Nedonošené miminko

Zdravím všechny, ráda bych našla někoho, kdo si taky prošel tímto kolotočem, když se miminko narodí dřív, než má...
5.listopadu se nám narodil císařem chlapeček ve 30tt, termín jsem měla až 15.ledna - je o 10 týdnů dřív.
Nějak nevím, co si počít s vlastními pocity, nevím, jak to zvládnout, nepochybuji o tom, že tam má skvělou péči, ale doktoři nám za těch 18 dnů neřekli ani slovo pozitivního a já bych to tak moc potřebovala slyšet.
Je tady někdo s podobnými zkušenostmi?
23.11.2007

Diskusi založil(a) 23.11.2007 MaLenka

reagovat ŠARLOTKA 20.10.2015 18:00  5%    +  -

AHOJ CHTĚLA BYCH SE SEZNÁMIT S MAMINKOU NEDONOŠENÉHOMIMINKA,KTERÉ SE BOHUŽEL NARODILO SHYDROPSEM A PŘEŽILO.OZVE SE MI NĚKTERÁ.PRÁVĚ TO PROŽÍVÁME S NAŠÍ HOLČIČKOU,JE TO STRAŠNÉ KAŽDÝ DEN A OKAMŽIK SE BÁT O ŽIVOT SVÉHO DÍTĚTE.PROSÍMNAPIŠTE.NAŠLA JSEMPANÍ ALIS Z DISKUSE Z R.2007 NEZNÁTE JI NĚKDO PROSÍM?MOC BYCH S NÍ CHTĚLA NAVÁZAT KONTAKT.JEJÍ DĚTI PŘEŽILY HYDROPS.

reagovat Blanch89 9.2.2012 19:47  7%    +  -

Ahoj, moc rádá bych Vás poprosila, jestli by jste nevplnily dotazník o kojení k diplomové práci. Budu Vám moc vděčná. Díky Blanka

http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/vyziva-ditete-do-1-roku-zivo/

Výživa dítěte do 1.roku života | Vyplňto.cz - komplexní realizace online průzkumů
www.vyplnto.cz

reagovat laulinka 1.7.2010 20:24  1%    +  -

Monika: ahoj mali ste aj problem so zapalom pluc

reagovat MARTINA14 2.6.2010 16:23  8%    +  -

ZVONEČEK: Dobrý den,
tak se vám ozývám-můj email je-martiiina73@seznam.cz.A nebo mi napište do vzkazů.

reagovat ZVONEČEK 2.6.2010 16:03  5%    +  -

MARTINA14 Martino přečtete si diskusní příspěvek ZVONEČEK a ozvěte se .

reagovat ZVONEČEK 6.5.2010 0:10  5%    +  -

ZVONEČEK ,Milé maminky,zdravím vás i vašem dětičky a ráda bych vám předala informaci o metodě, která pomáha ovlivnit léčemí ale i velké zlepšení DMO . Deset let pracuji s metodou ,kerá zlepší prokrvení ,výživu a regeneraci buněk v těle.Tato metoda je klinicky testovaná,jsou její výsledky publikoványlékaři u nás i v zahraničíale dos lékařů stouto metodou nemají zkušenosti,proto se k ní ani nevzjadřují. Moje zkušeností,dítě 27 týden nar.800g ,30cm, um.opl.
v inkubat. do ter. 2 500 gr. ,riziko DMO, to vše ukáže vývoj,cič.Voj. met. ,holčička dohání vývoj a dns již půjde do školy. Chlapec devět let ,odumírání očního nervu, po třech letech použ.tétometody stále vidí a rodiče nyni mají druhé miminko.Chlapec 16 let ,od narození špatné vypraz. v 10 let zástava vypraz. ,6 let klistýry .za půl roku touto metodou vylučuje již sedm let.těch případů a dobrých zkušeností mám za deset let práce dost a mám radot když někomu poradím a pak vidím ty výsledky. Mám zdrav.školu i odbornost v tomto oboru. Email asa2201@.seznam

reagovat MARTINA14 24.12.2009 23:02  5%    +  -

reagovat Makaha 30.10.2009 7:24  24%    +  -

MaLenka: Ne sourozence bohužel nemá je sama a tak to už zůstane. Ne že by jsme nechtěli naopak. Plánovali jsme tři děti a nakonec jsme rádi za jedno. Ale jak jsme psala tak mám obrovský problém vůbec otěhotnět,léčila jsme se léta na neplodnost a to nemluvím o donošení,též veliký problém. Když se dcera narodila tak mi doktoři řekli že další těhotenství moc nedoporučují a pokud by se to náhodou povedlo tak celé těhotenství proležet v nemocnici a ještě není výsledek vůbec jistý.I přes to všechno co jsme prožili s mladou tak bych do toho šla znovu a klidně tím celím prošla ještě jednou ale bohužel se to nepodařilo.

reagovat MaLenka 29.10.2009 13:14  18%    +  -

Makaha: To věřím, že to muselo stát obrovské úsilí, ale nebýt Tebe, tak určitě není na tom tak dobře jako teď, můžeš být právem na sebe hrdá. A má Tvoje dcera i nějaké sourozence? Nebo už jste nechtěli riskovat?

reagovat Makaha 29.10.2009 8:09  24%    +  -

MaLenka: Nevím jestli je to tím možná ne.Ale doktoři říkali že je to možné protože jak se narodila brzy tak to má prostě v hlavě. Prý je to pro ty děti obrovský šok a tak se jim to nějak zakóduje v hlavičce a potom jim vadí všechny změny a jsou hodně citlivé.
Jinak sedět začala ve čtrnácti měsících,chodit až v osmnácti. Mluvit se jí taky zrovna nechtělo tak někdy kolem třetího roku a ř začala říkat až ve druhé třídě,hodně dlouho měla na noc plínky a protože jsem nekojila tak se naučila na flašku a nechtěla pít z hrnku. Bylo toho strašně moc co nedělala ale všechno se časem naučila a teď by nikdo nepoznal že se narodila jako půl kilové miminko. Chtělo to moc a moc trpělivosti a pevné nervy. Občas jsem byla na dně a nebýt manžela tak bych to asi nezvládla ale když se na ní teď podívám tak si uvědomím že to všechno stálo za to a i kdyby to nedopadlo tak dobře přesto bude naše a to všechno trápení a nervy které k tomu zákonitě patří jsou nějak vedle.

reagovat MaLenka 28.10.2009 13:26  18%    +  -

MARTINA14: Po porodu trochu krvácel do mozku, lézt začal v necelých 10ti měsících (7 a půl měsíce korigovaně), dva dny na to seděl, za 14 dnů se poprvé postavil a samostatně chodit začal, když měl 15 a půl měsíce (13 měsíců korigovaně), takže ten motorický vývoj docela dobrý, horší je to s tím ostatním...

reagovat MARTINA14 28.10.2009 11:38  13%    +  -

MaLenka: Musíme na něj hodně mluvit ,zpívat mu.Od neurologa bere NOOTROPIL že to je na podporu mluvení.Předtím bral ENCEFABOL.A tvůj malej se jinak vyvíjel normálně?

reagovat MaLenka 28.10.2009 10:33  18%    +  -

MARTINA14: A lze ho nějak motivovat co se té řeči týče? Ne že bych neměla co dělat, práce mám se třema dětma až nad hlavu, ale ostatní vrstevníci už zvládají i věty a my nic.

reagovat MARTINA14 27.10.2009 17:27  13%    +  -

MaLenka: Ano řekly protože jak nebyl zralý tak to neudejchal a hned na sále ho musely křísit.Začal chodit do speciální školky.Jinak měl i vývoj opožděný-sedět začal až v roce a chodit až ve dvou letech.

reagovat MaLenka 27.10.2009 16:56  18%    +  -

MARTINA14: A řekli Vám, že je to způsobené tím předčasným narozením? Chodíte s tou řečí na logopedii? Náš Vik toho taky moc nenamluví, ale všichni mi říkají, že mám být zatím v klidu, že je ještě malej (5.listopadu bude mít dva), ale nechci nic zanedbat...

reagovat MaLenka 27.10.2009 16:04  18%    +  -

Makaha: A Ty si myslíš, že je to tím předčasným narozením? Otázkou je, jestli by nebyla stejná, i kdyby se narodila v termínu.

reagovat MARTINA14 27.10.2009 11:30  12%    +  -

Já taky rodila dříve a to ve 35.týdnu.Musely mi malýho vzít kvůli mojemu vysokému tlaku.Ještě nebyl zralý tak měl problémy s dýcháním,v inkubátoru byl asi týden.V prosinci mu bude 5 let a máme stále problémy- ještě nemluví,je hyperaktivní a ve všem je opožděný.Tak musíme doufat že to bude lepší časem.

reagovat Makaha 27.10.2009 11:01  22%    +  -

MaLenka: Ahojky. Původně se měla narodit v červenci ale byla tady už v půlce března.Měla lehké krvácení do mozku které se naštěstí vstřebalo ale i tak jsme měli strach co to provede. Naštěstí nic. Dali jsme jí rok odklad takže je v páté třídě. Co se vědomostí týká tak by to zvládla ale psychicky asi ne.A musím říct že jí to jde docela dobře. Doma se vůbec neučí a na konci čtvrté měla tři dvojky. Takže pokud by se učila bylo by to asi lepší ale kašle na to. Zatím učení neřešíme uvidíme jak to půjde dál.Hyperaktivní nebyla ale máme jiný problém. Je hrozně citlivá na všechny změny,bojí se říct svůj názor a vůbec si nevěří.Takže ve škole je uzavřená trochu do sebe a je málo průbojná. Zaleze do té svojí ulity a moc z ní nevylízá. Pokud si není něčím jistá tak začne zmatkovat a škrtat a ve finále to má stejně špatně. Prostě bojí se zeptat nebo říct že něčemu nerozumí.A je hodně plačtivá. Ale zase na druhou stranu je to rok od roku lepší. Asi se to nikdy nesrovná úplně ale doufám že s tím bude umět bojovat. V dnešní době jsou potřeba ostré lokty a ty ona bohužel vůbec nemá a je mi jí moc líto protože pokud to zůstane tak jako teď tak bude mít hodně těžký život. Už jen proto že je to moc hodná holka a nechci aby jí někdo ubližoval.

reagovat MaLenka 26.10.2009 10:19  18%    +  -

Makaha: Děkuji za Tvůj příspěvek, to se tak krásně čte, když má ten Váš příběh šťastný konec. Jen jsem se chtěla zeptat, byla Tvoje dcera hyperaktivní? A jak jí to jde ve škole? Díky.

reagovat Makaha 20.10.2009 12:52  22%    +  -

Ahojky náhodou jsem narazila na tuhle diskusi a nedá mi to musím napsat i svůj příběh. Deset let jsme čekali na mimčo. Dvakrát jsem o to přišla a na potřetí se to povedlo. Narodila se nám slečna. Bylo to moc těžké ale zvládli jsme to. Dnes je jí už skoro dvanáct je úplně v pořádku a začíná s ní mlátit puberta. Kdybych to neprožila tak ani nevěřím že takový drobeček vůbec přežije. Jediný malinký problém jsou oči. Byla třikrát na operaci ale vidí a to je základ. Narodila se tak maličká že mi to přijde i dneska po tolika letech neuvěřitelné. Byla jsem ve 23 týdnu těhotenství když se drala na svět .Vážila kolem půl kila. Měla jsem zánět a ona ho chytla ode mě a to na plíce. Takže dva měsíce za ní dýchaly jen přístroje. Objevili se i jiné problémy ale zvládla to a za pět měsíců nás pustili domů. Museli jsme hodně cvičit Vojtu a bylo to opravdu moc a moc kruté. Ona u toho strašně brečela a já s ní. Cítila to a bylo to o to horší. Tak jsem se dala trochu do kupy a při cvičení jsem jí začala zpívat a pláč jsem v sobě držela a ono to pomohlo za pár dní se taky zklidnila. A začala dělat pokroky. Samozřejmě byla opožděná a pomalejší než jiné děti a i to se časem srovnalo. Dnes je z ní šikovná a chytrá holka.
Chtěla jsem tím jen říct rodičům kterým se taky narodilo mimčo brzy aby byli silní a věřili že to bude dobré. V dnešní době se opravdu dějí zázraky a lékaři dokáží hodně.

reagovat MaLenka 19.10.2009 22:11  22%    +  -

markogonc: Jo, to je přesně jako ten náš... Ale časem se to určitě upraví a bude se hlásit o jídlo pořádně a sám. Jako by to bylo včera, co jsme to jídlo do něj tlačili a za pár dnů už bude mít dva roky, šíleně to letí.

reagovat markogonc 19.10.2009 0:15  5%    +  -

MaLenka: dakujem ti pekne ,lebo nas je stale napojeny na sondicku ked mu davame z flase tak zaspinka

reagovat MaLenka 18.10.2009 21:49  22%    +  -

marek G.: Ano, taky jsme měli problémy s kojením a jaký. Ještě asi tři měsíce po propuštění domů... Ale chce to čas a trpělivost a vše půjde pak dobře. Kojení neudýchával, tak dostával moje odstříkané mateřské mléko z lahvičky a i tak jedno krmení zabralo hodinu, než vypil, kolik měl.
Držím pěsti, ať je brzy líp.

reagovat marek G. 17.10.2009 23:52  5%    +  -

aj vae babetko malo problemy s dojcenim? nam sa narodilo v 34 tyzdni a stale len spinka ma zavedenu sondicku same zatial nevie papkat nevie ako dlho to bude trvat?ked mu daju cez flasu taqk saje ale tak rychlo ,ze sa ide az zadusit dakujem

reagovat marek G. 17.10.2009 23:52  5%    +  -

aj vae babetko malo problemy s dojcenim? nam sa narodilo v 34 tyzdni a stale len spinka ma zavedenu sondicku same zatial nevie papkat nevie ako dlho to bude trvat?ked mu daju cez flasu taqk saje ale tak rychlo ,ze sa ide az zadusit dakujem

reagovat MaLenka 3.6.2009 21:21  15%    +  -

r.irenka: Ahoj, my jsme právě měli první zub v necelých 10ti měsících, někdo má zoubky ještě později, neviděla bych to jako problém.

reagovat r.irenka 2.6.2009 9:16  1%    +  -

ahojky holky chtela jsme se zeptat mám nedonošenou holčička vazila 950g a merila 36cm ted nam je 10 mesicu a vazime priblizne 7 kg plus minus. a jeste nemame zoubky ma nekdo s tim skusenosti dekuji moc za radu

reagovat MARTINA14 21.4.2009 15:55  5%    +  -

Dobrý den,já taky rodila dřív a to v 35.týdnu,syn byl ještě nezralý a ani to neudejchal tak ho museli hned na sále křísit.V inkubátoru byl jenom týden.A od té doby samé problémy-museli jsme chodit cvičit Vojtovou metodu.Sám začal chodit ve 2 letech a nyní mu jsou 4 roky a ještě ani nemluví.

reagovat OLKE 20.3.2009 16:46  27%    +  -

dobrý den, pěkně zdravím, hledám obrázek nedonošeného miminka na googlu a narazila jsem na vaší diskuzi.....
možná vás tady bude zajímat dění na naší diskuzi :
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=1980
pleteme totiž pro nedonošená miminka do porodnic, třeba by se některá z vás měla zájem také připojit - jste vítány

reagovat knopinka 27.12.2008 1:29  15%    +  -

r.irenka: ahoj, v porodce jsme byli asi 14dní, pustili nás na váze 2300g. kluci si pobyli pár dní v inkub na dohřátí, ale od začátku dýchali sami takže ksme byli bez komplikací. kojím, takže i to dle mého pomohlo, dobře přibývali. pouštěli nás trošku i kvůli místu, potřebovali další postýlky, ale byli jsme v pořádku tak jsem byla ráda, doma byla ještě dcerka s manželem tak jsem donů potřebovala.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Nedonošené miminko
Diskusi založil(a): MaLenka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si