jen noci, ale bylo to pro mě psycho, už mi to vadilo, prostě jsem to tak cítila, už jsem byla unavená, tak jsem jí nabídla flašku se Sunarem a ustálilo se to, myslím, že o nic už nepřišla, kojila jsem ji myslím dost dlouho
jinak naštěstí nebyla žádný závislák, co by se na mě vrhala pokaždé , když jsem si sedla, jak to mívají některé děti
naštěstí pochopila brzo, a Sunar ji chutnal, teď už má 3 roky a pije mlíško, zákysky a meltu, a kakao,takže myslím, že nijak nestrádá

reagovat Maud32 14.8.2008 22:59  50%    +  -

sonemaja: Ahoj Soňo, tvoje povídání mne zaujalo a obdivuji jak jsi dlouho kojila. Jsem na tom jinak a přeci podobně. Mám 4 děti, rodila jsemm krátce po sobě. Kojím nepřetržitě přes 3,5 roku. Nejmladšího chlapečka 8-10x denně, prostřední hočičky, přes 1,5 roku a přes 2,5, tak ty tak 3x denně a tu nejstarší večer před pohádkou, spíš z psychických důvodů. Také si často kladu otázku, dokdy vlastně kojit, vím že ve Skandinávii se kojí běžně do 5 let. Tak to zatím neřeším, Tu nejstarší ale kojím jen v hlubokém soukromí rodiny, protože vím, že lidé bývají zli. Až v klidu dokojím, tak bych chtěla ještě jesno mininko. Takže uvidím!

reagovat sonemaja 5.8.2008 22:15  1%    +  -

Čauky,jsem tu prvně a jen tak se rozhlížím.Téma kojení mě zajímalo 4,5roku,tak dlouho jsem kojila svou holčičku(5let).Je pravda,že na mne pár ženských čučelo jako na exota,když jsem řekla,že kojím.Miluji své děťátko a chtěla jsem pro ní to nejlepší.Neobtěžovalo mě to,tak jsem počkala,až jednou sama řekla,že necháme prsíčka spinkat.Mám zkušenost mé švagrové-podporovaly jsme se,protože jsme kojily souběžně-a ta otěhotněla při kojení,dva měsíce před porodem se snažila odstavit,ale po porodu byla ráda,že jí starší holčička od mlíčka pomohla.Potom vždy kojila vždy mladší a potom si "cucla"starší.Věděla,že už toho není tolik,ale na své si přišla.Když měla nastoupit do zaměstnání,udělala šikovnou věc.V tomto věku už děti chápou,co je to zalepené "bebínko"a tak si přelepila bradavky a řekla holčičkám,že má na prsíčkách "bebítko".Děvčátka to pochopla i když asi týden chodila kontrolovat,zda je tam ještě lepítko.Odnaučili se naši "závisláci"odnaučí se i to Vaše,jen žádný stres!!!!!A to myslím pro oba.Moc zdravím-kojní zdar!Soňa.

reagovat sáček 4.8.2008 20:59  8%    +  -

Mohuli přispět svým příspěvkem a pomůže-li to. Švagrová chce druhé dítě a chlapečka 12 měs. chtěla odstavit, tak mi ho dala na 10 dní na prázdniny a bylo to. Neuměl ani z lahvičky. První den odmítal lahev, ale druhý den už měl žízeň tak jí vyžahl ani nevěděl jak. Na noc dostal do flašky krupicovou kašičku, moc mu chutnala. Když si ho švagrová vyzvedávala měla obavy zda nebude chtít prsa, ale ani si jich nevšiml. No koukaly jsme obě jak to šlo snadno.

reagovat Luckasl 15.5.2008 18:44  26%    +  -

Ahoj všem, chtěla jsem poprosit o hlasík mojí dcerce na http://www.hamanektv.cz/cs/soutezni-videa/157-obrazek/ .

Soutěž je to pěkná, každý 50.tý hlasující může získat balíček od Hamánku, bohužel to je převážně o známých, aby se hlasovalo a vyhrálo....tak to zkouším touhle cestou.

Pokud do příštích kol budete chtít přihlásit vaše mimčo, napište odkaz a já taky ráda zahlasuju

Děkuji za každý hlas, pokud jsem někoho urazila, tak se omlouvám.

Díky Lucka

reagovat lidie 6.3.2008 23:33  5%    +  -

tak 100% recept opravdu nikdo nemá?

reagovat viann21 20.2.2008 13:26  49%    +  -

Adel.ka: za to, že pije vodu, buď ráda!!! To je to nejlepší

reagovat viann21 20.2.2008 13:24  49%    +  -

Rain mata: a co někam odjet??? tak na tři dny, udělat si pěkný víkend s manžou

reagovat simulinka 6.12.2007 21:09  5%    +  -

Ahoj,dceri uz mam teda 5,5 roku ale kojena a doufam si tvrdit plne byla 26 mesicu,kojila sem ji porad a vsude takze uz sem si myslela ze budem kojit jeste ve skole,ale pak se to nejak zlomilo a odstavila sem ji,slo to dobre jen sem byla asi 14 dni jak chodici mlikarna,ale byla to nekrasnejsi doba a rada na ni vzpominam,zdravim vsechny Simona

reagovat normenka 29.10.2007 12:56  100%    +  -

Rain mata: tak o tom mi povídej já taky,kozy zavázat obvázat nebo já nevím a o tom promlouvání vim taky svoje!!Když v noci nedám tak byla vzhůru od 1h do 4 a to už jsem fakt měla hodně hodně dost!!Ale ty noce jsou šílený čím dál víc

reagovat Rain mata 28.10.2007 20:57  100%    +  -

normenka: no promlouvání do duše "už si velký chlapeček a mlíčko nepotřebuješ" vůbec nezabírá. Když mu odmítnu dát (jen večer na spaní a v noci) tak děsně řve, tak mu nakonec dám aby nevzbudil celý barák. Nejradši bych si ty kozy někam schovala

reagovat normenka 28.10.2007 20:30  100%    +  -

Rain mata: já taky jak jen to s nima vykoulit???

reagovat Rain mata 28.10.2007 19:00  100%    +  -

normenka: a Robča má už 31 měsíců, a taky nám to nějak nejde ukončit, i když už bych si to fakt přála

reagovat normenka 28.10.2007 18:32  100%    +  -

muklík: moji holčině je 25měsíců a ještě kojím,ale už bych ráda skončila jen se mi to nějak moc nedaří

reagovat koblich 28.10.2007 18:13  50%    +  -

muklík: no já malou přestala kojit v 20 měsících , takže myslím, že máš čas

reagovat muklík 28.10.2007 17:39  5%    +  -

koblich: ahoj,malá má 16 měsíců,takže si říkám,že zatím to odstavení taky řešit nebudu,prostě budu doufat,že do dvou let se odstaví sama a pak kdyžtak bude muset nějaké řešení přijít,uvidíme.ona byla v 10.ti měsících na těžké operaci srdce a pak vše dost doháněla,ale teď už je v pohodě,ale přeci jen prostě mám o ni větší strach a nechci něco zbytečně řešit na silu.a Ty máš jak staré dítě???

reagovat koblich 26.10.2007 21:14  49%    +  -

muklík: a kolik má malá?

reagovat Adel.ka 26.10.2007 18:45  18%    +  -

muklík: No v noci se budí různě, někdy třeba jen jednou, jindy třeba třikrát (max. máme pětkrát, ale to už fakt musí mít třeba rýmu, nebo ho něco trápit. Usíná v osm a vstává mezi osmou devátou. Přes den jí to co my, k svačinám chleba s něčím, pribináček, nebo přesnídávku, k večeři buĎ něco uvařím, nebo chleba, kaše mi nechce. Přes den už nespí, nespal by ani kdyby mlíko měl, a dám jen ve výjimečných případech, když třeba někde jsme dýl než jsem počítala, jinak ne. A pije jen vodu, šťávi, jupíky ani čaje nechce. Také doufám, že se odstaví sám, zatím tomu nechávám volný průběh a neřeším jak dlouho u kojení ještě zůstanem.

reagovat muklík 26.10.2007 7:28  5%    +  -

Adel.ka: a ještě se chci zeptat,co malý sní přes den?my máme dopo jogurt,pak na oběd maso,brambory a nějakou zeleninu,občas i rýži nebo těstoviny,ale to nám zatím moc nejede.no a pak odpo nějakou přesnídávku,housku nebo chleba se sýrem a večer kaši,nebo to co na oběd.v průběhu dne dost pije ovocné šťávy,čaj nechce.a kdy předpokládáš,že budeš s kojením končit?já stále doufám,že se časem odstaví sama,tak uvidíme.

reagovat muklík 26.10.2007 7:25  5%    +  -

Adel.ka: ahoj,chci se ještě zeptat,když kojíš i v noci,jak Ti malý spinká,kolikrát za noc mu dáváš?my chodíme spát kolem 20h a v noci se budí jak kdy,někdy po 3h,někdy po 2H a někdy taky po 1h.vstáváme v 6h.zkoušela jsem kojení nahradit vodou,ale pak neusnula moc tvrdě a navíc z toho furt čůrala.takže já kojím večer před spaním,usne u toho bez problémů,pak několikrát v noci a taky ještě po obědě,taky vlastně před spaním.Ty už přes den nedáváš vůbec?malý Ti usne?

reagovat Adel.ka 23.10.2007 9:33  20%    +  -

muklík: Nemáš zač. Dr změním určitě, tohle byla poslední kapka. Jurášek pije jen před spaním a v noci, ráno si sice cucne, ale to jen proto, že rádi lenošíme a nechce se nám jít hned chystat snídani. Kdybych prokojila celý dna tak to je problém, ale takhle si myslím, že ne!!!

reagovat muklík 23.10.2007 7:28  5%    +  -

Adel.ka: ahoj,díky za podporu.z těch řečí si fakt nic nedělej,možná by to chtělo změnit dr.a hlavně sestru.mi taky pomalu přemýšlíme o druhém mimi a zatím co jsem četla a slyšela,tak kojení může přinášet jen problém s otěhotněním.jinak přeci všude píší,že se má kojit,dokud to jde,samozřejmě ale ne do extrému,kdy moje teta kojila do 4 let a to už si dítě nosilo i stoličku:-)

reagovat koblich 22.10.2007 19:50  51%    +  -

Adel.ka: ne z toho si nic nedělej, to znám takové nic nedává, ale to podle mě není pravda, aspo%n pocit bezpečí a blízkost maminky mu to dává, a to je podle mě taky dost důležité, naše malá začla být velmi oprtunistcká - tedy všechno opačně, ale když se zlobím , máš vidět jak to prožívá chuděrka, pak přijde hladí mě po ruce nebo po hlavě a říká: hladíš maminku, no pak se na ni zlob, na opici jednu malou, ale není to pořád, má jen takovoé chvilky, jinak je moc hodná

reagovat Adel.ka 22.10.2007 19:20  18%    +  -

muklík: Ahoj, náš mladej taky nechce umělý mlíko, ani kaše a vyřvat taky nedokážu nechat. Teď jsem měla konflikt s mým gynekologem, pže bysme chtěli zkoušet druhý a on, že musím přestat kojit za každou cenu, lae mě se moc nechce, a jeho sestra mě seřvala, že proč kojím, že už mu to stejně nic nedává, tak jsem z toho taká smutná Sice jsem ti moc neporadila, ale aspoň v tom nejsme sami

reagovat koblich 22.10.2007 18:03  49%    +  -

muklík: tak už nevím, snad jen vydržať, ja k se u nás říká, naše malá přešla v pohodě na Sunat, týden jsem jí ho dávala v noci a pka ráno a teĎ jsme ji koupili kakaový, no to by mohla snad pořád, mlsounka jedna

reagovat normenka 22.10.2007 17:51  100%    +  -

muklík: aha tak to tě uplně chápu to teda jo!!!Víš jak já jsem taky taková,že jen zabulej a už jim vyhovím!!Malé jsou 2roky a měsíc a kojím ji!!Přes den je to ok ,ale v noci mi dává!!!Někdy ji teda řeknu už že ne,ale to mi vydržela od 1h nespat až do 4do rána a pořád bum bum!!Pak na 10min usnula a vzbudila se a to už jsem ji dala,ale nebrečela jen si kňourla!!Taky bych nevydržela nechat vyřvat!!Na to nejsem povaha!!!

reagovat muklík 22.10.2007 17:29  5%    +  -

koblich: já jí dávám štávy přes den,dávám jí domácí,takže bez konzervantů,děsně jí chutnají.přes den ona si na mlíko vůbec nevzpomene,ale horší když spinká.zkoušela jsem ji uspávat i při té šťávě,ale to nikdy neusnula tak tvrdě jako po mlíku a navíc jsem ji pak musela i v noci několikrát přebalovat,zkrátka po vodě více čůrá.taky jsem zkoušela homeopatický sirup sedalia na lepší spaní,ale to jí zabírá jak kdy a taky by se to nemělo dávat dlouhodobě.
navíc malá taky dost doted trpí na bolení bříška.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak skončit s kojením?
Diskusi založil(a): Adel.ka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si