TEPELNÁ ČERPADLA

Zdravím všechny kdo uvažují o vytápění domů či bytů tepelnými čerpadly a i všechny majitele tč. Budu ráda, když se na této diskusi podělíte o Vaše názory a poznatky...
17.4.2008

Diskusi založil(a) 17.4.2008 gaborka

reagovat Katka 21.11.2017 18:09  1%    +  -

Než pořídíte tepelné čerpadlo, tak prosím zvažte umístění. Provoz totiž není úplně tichý. A tak už půl roku musím poslouchat čerpadlo,které soused umístil na mou stranu chalupy. A ten neustálý hukot je opravdu nepříjemný. Takže v rámci dobrých sousedských vztahů vybírejte a umísťujte čerpadlo s rozmyslem.To co vy ušetříte na penězích,bohužel jiný zaplatí svým klidem a nepohodou bydlení.

reagovat AlA 14.9.2017 9:43  5%    +  -

TČ se vyplatí. Sniží to opravdu náklady na vytápění.

reagovat Jozef 19.3.2013 14:03  1%    +  -

Dobrý den mám tepelne čerpadlo voda-voda,maximalne spokojný.Porovnávam to zo susedom,ten má kondenzačný kotol,som o 30% niže s cenou,
Jozef

reagovat Andula 2.11.2012 12:49  1%    +  -

Může mi někdo poradit, jaká je návratnosti při koupi tepelného čerpadla?

reagovat Pavel 2.11.2012 12:48  1%    +  -

Dohnal:
Tepelné čerpadlo umí ohřívat i TUV, bojler by měl mít velikost výměníku (topného hada) okolo 1,5 m2 (třebas bojlery Dražice se dvěma topnými hady cena cca 15.000,-Kč), tepelné čerpadlo by mělo být INVERT s modulací výkonu, aby se zamezilo cyklování tepelného čerpadla v přechodovém období a v letním období. Z důvodu levnějšího provozu se doporučuje nahřívat TUV na 43 až 45 st.C

reagovat Dohnal 24.10.2012 13:23  1%    +  -

Potřebuju nějakým způsobem vytápět chalupu a přemýšlím o tepelném čerpadle, ale zajímá mě, jestli dokáže ohřívat i z užitkové vody?

reagovat lidatr 10.11.2011 12:20  5%    +  -

S námi za topení opravdu ušetříte
Nejlepší tepelné čerpadlo na trhu! Nabízím tepelná čerpadla Mitsubishi Zubadan, určena pro celoroční provoz, a to i v období, kdy venkovní teplota až k -25°C. Při těchto teplotách je jednotka schopna poskytovat až 75% výkonu. Při teplotě -15°C jsou jednotky schopny dodávat přibližně konstantní topný výkon s možností ohřevu teplé vody až na teplotu 55°C bez nutnosti el. dohřevu. Nabízíme i další kvalitní značky Stiebel Eltron, IVT a Hotjet. Možnost výhodného financování Essox! POZOR! Cenu upřesním v kalkulaci na požádání. lidatr@seznam.cz

reagovat janek 19.1.2010 19:27  1%    +  -

´Kdo má čerpadlo HOD JET jak jste spokojeni. Je úspora opravdu taková jak píšou_?

reagovat aynka 27.11.2009 7:44  30%    +  -

bt.cz: ty jsi hodná, děkuju moc, pročtu to!

reagovat bt.cz 26.11.2009 23:18  36%    +  -

aynka: Zdravím, nevím, jestli pomůžu, sama zkušenost nemám, ale mám odkaz na dobrý článek o typech podlahového vytápění a píšou tam i o koupelnách - Vytápění podlahy.
Doufám, že pomůžu..:)

reagovat aynka 18.11.2009 12:01  12%    +  -

Ahoj holky! Chystáme se pořídit levně podlahové topení do koupelny... nemáte nějaké typy rady, od koho kvalitně sehnat? Sami si ho i namontujeme...

reagovat LeHany 2.2.2009 8:14  5%    +  -

Posílám reference:

http://acond-1.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-2.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-3.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-4.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-5.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-6.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-7.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-8.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-9.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-10.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
http://acond-11.klimatizace-tepelna-cerpadla.cz
Lenka

reagovat Pet51 30.1.2009 19:39  5%    +  -

Nejen o tepelných čerpadlech a dalších OZE, ale i o dotatcích, nebo třeba od jaké firmy Vás vyjde elektřina nejlevněji, nebo s ted aktuálními energetickými průkazy určitě (nej)lépe poradí "certifikovaní" auditoři s kulatým razítkem a poradí lépe, a většinou jinak, než ten, kdo danou věc prodává, nebo montuje. Jo a samozřejmě poradí zdarma v rámci systému EKIS (ten podporuje EU kvůli tomu, abychom tady na ní nedštily sýru a dusík z komínů). Kdo takovou radu potřeboval, písněte do vzkazů, přidělím Vás příslušnému odborníki :-)

Dan - ráda se s Tebou poradím o TČ (fakt ráda), ale s dotacemi to tak není : nejen, že nemusíš plnit "audit", audit se fakt neplní, ale zpracovává a soukromá osoba nemá povinnost ho mít, když žádá o dotaci. Ta musí mít odborný posudek, jehož cena může být kolem 10tis. (6o fakt ne, to je cena auditu tak pro školu), ale jednak 5tis. z toho se dá proplatit z té dotace a druhak dobrý zpracovatel se v něm snaží poradit ohledně celého baráku, kde by se dalo ušetřit.

Dotace z národních programů tedy ty, které se týkají občanů) jsou nárokové to znamená, že ji dostane každý, kdo splní podmínky, které předem zná. To, co většina z žadatelů nesplní je tzv "účko" zjednodušeně "topíš-li panubohu do oken skrz zeď a okna, nedostaneš dotaci na nic". A to, jestli splníš, nebo ne vám opravdu buď spočítá odborník za cca 10tis., pokud ho vyhledáš, ale v 90% případů Ti to řekne hodná teta v rámci EKISu už podle fotky baráku...a za řízek přidá i kontrolu jističe a optimalizaci tarifu :-))). To jsou asi tak jediná opatření,která jsou beznákladová a ještě se vyplatí. Jinak ekonomicky nevychází snad nic, ani když je to dotované, občas vyjde zateplení a výměna oken, když se to týká fakt chatrče (a to pro občany není dotované, pro ostatní občas ano až do výše 90% nákladů).

Na tzb-info se shodneme. Jo, a kdybys věděl o nějakém auditu za 60 tis, tak že ho beru, a průkaz přihodím :-)

reagovat gaborka 30.4.2008 15:43  25%    +  -

výhra: to jo, je to hezký, ale co máme spočítanou elektriku na stejně velký dům, tak nám to vychází na nějakých 20000,- max. 23000,- ale to už bychom se asi museli saunovat v pokojích, což nám nehrozí... takže solidní kompromis... jak jsem psala korunek je málo, ikdyž jsou všude samé super výhodné hypotéky na které dosáhne každý...

reagovat aleska 30.4.2008 15:27  61%    +  -

Dan: aha,takže o dotaci žádat nepujdu.Zbyrtečná cesta

reagovat výhra 29.4.2008 22:27  34%    +  -

hezký večer,vidím že už máte rozhodnuto ale přesto přidávám.... moje sestřenice mají tč.země-voda - pořizovací náklady siece vyšší ale celý domek 150m2 zastavěné plochy dvoupodlažní aplatí ročně 15t. což je slušná cena za otápění celého domu... mají podlahové topení a krásně teploučko i v zimě ,návratnost zhruba za 7let......dobrou volbu...

reagovat gaborka 29.4.2008 21:13  26%    +  -

Dan: děkuji za vyčerpávající informace, dotace jsem našla, zamáčkla slzu a zapomněla na ně, dál jsem studovala a studovala a vyšlo by nás to dost draho a ta návratnost taky nebude v deklarovaných 5 letech - samozřejmě v závislosti na druhu vytápění možná... zřejmě zvolíme elektrické rohože... nemáme moc korunek a navíc jednu nabídku jsme obdrželi a vycházelo to na 200t. jen za to čerpadlo, akumulační nádrž zvlášť a rozvody a podlahové vytápění taky zvlášť, takže dohromady za 300t. To elektřina nás vyjde se vším všudy na 150t...
takže čerpadlům zdar, ale v našem případě sbohem...

ale moc děkuju

reagovat Dan 29.4.2008 20:49  1%    +  -

gaborka:
K dotacím na tč.
Bohužel musím konstatovat že v tuto chvíli jde o strátu času.Pan Bursík se těmto zdrojům vytápění postavil skutečně čelem.
Nárok na dotaci pořízení Tč. vzniká pouze při přechodu z vytápění tuhými palivy, a to pouze v případě že u Vás není zavedený plyn... .Pokud se Vás to i dále týká,je třeba splnit energetický audit se kterým mají problém i mnohé novostavby. Cena tohoto auditu zpravidla nejde pod 10.000 kč.Pokud i toto splníte,máte nárok na 50%dotaci z ceny T.č. maximálně však 50 nebo 60tis ( nejsem si přesně jist částkou nebot je to celé velký výsměch ). I tak v loňském roce,kdy bylo možno žádat o dotaci na novostavbu,bylo vyhověno 7% všech žádostí. Závěr ? Zapomeňte na dotace :-((

reagovat Dan 29.4.2008 20:40  1%    +  -

gaborka:
Ahoj
Ocitl jsem se na téhle diskusi trošku náhodou ale...
O tepelných čerpadlech už toho bylo napsáno mnoho, doporučuju se podívat na stránky tzb-info
Jde o portál pro stavebníky.
Systém vzduch voda je dnes skutečně nejrentabilnější, ale pozor, mezi jednotlivými systémy a hlavně první zveřejněnou cenou a skutečnou cenou konečné instalace jsou často propastné rozdíly. Co se týče rozptylu cen pohybuje se v rozmezí 100-300.000 kč a je dobré si zjistit co si za Vaše peníze skutečně kupujete.respep co jiného je možné koupit.
Jsem trochu "zaujatý" protože Tč. jsou mojí profesí.
Portál v odkazu je skutečně nezávislý a tak věřím že můj příspěvek oceníte.

reagovat gaborka 20.4.2008 13:32  26%    +  -

cecilka: jo jo, musím ještě nastudovat stránky ministerstva životního prostředí, kdyby nám chtěli dát dotaci, tak je potřeba to využít... mělo by to být asi 50% z ceny kotle... tak uvidím...

reagovat cecilka 20.4.2008 13:26  27%    +  -

gaborka:Nezamŕzajú, ako môžu, keď je v priestore cca 20˚C. Oknu je to fakt fuk, či je to z radiátora alebo z podlahovky. Podlahovka má akurát jedno mínus - nedoporučuje sa položiť priamo na podlahu kvetináč s niektorými kvetmi.
Pokiaľ viem, u Vás , v Česku dokonca dávali príspevok, ak si niekto dal urobiť tepelné čerpadlo ( alebo priamo dotovali čerpadla a sú lacnejšie ako u nás - nefiem, ale viem, že sa to u Vás podporuje.)

reagovat gaborka 19.4.2008 20:18  25%    +  -

cecilka: děkuji tak to je super... já si taky říkala, že el. je moc drahá, když jiný zdroj, tak stejně přes léto, když se netopí mi musí něco ohřívat vodu a cenově to pak zase naskakuje, takže tohle bylo nejlepší řešení, jen je jich ještě málo, tak to lidé ještě nedocenili... snad neuděláme chybu... a když máte tu podlahovku, nezamrzají Vám okna? to jsem totiž slyšela, mě to přijde jako nesmysl, ale nevím...

reagovat cecilka 19.4.2008 19:18  27%    +  -

gaborka: Máme voda- voda na chalupe. Vodu nám našla jedna pani z Ostravy- odhadla presne hĺbku aj na chalupe aj doma a sedelo to na chlp. Na chalupe mám podľahovku a s čerpadlom som spokojná. Tam nie je plyn len elektrika a pevné palivo. Architekt pôvodne navrhoval kotol na pevné palivo, ale to by som v zime zblbla - vypúšťať vodu a kým by som to na víkend rozkúrila, tak by som zblbla. No a elektriku by som sa nedoplatila. Takto temperujeme chalupku aj v zime a je to "zadara" Chceme časom čerpadlo aj doma.

reagovat gaborka 19.4.2008 13:49  23%    +  -

no my budeme stavět z ytongu lambdy a to už se zateplovat nemusí... jen muž tomu čerpadlu moc nevěří...

reagovat aleska 19.4.2008 13:41  57%    +  -

gaborka: ložnici máme v patře,tam podlahovka není.Jak jsem psala máme utažené radiátory a je tam teplíčko.Stavěly jsme z porothermu a zateplovaly-takže si myslím,že moc neprotopíme

reagovat gaborka 18.4.2008 23:46  22%    +  -

aleska: díky, tak to je super, ale 23 je na mě moc, sázím na krbík, jsem tak trochu pyroman a večer musí svítit alespoň 1 svíčka, takže si budu dělat náladu krbíkem. Budou tam i rozvody do ostatních pokojů, tak jsem na to zvědavá...
Jsem ráda, že je to pozitivní ohlas, ale kdyby jste si chtěli třeba v ložnici ztlumit topení, šlo by jen ta jedna místnost?

reagovat aleska 18.4.2008 21:31  55%    +  -

gaborka: ahoj,máme tep. čerpadlo vzduch-vzduch.Máme podlahovku i radiátory.Celou zimu jsme ale měli radiátory utažené.Nic neregulujeme,máme rádi teplo a tak čerpadlo samo udržuje v baráku 23 stupnu.Máme na čerpadlo napojenou i klimatizaci v baráku.Přemýšlýme,že ho využijeme k vyhřívání bazénu.Zatím nám nepřišlo vyučtování za zimu,tak ti neřeknu jak se to vyplatí.Vzhledem k tomu,že tady u nás není plyn a vytápění na tuhá paliva jsme nechtěli,tak tohle byla ta nejpohodlnější volba

reagovat lenka 1877 18.4.2008 16:06  9%    +  -

gaborka: tajné to určitě není zaleží odkud jsi. Já bydlím na sev. moravě a dělala nám to třinec. klimatizace.

reagovat gaborka 18.4.2008 15:13  21%    +  -

lenka 1877: to je v poho... a jste spokojený, která firma Vám to dělala? Jestli tedy můžu vědět...

reagovat lenka 1877 18.4.2008 15:05  9%    +  -

b>gaborka: tak nakonec máme vzduch -voda, jsem to teda pěkně popletla

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: TEPELNÁ ČERPADLA
Diskusi založil(a): gaborka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Domov a bydlení
Přečtěte si