Zahradnice-poraďte mi!!!!!!!!!!!!! zahradnice-poraďte mi!!!!!!!!!

Mám takový problém, a to je svah, který je za naším domem-není velký, asi dva metry široký a asi 20m dlouhý, ted na jaře bych ho chtěla nějak zkrášlit, ale vůbec nevím, co tam mám vysázet-skalku tam mít nechci, myslela jsem nějakou rostlinku, která mi ten svah kompaktně překryje q nebude mě to stát tři měsíční platy...
a taky něco, co poměrně rychle roste...
tak pište, pište vaše rady, budu vděčná za každý nápad.
Je to slunné místo, a půda je bohužel dost jílovitá, tráva tamtaky nejde-nešlo by to posekat, je to docela strmé...........
děkuji!
21.2.2008

Diskusi založil(a) 21.2.2008 jajulina

reagovat mimozemštanka 26.5.2013 18:51  100%    +  -

daduli: Když něco nebudeš vědět,napiš tady= http://diskuse.dama.cz/d.php?d=7716

nebo mě vzkaz

reagovat daduli 26.5.2013 11:43  69%    +  -

mimozemštanka:

reagovat mimozemštanka 26.5.2013 10:46  100%    +  -

daduli: na záhonech mám kompost,takže nehnojím...navíc fazole jsou dost nenáročné,mám více druhů,i malé a větší bílé,fazolkové lusky..nehnojím vyloženě jen je

reagovat mimozemštanka 26.5.2013 10:44  100%    +  -

jadron: vypadá to na květ

reagovat daduli 6.5.2013 10:46  76%    +  -

Ahoj děvčata! Včera jsem už zasadila fazole "strakáče", nevíte, jestli se teď hnojí a čím? A během roku? Jak to děláte vy? Děkuji.

reagovat jadron 24.4.2013 12:42  32%    +  -

To je má nová Rebrabora,která je v zemi cca 10 dní.Tohle na ní vyrostlo-to růžové-to bude kvést??? Nikdy jsem Rebaboru neměla,tak nevím co to je.
Poraďte. Děkuji.

reagovat jadron 19.4.2013 20:29  27%    +  -

Amarka: dej pokoj se slimákama.Předloni jich bylo mraky,ale to si asi pamatuješ.

reagovat Amarka 18.4.2013 22:51  18%    +  -

jadron: Tak hlásím,že loňské rebarboře raší lístky.Mám dvě sazenice.Teď jen doufám,že ty lístky neokoušou slimáci.Dcera sundala zákryt a malých slimáků tam bylo dost.

reagovat jadron 18.4.2013 21:14  27%    +  -

Amarka: Děkuji za radu ,kde koupit rebarbou.Už je zakoupená a doma.Objednala jsem to na webu a vyzvedla v jejich květinářství.Koupila jsem dvě-jednu pro mě-ta už je v zahradě a druhá rebarbora je po dceru.Takže díky.

reagovat jadron 11.4.2013 20:00  15%    +  -

Amarka: Jsi mě moc nepotěšila.Co se dá dělat-stejně ji zasadím a počkám na úrodu napřezrok.

reagovat jadron 11.4.2013 19:58  15%    +  -

Amarka: Dobré a poučné video. Paráda.

reagovat Amarka 11.4.2013 14:08  10%    +  -

jadron: Z letošních sazenic úroda nebude,až příštím rokem.Jinak je poměrně nenáročná.Na zimu jsem rebarboru zakryla chvojím.Zatím neraší díky opožděnému jaru,ale věřím,že obrazí.

reagovat Amarka 11.4.2013 14:04  10%    +  -

Rakytník... Docela poučné video.

reagovat jadron 10.4.2013 7:40  14%    +  -

Čauky,mám ještě jeden dotaz-chtěla bych zasadit Rakytník,něco jsem se o něm dočetla,jenže nevím,jak rychle roste a za jak dlouho plodí? Poradíte??

reagovat jadron 9.4.2013 22:24  13%    +  -

Amarka: Děkuji za radu- už mám rebarboru objednanou a mám ji příští týden k vyzvednutí v zahradnictví,které jsi mi poradila.Ještě mi poraď-zasadím ji a ještě letos bude úroda?? A co s ní na podzim??

reagovat Amarka 9.4.2013 10:46  10%    +  -

jadron: Není zač. Ona ta rebarbora není náročná na pěstování.Koláče s ní jsou bezva,taky se na rebarboru těším.Hlavně ať se už trvale jaro u nás usídlí,tohle je děs-chvíli sněží,chvíli prší,teploty venku spíš zimní.

reagovat jadron 8.4.2013 12:46  13%    +  -

Amarka: Děkuji moc, už jsem tam napsala.Mají obchod v Praze na Hadčanské,tak by se mi to hodilo si zboží vyzvednout tam.

MOC DÉKUJI:

reagovat Amarka 8.4.2013 2:28  9%    +  -

jadron: KLIKNI sem

Solidní zahradnictví. Já mám taky kupované silné sazenice od loňska.Snad mi zimu přežily...

reagovat jadron 6.4.2013 12:13  6%    +  -

Děvčata,nevíte kde seženu rebarboru do záhonu.Chtěla bych ji pěstovat.

reagovat iviko 27.1.2013 15:20  33%    +  -

jadron: Jistě můžeš to rozebrat,také jsem to dělala,ale ja to dělala v létě

reagovat jadron 30.12.2012 11:18  33%    +  -

veronika: Ahoj,potřebuji poradit s levandulí-mám jeden velk trs.Můžu ho rozebrat-zasadit a tím se to rozmnoží???

reagovat cdQRmduprWyrjtNPlu 17.8.2012 19:15  1%    +  -

Škoda, že nikoho nednaaplo vyfotit tatednka Eminky, jak vypade1 upravenfd těsně před spanedm ))Celfd vedkend byl fažasnfd, mysledm, že ze1sluhou všech zfačastněnfdch. Dedky. J.

reagovat Amarka 16.7.2012 0:27  26%    +  -

reskator: Krulichovi jsou solidní.Můžu doporučit.

reagovat Amarka 16.7.2012 0:26  26%    +  -

Jaluna:Slimáci jdou prakticky po všem.Je to možné.Je jen pár rostlinek,které slimáci nemusí.
Na slimáky je jedna účinná návnada-a to pivo v nějaké plastové nádobce-kelímky po rostlinném másle naplnit pivem a zapustit je do zeminy.Slimáky to láká,v pivě se utopí.Nesmí ale do toho pršet.
Letos moc slimáků nemáme.Možná jim zima dala na frak,taky hodně často sekám trávu a večer chodím na obhlídky.Ale už se tolik neohýbám jako vloni.

reagovat makzay 7.7.2012 23:19  5%    +  -

Ahojky, kytička byla dost přelitá a mou péči bohužel nepřežila. Ale m ám plno jiných kytek, které to se mnou zvládají. Jen s hvězdníkem trochu bojuju. Mám ho asi tři roky, koupila jsem si ho když krásně kvetl a od té doby nic. Jen vždy vyraší dva lístky, doroustou do výšky a uvadnou a tak pořád dokola. Jinak jsem si už i na balkoně zvládla tento rok vypěstovat převyslé jahody, i papriku co tam mám mi dala první plod. A rajčata mi na balkoně dokonce předrostly i šnůry na prádlo. A jen tak ze srandy mám na balkoně ve velkém květináči i sazenici melounu, která se mi už plazí přes půl balkonu, kvete a dokonce jsem si všimla, že i se začínají z květů dělat plody. Tož uvidíme. A jinak jsem nestíhala psát, protože se nám 10. května narodil Vojtíšek, takže vůbec nestíhám

reagovat Jaluna 7.7.2012 13:45  6%    +  -

Ahojky holky můžu mezi vás? Před chvílí jsem vaši diskusi objevila a čtu moc zajímavý věci. Hned mám dotaz nevíte jestli můžou slimáci okusoé"vat i klematis a hortenzii? listy jsou okousané trochu "oslintané" ale jinak nic nevidím. Mám všude zakůrováno, zeleninu nepěstuju. Díky moc za radu Jarka

reagovat reskator 27.6.2012 7:24  15%    +  -

Amarka: Krulichovi tam to znám to je u mě na Malovance

reagovat reskator 27.6.2012 7:16  15%    +  -

Koloušek: Já jsem sí poradiala ty zlutý destičky a dat je do květinače a nechat stat a řekla bych že jí moc zalila

reagovat reskator 27.6.2012 7:07  15%    +  -

makzay: tak sežloutlý lysty otrhat

reagovat veronika 3.6.2012 21:37  1%    +  -

Nevím, zda je to ještě aktuální pro tebe,mám levanduli okolo celého chodníku, nekupuj zbytečně,namnož si z první levandule. Já jsem si namnožila a vysázela.Každý rok z levandule dělám dárkové pytlíky.Originál látku koupíš v galanterii na metry- cca 10cm šířku pŕímo k tomuto určené.Nastřiháš potřebnou délku nejlépe zubatými núžkami(aby se to nemuselo entlovat).Sešijeme boky dáme stužku a je hotovo. Amarka:

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Zahradnice-poraďte mi!!!!!!!!!!!!! zahradnice-poraďte mi!!!!!!!!!
Diskusi založil(a): jajulina
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Zahrada
Přečtěte si
ŽANETA (43): Můj manžel se nechce vzdát milenky Na sladko i na slano: Závin na 4 způsoby Umíte užívat léky? Dejte si pozor na tyto chyby! Chcete mít krásné a zdravé vlasy? Vyhněte se těmto chybám! Seriál Ulice: Rvačka v Coolně, loupežné přepadení a pěkná lekce Lze využít k hnojení zahrady obsah septiku? ERIKA (39): Zapletla jsem se s bratrem svého muže. Nevím, jak se vymotat Sexy i po 50: Které české celebrity zrají jako víno? Není dobrý milenec? Vychovejte si ho! Každý den má jinou energii. Kdy je nejlepší jít na rande?