Africké fialky

21.11.2007

Diskusi založil(a) 21.11.2007 Kristýnka85

Lenacek 15.11.2017 15:55

KRÁSNÝ FIALKOVÝ DEN VŠEM!!!

Lenacek 17.10.2012 17:27

KVĚTY Z LÍSTKŮ JIŽ PO PŮL ROCE

KOUKNI SEM

Lenacek 22.9.2009 14:53

reagovat Tampa2 21.4.2018 6:43  5%    +  -

Ahoj děvčata. Slíbila jsem sazeničky fialek a už by byl na posílání asi čas. Tak se ozvěte, kdo chce.

reagovat mlíčko 6.4.2018 17:44  5%    +  -

lubinka:

reagovat lubinka 5.4.2018 22:27  13%    +  -

OLKE, mlíčko: děvčata vy jste zlatíčka, ještě že vás mám, moc

reagovat OLKE 5.4.2018 20:44  5%    +  -

Jooo myslím okolo... zakrýt prostě kelímek...nebo hrneček dát, aby nešlo světlo na kořínky, rychleji vyrazí. Ale i mlíčko radí dobře, už jsem to tu několikrát psala. Když se překryje nadobka alobalem a do něj dirka, tak se neodpařuje voda z nadobky a nemusí se to tolik hlidat. A navíc opravdu neklesne list do vody a tudíž nehrozí uhnití listu

reagovat mlíčko 5.4.2018 17:57  5%    +  -

lubinka: myslím, že je myšleno alobal nahoru, do něj uděláš dírku jen pro kořen, lístky musí být nad vodou, tím se zabrání potopení a vysychání vody.
Nebo stačí tvrdý papír, tak aby přesahoval kraje, ale lupínky drží mimo vodu.
Neumím to dobře vysvětlit.

kytičkám zdar

reagovat lubinka 4.4.2018 22:59  12%    +  -

OLKE: moc . Asi si sedím na vedení - je to myšleno tak že ten průhledný kelímek (nemám dám skleničku) ovinu alobalem ?

reagovat OLKE 4.4.2018 19:34  5%    +  -

lubinka: uříznout a do vody, jen nesmí přijít voda do srdíčka, za pár dní budou kořínky.... lépe neprůhledný kelimek, nebo průhledný a zakrýt třeba alobalem

reagovat lubinka 2.4.2018 11:33  10%    +  -

mlíčko: taky ten s tou černou třešní vždy nejdřív vyprodají

reagovat mlíčko 2.4.2018 9:38  5%    +  -

lubinka: taky mám nejraději s višní
některé pustily hned kořínky, některé ne, ale nezvadly.

Ty kelky co zůstaly v květináči neudělaly nic, tak jsem je vyhodila.

reagovat lubinka 1.4.2018 22:13  9%    +  -

mlíčko: já mám několik přestárlých (jako já) fialinek které jsou různě nakřivo, spíše skomírají a tak váhám jestli je ufiknout a dát do vody jestli se ještě vzpamatují a zakoření ??

reagovat lubinka 1.4.2018 22:11  9%    +  -

mlíčko: myslíš že ten kořen zakoření ?

reagovat lubinka 1.4.2018 22:10  9%    +  -

mlíčko: Jůvajs těch kelímků od Pierotů co máš-to je paráda, taky miluji Pierota toho s černou třešní

reagovat mlíčko 1.4.2018 18:02  5%    +  -

reagovat mlíčko 1.4.2018 18:02  5%    +  -

a takhle jsem měla připravené podmisky, když jsem před měsícem přesazovala (jsou vzhůru nohama) od jogurtu pierot

reagovat mlíčko 1.4.2018 18:00  5%    +  -

upajzla jsem ty kelky - po třech týdnech nic neudělaly, taky jsem ji vyhodila a takhle vršky množím, už tři kvetou.
Kdyby chtěl někdo využít - tak jsem v Kiku koupila štamprdlátka 30 ks za 25,-

reagovat Tampa2 5.3.2018 6:40  5%    +  -

OLKE: Nemám s tím problém, klidně ti ji pošlu.

reagovat OLKE 5.3.2018 6:21  5%    +  -

Tampa2: já tedy ještě kouknu podle těch názvů, ale jestli mohu už teď prodit zamluvit Zima Ulibajetsa tak tu sháním. Děkuji předem.

reagovat mlíčko 4.3.2018 17:39  16%    +  -

Tampa2:

reagovat Tampa2 4.3.2018 16:30  5%    +  -

Tady je zobrazený katalog, kde si to můžete prohlídnout. A ještě budu mít jiné fialky až se rozrostou.
http://www.violetsaintpaulia.eu/index_violet_standard.htm

reagovat Tampa2 4.3.2018 8:01  5%    +  -

Tak se snažím poslat alespoň názvy, protože by asi byl autorský problém s fotogrfii.
Ian - Morozko, Goluboi Tuman, Kamennyi Tsvetok, Moroznaia Vishnia, Potselyi Rusalki,RS-Bog Solnca, Sunkissed Rose, Warm Sunshine, Witch Doctor, Zima Ulybaetsia. Tak si je vyhledejte a ráda je pošlu, tomu, kdo bude mít zájem. Zdarma.

reagovat mlíčko 4.3.2018 8:00  16%    +  -

OLKE, Tampa2:

reagovat OLKE 3.3.2018 19:30  7%    +  -

mlíčko, Tampa2: nejlepší odbornice na fialky je podle mne Míša Kroupová...tady je odkaz na její www stranky, dole je o balení posílaných fialek. A děvčata vydržte, teď určitě neposílejte, je moc zima
http://fialka.zaweb.cz/budovani-sbirky/baleni-fialek/

reagovat mlíčko 3.3.2018 13:18  41%    +  -

Tampa2: to právě nevím, aby se to nepolámalo, já jsem v devět pověsila prádlo a od té doby si hraju s kytkama vydrbala jsem misky, pár květináčů - koupila jsem nové á 5,- a mám půl fialek v květináči přesazených, půl nechaný pahýly v původních květináčích a další ve skleničkách uřízlý z pahýlů. Tak jsem zvědavá co z toho bude, ale měla jsem velký oči, koupila jsem 10 l zeminy a tak půl zbyla.

reagovat Tampa2 3.3.2018 6:47  5%    +  -

mlíčko: Syn mi včera říkal, že tam má spoustu malých dětiček u různých lístků. Pošlu nejdříve názvy a potom-až si vybereš, tak bych poslala ty lístky s dětičkami, ale nevím jak se to posílá. Stačí to zabalit do bublinkové fólie? Až přestanou ty mrazy, tak si to musím vzít domů, protože to synovi překáží.

reagovat OLKE 2.3.2018 16:45  7%    +  -

Lenacek: kdyby se nedařilo, tak kdyžtak založíme novou 😉

reagovat Lenacek 2.3.2018 16:31  16%    +  -

tak jsem Kristýnce85 psala, tak uvidíme.

reagovat Lenacek 2.3.2018 16:27  16%    +  -

tak jsem našla, že diskusi založila nějaká Kristýnka85, ale nevím jestli sem chodí. Jdu jí napsat.

reagovat Lenacek 2.3.2018 16:26  16%    +  -

zdravím, chtěla jsem přidat OLKE jako správkyni, ale prý nemám dostatečné oprávnění, přitom jsem správce, tak nevím co s tím. Jestli přidávat správce může jen zakladatel diskuse nebo jak. Ale netuším kdo diskusi zakládal. Tak jestli se to podaří někomu zjistit tak dejte vědět.

reagovat mlíčko 1.3.2018 18:03  39%    +  -

Tampa2: jo, na 4x 1,5 km ráno k busu, pak 1,5 do práce a odpol. zase zpět, dneska ještě další km na RHB a večer jdu do kina, něco naběhám v práci, takže dnes desítka jasná, jsem úplně KO.

reagovat Tampa2 1.3.2018 6:44  5%    +  -

mlíčko: To chodíš šest km v těch mrazech? Já nevylezu ani na zahradu. Kdybych vylezla, tak by bylo po mně!Snad už to dnes přestane. Nechtěla jsem nikam za sluníčkem, ale v jednu chvíli jsem toho litovala. Teď už zase nelituji a těším se, že půjdu alespoň za poledne ven. Syn má fialky i ozdobné listem-jsou nádherné, ale mají teprve malé dětičky. Určitě ti pošlu-nejdříve to nafotím.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Africké fialky
Diskusi založil(a): Kristýnka85
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
Zlozvyky mužů v posteli: Co všechno dělají špatně? Nejoblíbenější džíny: Co všechno na vás prozradí? Jak vybrat rolety: Barva, materiál a ovládací systémy Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru?