Nemáte hlídání pro prcka jako já? pojďte si o tom povídat...

Pojďte si povídat o tom, jaké to je, když nemáte hlídání pro Vaše děti. Myslím to hlídání v rodině, babičky atd...
Jak zvládáte?
Nemyslím, že má někdo povinnost hlídat moje dítko, to v žádném případě, jen tak mě zajímá, jak jste na tom Vy a jak to řešíte...
3.7.2008

Diskusi založil(a) 3.7.2008 Modroocka+3

reagovat Renata 13.12.2014 10:03  1%    +  -

my máme školku, kde můžu dát děti na hlídaní kdykoli. Je to teda soukromá...ale nemáme nikoho v dosahu na hlídání, takže jinou možnost nemáme. Ale děti tam jsou rády

reagovat beruna1989 16.6.2010 20:49  39%    +  -

Ahojky maminky..Nabízím hlídání vašich dětiček..Jsem na mateřské s 15 měsíční holčičkou..Jsem spolehlivá,hodná a miluju děti..Jsme z Lysé nad Labem..Pokud budete mít zájem tak pište do vzkazů..

reagovat www.libuska.wbs.cz 5.7.2009 18:42  15%    +  -

Ahojky všichni,
nabízím letní pionýrský tábor Bujesily 2009/II.konaný v termínu 17. 7. 2009 – 31. 7. 2009 pro 2 děti, provozovatele PS Fr. Soukala, Šternberkova 17, 170 00 Praha 7, na téma Harry Potter za 3.500,-Kč/1 dítě. Odjezd je z autobusového nádraží Praha Zličín v 15,00h. Moje děti bohužel nemohou jet, a proto hledám za ně náhradu.
V případě zájmu pište - libuse76@centrum.cz nebo volejte na 608 308 575.Přeji krásnou neděli.

reagovat blancasy 8.4.2009 21:14  14%    +  -

Ahoj všem, pro maminky, které jsou z Příbrami: hlídání dětí všeho věku www.studiokolotoc.cz. Přijďte se podívat, těšíme se na Vás :-)

reagovat Lidkatřiděti 25.3.2009 20:33  27%    +  -

Jajinka.J: Protože ze mne chtějí udělat selku.A já chci dělat to co jsem dělala před nástupem na mateřskou.Tedy vzdáleně. Já se teď rozjíždím jako kosmetická poradkyně a vizážistka.Chci si přibrat masáže a jsem totiž rehabilitační pracovnice. Nechci se zahrabat doma,ale chci být mezi lidmi.Bydlíme totiž na vesnici kde je cca 40 obyvatel.A věkový průměr je kolem 60 let.A to jsme to stáhly malými dětmi.Než jsem se přistěhovala tak věkový průměr byl 70 let.

Prostě mají zastaralou představu o péči o rodinu.Když oni měli děti tak RD byla jen několik týdnů.A až teprve později 3 roky.A zaměstnavatel je nesměl vyhodit z práce. Mne zaměstnavatel bez skrupulí neprodloužil smlouvu v okamžiku kdy jsem řekla,že jsem těhotná.A po narození dcery jsem začala pociťovat syndrom vyhoření.Chtělo to změnu.Naskytla se mi příležitost pracovat a zároveň se starat o rodinu.Jen to občas chce pohlídání dcerky.A když tchánovci tlačí na mého manžela a on se nedokáže vzepřít tak si prosadili ne chůvu,ne občasnou výpomoc.Já musím uklidit cca 180m2 to je poměrmě záhul i kdybych nic nedělala. Mne ta práce baví a chci jí dělat.

reagovat Jajinka.J 25.3.2009 20:10  100%    +  -

Lidkatřiděti: Tak to nechápu proč ji to vadí zrovna když chceš pracovat? Když jindy ji to nevadí? No ale je to škoda, rodina by v tomhle měla držit při sobě. Zrovna nedávno jsme tohle téma rozebírali. Jakmile se děti narodí tak se všichni můžou posr.. a je to samý ťuťu ňuňu ale jakmile by člověk po nich potřeboval hlídání, tak nezájem.

reagovat Lidkatřiděti 25.3.2009 19:24  26%    +  -

Jajinka.J: Jo.Mne ani neštve to,že bych neměla hlídání.To se dá vždycky nějak zařídit.Mne štve to,že je barák plný lidí. Ale ochota žádná. A ještě mají remci,když někam jedu i když nehlídají.
Hlavně,že mají hubu plnou keců o tom jak se o ně máme ve stáří postarat až nebudou moci se sami o sebe postarat.Co udělali oni pro nás,když jsme je potřebovali my, abychom mohly chodit do práce nebo když se práce naskytla tak po mí skočit i při RD.
Já jsem teoreticky 7 let bez práce.Teď mohu rozjet vlastní podnikání a oni mne brzdí při rozjezdu.KAčenka mi stále spí 2x denně a je na mne dost závislá.Sama se nenají,nepřebalí atd.
Tchyně se vždy vymluví,že se stará o svoji maminku.Ano stará,ale nejezdí tam každý den.Je tam i pečovatelka.Můj harmonogram by se dal při troše vůle upravit tak,abychom vše zkoubili k oboustranné spokojenosti.Bohužel ze strany tchánovců chybí jakákoli vůle se rozmně domluvit.

Když jednu nakoupit,k doktorovi na přad tak s hlídáním problém nemám.Tchyně ochotně pohlídá.V okamžiku,kdy jedu za zákaznicí pracovat tak hlídat odmítá nebo brblá.

reagovat Jajinka.J 25.3.2009 12:51  100%    +  -

Lidkatřiděti: Hezky jsi to napsala. Bohužel je to tak. Když nepomůže rodina, tak je to špatný. Člověk si hold musí poradit sám. Už jsem si docela zvykla, že vždycky musím počítat s tím, že malej chodí všude semnou. Nakoupit, na úřady, k doktorovi atd.

reagovat Lidkatřiděti 25.3.2009 12:45  24%    +  -

Mám 14měsíční holčičku a dva chlapáky ve školce.Máme v rodině dost lidí,kteří by byli schopní malé dítě pohlídat,ale nechtějí hlídat,když musím odjet za zákaznicí.Když jsem doma a dělám domácí práce tak není s hlídáním žádný problém.Problém nastane v okamžiku,když se chci realizovat. Nedávno mi řekli,že mám malé dítě tak mám doma sedět na prdeli a starat se o domácnost (to dělám stejně). Jenže já doma sedím už 7let. Prostě problém staré generace,která nesnáší snachu a tak se jí snaží život co nejvíce "zpříjemnit" a nechtějí pochopit,že i maminka na MD se v dnešní době může realizovat v tom co jí baví a chce dělat.
Tak to řeším jak se dá,manžel (ten už je také svými rodiči zpracovaný na nehlídání),kamarádky nebo musí malá se mnou.

Seberealizace žen na vesnici je velmi obtížná.Hlavně,když je trnem v oku všem v rodině,protože má odlišný přístup k život,chce zkusit nové věci,chce být šťastná,a nemá blízko rodiče,kam by mohla jít pro pomoc,když potřebuje hlídání. Jesle v okolí nemám.
Chtěla jsem to řešit chůvou.Zákaz vstupu cizím lidem do byt a malou k chůvě vozit nechci.(cizí prostředí,cizí lidé)

reagovat Lathymi 15.3.2009 3:00  32%    +  -

ahojky
holky založila jsem novou diskuzi tak jestli nekdo chcete a je to k tematu prijdte si popovidat:-)http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=15658 tyka se to skolek v Praze 6.diky moc

reagovat oranzada 19.10.2008 17:42  5%    +  -

ahojky,
jsem na tom asi stejně jako vy, přestěhovali jsme se do jiného města, 250km vzdáleného od mé rodiny, mám novou práci, jsem ve zkušební době a nerada bych o ni přišla.. mám slečnu, která mi synka vyzvedává ze školky, protože školka zavírá ve stejnou dobu, jako já končím a ještě bych potřebovala někoho, kdo by mi prcka pohlídal v době jeho nemoci.. už jsem s ním byla týden na paragrafu a mám strach, že bych taky mohla dostat vyhazov, kdybych byla znovu.. jenže.. hlídání není zadarmo a bohužel asi nenajdu náhradní babičku, která by si vzala jen symbolicky něco.. tak hledám a zkouším.. není to snadné, když jsme s dítětem samy

reagovat sisi14 31.7.2008 17:24  47%    +  -

eriana: nemáš zAČ ZNÁM TO TAKY

reagovat eriana 31.7.2008 17:22  13%    +  -

sisi14: Děkuju a taky přeju totéž...

reagovat sisi14 31.7.2008 17:08  47%    +  -

eriana: jsme na tom podobně,u nás je ta alergie na potraviny,afekty,záchvaty paniky,kdo neví o co de představuje si to jako srandu,kdo ví ten se bojí hlídat,držím palečky at se vám to zdravíčko lepší a nic horšího vás nepotká

reagovat eriana 31.7.2008 16:57  13%    +  -

Modroocka1: Ale jasně že inzulínovým perem je píchání sranda, jenže je tam psychický blok - spoustě lidí vadí, že mají píchat do dvouletýho prcka... Píchám mu třikrát denné, před každým velkým jídlem.
sisi14: A s dietou je to teda taky občas problém, spousta lidí si neuvědomuje, že do něj nemůže cpát cokoliv malej uvidí a o co škemrá... a naopak, mají strach, že když by jim třeba upadl do hypoglykemie, takže to nepoznají, on to ještě neumí říct... a že nebudou vědět, co dělat.
Takže mi hlídá akorát kamarádka, co je doktorka, ale ta zas moc času nemá a má holt i svůj vlastní život a moc často ji zneužívat taky nemůžu.

reagovat sisi14 31.7.2008 11:15  44%    +  -

LUDLOVKA:jo je to těžký já trnu vždycky když mám malého někam dát má panické stavy a to pak utíká,a může se mu něco stát,kdo to nezná nepohopí,nepomůže :

reagovat LUDLOVKA 31.7.2008 10:32  100%    +  -

sisi14: Ahoj tak to zě chápu a obdivuju a věřím,že je to někdy na zbláznění já mám dvě zdravé děti ale hodně divoké takže uhlídat je je někdy dřina.Syn je atopik tak musíme taky hlídat určité potraviny které nesmí hlavně buráky ale je už rozumný tak si to ohlídá má 6 let.Občas bývá u mého táty ale velmi zřídka a to vždycky trnu hrůzou,minule například sekl trávu elektrickou sekačkou,když mi to potom vyprávěl tak jsem bÿla na vývrat,ale zase mu nechci bránit aby k němu chodil.

reagovat sisi14 31.7.2008 9:43  43%    +  -

eriana:ahojky jak vidím tak s hlídáním má problémy spousta lidiček,ale kromě toho inzulinu jěště dieta a pravidelně jídlo že?Můj malý je i potravinový alergik a stalo se mi,že kdo ho hlídal tak mu dal co nesmí,malý zvracel ,opuchl,byli problémy já jsem s malým sama a snese dva lidi,kteří by ho mohli hlídat,ale oba jsou v práci,tak ho musím brát šude sebou a vysvětlovat a vysvětlovat,proč se tak chová,jak se chová

reagovat Modroocka1 31.7.2008 9:37  75%    +  -

eriana: Taky Te vitam, pichnout inzulin se muzou urcite naucit! Ma inz. pero, ne? Neni to tak tezke...kolikrat denne si picha?

reagovat Modroocka1 31.7.2008 9:36  75%    +  -

sisi14: Ahoj, určitě se muzes pridat!

reagovat eriana 31.7.2008 9:28  13%    +  -

Ahoj. Já mám zase syna diabetika a i když se občas najdou lidi, kteří by byli ochotní pohlídat, je to velice komplikované, protože neumí píchat inzulín, takže jen tak s někým ho nechat nemůžu. Takže okruh hlídačů se velice zužuje...

reagovat sisi14 30.7.2008 17:32  32%    +  -

ahoj všivhnimúžu se k vám přidat?jsem sama se synem,který je postižený a není nikdo kdo by mi ho chtěl pohlídat a můžu říct že někdy toho mám opravdu plné kecky

reagovat viann21 10.7.2008 13:06  79%    +  -

Cherry111: tak to jo

reagovat Cherry111 10.7.2008 13:03  5%    +  -

viann21: TO JO, ALE JÁ JSEM SE BĚHEM MATEŘSKÉ PESTĚHOVALA A ŽÁDALA JSEM O JINÝ MÍSTO A NAVÍC JINOU POZICI NEŽ KTEROU JSEM DĚLALA PŘED MD, VÍŠ.

reagovat viann21 10.7.2008 12:20  79%    +  -

Cherry111: zaměstnavatel ti ze zákona musí místo 3 roky držet, takže bys mohla nastoupit až v únoru. A malého můžeš dát do školky na celý měsíc, ale jen do oběda nebo je to tak až od 3 let dítěte?

reagovat Cherry111 10.7.2008 12:04  5%    +  -

LUDLOVKA: To znám moc dobře.:) Když manžel třeba vyrazí s kulíškem ven tak kmitám a snaím se toho všemožně využít. Musím se ale přiznat, že někdy to volno využívám k odpočinku.:)))

reagovat LUDLOVKA 10.7.2008 11:57  41%    +  -

Ahojte holky my tu máme teďka manželovu dceru na prázdninách bude jí 17 let tak ji trošku zneužívám k hlídání děcka za ní chtějí tak je to fajn. Dneska jsem například musela se synem k zubaři bylo to hned ráno jako bolestivý případ a malou jsem nemusela tahat sebou jezdila po městě s kočárkem a musím toho využít oběhnout svoje dr protože nevím kdy se mi poštěstí bez dětí.A ta úleva že můžu v klidu uvařit a nikdo mi nestojí za zadkem.

reagovat Cherry111 10.7.2008 11:50  5%    +  -

Ahoj holky,
já mám skoro 2,5 letého broučka a pokud si chcu udržet původní práci kterou jsem měla před mateřskou tak musím nastoupit už někdy teď. Já blbec jsem nejdřív éfovi řekla, že chci nastoupit až budou malýmu tři roky nebo podle potřeby. 3 roky mu budou v únru. No a on, že by už teď o prázdninách potřeboval záskok v době dovolených. Od září na poloviční úvazek a od února na celej. Moja mmka je 200km daleko a tchyně ještě chodí do práce. Je ale ochotná v případě nutnosti pohlídat. Třeba tento týden su v práci a zítra nemá kdo hlídat tak si vzala dovolenou. V pondělí a úterý byl manžel n noc v práci a přez den s Honzíčkem takže se skoro nevyspal.
Od září dám Honzíka do jeslí na 5 dnů v měsícu - abych nepřišla o mateřskou a uvidíme jestli to půjde nějak pytlíkovat. Nejraději bych s ním byla doma ještě do jeho tří let, ale bohužel si nemůžu dovolit o tu práci přjít.

Tak a jdu si přečíst jestli ste na tom některá podobně.

reagovat ksichtik 8.7.2008 17:23  28%    +  -

Indybuk: Ahoj, no jako bych to psala já!
Moc dobře vím, jaký to je, když by člověk chtěl na chviličku vypnout, aby na něj nikdo nemluvil, nikdo po něm nic nechtěl, jen tak sednou do křesla, zavřít oči, relaxovat a na nic nemyslet.
Třeba jen na pár minutek.....
I když syn spí, tak pořádně nevypnu, protože má neklidný spaní.....
Teď je u nás moje mamka na 3 dny - letos poprvé!!! tak šla odpoledne s Daníkem na zahradu a já jsem si sedla do křesla, pila jsem kafíčko a čuměla jsem jen tak do zdi. To byl luxus a každé takové chviličky si vážím, protože nevím, kdy se bude opakovat....

My taky jezdíme k našim, třeba na týden, ale naši od rána do večera v práci, večer ještě návštěvy, protože taťka navíc dělá víno, takže jsme tam vlastně taky pořád sami a neodpočinu si.....

reagovat Indybuk 8.7.2008 10:20  25%    +  -

ahoj vsem, mam 10 mesicni holcicku.Babicky pres 100km daleko kazdou a skorotchyne rovnou rekla at s hlidanim nepocitame, v kamosce , ktere jsem byla u porodu jsem se zklamala, ani jednou se na malou jeste neprisla podivat, a to jsem si myslela,ze by jsme si mohly hlidat navzajem
jezdim jednou za 6 nedel k nasim,clovek by rekl, ze si odocen, mamka uvari vypere i zehli pliny to ji bavi, ale ja jsem vycerpana stejne, mala je neposedna, ono se rekne nic nemusis jen se starat o malou, ale to je ten nej stres, mit ji porad v merku je vic vycerpavajici nez hodinu zehlit pleny.ale to nejak nikomu nedochazi, ani mymu chlapovi ne.
Ted se snad lysklo na lespi casy, jedna kolegynka z prace se nabidla, ze obcas vezme malou alespon na prochazkuale od zari ji zacne plny uvazek tak bude mit dost starosti sama se sebou a malym.Uvidime.
Ja chci poridit cyklovozik, bude to pro mne relax,vymyti mozku, malou budu mit u sebe, nebudu muset zadonit o hlidani a uzijem si to obe, jen doufam, ze se ji v nem bude libit.Pozna okoli, bude na vzduchu, ja vyplavim hormony a urcite budu unavena jen fyzicky a ne psychicky, budu mit lepsi naladu a odrazi se to i na mem chovani, nevylitnu tak casto
doufam, ze si to jen nemaluju a bude to tak.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Nemáte hlídání pro prcka jako já? pojďte si o tom povídat...
Diskusi založil(a): Modroocka+3
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si