Ve 2 letech ještě nemluví, aneb pokec ve vile VILEKULE:-)

Nejen o nemluvech, ale i o nich....
Ahoj všem maminkám co mají nějaké
zkušenosti s nemluvícím dítětem. Našemu klukovi jsou 2 a 4měsíce a jeho slovní zásoba je opravdu mizerná. Všechno chápe, všemu rozumí, ale mluvit prostě nechce. Né, že by nevydával zvuky, to jo, nakecá toho svou "čínštinou" spoustu, ale nikdo mu nerozumí. Doktorka je v klidu, že to prý je ok. Tak nevím, mám opravdu být v pohodě? Díky za Vaše zkušenosti s nemluvy:-))

3.1.2008

Diskusi založil(a) 3.1.2008 punčochatá

CITÁTY

Gabriel Laub: S malými dětmi je to jako s intelektuály - když dělají rámus, je to špatné, když jsou zticha, je to podezřelé. ___________________________________________________________ Robert Fulghum: Člověk se vlastně nikdy úplně nedoví, jaký byl rodič, ani jestli to dělal dobře nebo špatně. ___________________________________________________________ Lafayette Ronald Hubbard: Dospělý člověk, který je spolehlivý a stabilní, mající v srdci lásku a toleranci, je nejlepší terapií, jakou může dítě mít. ___________________________________________________________

punčochatá 9.1.2008 22:54

Když nemluví tak jak má.....

http://logopedie.unas.cz/?text=18-kdyz-nemluvi-tak-jak-ma

punčochatá 9.1.2008 13:52

reagovat pouk 22.3.2013 12:45  31%    +  -

naši 3vnuci ,když začali chodit do školky řekli sotva pár slov, ale už za pár měsíců začali mluvit, dokonce i Toníček, u něj jsme dokonce ani nevěděli, jestli umí mluvit. teˇvšichni vzpomínáme, jaký to byl klid ,když byli domapunčochatá:

reagovat punčochatá 22.3.2013 7:56  58%    +  -

Sylviel: Znám to, dcery (jsou o deset let starší než syn) mluvily brzy a s výslovností problém nebyl vůbec, tak nějak šlo vše hladce. Syn byl vzteklý, když jsem chtěla aby něco řekl, opakoval, nebo ho opravila. Snad i proto jsem logopedii oddálila, protože by nespolupracoval. Co dítě, to originál Školka hodně pomohla, přece jen, kolektiv je k nezaplacení a přirozeně se tam rozkecal. Když nastupoval, neuměl víc jak 6 slov, myslela jsem, že ho ani nevezmou, že se s ním nedomluví, naštěstí ve školce byly fajn učitelky. A to nebývá všude, znám případy, že právě kvůli nemluvení dítě nevzali

reagovat Sylviel 22.3.2013 1:16  9%    +  -

punčochatá: Zatím bojujeme s jeho povahou, nejde jen o výslovnost, je zatvrzelý a nechce opakovat. Kecá hodně, jen po svém. Každým dnem je to však lepší, uvidíme na třetí narozeniny.

reagovat punčochatá 21.3.2013 21:18  58%    +  -

pouk: děkuji, on čte docela dost a vcelku slušně. Hlavně, aby ho to bavilo dál, přece jen, první třídu děti berou a časem je ten elán opustí. čte on i já jemu před spaním, tak naděje, že podpořím lásku ke knížkám tu nějaká je:))

reagovat pouk 21.3.2013 19:52  31%    +  -

pouk: zapoměla jsem až ve 2 třídě

reagovat pouk 21.3.2013 19:51  31%    +  -

punčochatá: náš vnuk Matýsek začal perfektně používat všechna písmena, dlouho mu trvalo r a ř, chce to jen hodně s ním číst...

reagovat punčochatá 21.3.2013 18:50  58%    +  -

Sylviel: Ahoj:) Možná to nenechávej tak daleko dojít jako já. Mě doktorka uklidňovala, že je to v pořádku a na logopedii jsme šli až celkem pozdě. Syn už chodí do první třídy, je ukecaný, ale stále není výslovnost ok. R mu dělá zatím potíž, ale naštěstí si to nijak nebere, nemá mindráky, tak snad to časem zvládne k dokonalosti.
Držím ti palce:)

reagovat Sylviel 21.3.2013 17:11  7%    +  -

Ahoj děvčata, ti Davídkové jsou snad prokletí. První dcerka mi mluvila v osmnácti měsících až mi z ní hlava bolela, a Davídek ve dvou a půl neřekne ani svoje jméno. Všechno redukuje na pouhé jednoslabičné koncovky a delší slova jsou jen mamía(mamina), tatí, tatoj(traktor), auto a autohuš, jinak používá z každého slova jen poslední slabiku a vy hádejte. Někdy si připadám, jako v tom vtipu o tom, že každé páté dítě, které se dnes na světě narodí, je číňan - a my jsme to zrovna schytali.

Bojím se aby můj poslední čtyřměsíční nemluvil dřív než Davídek... zatím si žvatlají oba stejně.

reagovat Sydžej+3děti 31.5.2011 12:44  91%    +  -

ahoj tak my se máme učit L ,ale naučil se T a D místo táta říkal káka a místo voda tak voga.

reagovat punčochatá 31.5.2011 10:12  20%    +  -

Ahoj všem maminkám nemluvů a breptů:)...a hezké úterý!
Tak u nás logopedie mimořádně úspěšná. Marek uměl ,,š", asi snad jediné písmmeno, které mu nedělalo potíže. Začali jsme na logo nácvik písmene ,,s" a přestavte si, Marek už ,,š" neumí! Takže se musíme o krok vrátit, zapomenout na ,,s" a trénovat ,,š"

Pevné nervy a hooodně zdaru
Já jsem chvílemi na mrtvici.

reagovat Sydžej+3děti 16.4.2011 14:54  99%    +  -

LEJLA37: tak mě holka mluvila v 15m Davídek teda o hodně pozdě ani básničku mi neřekne žádnou tak jsem zvědavá na Ráďě.

reagovat LEJLA37 16.4.2011 14:26  100%    +  -

Sydžej+3děti: ja vim že se rozmluvi i tak jsem nesvá..prvni dvě děti mluvili od roku a půl a dajikovi to trva

reagovat Sydžej+3děti 16.4.2011 11:33  99%    +  -

LEJLA37: my máme taky cvičit L.ale Davídek mi říká jsem malej to neumím.

reagovat LEJLA37 15.4.2011 22:56  100%    +  -

Sydžej+3děti: já mu ve všem rozumim ale bojim se že když on vi že rozumim tak se nebude snažit..ani mi se huba nezastavi od rana jak mluvim na něj zřetelně ,někdy chce někdy ne opakovat ..

reagovat LEJLA37 15.4.2011 22:54  100%    +  -

Sydžej+3děti: já tam byla tedkonc ale nespolupracoval..on mele od rana do večera ale po svojem a uže se i rozččiluje když mu řeknu-nevim co řikaš..tak to jakoby huhle pomalu abych to pobrala no řekla jsem ji co delame jak to procvičujeme řikala že to dělame dobře a že mame dojit v zaří... mam ho učit cvičit davat jazyk za horni zuby a olizovat rty ..tak mu ukazuju davidku hele-- L L L a on si drobek ukazovačkem nazvedne jazyk který mu samozřejmě nahoře nedrží..

reagovat Sydžej+3děti 15.4.2011 21:11  97%    +  -

LEJLA37: jo ještě jsem chtěla napsat já chtěla od dětské doporučení ta mi řekla,že je brzo.byla jsem s ním na neurologii tam mi to doporučení napsala,ale stejně log.ho chtěla i od dětské tak mi ho napsala.a stejně nás vzala až mu byli 4roky.

reagovat Sydžej+3děti 15.4.2011 21:06  97%    +  -

LEJLA37: ahoj tak já mám Davídka 4roky začali jsme jezdit teprve teď na log.log.říkala když jsem jí volala že počkáme až mu budou čtyři.tak už tam jedeme po druhé.ale řeknu Ti on místo táta říká káka,ale teď se to naučil sám,ale říká to jako dvouleté dítě.ale taky začal mluvit pozdě taky místo voda říká voga.takže on místo t říká k a místo d g.

reagovat LEJLA37 26.3.2011 16:06  100%    +  -

punčochatá: děkuji za přivitani..stranky jsem prostudovala v ponděli tam zajdeme ..

ono kdyby to bylo moje prvni dítě tak bych si myslela že dělam něco špatně..

dočetla jsem vás a musim říct že i mě vadí řeči jak to že ještě nemluví..vim že to dožene..ikdyž lehce znepojona jsem zapomněla jsem doat že nechodi do školky do zaři musim něco sehnat od zaří bude chodit do soukrome školky co mame hned vedle baraku už jsme tam i byli na okuk a tam je i logoped tož jsem tomu ráda.. a když jsme odcházeli davidek se držel plotu a nechtěl se pustit..když vidime venku školku utika za nima a jde vedle nich ,nema okolo sebe moc děti ve svem věku spiš děti starších..myslím že se mu ve školce bude líbit.. ted jsme byli na operaci kýly a přišla nějaka doktorka a začala s nim mluvit a on nic samozřejmě jen se usmival..a tak ji říkám že si moc nepokecá že nemluvi jak by měl a ona že ma doma stejně stareho chlapečka a taky nemluví

reagovat punčochatá 26.3.2011 13:51  19%    +  -

LEJLA37: Ahoj Lejlo, vítáme Tě:)
Koukám, že máme stejnou zkušenost. Mám starší holky-dvojčata a u těch byl vývoj a mluvení úplně bez problémů. Tak jsem si naivně myslela, že syn (o 10let mladší než jeho sestry) bude ve výhodě, když bude obklopen staršími, rychleji se naučí mluvit. Jak jsem se mýlila Na logopedii chodíme od jeho 5let, teď je předškolák. Zažádali jsme o odklad, který pochopitelně dostal a to nejen proto, že se narodil koncem srpna, ale hlavně kvůli špatné výslovnosti.
Je to docela těžké někdy, on se snaží, ale ne vždycky ho to baví a já jsem taky pak otrávená, když mu to nejde podle mých představ...je to na dlouho, na roky...
Tady jsem našla tyto stránky, třeba najdeš co by Tě zaujalo...http://www.logopedie-sulistova.cz/kdy-navstivit-logopeda.php
Myslím, že když na logopedii zavoláš, přijmou vás určitě. U nás to probíhá velmi příjemně, paní doktorka je moc milá, děti motivuje, dovede to s nima a tak už první návštěva byla v pohodě. Bála jsem se, že kluk nebude spolupracovat, ale zapojil se hned a sám říká, že chodí rád a baví ho to:)

reagovat LEJLA37 25.3.2011 21:48  100%    +  -

pěkný večer..
konečně jsem našla diskuzi kterou jsem potřebovala..
mam 3 leteho davidka a nemluvi jak by ve 3 letech mě.. umí-babi děda tata mama ,ale zbytek třeba vlaček je jen šš auto brm brm ,tatovo auto je tata brmbrm..

moje prvni dvě děti mluvili brzy no brzy cca od roku a půl a posledni davidek ne a ne se rozmluvit,jako pusu nezavře jak píšete ma svoji hatlamatilku ,jinak umí vše všemu rozumí já mu rozumim,umi kreslit pomaha ,čteme říkám basničky ..napřed mudr řikala logopedie ode 3 let a ted zas řika od 4 ..mě se zda od 4 pozdě ..myslite že bych mohla zažadat o logo sama? jak probiha navštěva u logopeda? děkuji předem

jinak fakt super že ta diskuze je

reagovat breiova 18.3.2011 9:37  13%    +  -

k.a.t.c.h.a: Děkuju za povzbuzení a za to, že vím, že i někde jinde je takový originál. Někdy je to fakt na nervy..už už to vypadá, že z něj nějaké slovo vypadne, ale pak jako by si to rozmyslel, uculí se a jde zas po svém. Občas už mám nejen já, ale i jeho mamina a moje dcera(teta) pocit, že si z nás dělá legraci. Občas jsme ho přistihly, že si něco povídá, ale jak někoho zblejskne, je zas němej. A když se náhodou v zápalu hry nebo dívání na mašinky, který zbožňuje zapomene, taky prohodí "manina modá" přeloženo mašina modrá, a ona opravdu zrovna ta modrá je na obrázku. Ale znovu nezopakuje. Nebo z něj vypadla větička-kde je táta- naprosto čistě i s otazníkem. My zůstali koukat s otevřenou pusou, ale po téhle větě chlapeček zas oněměl....prostě je to naše zlato, ale občas na zabití. Tak zas poslušně čekáme, až to přijde....

reagovat punčochatá 17.3.2011 20:36  19%    +  -

Jeto tak, berme je takové, jací jsou. U našeho kluka nemělo cenu tlačit na něj, stejně jel ve své lajně a když nechtěl, odešel. Chodíme na logopedii, do školy půjde s odkladem, je narozený koncem srpna, takže má na to nárok. V pedagogicko-psychologické poradně nás paní doktorka uklidnila, že ten rok mu pomůže dohnat nedostatky ve výslovnosti, víc si věřit a dohnat tak to, co ještě synovi dělá potíže. Tak cvičíme mluvení, hrajeme pexeso na písmena, chválíme, jemně opravujeme chyby, povzbuzujeme.... Hlavní je, že je zdravý

reagovat k.a.t.c.h.a 17.3.2011 14:49  5%    +  -

breiova: Naprosto Vás chápu to nám taky Kubule dělal. A dělá to do teď když chci aby zopakavoval znovu nějaké slůvko tak prostě si začne hrát nebo něco jiného dělá a jde vidět jak to jde jedním ouškem dovnitř a druhým ven, což je kolikrát velký zápřah na nervy. Oni Ti kluci nevím proč, někteří opravdu takoví jsou. Ale mě to kolikrát příjde že je nenormální jen to moje dítě, od kamarádek děti (kluci) začli mluvit po roce a to moje vždy vypadalo jako opožděné, pro ně je naprosto normální že už by měl po roce mluvit, ale každý jsme individuální a můj Kubuš je teda extrémní originál :-) ale to chce trpělivot a čas u nás od toho října co jsem zde naposledy psala je to, že už opakujeme a papouškujeme jak to dělají děti po roce, už se snaží skládat věty a když nad tím moc nepřemýšlí jde mu to. Musíme ty naše děti milovat takové jaké jsou, svět se nezblázní že ještě nemluví oni se toho ještě namluví :-)

reagovat breiova 4.3.2011 10:30  13%    +  -

punčochatá: ach jo, hledám po diskusích, jestli je někdo jako můj vnouček. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců a mluvit nebude a nebude. A co nejhůř, totálně odmítá spolupracovat a opakovat...prostě jsme vzduch. Už to nezkoušíme, mluvíme na něj, ale nechceme aby opakoval. Umí táta, máma, bába, děda, teta jinak se domlouvá pantomimou, odtáhne a postrká tam kam potřebuje, jídlo si vezme sám, protože ví kde je(rohlíky, jogurt, přesnídávky, ovoce..k nám jenom přijde, podá a ukáže rukou že chce rozbalit nebo otevřít. O nočník si neřekne, prostě si ho přinese...tak nev´m nevím, snad se taky někdy rozmluví

reagovat punčochatá 2.3.2011 9:20  14%    +  -

k.a.t.c.h.a: :)Ahoj:) Myslím, že vím, jak se cítíš, protože právě tenhle pocit mě tenkrát přivedl k založření téhle diskuse. Dneska je už našemu ,,nemluvovi" 5 a 1/2, je předškolák, pusu nezavře od rána do večera, kdo by řekl, že ještě před pár roky nemluvil vůbec? Na logopedii jsme začali chodil teprve vloni na podzim (on by dřív vůbec nespolupracoval, je tvrdohlavý)a po pár návštěvách nás paní logopedka chválí, že je to pokrok. Tak věřím, že se to časem dožene. Ono těch písmen, které mu dělají problém je víc, ještě k tomu má ochablé jazykové svaly a tak jsme investovali do takového silikonového ,,náhubku" vkládá se do něj jazyk, aby správně ležel v puse. Byli jsme u zápisu, ale zažádali jsme si odklad. Nic si z toho nedělej, uvidíš, že brzy bude líp:)

reagovat k.a.t.c.h.a 7.10.2010 12:15  6%    +  -

dobré poledne..já mám Kubíka v červenci mu byly 3 roky vše chápe všemu rozumí a dělá ze sebe šaška kolikrát, ale mluvit nechce. Základy ano, ale to je vše..jinak jak už tu bylo řečeno mluví čínsky :-) dětská lékařka mi říkala že na logopedii to není..ale znáte to všichni okolo dělej s tím něco a to není normálníí..jsem ráda že jsem si mohla pročíst tuto diskuzi..Katka

reagovat punčochatá 6.8.2010 15:30  16%    +  -

borovec: To vůbec nevadí, že už máš velké děti, naopak je to dobré vědět, že i ty nemluvové mají šanci stát se ve vyšším věku ukecanými a není nic poznat:))
Když jsem zakládala tuhle diskusi, bylo mi ouvej, kluk neuměl říct nic. Ve třech letech šel do školky a po roce udělal velký pokrok. Za pár týdnů mu bude 5 a je to stále lepší, pusu nezavře a mele o 106. Výslovnost některých slov není úplně dobrá, tak v září zajdeme k logopedovi. Na to jsem zvědavá, on je hrozně tvrdohlavý a tak doufám, že se bude snažit svou řeč zlepšit:)).

reagovat borovec 10.5.2010 14:03  26%    +  -

my měli dceru milenu a ta ve 4! letech neřekla máma ani táta.Sice se s ní každý ve vsi už domluvil,ale po jejím.Doktorka Bromová z Litomyšle mě doporučila před všema vyšetřeníma abyc ji koupila B-komplex.Ne B-forte.Každý den dostala Milenka tablety a po 3 měsících mlela jak mlejn.Prý povzbudí nervovou soustavu u dětí.Dnes je dceři již 38 a nikdo by neřekl,že dlouho nemluvila.Vím že máte diskusi pro vás mladé maminky,ale ráda jsem vám předala svoji zkušenost.Děti mám 3,už dospělé

reagovat Sydžej 11.7.2009 13:19  63%    +  -

Biblinka: ona začala chodit do školky později byla jsem doma a stejně byla pořád nemocná.

reagovat Biblinka 11.7.2009 13:17  100%    +  -

Sydžej: u nás je mš obyčejná, nemá logo třídu....takže jsme dojížděli do města, ale vše dohnal

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Ve 2 letech ještě nemluví, aneb pokec ve vile VILEKULE:-)
Diskusi založil(a): punčochatá
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle