Digiscrapbook pro každého

Vím že taková diskuze už tu je,ale tohle je pokus o diskuzi s vedenou nástěnkou a fungující ve všech směrech...takže koho baví scrapovat,klidně zajděte,začátečnice se vůbec nemusí ničeho obávat,myslím že tady najdou veškeré rady a porady.
23.1.2008

Diskusi založil(a) 23.1.2008 Skupca

Další čarovací diskuze na dámě:
Gimp
Photoshop pro radost
PhotoFiltre+PF Studio s Astínkem
Čarování s obrázky

Skupca 21.12.2008 10:21

Programy pro scrapování přesunuty na

nástěnku

Skupca 27.10.2008 15:02

takže od začátku...

Digiscrapbook je technika digitální koláže,používá se třeba pro dětská nebo jiná alba.Základ je samozřejmě fotografie,která se různým způsobem zpracuje jako list do takového alba s použitím tzv. kitů,což jsou barevně a tématicky poskládané balíčky komponentů,kterými fotografii doplníme k obrazu svému.Tyto kity jsou buď ke stažení zdarma jako tzv. freebies,nebo je lze koupit na serverech tímto se zabývajících prostřednictvím PayPal.Ve velké většině je vyžadováno,aby freebies nebyly použity ke komerčním účelům,a navíc se považuje za slušnost (v každém takovém balíčku najdete textový soubor s poučením) při zveřejnění obrázku s použitým kitem uvést autory komponentů v kreditu(třeba v popisku obrázku).Tohle jsou ve zkratce zásady toho jak postupovat,další nádherně rozepsaný článek najdete na serveru Baby Café,kde jsou navíc výborně napsané postupy pro "štelování" fotografií v Photoshopu a Gimpu,protože místní dámy jsou na scrap naprosté odbornice...takže se ničeho nelekejte,a klidně se ptejte v případě že vám nebude cokoli jasné...
A abyste měly do začátku,tak vám sem vrazím odkaz na svoje záložky,možná tam něco bude dvakrát,mám v tom trošku bordelík...
Abych nezacpávala nástěnku v diskuzi,další info a různosti budu hromadit v

nástěnce...

Skupca 23.1.2008 19:13

...a od koho můžeme učit se,učit se,učit se...a taky stahovat nádhery

Moc mně potěšilo,že k nám zavítaly čarodějky z BC,kde tohle čarování opravdu dokázaly dovést k dokonalosti...takže:
Aprilmouse je šéfovou celýho scrapařskýho podniku na BC,má nádherně udělaný stránky se svými výtvory,blbovzdorný návody neskutečné kvality a neposledně úžasný kity ke stažení ku potěše nás všech...
Kubivet,autorka nádherných scrapových výtvorů a co víc,taky překrásných kitů pro provozování tohohle specifického čarování s obrázky...Nakoukněte a určitě potěšíte zrak nejen na úžasném čarování,ale taky na výtvorech ke stažení...
Dypecek k nám sice (možná zatím) nechodí,ale rozhodně se jukněte k ní na web,stojí to za to
Další čarodějka z BC se jmenuje Lesana,taktéž u ní najdete potěchu oka,i spoustu věcí ke stažení,navíc bude studnou moudrosti pro všechny,které pracují v Gimpu
lazy kitty je další tvořilka,ke které se vyplatí zajít,ať už pro inspiraci nebo pro skvělý kity ke stažení...
Schaarka je další odborník na scrap,co k nám zavítal a vlídně nám nabídl svoje dílka ke stažení a LO k inspiraci...

Děkujeme,šikulky

Skupca 23.1.2008 19:02

reagovat EVELINA. 25.8.2014 12:51  46%    +  -

ahoj SKUPCA ..už jsEM tě neviděla ROKY ..teda spíše nepsali si roky,jsem tu zas epo dlouhééé době -holka já umím sna dudělat všechno v photoshopu -JEN JEDINÝ STÁLE MI NEJDE VODA -KDO TO UMÍ NEBO PORADÍ ???

reagovat Herkula 22.2.2014 11:52  16%    +  -

Centrix: Nepíšeš v jakém pracuješ programu nebo jaký máš prohlížeč na fotky . Spousta prohlížečů to již umí např.XnView má tuto dovednost mezi filtry.Nebo to jde udělat v editoru GIMP, ve kterém stačí jen přidat vodoznak jako novou vrstvu a nastavit požadovanou průhlednost

reagovat Centrix 17.2.2014 16:20  83%    +  -

Kočulky, prosíííím poraďte...jak dát na fotky vodoznak????

reagovat kuhu 24.3.2013 10:14  73%    +  -

Losnicka: při ukládání nedávej uložit jako--jak jsi byla zvyklá--ale dej----exportovat a vyber si příponu jak chceš--třeba jpg--ta nabídla se ti dole vytáhne.
Já dělám v photoshopu--gimp .2.8 mám v pc taky--ale nepoužívám ho..na mě je zbytečně zmatený a žádné nové funkce proti starší verzi snad ani nemá...

reagovat Losnicka 23.3.2013 18:30  20%    +  -

Holky, nainstalovala jsem si novou verzi Gimpu 2,8... zjistila jsem, že nic neumim , ale... nejde mi změnit koncovka obrázku... nevíte jak na to?

reagovat Herkula 24.12.2012 12:04  17%    +  -

Hezké a příjemné vánoční dny, rok 2013 prožitý ve zdraví a spokojenosti, s radostí, štěstím a dobrými lidmi kolem sebe, ze srdce přeje Herkula

reagovat Šmejdice 21.12.2012 18:44  7%    +  -

Herkula: Moc moc děkuji

reagovat Herkula 21.12.2012 16:20  16%    +  -

Šmejdice: kuk sem

reagovat Šmejdice 20.12.2012 16:39  7%    +  -

Ahoj šikulky.
Jsem opravdová začátečnice ve scrapbooku a měla bych na vás prosbičku. Potřebuju si udělat pozvánku na moje narozeniny a chtěla jsem tam dát ohňostroj. Nevíte jestli někde seženu freebie? Moc děkuji.

reagovat Herkula 1.12.2012 21:56  15%    +  -

Magic Time - Dyp Design
Text - PST Love Christmas

reagovat marbrix 22.7.2012 16:47  11%    +  -

Herkula: Gratuluju,Danuška je nádherná.

reagovat likaf 21.7.2012 16:43  11%    +  -

Herkula: Moc, moc veliká gratulace.

reagovat Herkula 20.7.2012 14:54  19%    +  -

Ahoj holky,tak si dovoluji představit naši vnučku Danušku :-) Narodila se před 3 týdny a já možná konečně zase začnu scrapovat :-)

Kredit: Vero_Beloved
Fabricant : Vero - The French Touch

kuk sem

reagovat Losnicka 22.4.2012 19:42  17%    +  -

likaf: vypadá to na xp... je to starší počítač a myslím, že takhle zdlouhavě už jsem to dělala...zlatíčko děkuji

reagovat likaf 21.4.2012 22:18  12%    +  -

Losnicka: dole jak je vypínání zvolíš ovládací panely-písma. Jestli máš Windows 7 , tak stačí to písmo tam myší přetáhnout. Jestli máš XP, tak si ho musíš prvně dát do: tento počítač-systém C-Windows-Fonts. Pak si otevřeš ovládací panely-písma a tam je, myslím, nahoře soubor - nainstalovat nové písmo. Nevím jestli si to z XP dobře pamatuji, ale zkus to.

reagovat Losnicka 20.4.2012 20:05  17%    +  -

Holky, prosím prosím, když si stáhnu do poče nové písmo, kde ho mám nainstalovat? Jednou jsem to dělala, ale už vážně nevím jak děkuju

reagovat kuhu 6.4.2012 12:28  19%    +  -

reagovat Saly22 5.4.2012 22:39  10%    +  -

holkyKačenka sa narodila 29.12.2011,fotím,ale nemám čas udělat digiscrap

reagovat Herkula 10.3.2012 21:00  13%    +  -

Tak moc velká gratulace - to je super :-)

reagovat likaf 10.3.2012 17:50  10%    +  -

Saly22: Veliká gratulace. A od kdy máte druhou holčičku?

reagovat Saly22 10.3.2012 14:38  10%    +  -

likaf: ahojky,tak už máte do páru,gratulujemnaši majú dve holčičky,Bětuške pribudla Kačenka

reagovat Herkula 23.1.2012 21:24  11%    +  -

likaf: Moc pěkný

reagovat katy82 22.1.2012 6:36  10%    +  -

likaf: no popisek pod fotkou mě rozesmál a scrap moc krásnej

reagovat likaf 21.1.2012 22:30  6%    +  -

Z dnešního odpoledne:

reagovat Herkula 31.12.2011 19:44  13%    +  -

Ať nový rok .... splní Vaše tajná přání

reagovat Patlalca 23.12.2011 22:20  11%    +  -

Použití šablony

reagovat radyska 20.12.2011 14:27  26%    +  -

Honey.y: chápu správně, že chcete mít barevný text?

V levém okně zhruba v polovině máte 2 čtverečky, které se částečně překrývají. Do jednoho si "namíchejte" barvu jakou byste ráda (buď "nasajete" o obrázku, nebo 2x klik a na paletě si namícháte).
Pak si označte vrstvu s textem, pravým tlačítkem "Alfa do výběru",kolem písmenek by vám měli začít "běhat mravenci". Pak "uchopte" barevný čtvereček a táhněte ho na písmenka. Pusťte. Pak Vybrat - NIC a měla byste to mít obarvené.

reagovat Honey.y 19.12.2011 14:06  9%    +  -

Prosím,prosím jsem už zoufalá,zkouším to dva dny a nejde mi to.Mám obrázek v gimpu a chci nad něj udělat text z cesty,vše dělám podle návodu BC a vše se mi povede ale nejde mi ten text vybarvit

reagovat Herkula 18.12.2011 16:43  12%    +  -

likaf: Ta je nádherná - gratuluju a hlavně přeju mamince i princezně hodně zdraví. To máte krásnej dárek.

reagovat likaf 15.12.2011 19:37  5%    +  -

Kredit: KDesigns_FDI_Softness_P2

Kredit: papír-abv_SpookAlley_freebie
element-BotanicalBliss_AddOn

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Digiscrapbook pro každého
Diskusi založil(a): Skupca
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Fotografie a umění
Přečtěte si
Medové vánoční perníčky, které hned změknou. Plus 6 dalších receptů na perníčky Buďte in v práci: Jak se obléct podle dress code a být šik Nevěra na obzoru: Jak jí předejít a nepodlehnout touze? Jiří Menzel: V bytě měl speciální vchod pro milenky, ženit se nechtěl Zimní zahrada: Kterých chyb se vyvarovat při stavbě? EVA (45): Dělala jsem muži naprostý servis. Stejně utekl se ženou, která ani nevaří Ideální partner podle horoskopu: Raci se hodí k Býkům, Váhy ke Lvům Chcete tělo jako hvězda? Inspirujte se radami trenérů celebrit Věděla jste to? Tyto nemoci mají většinou ženy, mužům se vyhýbají! Black Friday 2017 je tu: Přehled slev, kam vyrazit, na co si dát pozor!