Jak nastartovat metabolismus?

Začala jsem dietit.Výsledky byly pěkné,ale nějak se mi zpomalil metabolismus.Jsem z toho unavená a trávení celkově taky už není to,co bývalo.
Máte-li někdo zkušenosti,rady a tipy,jak na to,šup sem.

5.1.2008

Diskusi založil(a) 5.1.2008 datli

reagovat TerezaL 11.9.2012 10:08  5%    +  -

Ahoj Sisi,
obecně metabolismus zrychlíš tak, že začneš jíst pravidelně, alespoň 5x týdně a taková jídla, která obsahují hodně vlákniny, tělo musí více pracovat, aby je vstřebalo. Tj. například nahradit bílé pečivo celozrnným, dávat hodně ovoce a hlavně zeleniny. Luštěniny, ale i maso, nevynechávat přílohy. K tomu je potřeba aerobní pohyb, tj. chodit běhat, jezdit na kole, nebo i rychlé procházky, vše v mírném režimu, tj. tak, abys při tom třeba ještě zvládla mluvit. Má to smysl podpořit i vhodnými doplňky stravy, na což nejsem odborník, za sebe můžu doporučit pivovarské kvasnice (Pangamin), které pomáhají nastavovat optimální metabolismus. Tereza

reagovat sisi 8.9.2012 18:37  1%    +  -

měla bych zájem o rady k hubnutí.Mám špatný metabolismus a učím se pravifdelně pít.Pomůžeš mě?

reagovat Valerie 18.5.2012 10:37  1%    +  -

Hledala jsem konkretni rady, ale...Jako vsude, sama reklama!
Jsou tu jen ti, co chteji neco prodat. Jen a jen kecy typu Moje vlaknina lepsi nez jejich. Kupte si vlakninu v lekarne! Usetrite penize a nebudete zklamani.

reagovat wpNKnLIecKYmuSK 24.10.2011 19:33  1%    +  -

If I commuincaetd I could thank you enough for this, I'd be lying.

reagovat donny0007 30.6.2011 16:34  5%    +  -

doporučuji doping, kávičku s ganodermou a ženšenem na povzbuzení, je moc dobrá :)

http://www.fin-fm.cz/kava-arabica-s-ganodermou-reishi.html

reagovat zuzak 25.4.2011 17:04  35%    +  -

...Jako pomocníky v období redukce váhy mohou posloužit některé doplňky stravy. Zázraky do několika dnů neslibujeme, také nemáme v úmyslu tvrdit, že co nezvládly diety, půsty a cvičení, zařídí naše produkty.
Finclub má ve své nabídce více přípravků, které podporují hubnutí.

reagovat bt.cz 9.1.2011 20:33  94%    +  -

Taky jsem měla špatný metabolismus, ale začala jsem pravidelně snídat jogurt s müsli, naučila jsem se vařit podle zdravých receptů a začala jsem sportovat. Během 14-ti dní jsem poznala výsledek..
Teď se musím po Vánocích zase nastartovat..:)

reagovat Brunette 28.2.2010 22:03  5%    +  -

tak se mi podařilo ZDRAVOU CESTOU (pětkrát denně jím malé porce,počítám KJ) za dva měsíce shodit 10kg. Respektive jsem to měla dole za měsíc a půl a teď půl měsíce váha stojí tak snad se to zase hne...jak jste na tom vy??

reagovat Dead_Lift 25.1.2010 17:26  1%    +  -

Klasický den
Snídaně:
350g jablek, 200g vloček, někdy vejce, 0,5l mléka, 2x lecitin.
Svačina: 2x musli tyčinka, kefír 0,5l.
Oběd: Beefsteak 100-150g, dvojitá-trojitá rýže(300-400g), rajčata, rybí tuk, lněný olej.
Svačina:6 racioplátků, 100g eidamu
Večeře: Pstruh 250g/150gkuře/100g steak, kuskus 175g, salát, rybí tuk, lněný olej.olej
Druhá večeře: Racio plátky/žitný chleba+losos/tuňák.
Třetí večeře, pokud je, tvaroh.
Minimum 15,5 MJ
Maximum 23MJ
Maximum 23MJ? Když mi hrábne dám 4 l mléka denně.
Už se těším na léto a na plavky v Podolí.

reagovat Brunette 5.1.2010 13:37  11%    +  -

Elenka: děkuju..
to jsme měli stejný osud...já po měsíci a půl shodila 8kg..a pak jsem zjistila,že jsem těhotná teď nějak nemůžu najít spíš najít to odhodlání znovu začít

reagovat Elenka 5.1.2010 10:27  25%    +  -

Brunette: tohle vypadá na slušnej jojáč, do toho bych nešla.
já jsem našla optimální jídelníček vloni v lednu, po 3 měsících dodržování (a hlavně zbavení se chutí na dorty, sladkosti a čokolády) jsem s minimálním úsilím shodila 5 kg, hlavně to bylo vidět a bylo to měřitelné v cm. Pak jsem otěhotněla, takže finito s hubnutím. věřím ale, že bych do Vánoc těch 10 kg dala bez problémů.

Napíšu ti ukázku jídelníčku. Napřed jsme se bála - je tam velké množství sacharidů, ale i přesto jsem hubla!!!! protože ty sacharidy jsou pomalu stravitelné a není po nich hlad, jídla je relativně dost a fakt zhruba po měsíci mě přešla chuť na jakékoliv sladkosti.

1. den
snídaně - 60 g vloček, 1 ČL ochuceného psillia (nebo kakaa + 1 tbl sladidla či lžička cukru), kafe s mlíkem
svačina - 1 plátek žitného chleba buď fit (Penam) nebo celozrnného šrotového, 70 g tvarohu, 1 rajče, olivy nebo jiná zelenina
oběd - 140 g uvařené rýže, 40 g kuřecí prso + zelenina + lžička jogurtu se solí a pepřem jako dressing
oběd 2 - totéž (tzn., že si celý 1 oběd rozdělíš do dvou dávek
svačina - 1 plátek žitného chleba, 30 g krůtí prsní šunky, hořčice, ledový salát nebo jiná zelenina
SPORT - po sportu 1 ks libovolného ovoce (nemusíš ale sportovat denně, jen jak budeš chtít, pro zlepšení kondice a lepší náladu třeba)
večeře 1 - 100 g kuřete nebo ryby, už míň přílohy (80 g brambor nebo 70 g rýže), velký zeleninový salát
večeře 2 - 1,5 polystyrenu a 100 tvarohu s paprikou třeba

Bílkoviny ještě můžeš nahradit tvrdým sýrem - nejlepší je Ementaler Boryna. je to tvrdý sýr, ve kterém jsou krásné díry a má jen 20 % tuku, chuťově je senzační, i můj chlap, který má rád tučné sýry, mi ho poměrně hodně užíral!!!!
dál rybama, králičím i vepřovým netučným masem - okrájená vepř. kotleta podušená má mnohem míň tuku než třeba dušená šunka!!!
Hodně jsem jedla na obědy rizota a bramborové saláty - s tou krůtí šunkou nebo tvrdým nastrouhaným sýrem, dresing = 1 PL jogurtu, malá lžička hořčice, sůl, pepř.
Jo a v galerce u sebe mám pár příkladů jídla.

Vyvaruj se jogurtových mlék a různých ochucených jogurtů. Kukni se na složení - je-li tam obsah cukru a škrobu, je to jogurt, po kterém se NEHUBNE!!!
Mnohem lepší je ne LIGHT jogurt s troškou tuku, než rádoby jogurt, kde není snad ani opravdová jogurtová kultura a mléko. Určitě jsi chytrá holka a sama to na obalech poznáš.
A vyvaruj se kupovaných müsli!!!! Obsahují až 30 % cukrů a né správných sacharidů, po kterých netloustneš, totéž platí pro tyčinky.

reagovat Brunette 4.1.2010 22:13  10%    +  -

ahoj

přišel mi e-mail ohledně nastartování metabolismu a chtěla bych se zeptat,co si o tom myslíte..v mailu mám 14dní..tady napíšu jen tři,protože by to bylo děsně dlouhé...ale už z těch třech dní poznáte co se jí nebo nejí...mně to přijde teda drastické..

Stravování

1. Den - pondělí
7:00 sklenice mléka
10:00 sklenice mléka
13:00 sklenice mléka
16:00 sklenice mléka
19:00 sklenice mléka

2.Den úterý
7:00 tvaroh (např.activia ovocná)
10:00 jablko
13:00 15dkg šunky
16:00 ovocný kefír
19:00 15dkg zeleniny (mrkvový salát klasická výroba-dosladit cukrem,kapka citronu)

3.Den středa

7:00 1 vejce na tvrdo,10dkg šunky
10:00 sklenice mléka
13:00 1 vařené kuřecí stehno
16:00 ovoce (obměnovat-např. 1jablko, jindy 2 pomeranče, 1 banán)
19:00 zelenina (obněnovat ,vždy do 150g,třeba 2 papriky, jindy 2rajčata, jindy zas třeba nějaký salát možno i víc druhů zeleniny naráz)

reagovat Brunette 4.1.2010 22:09  10%    +  -

plavakraska: ahoj nemohla jsem si nevšimnout Tvého příspěvku...můžu i já poprosit o radu??děkuju

reagovat Figi 31.10.2009 15:12  23%    +  -

padesatka: Ahojky ,moc se omlouvám ,že jsem ti neodpověděl,tuto diskuzi nemám uloženou v oblibených a trefil jsem tu opět náhodou.Když tu napíšu ,že jsou fantastické tak tu vyvolám bouři nevole, tak jako na jiných diskuzích.Já i mojí známy jsme snima maximálně spokojení,za dva roky co jsem partnerem firmy jsem neměl jedinou stížnost od klientu,že mu produkt nepomoh.Mně osobně pomohli zhodit váhu(22kg),víc jak rok už netrpím bolestmi z artrozy 3 stupně v loktech,před těma dvěma roky jsem byl i v létě zimomřívy(špatny oběh krve)popraskané paty,věčná rýma.Toho všeho jsem se zbavil a můžeš mi věřit ,lehce a hlavně rychle. Během pár dnů citíš na sobě změny k lepšímu.Navíc kazdý náš produkt řeší najednou vícero problému.Když vemu tady zmiňovanou vlákninu.V dnešní době je bez debat vláknina už nutnost pro naše tělo.Ovšem není vláknina jako vláknina.Náš In Pure obsahuje 6 druhů vlákniny,zároveň léčí záněty,čistí lymfatický systém prostě tablete k pohledáni.A tak bych mohl pokračovat produkt od produktu.

reagovat padesatka 19.10.2009 13:47  62%    +  -

datli:

Děkuji,to jsem nevěděla.

reagovat datli 17.10.2009 21:41  63%    +  -

reagovat datli 17.10.2009 21:40  62%    +  -

ještě jednou:

reagovat datli 17.10.2009 21:29  60%    +  -

Tak tip na ušetření-
Benefibra stojí přes 200,- a je jí 100g

ASP vláknina při stejném množství je za cca 120,-

reagovat padesatka 17.10.2009 11:20  62%    +  -

datli:

To jsem ráda,občas se ozvi

reagovat datli 16.10.2009 23:22  62%    +  -

padesatka: vyzkoušeno díky!Fungujéééé

reagovat datli 8.10.2009 21:01  71%    +  -

padesatka: tak děkuji za info a taky přeji štěstí

reagovat padesatka 8.10.2009 14:51  45%    +  -

datli:

Cítim a držim Ti pěstičky.

reagovat datli 7.10.2009 18:42  71%    +  -

padesatka: díky.
A cítíš rozdíl,když si to třeba pár dní nevezmeš?

reagovat padesatka 7.10.2009 15:13  46%    +  -

datli:

Já si jí dávám ráno do bílého jogurtu,

vyhovuje mi to,někdy ji také rozpustím-

- zamíchám do vody a hodně ji zapiju.

reagovat padesatka 7.10.2009 15:11  46%    +  -

Figi:

Nenechala jsem se lapit,jen jsem chtěla vědět

o co jde,kokla jsem i na ty tvoje přípravky,

co s nima máš zkušenosti - dobrý

reagovat datli 7.10.2009 11:46  73%    +  -

Lidičky moc Vás prosím,nemůžete dávat nějaké rady a tipy tady do diskuze a né jen soukromé vzkazy a odkazy na weby?Je to tu jedna velká reklama a k tématu nic.

Nahazuju dotaz-máte nějaké zkušenosti s BeneFibra vlákninou?

reagovat Figi 6.10.2009 15:54  29%    +  -

souboh: Koukám,že ses nechala lapit na vodičku,já mám osobní zkušenosti s těmito produkty http://www.eshop-rychle.cz/snamizdrave a za ty můžu ručit ,že účinkují a spravíli i případy kde i medicina si nevěděla rady.

reagovat padesatka 5.10.2009 16:29  42%    +  -

plavakraska:

Napiš mi do vzkazíku,dík

reagovat plavakraska 4.10.2009 23:16  5%    +  -

padesatka: dlouho jsem tu nebyla jestli máš ještě zájem tak se ozvi

reagovat plavakraska 4.10.2009 23:15  5%    +  -

raguel: dlouho jsem tu nebyla jestli máš ještě zájem tak se ozvi

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak nastartovat metabolismus?
Diskusi založil(a): datli
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si