Stevie sladká & aztécký cukr

Která z těchto rostlin je lepší? Máte s nimi někdo pěstební zkušenosti?
5.11.2007

Diskusi založil(a) 5.11.2007 zubi

reagovat KIMA 17.7.2017 11:42  1%    +  -

Stevie je sladká,když se listy usuší a pak použijí.Zelené lístky moc sladké nejsou.

reagovat Zdenka78 15.11.2016 15:25  5%    +  -

Mně bohužel taky ze semínek nic nevzklíčilo :-(

reagovat daduli 12.12.2014 10:42  58%    +  -

Dobrý den. Máte někdo zkušenosti s http://www.maxima-trade.cz/aktualita/Tekuty-cukr-se-stevii-95 ?

reagovat Sylvie 1.7.2014 16:10  1%    +  -

Zdravím.

Moje zkušenost je, že ze semínek nevzešlo nic.

V květináči vzrostlá rostlina zahynula.

A pak jsem dala zkusmo rostlinu do sloupového květináče na bok....moc místa tam neměla, vláhu má tak tak, nedá se přelít jako v květináči. A výborně prospívá. Je na balkóně na východní straně.

reagovat borovec 30.6.2014 11:59  58%    +  -

Koupila jsem pecičky v lékárně a vymalováno.Budu v klidu.

reagovat Iivetata 26.6.2014 13:32  39%    +  -

iviko: mě ze 6 semínek vzešla jedna

reagovat borovec 17.6.2014 11:25  54%    +  -

iviko:
Mám ty samé zkušenosti.

reagovat iviko 13.10.2013 11:18  40%    +  -

Zdravím při neděli,můžete mi někdo prosím poradit kde jsem udělala chybu.Na jaře jsem koupila semínka Stevie,zasadila bylo myslím 6semínek a nevylezlo mi nic.Potřebuje to něják speciálně sázet.Všechno mi normálně vždy dobře rosto,chtěla jsme stevii vyzkoušet a nic

reagovat No.emi 28.6.2013 18:22  98%    +  -

Mám stévii doma a taky z toho není nadšená...budu ji muset přesadit ven dřív než uschne docela.
Lipii mám taky...uvidím, jestli se jim venku bude dařit lépe.

reagovat Reostat 23.6.2013 19:49  1%    +  -

Bverka: Kdepak já žádné znalosti nemám,pouze jsem se tyhle informace dozvěděl z internetu.Sám netuším proč,i mé stévii se nedaří,právě předevčírem mi uhinula:( rostla asi měsíc a byla velká tak 5mm a je konec,zkusím to znovu,a použiju nějaké to hnojivo tak uvidím.

reagovat Bverka 22.6.2013 10:58  100%    +  -

Reostat: Když máš takové znalosti, tak mi, prosím, pověz, proč se daří stévii na poli (viděla jsem obrázky) a mně za oknem ne? Předpokládala jsem, že může sluníčko, ale usychá mi, i když ji zalévám. Takže z ní nic nemám.

reagovat Reostat 22.6.2013 7:13  1%    +  -

Iivetata: Já to myslel dobře chtěl jsem pro ně ty nejlepší podmínky.

reagovat Iivetata 21.6.2013 12:48  52%    +  -

moje rostliny sostou tak jak můžou,svítit jim nebudu,stačí ,že svítíme rybičkám.

reagovat Reostat 20.6.2013 10:14  1%    +  -

To neni žádná blbost:) to jsou jedny z nedůležitějších barev pro růst rostlin z celého spektra.Kromě fotosyntézy využívá rostlina modré světlo k fototropismu – rostlina redistribuuje vhodně růstové hormony a přizpůsobuje tak svůj tvar k intenzitě a směru právě tohoto záření, tak aby záření efektivně využila. Dále podle modrého záření dochází k otevírání průduchů. Červenou oblast využívá rostlina jak k fotosyntéze tak k prodlužovacímu růstu stonku (natahování se za sluncem). Tady využívá rostlina poměru intenzit záření vlnových délek 660 (red)/735(far red) nm. Pokud se rostlina nachází ve stínu jiné rostliny dopadne díky absorpci záření red chlorofylem stínící rostliny na rostlinu minimum záření červeného ( red ), ale dostatek záření infračerveného ( far red ) a rostlina se začne prodlužovat. Ikdyž má rostlina dostatek umělého osvětlení a převažuje far red „vytahuje“ se rostlina do výšky v domnění, že je zastíněná. Při opačném poměru rostlina zase roste do výšky pomalu. Proto je dobré mít poměr těchto složek záření vyvážený (podobně jako u slunečního záření viz. níže rozhraní visible-infrared, kdy tento poměr činí 1-1,2).

reagovat rybka5 20.6.2013 9:18  19%    +  -

ahoj, pokusím se letos pěstovat stevii, ze semen mi nevylezla, tak jsem si ji koupila, poraďte prosím jak ji používáte.
děkuji Martina

reagovat Iivetata 20.6.2013 6:18  40%    +  -

Reostat: co to je za bl....

reagovat Reostat 19.6.2013 16:01  1%    +  -

Zdravím všechny stévisty,mě se zatim moc nedaří.Tak jsem zhotovil LED osvětlení s červenou a modrou barvou,vlnové délky jsou-modrá 460nm a červená-620nm,poměr červená modrá je 6:2 má tedy někdo zkušenost?Ještě chci dodělat vyhřívaný substrát,děkuji.

reagovat Bverka 29.4.2013 15:27  100%    +  -

Iivetata: trpělivost přináší růže a někdy i Stévii

reagovat Iivetata 29.4.2013 13:58  42%    +  -

Bverka: už je vyhozená

reagovat Bverka 29.4.2013 10:27  100%    +  -

Iivetata: ona se tak tváří, že zašla, ale pak pustí, když se vydrží a tu a tam zaleje. Tedy doma v květníku
.

reagovat Iivetata 29.4.2013 6:24  41%    +  -

Bverka: mě přez zimu přišla pryč a nová semínka mevzešla

reagovat Bverka 28.4.2013 22:23  100%    +  -

Iivetata: mám ji v květníku za oknem, přes zimu jsem ji dala dovnitř a vyrazila ;)

reagovat Iivetata 28.4.2013 20:10  41%    +  -

Bverka: já ne nevylezla mi

reagovat Bverka 28.4.2013 17:34  100%    +  -

No.emi: já ji pěstuji pořád

reagovat No.emi 28.4.2013 14:00  100%    +  -

Stévii jste, holky, pěstovat přestaly?

reagovat Iivetata 13.7.2012 13:29  42%    +  -

Jaluna: možná ,že je lepší,když je usušená

reagovat Jaluna 11.7.2012 17:22  18%    +  -

Ahojky holky, přidávám moji zkušenost se stévií. Po dvě zimy se mi nepodařilo ji přezimovat, možná jsem to vzdala brzo, ale jsem moc spokojená se sušenou stévií dá se dobře koupit na netu, dávám do buchet sušenek atd. Dá se i přelít jako čaj a ta "voda" je hodně sladká. Je pravda, že ta sladkost je trochu jiná, ale nesmíme od toho čekat cukr. Jinak jsem nadšená.

reagovat Iivetata 18.4.2012 9:02  19%    +  -

Amarka: akorát mě se nepovedla přezimovat,za rok zkusím znovu.

reagovat Amarka 17.4.2012 17:49  33%    +  -

Iivetata: Stévii
pěstujeme v nádobách o objemu 4-8 l naplněných směsí zahradní zeminy, kompostu a zahradního substrátu v poměru 1-1-1 s dobrou drenáží. Pro lepší větvení keříku výhony v půlce zaštipujeme. Výhonky sklízíme po 3-4 měsících, kdy dosáhnou délky 40 – 50 cm, stříháme je 20 cm nad zemí. Další sklizeň děláme asi za 2 měsíce. Nejlépe se však daří stévii ve skleníku, kde nať můžeme sklízet i 3 x do roka.

Na podzim, jakmile teploty začnou klesat, rostlina zastavuje růst a zatahuje se do kořenů. Listy žloutnou a opadají. V té době ji sestřihneme asi 10 cm nad zemí a zimujeme ve vzdušné místnosti při teplotě 8-14 °C. Zaléváme minimálně, substrát však nesmí úplně vyschnout. Rostlinu probouzíme k životu v prvních jarních měsících. Květináč dáme na vnitřní parapet jižního okna a mírně zalijeme. Rostlina přežívá zimu v kořenech , kde v půdě vytvoří mnoho nových výhonů. I na první pohled suchá rostlina nás může zjara příjemně překvapit. Jakmile začnou rašit první výhony, přesadíme rostliny do většího květináče. Každých 14 dní přihnojujeme. Škůdci nebyli v naších zeměpisných podmínkách na stévii dosud pozorováni a také zdravotní stav rostliny bývá velmi dobrý.
Tak tohle jsem si o stévii přečetla.Zkusím ty dva vytáhlé šlahouny zkrátit a dál podle návodu.Uvidím,co se bude dít.

reagovat Iivetata 16.4.2012 6:23  18%    +  -

kelca: mě to taky sladké nepřipadalo,ale já jsem do čaje dávala celé lístky a oni se mají krájet a letos už to nevyzkoušim,protože už jí nemám

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Stevie sladká & aztécký cukr
Diskusi založil(a): zubi
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Neuspokojuje vás masturbace? Možná děláte něco špatně! Voňavý chléb i křupavé housky aneb Jak vybrat domácí pekárnu Chcete hubnout po čtyřicítce? Tato jídla si zakažte! Nenáročná pokojovka kalízie je zázrak: Skvělá proti rakovině i alergiím Seriál Ulice: Těšte se na novou postavu, která zamotá hlavu Gábině! 11 mysteriózních věcí, které se vám mohou stát, když spíte Dana (46): Po dvaceti letech chodím s přítelem z mládí. A je to? 5 triků, jak na nadýchané domácí lívance Domácí bělení zubů: Tipy, které fungují, a co vám zničí chrup Třou se vám stehna o sebe? Zabraňte vzniku rudých odřenin