Seboroická dermatitida

Mám problémy s tímto ekzémem. Kdo jej zná, určitě ví, jak je to nepříjemné. Ať už se jedná o pleť nebo pokožku hlavy.Jestli máte nějaké dobré rady a tipy na kosmetiku, podělte se s námi o vaše zkušenosti.
30.1.2008

Diskusi založil(a) 30.1.2008 katkaho

reagovat Adanke 25.7.2017 15:12  5%    +  -

sunnyth: reaguji na Vaši informaci o Blue Capu. obsahuje Bohužel internet je plný informací, ale už se je nikdo nesnaží je aktualizovat. Výrobce podal odvolání a nezávislé laboratoře potvrdili, že Blue Cap kortikoidy neobsahuje.Soudní spor také opakovaně vyhráli v různých zemích.Výroba a prodej rozhodně není zakázaný.Hold konkurenční boj je i u nás silný. A je smutné, že ani státní instituce neuvádějí aktuálí informace.

reagovat TerryM 21.3.2017 21:25  5%    +  -

Být tebou, tak zkusím nějaké vyšetření.

reagovat MichalM 13.1.2016 23:40  1%    +  -

Také jsem hledal , hledal něco namísto Nizoral krém který už se nevyrábí a doporučili mi v lékárně komerční krém bez parfémů: Uriage D.S. Emulsion Soin Regulateur Hypoalergenique (něco to stojí, tak 300-400, ale vydrží dlouho a před zakoupením měli pro mne zdarma v lékárně - drmax nedaleko kfland hůrka - vzorek-minitubu, na kterém jsem si to vyzkoušel) - a skutečně funguje! Teď si tedy: myji klasicky hlavu tedy Nizoralem + důkladně ji vysuším (výborný trik, nenechávat hlavu jen tak uschnout je důležité) a když zapomenu a začíná to na obličeji , tak použiji krém , který zažene i horší příznaky .... tato kombinace skvěle funguje :)

reagovat Tomas 8.12.2015 18:35  1%    +  -

Ahoj vsem,

se seboreou se potykam cca 7let, uz jsem do par diskuzi pridaval sve poznatky, neco fungovalo dele, neco kratsi dobu - pred 4 mesici jsem sel k nove dermatolozce na doporuceni zname. vysledek - 95% v obliceji pryc, 80% ve vlasech. Co mi doporucila - Elocom na noc, Reha special od 2derm rano ale POZOR, Elocom mazu jen kdyz se to ukaze, tzn 2-4 vecery po sobe, jakmile zmizi, vysazuju a nechavam jen Rehu 1x rano. cca co 3 tydny mi to vyskoci, takze opet 2-3 vecery Elocom a je to pryc. Na vlasy sem rekl, ze mi nefungovalo nic, snad jen po Head&Shoulders se to nezhorsovalo, tak mi rekla at si koupim ten sensitive a necham pusobit 10-15min a muzu rict, ze to pomohlo taky (takle dlouho sem sampon predtim nenechaval), plus po umyti hend fenuju. Vlasy uplne pryc nejsou, ale je to na snesitelne urovni.
Nemusi fungovat vsem, ale po cca 3 letech jsem ty kortikoidy zas zkusil a tenhle zpusob pouzivani vypada ok - jestli to neco neudela do budoucna, mozna jo, mozna se to zas vrati vice - znama to takhle pouziva rok a ma stale stejny vysledek, pauzy mezi pouzivanim elocomu I vice nez mesic.
proste dalsi pokus :-)

reagovat Fibi6666 5.11.2015 16:50  33%    +  -

lůcca: blue cap se pořád dá koupit na internetových stránkách. Stačí zadat název výrobku...

reagovat Ivka 25.10.2015 10:40  1%    +  -

Zdeniicka: Ahoj Zdeničko, jak prosím tě vyrábíš ten krém? Mám po těle taková malá ložiska vyrážky a doktoři mi na to většinou dají jen kortikoidy a nic moc mi to neřeší.. Jsem hodně vysušená a nechce se mi moc používat klasické krémy nebo nějaké drahé z lékárny, když nevím, jak na to budu reagovat.. Děkuji moc za radu :)

reagovat sunnyth 13.10.2015 8:03  1%    +  -

lůcca: Bluce Cap se do ČR od listopadu 2014 dodávat nesmí - obsahoval kortikosteroidy, což se v přírodním přípravku nesmí používat, díky tomu krém neprošel kontrolou přes Státní ústav pro kontrolu léčiv.

reagovat lůcca 24.9.2015 17:23  1%    +  -

ahojky na internetové stránce jsem narazila na stránky s přípavky, BLUE CAP krém, dočetla jsem se, že se používá hlavně tam, kde je aplikace spreje obtížná (tvář, oblast kolem očí, sluchové orgány apod.). Díky zvlhčujícímu účinku je krém vhodný zvláště v místech, kde je kůže suchá a rozpraskaná. Suchou pokožku zvláčňuje, zmírňuje svědění, odstraňuje suché šupiny, zlepšuje estetický vzhled a přináší pocit úlevy. Je tomu tak? :-)

reagovat DAY 8.4.2015 10:01  1%    +  -

Dobrý den
máme velice dobré zkušenosti s Rybilkou-levná mast pro miminka, dobře po ní ustupuje zarudnutí a šupinky. Potřeba mazat opravdu denně,hodně zdaru, D.

reagovat Filip 10.2.2015 8:10  1%    +  -

Ahoj já mám SD už asi 12 let od cca 28 let do dneška a zkoušel sem už opravdu všechno možný se střídavými úspěchy ,ale zbavit se SD je opravdu problém .Nyní na doporučení kožaře z Bulovky ,který také trpí SD používám krém Elidel 10mg je sice hodně drahý cca 800kč ale mě opravdu moc pomáhá. Nejdůležitější je samozřejmě vnitřní klid a strava atd ale to jistě všichni víte . Přeji Všem kteří trpí SD pevné nervy a víru v uzdravení! Ahoj Filip

reagovat Zdeniicka 23.1.2015 20:04  1%    +  -

Ahoj mám seboreu 11 let. Ted co jsem zjistila jaké svinstva obsahuje Blue Cap, který sem používala tak sem se nasrala a řekla jsem si, že seru na ty jejich přípravky a jdu zpět k přírodě. Bude to už měsíc od vysazení Blue Capu. Začla jsem vlasy umývat jen sobou a zalívat citronovou vodou. Jenže pokožka je vysužená takže mě spíše svědčí umytí vlasů jen žloutkem a přelít jablečným octem s vodou. Tento jakoby vtlačím do pokožky hlavy a světe div se naprostá úleva. Prostě jednoduché, ale tak účinné že se tomu až nechce věřit. Taky jsem čela články jedné uživatleky, který když vysadila lepek tak seborea přešla. Možná to taky za zkoušku stojí. Jo a jako krém jsem si objednala bambucké máslo bio, bio kokosový olej, mandlový olej a měsíčkový vonný olej od Salusu a dělám si z toho doma krém a ten je parádní. Jo a ten měsíček kapu i do toho octu na přeliv hlavy. Zprvu mě to jakoby pálilo a po pár hodinách přešlo a mám pokoj. Pak jsem se dala do vyhledávání a našla že jeblečný ocet pomohl už více lidem. Takže stojí to pár korunek a výsledek 100%. Kupte jablečný ocet bio. A samozdřejmě správná životospráva:)

reagovat nula 20.1.2015 7:30  1%    +  -

Petr: Ahoj,
nevíš náhodou(nebo kdokoli jiný), kde by se dal ten Bluecap krém koupit? Nemohu ho nikde sehnat.

reagovat Klara12 19.1.2015 12:12  5%    +  -

Seboreu se nám daří poměrně dobře zvládat s šampónem Capilus.. je tam sůl z mrtvého moře, grepová semínka konopný olej.. Svědění přestane rychle a celkově ta pokožka pak není tak vysušená.

reagovat yogirulez 10.12.2014 21:20  5%    +  -

Ahoj, s touhle nemocí jsem zpočátku také bojoval kvalitní derma kosmetikou (Bioderma, Uriage atd.), ale brzo jsem pochopil, že řeším jen důsledky a nikoliv příčinu. Léčba musí být v prvé řadě zevnitř a nikoliv zvenku.

Studoval jsem vliv překyselení organismu na pleť a šíření kvasinek, neblahý vliv sladkého a přejídání se čokoládou (s nízkým obsahem kakaa - prostě tou levnou shitkou), negativní účinky stresu a nedostatku pohybu a pobytu na sluníčku ... prostě vše tkví v celkovém zdravém životním stylu (strava, pohyb, relaxace, dostatek vitamínů a minerálů, optimální a šetrná hygiena ...).

Své zkušenosti jsem sepsal na webu www.seboroicka-dermatitida-lecba.cz - vyzkoušel jsem fakt kde co a ne vše funguje (ať už z kosmetiky nebo doplňků stravy). Nejdůležitější je ovšem přístup k životu jako takový, to mi věřte.

reagovat Valda 21.11.2014 18:43  1%    +  -

Petr: Zdravím vás Petře chtěl bych se zeptat jak jste se seboroickou dermatitidou na tom ted a co si myslíte o tom že krém bluecap je u nás zakázaní pro obsah kortikoidů

reagovat Luciferka 15.8.2014 14:18  1%    +  -

Seborea, to je můj největší nepřítel, nesnáším když mám na tričku plno suchých šupinek, lidi se na vás úplně hrozně dívají a ohrnují nos. Před měsícem jsem začala používat na doporučení paní z lékárny konopný šampon Capillus, je přímo na seboreu a je perfektní. Už se tolik neškrábu a co je nejlepší, i šupinky se výrazně omezily. Konečně si přidám aspoň trochu lépe.

reagovat Zuzankaa 25.7.2014 8:34  1%    +  -

Zkus vlasovou kosmetiku značky Cannaderm, jedná se o konopnou kosmetiku a vyrábí kosmetiku jak na seboreu, tak proti vypadávání vlasů nebo problémy s lupy. Můžu doporučit přímo šampon na seboreu, ten mám vyzkoušený, přestala jsem se drbat a i šupinky se začaly ztrácet.

reagovat Petr 14.6.2014 16:51  1%    +  -

léčba je nutná nejen zevnitř. Seboree jsem vyhlásil válku před půl rokem, to u mně propukla. přečetl jsem snad všechna česká i zahraniční fora týkající se této problematiky a nyní dá se říct že pomalu vítězím a ekzem ustoupil na minimum. Záležitost mně stála něco okolo 10tis na lécích a zjistil jsem si nákazu mononukleozy a poškození jater což má také velký vliv na seboreu. první návštěva vedla samozdřejmě ke kožařce, která mi už ode dveří sdělila s čím mám tu čest a že se toho nezbavím. Předepsala mi clotrimazol a nazdar. po dvou týdnech se mi ekzem zhoršil protože jsem dávkování bral na lehkou váhu a neaplikoval jak bylo doporučeno. Začal jsem tedy pátrat po internetu a hledat zkušenosti od ostatních kde jsem zjistil co je kortikoid zač. Zašel jsem opět za kožní s tím že nechci kortikoud at mi napíše něco jiného. Předepsala mi pevaryl s tím at už za ní nechodím. Tento krém měl snad ještě horší projevy než clotrimazor. Pálil jak čert a pokožka v jednom ohni, barvu si dovedete představit. Nicméně tu druhou její radu jsem si vzal k srdci a už se u ní neobjevil. Od první její návštěvy jsem však nebyl schopný pochopit větu že se teto nemoci už nezbavím. 30 let jsem neměl s ničím podobným problém až na pár aftů v puse a najednou se objeví ekzem ktereho se nezbavím? Toto stanovisko jsem zásadně odmítl!! Nutno poznamenat že moje životospráva nebyla zrovna ukázková. Vždy jsem byl hrozně na sladké a běžnému jídlu se vyhýbal. Bylo u mně běžné že jsem si dal ráno snickers na oběd se vykašlal, nahradil jej opět něčím sladkým a večeři utopil bagetou a zajedl opět sladkým, kelímek nutely během filmu naprosto běžně skoro každý den a to vše zapíjel kolama, kofolama, energetickýma nápojema atd. to vše od nějakých patnácti let. Prakticky jsem nepil vodu pouze slazené nápoje. Je tedy jasné že jsem ekzém od začátku zažal spojovat se životosprávou. Druhá moje cesta vedla přes obvodního L. na alergologii, vypozoroval jsem totiž vždy zhoršení ekzému po konzumací jednoduchých cukrů a pár jiných nespecifických potravin. V podstatě se však ekzem držel na unosne urovni s omezením příjmu sladkého. Do této doby jsem na ekzem používal…

reagovat Petr 14.6.2014 16:50  1%    +  -

Petr: … krutý boj začal někdy v březnu kdy jsem zcela vypustil sladké a jednoduché cukry ze své životosprávy. S váhou jsem šel ihned dolů na 70kg což si udržuji dodnes. Je také rozdíl cukry a cukry, tzv. sacharidy. Tělo¨sacharidy k životu potřebuje, nýbrž se jedná o sacharidy složené a obsažené i v nesladkých potravinách, např ovoce zelenina chleba atd. tyto cukry jsou v pořádku ale jejich konzumaci je také nutno hlídad, není vhodné sníst za celý den dva pytle jablek a divit se přítomnosti ekzému. Vše střídmě. Při konzumaci jednoduchých cukrů a zejména rafinovaných dochází v těle k úbytku vitamínu B který je stavebním prvkem zdravé kůže a v běžnych potravinách je ho dost málo proto je zejména v případě ekzemu důležité jeho doplnění, ideálně nějakým B-komplexem kde je již i B6 a B3. V květnu mi přišly výsledky z alergologie kde se zjistilo že sice nejsem na nic alergický ale při jednom se dělá i krevní obraz kde byla přítomna protilátka na mononukleozu a jaterní testy které byly dvakrát vyšší. Další článek do skládanky zapadl. Játra fungují jako filtr krve a jejich úkol je ji čistit od toxinů. V případě jejich poškození se tak děje v omezeném účinku a jako důsledek je tedy nasnadě obsach toxinů v krvi a jejich vylučování alternativní cestou, jednou z ní i přes pokožku v podobě ekzému a její zapalování. /zce to souvisí s konzumací mastného a cukru, jenž se při seoree chronicky nedoporučuje a lékaří neví proč. je to jasné, protože tyto dvě nutrice zatěžují játra!!! Samozdřejmě i alkohol ale ten dlouhodobě nepii proto jej neuvádím…… bezcukrovou stravu jsem tedy doplnil o dietu v podobě omezení přepálených a tučných jídel. A ekzém začal intervalově a pomalu ustupovat. Zezačátku jsem jej měl ve vlasech v podobě červených fleků. Roky jsem používal head and shoulders s obsahem pyrition zinci ale ten již nefungoval. Po projetí různých odborných studií jsem si prostudoval druhy plísní jenž jsou v ekzémech přítomny a nasadil do vlasů nizoral šampon. před začátkem procedůry jsem vypral ložní prádlo a doteď jej peru obden, protože tam se plísním také líbí. první týden používání nizoralu šampon na vlasy jednou večer každý den nechat působit 5–10 minut, umýt a důkladně vysušit nenechat vlasy vlhké! po týdnu fleky a svědění zmizely a po lupech ani památka, doporučuju ještě udržovací mytí tímto šamponem jednou týdně jako prevence. dále jsem měl seboreu po stranách nosu, tyto místa jsem si dost zničil clotrimazolem, proto jsem následně nasadil excipial U Lipolotio s ureou, který uleví od svědění a regeneruje pokožku, ale nepůsobí proti kvasinkám jenž jsou součástí seborey v hlubší vrstvě pokožky a je hooodně lesklý, tudíž nevhodný do společnosti. následně jsem začal používat dehtové masti od pityolu až k Vitella ictamo se zinkem. lepší efekt než lipolotio. odstraní svědění ale zase pokožku vysušuje a jeho barva je hrozná, člověk vypadá jako syn ředitele vápenky. Nicméně taky nepůsobí proti kvasinkám pouze zápalu folikul v pokožce a předchází akné. Dobrý na akutní zánět seborey společně s lipolotio ale ne ná celkovou léčbu. Prošel jsem pak různými oleji od kokosových, přes třezalkové atd. až ke Kapydermu. Efekt zvláčnující a výživný, ale vhodný až na zdravou pokožku. Zde se dostávám k dražším přípravkům. U nás se nedá koupit ale v sousedním polsku je bez problému k dostání a dokonce za lepší peníz nizoral krém. Ten mi pomohl nejvíc na ekzém na hrudníku a pod nosem, týden denního používání zabilo kvasinky a jeho používání jsem omezil na jednotýdenní udržovací mazání. po ekzému ani stopy. Nevím proč ale nizoral krem nepusobi na místa po stranách nosu. Neumím si to vysvětlit snad jen že jeho obsah ketocanazolu může tuto clotrimazolem podrážděnou pokožku spíše iritovat společně s likvidací plísní mallasezia, proto jsem hledal dál krém na bázi likvidace plísní ale šetrný k pokožce. Našel jsem Bluecap nástupce známého skin capu. Blue cap je ale bez obsahu kortikoidu a dá se používat dlouhodobě. Nejlepší krém se kterým jsem se setkal. První aplikace pálí, to je způsobeno uvolněním histaminu a potvrzením že působí. Bluecap obsahuje pyrithione zinci, ano složka obsažená v šamponu „head and shoulders“ která zabíjí plísně. po týdenním používání je nos jako nový, používám ráno a večer malilinko na prst a pouze na afektovaná místa. To vše za předpokladu zdravé výživy. Poslední krevní testy již OK a játra pouze mírně zvýšené, což je důsledkém oné mononukleozy. Na játra jsem nasadil ostropestřec tobolky třikrát denně po jídle a jako doplněk na podporu a regeneraci kůže k b-komplexu jsem nasadil omegaB3 mastné kyseliny (rybí tuk) další stavební prvek zdravé kůže. Hodlám v tomto systému setrvat, cítím se lépe, mám víc energie, stravuji se vyváženou a pestrou stravou 3–4 krát denně, zahrnul jsem spoustu ovoce jenž bohatě nahradí cukrovinky. Léčba Seborey podle mého názoru nejde vyhrát pouze pomocí jedne ze dvou cest léčby, je třeba bojovat jak vnitřně tak i vnějškem!!! Seborea se dá v některých případech brát jako požehnání a nutno přistoupit k celkové změně přístupu k vlastnímu tělu. Je otázka jak dlouho bych žil při předchozím stylu stravování. Pokud někdo trpí ekzémem znamená to varovnou kontrolku nějakého procesu v těle. který mechanik by řešil opravu auta vytažením červené žárovičky která bliká. Problém je třeba řešit komplexně a co nejdříve. Důležitá je disciplína, cukr je jako droga, šíleně návykový a jeho náhlé vynechání způsobí člověku stavy stejně jako droga, po překonání tohoto období ale člověk vítězí…

reagovat Petr 14.6.2014 16:49  1%    +  -

léčba je nutná nejen zevnitř. Seboree jsem vyhlásil válku před půl rokem, to u mně propukla. přečetl jsem snad všechna česká i zahraniční fora týkající se této problematiky a nyní dá se říct že pomalu vítězím a ekzem ustoupil na minimum. Záležitost mně stála něco okolo 10tis na lécích a zjistil jsem si nákazu mononukleozy a poškození jater což má také velký vliv na seboreu. Moje první návštěva vedla samozdřejmě ke kožařce, která mi už ode dveří sdělila s čím mám tu čest a že se toho nezbavím. Předepsala mi clotrimazol a nazdar. po dvou týdnech se mi ekzem zhoršil protože jsem dávkování bral na lehkou váhu a neaplikoval jak bylo doporučeno. Začal jsem tedy pátrat po internetu a hledat zkušenosti od ostatních kde jsem zjistil co je kortikoid zač. Zašel jsem opět za kožní s tím že nechci kortikoud at mi napíše něco jiného. Předepsala mi pevaryl s tím at už za ní nechodím. Tento krém měl snad ještě horší projevy než clotrimazor. Pálil jak čert a pokožka v jednom ohni, barvu si dovedete představit. Nicméně tu druhou její radu jsem si vzal k srdci a už se u ní neobjevil. Od první její návštěvy jsem však nebyl schopný pochopit větu že se teto nemoci už nezbavím. 30 let jsem neměl s ničím podobným problém až na pár aftů v puse a najednou se objeví ekzem ktereho se nezbavím? Toto stanovisko jsem zásadně odmítl!! Nutno poznamenat že moje životospráva nebyla zrovna ukázková. Vždy jsem byl hrozně na sladké a běžnému jídlu se vyhýbal. Bylo u mně běžné že jsem si dal ráno snickers na oběd se vykašlal, nahradil jej opět něčím sladkým a večeři utopil bagetou a zajedl opět sladkým, kelímek nutely během filmu naprosto běžně skoro každý den a to vše zapíjel kolama, kofolama, energetickýma nápojema atd. to vše od nějakých patnácti let. Prakticky jsem nepil vodu pouze slazené nápoje. Je tedy jasné že jsem ekzém od začátku zažal spojovat se životosprávou. Druhá moje cesta vedla přes obvodního L. na alergologii, vypozoroval jsem totiž vždy zhoršení ekzému po konzumací jednoduchých cukrů a pár jiných nespecifických potravin. V podstatě se však ekzem držel na unosne urovni s omezením příjmu sladkého. Do této doby jsem na ekzem používal…

reagovat Terka F 19.5.2014 20:19  1%    +  -

Nejdříve jsem myslela, že mám pouze normální lupy, ale když mi na ně nezabral žádný šampon bylo mi to divné. Když mi pokožka začala rudnout a lupy se mi začaly dělat i na uších neváhala jsem a šla k lékaři. Na kožním mi diagnostikovali seboreu a dali clotrimazol a kortikoidy. Kortikoidy odmítám používat, takže jsem se pokožku a vlasy mazala jen clotrimazolem a nic se nedělo. Objednala jsem se teda k dalšímu kožnímu v očekávání, že mi na do dá konečně něco pořádného, ale nedostala jsem nic jiného než dva typy mastí s kortikoidy. Za tu dobu co seboreu mám jsem vyzkoušela několik šampónu (Eucerin, Bioderma), ale všechny mi zabraly na měsíc. Po měsíci mi pokožku začaly ještě více dráždit. Nedávno se na trhu objevila nová značka CutisHelp, která má ve všem konopný základ a nemohu si ji vynachválit. Šampón do vlasů (cca 300kč) a mastičku na kůži (cca 220 kč). Dále beru zinek, který má pomoci regeneraci. V létě u moře mám od seborey na chvíli klid, ale když se vrátím zpět do Čr lupy se zase hnedka objeví. Asi mi nezbude nic jiného než vynechat alkohol, sladké a kořeněná jídla, jelikož po nich u mně dochází ke zhoršení. Doufám, že Vám aspoň trochu mé zkušenosti pomohly.

reagovat Fibi666 14.1.2014 20:35  33%    +  -

kumm: jelikož jsou problémy už dloho pryč, na jméno lékařky si nevzpomenu a tu mastičku už taky nevím...ale tam se s tím setkávají denně, takže ví co s tím...

reagovat kumm 6.12.2013 23:03  1%    +  -

Fibi666: a která to byla lékařka a co ti doporučila? jestli se smím zeptat...

reagovat buba 28.9.2013 10:17  1%    +  -

a co sprchový filtr není to vodou?

reagovat m23 19.9.2013 16:37  1%    +  -

Zdravím

Mám 21 rokov a seboreu som mal asi rok a pol vo vlasoch ale hlavne na tvári okolo nosa také červené škvrny, ktoré mi strašne vadili. Prečítal som strašne vela českých aj slovenských diskusií a článkov na nete a nakoniec som zistil že najdôležitejšie je detoxikovať telo a prestat jesť sladkosti a veľa cukru, ale radšej viac ovocia a zeleniny. Ja som mal aj dosť problémy s trávením. Pred troma týždňami som si čítal nejaké diskusie, čo komu pomohlo a po dobrých skúsenostiach iných som si kúpil aloe vera juice, probiotika, pyridoxin (vytamín B6) no a zinok - ale ten už beriem dlhšie. K tomu som si na tie červnené škvrny okolo nosa začal dávať tea tree olej zriedený s kokosovým olejom (v pomere asi 1-2 čajové lyžicky kokosového oleja s 4-5 kvapkami 100% tea tree oleja. Toto som si dával na tvár asi 8 dní a potom som asi 4 dni mazal gáfrovou masťou s ichtamolom. Za dva týždne mi červené škvrny na tváry úplne zmizli. Aloe a probiotiká budem brať ešte nejakú dlhšiu dobu preventívne a taktiež aj zinok a pyridoxin. Neviem či je to ešte potrebné ale pre istotu. Na vlasy používam šmapón head&shoulders mentolový - ten je najlepší a nikdy by som nepoužíval nič iné. Vyskúšajte či aj Vám toto čo som tu popísal zaberie, ja myslím ze určite. Ja som používal strašne vela mastičiek od biodermi, la roche posay, tabletky innoev dtox a podobne ale nič z toho nezaberalo a problému vás to nezbaví, poprípade je to len dočasné. A ďalšia vec určite okamžite vysadiť kortikoidy. Ja som ich nikdy nebral ale viem že je to to najhoršie čo môže byť a takisto by som nepoužíval mastičku skin cap. Veľa ľudí píše že im pomohla a že je to zázrak a podobne, ale keď ju vysadili problém sa im vrátil naspäť a bolo to ešte horšie. To znamená že by ste ju museli používať stále aby sa čevené fľaky opäť neobjavili. Myslím si že je to blbosť že sa seborei nedá zbaviť, že je to nevyliečitelné. MYslím si že celé je to o problémoch s trávenim, zlou stravou a zlým životným štýlom. Nechcem tu nikoho o ničom presviedčať a je na každom ako si túto radu vezme ale verím že takisto Vám to pomôže ako mne a zbavíte sa tejto nepríjemnej choroby.

Nechcem robiť reklamu ale vypíšem vám sem veci, ktoré som ja používal, a ktoré mi pomohli sa seborei zbaviť:

pyridoxin (1x denne)- Obrázok

zinok (15 alebo 30mg denne)

aloe vera juice (30ml ráno na lačno a 15 ml večer) - Obrázok

probiotika (2x denne - ráno a večer) - Obrázok

kokosový olej ( mal by byť panenský a najlepšie bio. On je najlepší na tie červené škvrny v tvári a v každom prípade je to príroda a nie žiadna chémia) - - Odkaz odstránený -

tea tree olej 100%( takisto velmy dobrý na červené škvrny v tvári.)

gáfrova masť s ichtamolom - Obrázok

reagovat Šklíba 22.7.2013 11:10  100%    +  -

Tomas: Podle Mačingové.

reagovat Tomas 22.7.2013 11:08  1%    +  -

Šklíba:

ahoj, jaky typ detoxove kury jsi pouzila?

diky
T.

reagovat Šklíba 28.6.2013 17:57  100%    +  -

L.: Mě bahno taky štípe a hned po aplikaci to mívám podrážděné. Pak se to zklidní. Letošní jaro ( jaro a podzim bývají u mne kritické) jsem měla klid, podařilo se mi to Pityvalem udržet na uzdě. Jen když jsem poprvé vyrazila na sluníčko, tak to vylezlo do červena. Mám to na čele a mezi lopatkami. Ale je pravda, že opravdu velikou službu mi loni na podzim udělal 4 týdenní detox organizmu. Pleť jsem měla jak miminko a celou zimu pokoj.

reagovat Milan 28.6.2013 16:30  1%    +  -

gumídek: Chtel bych se zeptat po jake dobe krem Nizoral pomohl,diky

reagovat L. 29.5.2013 3:03  1%    +  -

Na seboroickou dermatitidu mi fantasticky zabralo bahno z Mrtveho more. Vecer jsem aplikovala a druhy den se nestacila divit - cervene fleky prakticky uplne zmizely!! Takze rozhodne doporucuji vyzkouset. Sice to pri aplikaci docela stipe, ale da se to vydrzet :).

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Seboroická dermatitida
Diskusi založil(a): katkaho
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si
Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky Iveta zhubla přes 30 kilo. Kila šla dolů velmi rychle Je váš sexuální život na vrcholu? Takhle to poznáte Kariéra a peníze v roce 2018 podle numeroložky Lenky Suchardové PETRA (48): Po roce jsem vzala zpátky svého muže. Učím se s ním zas žít Škůdci a choroby pokojových květin v zimě: Jak je zlikvidovat Jak připravit batáty? 6 nejlepších receptů s masem i rybou Rudá rtěnka, objemné řasy, mašle ve vlasech: Trendy pro rok 2018 Chcete letos zhubnout? Tyto diety jsou nejlepší! Skuteční loterijní milionáři. Jak utrácí výhru?