Plánujete dalšího potomka?

Máte jednoho nebo více potomků a plánujete další? S čím se vyrovnat, s čím počítat, brát ohledy nebo si začít pomalu užívat?
13.12.2007

Diskusi založil(a) 13.12.2007 kubili

kubili 13.12.2007 23:39

reagovat Atapama 19.7.2010 13:04  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat Marionetta 11.9.2009 14:38  5%    +  -

cicka: Ahoi,2.10.07 se nam narodila Kristynka:)bude mit dva rocky a planujeme druhe miminko..

reagovat Marionetta 11.9.2009 14:36  5%    +  -

Karmelka: Ahoi,mame skoro dvou letou holcicku a planujeme druhe miminko,manzel by strasne chtel syna,poradis mi prosim te kdy a co..dekuji maruska marusek@centrum.cz

reagovat 222adamek 20.8.2009 10:21  19%    +  -

AHOJKY HOLKY taky plánujeme a snažíme se už rok ale pořád nic má nepravidelnou mees ted v září by jsme měli s doktorm vymyslet srovnání ciklu atd....nemát někdo skušenosti s njekcema na oplodnění?

reagovat Karmelka 9.2.2009 12:04  100%    +  -

kubili: http://sex.dama.cz/clanek.php?d=3093

reagovat Karmelka 4.2.2009 14:58  100%    +  -

kubili: však já vím v pohodě,jen píšu co zase vím já...
ono se to dá právě přesně udělat-ale musíš několik měsíců měřit bazální teplotu a zapisovat si to,aby jsi věděla přibližně kdy máš ovulaci popřípadě měřit ovulačními testy nebo obojí ..no a a pak my budem např zkoušet ten 10-11.den a pak už sex jen chráněný..a když bude ovulace např 14 tak nám to vyjde 4-3dny před ovulaci a pokud ovulace bude déle tak ani otěhotnět nemusím,ale my to prostě tak zkusíme několik měsíců a uvidíme...ale já vím ,že dřív jak 14den ovulaci nemívám...spíše ji mám déle
to by už musel být zákon schválnosti,že by zrovna byla dřív...

a když po několika měsících to nepůjde,tak přitom ovulace bude 14den tak je jasné ,že ty spermie tak dlouho nevydrží čekat,tak to zkrátíme a budem zkoušet třeba 12den ..a když o nepomuže tak aspon víme ,že na ovulaci nám to jde a bude druhý kluk-to je jedno hlavně at je to zdravé...

ale budem aspon vědět ,že jsem to zkusili.

tohle jsem ještě našla na netu
NA HOLČIČKU

Potraviny s velkou převahou zásaditých látek:
sója, fazole, plodová zelenina, listová zelenina, hlávkový salát, okurka, kořenová zelenina, česnek, pórek, cibule, červené brambory, jogurt, mletý kokos, nové koření, špenát, žlutá rajčata, červená rajčata,

Potraviny s mírnou převahou zásaditých látek:
Podmáslí, plnotučné mléko, šípková povidla (jen občas kvůli cukru), hlávkové zelí, černý chléb, ovesné vločky, taky med, tmavé pečivo

Zásadotvorné čerstvé ovoce: (ovoce jen velmi málo kvůli obsahu cukru, spíš na změnu občas)
Broskve, meruňky, růžové grepy, hroznové víno, zralé citróny(citrón ano často do čaje), kiwi,

vápník + hořčík

magnézie

5-3dny před ovulací sex

výplachy pochvy na okyselení
přípravek na kyselé PH - Vitagyn C - snižeje během 2hodin PH na 3,7-4,4 což je super a potom Feminella Vagi C - ta za 6hodin udělá kyselé prostř.

reagovat kubili 4.2.2009 13:41  14%    +  -

Karmelka: Já se tu nedohaduju, jen píšu, co jsem kde slyšela. Stejně se to nedá přesně vypočítat nikdy.

reagovat Karmelka 4.2.2009 12:54  100%    +  -

kubili: a před ovulací jsou holky to je pravda ale aspon ty 3dny před ovulací se musíš trefit.den do ovulace to pořád může být kluk a den po ovulaci taky...

jo a ovulaci jsem měla jednou i 22den..tak to bych teda byla taky pěkně namydlená

reagovat Karmelka 4.2.2009 12:52  100%    +  -

kubili: tak to je teda blbost protože když nevíš kdy máš ovulaci tak ty spermie tam taky nemusí tak dlouho vydržet čekat a pak neotěhotníš třeba vůbec víš...leda že by jste to zkoušeli pouze každý měsíc do 10dne a modlili se aby ovulace nepřišla nečekaně brzy...

takže my to radši vemem podle těch věděckých studii .to je jistější

reagovat kubili 4.2.2009 12:46  14%    +  -

Karmelka: Právě proto, že je ovulace mezi 10-20 dnem, rodí se kluci. Před a po ovulaci děvčata. My to asi tak risknem.
Švagrová to zase dělalai denně, aby měl manža řídké sperma a vyšla jim holka.

reagovat Karmelka 4.2.2009 11:17  100%    +  -

kubili: no tak to bych teda neriskovala
když si měřím bazálku a vidím že ovulaci mám pokaždé jinak tak při mé smůle by jsme se fakt trefili do ovulace znovu...já to radši pohlídám snad se povede

reagovat kubili 4.2.2009 11:12  13%    +  -

Karmelka: Ahoj, tak já jsme slyšela, že do desátého dne se povedou holky. Od 10 dne do 20 kluci a od 20 dne zase holky. kamarádko to tak praktikovala a povedlo se jim to. Její sestra také a také se jim to povedlo.

reagovat Karmelka 30.1.2009 15:00  100%    +  -

kubili: recept na holčičku:
jelikož tento rok chcem zkoušet také druhé mimčo a kluka už máme (budou mu 3roky)tak by jsme chtěli taky holčičku a zatím jsem našla yto informace-píšu jen těm kterým věřím...

na kluci musíš mít sex na ovulaci a na holčičky 5-3dny před ovulací...prý klučičí spermie jsou rychlejší a tím rychleji u vajíčka(ale nevydrží na vajíčko čekat)proto den ovulace
holčičky jsou pomalejší ,ale vydrží na ovulaci čekat proto ty dny před ovulací...

můžu jen potvrdit ,že já u syna jsem si ovulaci hlídala ovulačními testy a sex jsme měli opravdu jen na ovulaci(měla jsem odpol.směnu a jindy jsme se fakt neviděli v tom týdnu)takže to potvrzuje tu teorii na kluka...

ted chcem holčičku tak si už několik měsíců měřím bazální teplotu(ale ouha ovulaci mám při pravidelném cyklu pokaždé jindy)takže se trefit fakt aspon ty 3dny před ovulací bude perné,ale chcem to zkusit...ještě k tomu jsem nakoupila ovulační testy a budu si bazálku těmi ovulačními testy hlídat..no přeci jen jistota je jistota...bazálka ukáže ovulaci až den poté co ovulace proběhne,kdežto ovulační testy ukážou den dopředu ,že ovulace bude.

takže z toho vyplývá ,že strefit se v dnešní době na ovulaci a tužíž počít kluka je lehčí....

otázka je spíš v tom-zda partner má aspon polovinu spermii mužských a další polovinu ženských ...,jákaá je jejich životnost...a také zda se nenajde klučiči spermie která je vytrvalá nebo holčičí spermie která je rychlejší...to teprve uvidíme...jak to dopadne

ale za zdravého kluka budem taky rádi,ale zase na druhou stranu budem vědět ,že jsme pro tu holku udělali maximum....

reagovat kubili 5.8.2008 13:00  10%    +  -

Máte nějaký recept jak počít holčičku?

reagovat kubili 5.6.2008 23:40  5%    +  -

Tak to je dobře, že jste v poho. My zatim druhý nečekáme a zatim ani na to nemám pomyšlení. Teď jsem zrovna třidila oblečení a říkám si, že příště to bude muset být kluk kolik jich máme, něco na sobě ani neměl.
Kubík je zlatíčko a šikulka. Dneska jsem ho naučila, aby mi podrbal na zádecha a drbal mi hezky dlouho Měl z toho radost, že ho chválim, hlavně, aby mu to vydrželo
Jinak jsme také celý den venku, dovnitř jdem vždycky s brekem, nemusel by celé odpoledne ani jíst.

reagovat cicka 5.6.2008 18:55  9%    +  -

kubili: A co ty? Taky už čekáte druhý?

reagovat cicka 5.6.2008 18:51  9%    +  -

kubili: Ahojvšechno v pohodě jen se tu moc neukazuju,pořád mám co dělat na zahrádce a taky s malou lítáme pořád venku. Vypadá to ,že budeme mít druhou holčičku,tak aspoň máme spoustu věcí po Kačence.

reagovat kubili 4.6.2008 22:57  5%    +  -

cicka: Jak se máš a co těhu? Už víte co to bude?

reagovat kubili 26.3.2008 9:51  15%    +  -

pet s: To je mi líto, ale hlavně, že už miminko čekáte a je vše O.K..
Mám znnámé, kteří se 15 let snažili o miminko i uměle a nakonec jim řekli, že ho nikdy mít nebudou. Adoptovali holčičku a teď po roce co jí mají čekají vlastní. Což je asi zázrak!

reagovat pet s 25.3.2008 18:22  43%    +  -

Tak ja se taky pridam. Prvni ditko (holcicku)jsem mela ve 22. Naplanovali jsme si po trech letech dalsi vonavy, ale ouha, o miminko jsem v 16tt prisla, musela jsem na preruseni, chytla jsem nekde akutni toxoplasmozu, plod se nevyvijel. Docela jsme to ustali a po pul roce se zase zacali snazit a dalsi rana, tehu neprichazelo. Oba jsme byli zdravi, zacali jsme navstevovat IVF centrum v Motole a po trech letech prirozenou cestou jsem zase otehotnela. Ted jsem ve 28tt, cekame chlapecka a vsichni se na nej moc tesime. Zuzanka uz pujde do prvni tridy, slibuje, ze se bude o brachu starat a tesi se jak ji budeme jezdit naproti ke skole s kocarem. Taky jsem chtela deti o tri roky, ale clovek mini, priroda meni. Jeste bych chtela pozdeji "prirodu" poprosit o jedno.

reagovat cicka 25.3.2008 13:58  41%    +  -

kubili: jo tak to můj manžel říká ,že jestli to bude kluk tak to bude zázrak. Prý on dělá jen holky,tak jsem taky moc zvědavá.

reagovat kubili 25.3.2008 13:38  15%    +  -

cicka: Já bych chtěla hrozně holčičku, ale určitě při mojí "smůle" to bude zase kluk. teda hlavně, že bude zdravý.

reagovat cicka 25.3.2008 13:12  41%    +  -

kubili: málá sice do školky nepůjde ale možná příští rok. Zatím nevíme co to bude jsem ve 12 týdnu a na první ultrazvuk jdu ve čtvrtek odpoledne,ale asi to ještě nebude poznat,tak musíme počkat. Přáli by jsme si klučinu,tak uvidíme .

reagovat kubili 25.3.2008 12:56  15%    +  -

cicka: Jů, gratuluju, taky bych ot viděla tak, až budou malýmu 3 roky. Pofrčí na 4 hodiny do školky a já budu mít s druhým frňousem "klid".
Co čekáte, víte to?

reagovat cicka 25.3.2008 10:07  39%    +  -

Jinak si myslím ,že záleží na situaci Každá rodina to má jinak a každý má jiný názor. Já budu spokojená se dvěmi dětmi.Můj názor je takový,že když děti odrostou bude zase čas na jiné věci a já osobně obdivuji ženy které mají děti i později a zvládají to taky.

reagovat cicka 25.3.2008 10:00  39%    +  -

Ahoj Trochu sem přidám. My jsme plánovali druhé mimi ,tak trochu jsem přemlouvala Chtěla jsem děti po sobě tak tři roky a skoro se povedlo. Čekáme přírůstek 2.10.2008 a naší holčičce budou tři roky na konci června.

reagovat Greenaway 18.12.2007 12:30  74%    +  -

kubili: proč ne jí chci to třetí tak to bude s kubikem taky tak o 1O let

reagovat Greenaway 18.12.2007 12:30  74%    +  -

kubili: uvidíš třeba se naoapk v té školce otká a bude nemoci odolný

reagovat kubili 18.12.2007 11:30  26%    +  -

Žuza: NO, mít dva jedináčky taky není špatný. Sousedka má 14-ti letého syna z prvního manželství a k němu si pořídila s druhým mužem nyní 17-ti měsíčního a je to super! Starší se malýho nemůže nabažit. Přijde ze školy a hraje si s ním, hlídá ho, když někam máma potřebuje a ta má pohodičku.....

reagovat kubili 18.12.2007 10:50  25%    +  -

Greenaway: Já se teda akorát hrozim toho, že stejně až začne chodit do školky, tak bude pořád doma. To bude jedna nemeoc za druhou, kterýma si projdou všechny děti a rýma bude na denním pořádku. kamarádka čeká druhý mimčo a malou dala taky do školky jen na dopoledne a od září nechodila vcelku 14 dní. Byly i dny kdy z 30 dětí jich bylo ve školce 7.
Aspoň tedn druhý mrňous bude mít nějakou imunitu až pak nastoupí, tedy doufám

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Plánujete dalšího potomka?
Diskusi založil(a): kubili
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si