Růžovka (rosacea)

Bylo mi zjištěno dermatologem toto kožní onemocnění. Na internetu o něm moc není, tak by mě zajímaly vaše zkušenosti, co vám pomohlo a co naopak vůbec. Moc budu vděčná za vaše rady, děkuji.
10.1.2008

Diskusi založil(a) 10.1.2008 LLucy

reagovat Bobina Holovska 14.9.2018 22:09  1%    +  -

Ahoj mam velké bolesti na noze mam ji horkou a červenou a oteklou .,už tři měsíce a trochu me černá kůže doktorka me neřekla co to je. Dala me krém belogent jsem dost bezradnaˇzdravim Vás a odepiste prosím Bobina

reagovat Marcel 21.8.2018 12:55  1%    +  -

Jakub: Dobrý den, chci se zeptat, taky mám rosaceu a chodím cvičit po cvičení si dávám protein, ale masa za den max 400g, tak jestli i ten protein může vadit?

reagovat Veronika 14.3.2018 14:44  1%    +  -

Dobry den, asi pred pul rokem mi kozni lekarka po 3 letech diagnostikovala ruzovku (pred tim jsem od prvniho pupinku navstivila par jinych doktoru a ti mi jen doporucovali Biodrrmu atd., ruzovka vubec jeste nebyla rozjeta, jen par pupinku). Ted uz jsem mela cervene tvare a bradu a do toho zanicena mista. Zacala jsem chodit na laser na kozni kliniku pri Gyncentru v Hloubetine (byla jsem uz trikrat a pomaha to), pak jsem prestala pouzivat micelarni vodu od Biodermy a Nuxe, myslim zr micelarni voda mi kuzi hodne narusila, byla jsem hloupa a nikdy me nenapadlo si precist presne slozeni:((( Ted uz k cisteni a odliceni pouzivam pouze prirodni veci (je to vse hodne drahe, ale oblicej je zklidneny, bez zanicenych pupinku, laser pomohl od zilek), doufam, ze se to bude jeste zlepsovat a ze se toho nekdy treba zbavim. Je fakt, ze stres mi to vzdy zhorsi (vlastne se mi to cele zacalo dit, kdyz mamimce diagnostikovali po 9 letech opet rakovinu a pak zemrela:((( Snazim se si uzivat radosti a tedy se uz tolik netrapit. Jeste k te kosmetice co ted pouzivam. Na odliceni oci je nejlevnejsi a nejlepsi kokosovy olej, misto vody pouzivam pouze Jarischuv roztok bez konzervantu(namichaji v lekarne), dal plet odlicuji a cistim kosmetikou Inlight (je to strasne drahe, ale nic mi pred tim tak nevyhovovalo jako toto, uvidim, treba budu mit odvahu a nekdy vyzkousim neco levnejsiho, ale zatim se mi to riskovat nechce, pod make up nebo i na noc pouzivam od Dr.Hauschky ruzovy krem (rozetru v cistych dlanich a vtiskavam do obliceje), dekorativni kosmetiku pouze od znacky Zuii (drive jsem pouzivala jen Mac, Bobi Brown atd., ale je tam chemie a ta mi na plet nedela dobre). Doufam, ze nekomu treba neco z toho pomuze, ja jinak nikdy do zadnych debat nic nepisu, ale vim, jak nepekna plet muze potrapit a clovek se pak citi bezradny. Jeste chci ted zkusit tu ocistu jater, tak uvidim. Preji vsem vytrvalost a hodne radosti v zivote! Verim, ze ti co maji tuto “nemoc” se o sebe zacinaji vice starat, podivaji se do nitra svych starosti, zacnou pravidelne cvicit a lepe se stravovat, cist slozeni potravin a vseho co si mazou na sebe a pak se vse zacne obracet k lepsimu nejen na obliceji;) Verim v sebe i vam, ze to dame!

reagovat borovec 26.2.2018 21:03  12%    +  -

Od kožní lékařky mám belogent mast.Stačí potřít slabě a mě pomáhá.Už jsem rok nepotřebovala.Navíc jsem zjistila,že je nemoc spojená i s psychickým stavem.Když si dělám starosti,stav se zhorší.Proto se nenervuji

reagovat růžovka 19.2.2018 11:06  1%    +  -

Ahojky růžovkáři,již před lety sdiagnosou růžovka...mms postřik deset aktivovaných kapek, po sloupání nemocné kůže vazelína,panenské oleje na promazání,sirné mýdlo i na pokožku těla, pasta bez fluoru, za levno jsem s čistou pletí. MMS OBJEDNÁVÁM VE fICHEMĚ. RŮŽOVKU ZPŮSOBUJE DEMODEX PARAZITA PROTO JEJ TĚMITO LÉKY ELIMINUJEME. svrbí,lechtá,množíse, často se krůžovce přidává i svrbění pokožky vlasů. vhodné šampony s mentolem, sírou,eukalyptem, mast pythyol zde čtenou chválím.

reagovat Jakub 25.12.2017 9:44  1%    +  -

Dáša: ano máte pravdu, pomáhá to i na rosacea, mám to taky odzkoušené

reagovat Jakub 24.12.2017 9:20  1%    +  -

Zdravíčko,chci se podělit o zkušenosti o boji s Růžovkou, jsem keltský typ takže mě to nemohlo minout,od malá mám sklon k červenání,lidi různé mastičky si patlat na ksicht nikdy nepomůžou,jsou to vyhozené peníze,to jsem za tu dobu pochopil,rosacea podle mě signalizuje že se děje něco uvnitr těla,doporucim změnit jídelníček, nepit kávu,alkohol, nekouřit,snížit konzumací mléčných výrobků, jednoduchých sacharidů, příjem živočišné bílkoviny,maso atd.delam kulturistiku a tohle bylo pro mě drastické, naštěstí mám za ty roky disciplínu a dokázal jsem se všeho vzdát, strašně moc jsem zhodil, důležité!!!! udělat výplach střev!!! klystýr,nebo hydrocolor terapií minimálně 5x udělat jaterní očistu minimálně 5x každý den zeleninové šťávy, vitamíny C,B Omega-3 mastné kyseliny, vláknina,ovoce,zelenina, jídlo si už vyhledejte jaké,nebudu tu psát jídelníček, ale tohle je 100% já už chtěl taky to vzdát,ale tohle zabere, musíte všechny ty hnusy s těla dostat,ja denně jako sportovec jedl skoro kilo masa, zničené trávení zanesená játra atd.Ksicht se mi neuvěřitelně zlepšil, žádné pupínky akné nic,sklon k červenání je taky menší ale ten vyléčit nikdy nepůjde podle mě,v neposlední řadě na pleť jsem používal Jarošový roztok pák sírové mýdlo a zinkovou mast, teď už jen Jarošový roztok a doma dělanou konopnou mast,je to běh na dlouhou trať začal jsem před půl rokem, jaterní neboli žlučníkova očista je prý nejlepší na jaře,nastudujte a všechno bude dobrý, kožní lékař nic neví, nezlob te se ti nás máj na háku

reagovat kristýna 29.5.2013 14:14  1%    +  -

Hela: Dobrý den,

prosím o kontakt na homeopata, který vám pomohl s rosaceou. pokud by bylo možné i kontakt na diagnostiku, o které jste psala...už mám několikátá antibiotika a pořád se to vrací...

kristýna

reagovat kaczka 9.1.2013 18:27  1%    +  -

Co mi pomohlo? Antibiotika Azitromycin - dvě dávky (po 3 tbl na 3 dny) se čtyřdenní pauzou, ráno a večer potírání Eryfluidem, 1 tbl B-komplexu a 1 tbl zinku denně. Po třech týdnech nemám nic a dermatolog označil původní stav za závažný.

reagovat JARKA 10.10.2012 23:24  1%    +  -

majule: mně pomáhá obyčejny PYTIOL na opruzeniny za pár korun v lékárně koupený, každý večer natřít a trochu vklepat, nejdřív se to trochu zhorší, ale během týdne to uplně ustoupí, plet je bez červenání a bez hrbolku, fakt doporučuji, veškerá kosmetika to jen zhorší Jarka.

reagovat atsirk 23.4.2012 18:20  5%    +  -

Ahoj ružovkářky,chtěla bych se podělit s tím co taky pomáhá a to čerstvá štáva z aloe vera,ale přímo ulomená s rostlinky a vymačkaná na postižené místo.Za pár dnů je viditelné zlepšení.Tak ahoj a napište.

reagovat Maruška 20.2.2012 10:42  1%    +  -

Dobrý den všem co na tyto stránky zavítají. Odpovídám na dotaz ohledně česneku, pomohlo to jen krátko době a kuže potřená česnekem velmi vysychala začala se loupat tak ten česnek bych už moc nedoporučovala po mé zkušenosti. Nyní prožívám hodně těžké období růžovka se mě vyrazila ve velkém množství hnisavých uhrů a spoustu červených flíčků zřejmě to bylo tím, že jsem po velmi dlouhé době ochutnala segedínský guláš a ten je kyselý. Potírám si to DALANCITEM je to antibiotukum hojí se to velmi pomalu. Budu muset opět nasadit dietu to znamená žádné mléko, kávu,černý čaj,sladké a kyselé to znamená ani jablka či mandarinky atd., jen chleba žádné rohlíky z uzenin jen šunku. Nevím myslím si, že by člověk nemohl skoro nic jíst všechno má na něco vliv a ve své podtatě růžovka může reagovat na vše. Po psychické stránce jsem na tom hodně špatně, jelikož pracuji a jsem ve styku se zákazníky a zřejmě nechápou jak může mít skoro 60 tilétá žena uhry jak pubernální dítko. Maskuji to make-upem ,ale o to horší je večer umývání, kdy se to celé podráždí.Kosmetiku používám pro citlivou a červenající pleť. Tak je se zase třeba za měsíc ozvu jak to se mnou vypadá a zkusím KITTLOVU masť.

reagovat Hela 5.2.2012 18:03  1%    +  -

atsirk:
Ahoj, já se s růžovkou "raduji" asi 5 let (od 26 let). Vyzkoušela jsem toho spoustu, ale nejlépe zatím zabraly tři věci: homeopatie, čínská a tibetská medicína. U všech těchto věcí je nutné vyhledat opravdu odborníka a pak vydržet. Zásadní je dieta - je to individuální. Musíte si nechat udělat diagnostiku a pak vše striktně dodržovat (v mém případě se vyhýbám: veškerému alkoholu, kávě, černému čaji - nebo pouze slabý, vepřovému masu, bílému cukru, kyselému jídlu, kořeněnému jídlu, česneku, cibuli, banánům, mléčným výrobkům - občas jím máslo/sýr). Co se týká kosmetiky, tak jsem vyzkoušela asi celou lékárnu a nakonec zůstala u pleťové vody Bioderma Senzibio H2O + čistící gel (ten je super) Avéne Cleanance + krém Bioderma Senzibio AR (zmírňuje začervenání). Jakoukoliv otevřenou ránu hned dezinfikovat. Snažit se nesahat si do obličeje (před čištěním si pečlivě umýt ruce). Co se týká zamaskování, tak pudrový make-up MAC (odstín Vám poradí v obchodě). Dospěla jsem k názoru, že každému může pomoci něco jiného a každý si musí sám najít svojí individuální metodu (což je na tom asi nejtěžší). Taky je dobrý pohyb - nějaké kratší cvičení denně nebo aspoň několikrát týdně a naučit se co nejméně stresovat a rozčilovat. Ještě jsem se toho nezbavila, ale je to mnohem lepší. Jednu dobu jsem měla asi nejhorší stadium co existuje. Přeju hodně štěstí, sil a nadhledu! :-)

reagovat atsirk 30.1.2012 14:44  5%    +  -

MARUŠKA: Ahoj Maruško,ráda bych věděla,jak pokračuje tvůj boj s růžovkou.Taky s ní bojuji už ředu let a po vánočních svátcích jsem se trochu zhoršila a ráda bych věděla,jestli ti ten česnek pomáhá i nadále a co ještě máš za rady.děkuji,doufám,že se dočkám odpovědi,je tady už docela mrtvo,asi sem už nikdo nechodí.

reagovat MARUŠKA 7.12.2011 17:19  1%    +  -

Tak jsem zde zase, abych se podělila o mou zkušenost s RŮŽOVKOU. Je to jak na vlnách jednou jsem obsypaná hnisavými pupínky a mám partie na obličeji červené, které se opravdu podobají motýlovi, proto se jí také říká " MOTÝLÍ NEMOC".
Snažím se nejíst ostrá a kyselá jídla, úplně jsem z jídelníčku vyřadila mléčné výrobky i když bych je na nemoc osteoporozu moc potřebovala. Z kosmetiky používám vše jen pro citlivou a červenající pleť.Z léků jsem používala DALACINT,ale náhoda tomu chtěla, že jsem při zabíječce mlela česnek a napadlo mě natřít si postižená místa vodou z česneku a světe div se! druhý den jsem postižená místa měla zahojená!!!!!! a po týdnu byl můj obličej zcela zklidněný a já sama se sebou jak vypadám spokojená. Jistě to má něco do sebe je známo, že česnek má mnoho léčivých účinků a tak nám to možná pomůže při růžovce. Bolavá místa potírám dle potřeby. Dělám to tak, že stroužek česneku odkrojím a vymačkám štávičku a potírám. Na další potírání jen odkrojím zaschlý vršek a zase se namažu nesmí se to ale s potíráním přehánět aby se nezačala slupovat kůže, to je můj názor. Tak nevím třeby tento můj recet někdo vyzkouší a pomůže mu to jako mě, alespon po psychické stránce jsem na tom o hodně líp.
Mějte všichni krásné vánoce a nenechte si je ničím pokazit to vám všem přeje Maruška

reagovat Dáša 14.9.2011 22:47  1%    +  -

Dobrý den všichni, jen drobný, ale možná užitečný námět k vyzkoušení: zkuste rutin - podrobně viz Wikipedia, asi nejvyšší obsah je v tabletách Venoruton forte. Ten je sice primárně určený na křečové žíly, já se k němu dostala kvůli prevenci bolestí hlavy prostou úvahou: je-li bolení hlavy lokální zánět kvůli prasknutí drobné žilky v mozku (jedna z teorií), je třeba zpevnit žilní stěny. Křečové žíly jsou týž problém na nohách. A růžovka je týž problém na tvářích, kde jsou žilky nejvíc exponované. Od té doby, co Venoruton beru, mě bolí hlava míň a růžovka se výrazně zlepšila. Vliv zjevný po cca 4 týdnech, 1 tbl Venorutonu forte denně.

reagovat Kristýna 2.4.2011 22:18  1%    +  -

Dobrý den, růžovkou trpím už deset let (od 16ti!) a trvalo přibližně 5 let, než mi ji na kožním vůbec diagnostikovali. Projevovala se u mě zrudnutím tváří až otokem, akutní stádium, kdy jsem byla takřka nonstop jako rak trvalo asi 4 měsíce, poté se kůže začala postupně zklidňovat. Pomáhala mi jen termální voda od La Roche. V současné době "zrudnu" tak 4x do týdne, ale žádnou spojitost s potravinami či vnějšími vlivy jsem nevypozorovala, max. přechod ze zimy do tepla a k tomu třeba svařák, to je pak síla:) Zajímalo by mě, jestli je možné růžovku udržet v první fázi = zrudnutí a následné vyblednutí? Během těch 10ti let, co mě tato nemoc trápí, jsem něměla žádný jiný projev, žádné pupínky. Jinak jsem ekzematik, takže když se "vybarvím", radost pohledět:) S pozdravem a přáním pevných nervů Kristýna

reagovat Maruška 31.3.2011 12:57  1%    +  -

Všem krásný jarní pozdrav posílám a jsem tu zase podělit se o zkušenosti s RŮŽOVKOU. Je to rok co mě tato nemoc byla zjištěna.Prožívala jsem po psychické stránce hodně těžké dny,kdy se mě bez jakéhokoliv důvodu vyrazily na obličeji zhisavé uhříky, které se velmi špatně a dlouho zahojují a pak po nich zůstanou červené flíčky. Myslím že se snažím dodržovat stravu a vše o čem vím, že by mě mohlo škodit, kávu nepiji celý rok piji jen meltu.Na vřídek hned po objevení dávám DALACIN moc to ale nepomáhá a na hodně zčervenalý obličej pak ROSALOX po něm mě tak obličej nesvědí.Ale co teď zkusím je OSTROPESŘEC LÉKAŘSKÝ kapky užívám je 2x denně 20kapek do vody je to na čistění jater a od toho se prý má začít tak to beru 14 dní ráno na lačno a večer a zdá se mě a mým přátelům, že plet se opravdu vyčistila ale za delší čas se uvidí co a jak tak se zase ozvu.Když vidím jak moc se to zlepšilo tak i psychika je o mnoho lepší a pak si říkám vyzkoušet se má všechno. Tak se mějte dobře.

reagovat damiko 3.3.2011 20:18  5%    +  -

Dobrý den,

tak se hlásím do klubu "růžovkářů". JE mi 33 let a rosaceu mi kožařka prvně diagnostikovala v listopadu 2010. V současné době mi probíhá druhá aktivní fáze. Entizol u mě nezabíral, mudr nasadila Doxyhexal - nemám z toho radost - po druhé během půl roku antibiotika - to asi není nic dobré pro organismus.... Lokálně si to natírám pytiolem v masťovém základu. Mám hrůzu z toho, jak se nemoc bude vyvíjet dál ....

reagovat MARUŠKA 19.1.2011 8:06  1%    +  -

zdravím všechny co zavítají na tyto stránky a ráda bych se podělila o další zkušenost. Minule jsem psala,že mám jít ke specielní kosmetičce na ekzémy a kožní nemoce, ale byla jsem velice zklamaná. Nic o problematice růžovky nevěděla i když jsem jí na to dopředu upozornila. Takže mě nic nového neporadila jen ze mě chtěla vytáhnout veljé peníze za obačejnou kosmetiku. Je to velmi neseriozní jednání firmy MARY KAY,která tvrdí, že se zabývá speciálně problematickou pletí a ekzemy.No zase jedna zkušenost.
PETRONILKO, dík za radu víš já léky na osteoporozu mám chodím do FN v Olomouci do Osteocentra.
Růžovka je teď zklidněná jen sen tam nějaký pupínek.Dlouhodobě budu brát homeopatika HAMAMELIS VIRGINIANA 3 měsíce jsem brala 1x denně 5 kuliček a ted dlouhodobě 1x denně 3 kuličky. Mám to od doktorky homeopatičky.Ublížit to nemůže tak snad to pomůže.
Vodou si skoro obličej nemyji,jen když si myji vlasy jinak používán pleťové mléko bez alkoholu a parfemace a pak pleťovou vodu to stejné a je to vše pro citlivou pleť a myslím, že je to dobře ošetřené.
Tak se mějte všicni moc dobře a jak bude něco nového tak napíšu.

reagovat Petronela 18.1.2011 18:43  1%    +  -

Maruško, děkuji za zprávu. Pokud potřebuješ dodávat tělu vápník kvůli osteoporoze a nemůžeš mléčné výrobky, tak ti lékař může předepsat vápník v tabletách a také zkus jíst sezamová semínka (ke koupi ve zdravé výživě-obsahují hodně vápníku) a také mák, ten také obsahuje hodně vápníku. Pokud mi chceš napsat soukromě, můžeš na adresu pukrlatko@seznam. cz Pěkný večer Petronela

reagovat Maruška 10.1.2011 17:47  1%    +  -

Petronelo, děkuji za vánoční přání a na tvůj dotaz jestli jsem byla na vypalování žilek musím odpovědět, že né, z důvodu dlouhé nemoci,ale chtěla bych na to jít co nejdříve,ale nevím jestli mě to doktorka teď udělá má se na to chodit tak v říjnu jak to budu mít za sebou tak dám vědět. Jinak se snažím s RŮŽOVKOU žít,ale i když dodržuji poměrně dost stravu i kosmetiku problémy na sebe nedají čekat. Začala jsem jíst jogurty s vápníkem skrs osteoporozu a měla jsem obličej samý vřídek tak MLÉČNÉ VÝROBKY ÚPLNĚ VYŘADIT!!!!! Na vlasy nepoužívám lak ale PIVO moc se mě to osvědčilo je to úžasný do roztřikovače dám pivo a je to, bez " laku" bych se neobešla. Nesmím KYSELÉ to mám opravdu vyzkoušené, jedna okurka a "Motýlek" tak se také růžovce říká se do pár hodin objeví. Horko v práci mě taky nedělá dobře a řekla bych, že v zimě je má pleť o hodně horší- hrubší než v létě, je to zvláštní,ale je to tak.
Příští týden jdu ke kosmetičce co se zabývá ekzemy a cilivou a problematickou pletí jen se jí jdu ukázat a dál se uvidí. Tak se ozvu co a jak. Mějte se pěkně.

reagovat Jana 10.1.2011 15:31  1%    +  -

Maruška: Ahoj, tak tady snad to půjde,zkusím vše, co píšete, jen abych to měla trochu lepší, léčí mi to doktorky (vystřídala jsem 3) už přes 10 let a nic,takže začnu tou stravou a pitím čajů. Děkuji za rady.

reagovat Jana 10.1.2011 15:28  1%    +  -

Petronela: Ahoj všichni, já na tom byla, stálo mě to dost peněz a výsledek na 0,5 roku nulový,tak nevím, co mi pomůže a nebude to jen marketingový trik.

reagovat jana 23.11.2010 10:47  1%    +  -

Jana: Ahoj,pyratine je v u nás poměrně drahý,ale vynikající.Já mám možnost ho prodat za 3 050,- ( 2oz ). Pokud budete mít zájem, pište na moji m.adresu: jana.engi@centrum.cz

reagovat Petronela 22.11.2010 14:50  1%    +  -

Dobrý den Maruško, děkujeme za příspěvky. Byla jste na odstranění žilek laserem? Pokud ano, jste spokojená s výsledkem?

reagovat Maruška 4.11.2010 15:26  1%    +  -

Všechny vás tady zdravím a po delší době přidám další řádky k růžovce,která se mě zklidnila a stále používám kosmetiku co jsem psala minule. S potravin sem tam ujedu a s ním co bych neměla a snažím se vyhýbat mléčným výrobkům, které bych a to je paradox nutně potřebovala na již těžkou osteoporozu- silné řídnutí kostí nedostatek vápníku- maso i uzeniny jím,více chleba než rohlíky. A ted to podstatné dámy nelakujte si vlasy lakem, ale zkuste to co já již dělám 6 měsíců a jsem maximálně spokojena. Vlasy si "lakuji" PIVEM, které si dám do rozprašovače od toaletní vody a je to. Možná si řeknete, že je pivo cítit, není a naopak kvalita vlasů se mě viditelně zlepšila!!!! Léky neberu žádné.
Tak ať růžovky zvládáme všichni. Jen hezké dny vám přeji.

reagovat Křižík 2.10.2010 23:21  5%    +  -

Jana: Kamarádka sehnala Pyratine na www.abby-kosmetika.cz

reagovat Jana 1.10.2010 10:27  1%    +  -

Četla jsem, že na růži, akné rosacea i problémy s červenáním pleti pomáhá Pyratine, který vynalezli čeští vědci. Nevíte, kde jej sehnat? Nemáte s ním někdo zkušenosti? Díky.

reagovat Petronela 28.8.2010 17:56  1%    +  -

Maruško, děkujeme moc za předané zkušenosti a držím palce, aby se ti to už nevrátilo. Hezkou sobotu

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Růžovka (rosacea)
Diskusi založil(a): LLucy
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si