Tibetská houba
(výroba domácího kefíru)

Vítejte vy všichni, kdo jste propadli kouzlu těchto užitečných houbiček!
A pojďme spolu vymýšlet jejich další využití.....!

11.7.2008

Diskusi založil(a) 11.7.2008 iv@

OBSAH - NAŠE RECEPTY - KLIK

29. Balkánský sýr z tibetské houby(Kovářka)
28. Plněné feferonky jemným sýrem s bylinkami v oleji (Sallow)
27. TVRDÝ SÝR výr. doma
26. ZAKYSANÁ SMETANA
25. Všechno o SYROVÁTCE - když děláme Tvaroh, nebo Lučinu:
24. TVAROH, TAVENÝ i PLÁTKOVÝ SÝR z kefíru (Věnceslava)
23. Domácí TAVENÝ SÝR
22. PLÁTKOVÝ SÝR
21. Tavený sýr z kefír. tvarohu:>(Věnceslava)
20. Domácí LUČINA(od Marušky)
19. KEFÍROVÉ LÍVANEČKY(iv@)
18. KEFÍROVÝ Jogurt(sesi1)
17. KEFÍROVÁ TATARKA(sesi1)
16. Arabský sýr Labne(garfula)
15. DOMÁCÍ SÝR pana Bambucha
doba přípravy - chce to trpělivost.
14. DOMÁCÍ vařený SÝR
13. PIZZA ROHLÍKY(shineon)
12. KEFÍROVÁ BÁBOVKA(1)(Kiara)
11. KEFÍROVÁ BÁBOVKA(2)(jarko)
10. KEFÍROVÁ BUCHTA(D.a.n.k.a)
9. Domácí vanilkový LIPÁNEK hana**)
8. TERMIX DUO(hana**)
7. TIRAMISU z domácího mascarpone(hana**)
6. TVAROH z kefíru(Reiki)
5. HRNKOVÝ KOLÁČ s višněmi(Majdako)
4. DOMÁCÍ SÝR z kefíru(shineon)
3. POVIDLOŇ(chladam)
2. KEFÍROVÁ KŘIDÉLKA
1. RYCHLÁ ŠVESTKOVÁ METYNKA(rehek)

Sallow 1.5.2013 23:29

- KOMBUCHA .....TADY

- pravý VODNÍ KEFÍR TADY

- KEFÍROVÁ HOUBA TADY a TADY

iv@ 8.8.2008 20:27

VODNÍ KEFÍR (shineon)
z kefírové houby

KLIK na OBRÁZEK

Postup pod fotem TADY KLIK...

iv@ 6.8.2008 14:51

ČEKATELÉ NA KEFÍRÁČKY (písnou, prosím, aspoň přibližně místo bydliště - jsou mezi námi chovatelé, kteří jsou ochotní houbičky donést, dovézt)....

Můžeme dodat i na Slovensko !

Cena je kolem 60-70 Kč .....což jsou v podstatě náklady jen na poštovné

iv@ 16.7.2008 11:35

JAK NA CHRCHLÍKY z OBÁLKY?
1) Opatrně vyjmu z obalu na plast. cedník
2) Pod mírně tekoucí studenou vodou opatrně propláchnu
3) Do čisté sklínky dám houbičku a zaleju nesvařeným mlékem pokojové teploty (já používám krabicové trvanlivé 1 1/2%tuku-polotučné)
Houbičky MUSÍ být PONOŘENÉ v mléce
4) Dám víčko, ale nedotáhnu ho.
5) Sklenici nechám na kuch. lince asi 24hod. občas
trochu poklepu sklínkou.
6) Další den opatrně plast. lžičkou zamíchám, obsah přecedím přez plast sítko.
7) Houbičku trochu přeleju mlékem a dám do vymyté sklínky a zaleju mlékem.
Celý postup se opakuje asi 2 - 3 dny.
Pak je kefír dobrý a chutný.

Používáme jen plastové, skleněné, nebo dřevěné nástroje.
Houbička NESMÍ přijít do styku s kovem!
Houbičky přežijí(zpracují) na jakémkoliv krabic. mléku. Zbaštějí i odtučněné - to už pak je jen újma na naší chuti, že pijeme odtučněný kefír

Houbička se změnila, šatně dělá kefír
Houbičku v sítku pod tekoucí studenou vodou propláchni, nech odkapat a pak dej do mikrotén sáčku - BEZ VODY. Jen tak nasucho ji zamraz.
Právě jsem tak dala jednu školit do mrzáku. Až bude zase chuť na kefír, tak ji zmrazenou zase trochu zaleju mlékem .... každý den vyměním mléko, tak za tři dny už zase jede jak má.

iv@ 15.7.2008 13:46

reagovat hankamishka 19.1.2018 20:52  89%    +  -

Sallow: jak jsem to šla vyměnit, tak už to bylo zkefírovatělé!!!! propláchla jsem to, a dala trošku nového mléka, a nechám to zas na lince, pootevřené. Vypadá to, že se vzpamatovaly

reagovat hankamishka 19.1.2018 20:47  89%    +  -

Sallow: dobře, mám to v trošce mléka, jdu to vyměnit....

reagovat Sallow 19.1.2018 20:35  100%    +  -

hankamishka: To by chtělo denně měnit tu trochu mléka. Musí být celé ponořené. Nejlépe v menší sklínce, abys nemusela dávat hodně mléka. Určitě se vzpamatují. Máš je u mě, kdyby se to nepovedlo, ale stále podle dohody čekám až se mi ozve Gerhard a konečně mi pošle 3 dávky co slíbil.

reagovat hankamishka 19.1.2018 20:27  89%    +  -

Sallow: zatím se ve skleničce nic neděje...-přemýšlím nad tím, že to vyliju, propláchnu, a dám do dalšího mléka....jsou skoro miniaturní, tak uvidíme...

reagovat hankamishka 19.1.2018 20:26  89%    +  -

Sallow: jasně....počkáme si na rošťáka, až se ozve...

reagovat Sherry2 19.1.2018 13:48  66%    +  -

hekute: čistička odpadních vod.

reagovat Sallow 19.1.2018 13:48  100%    +  -

hankamishka: To se ti vzpamatují, já to měla také tak před časem. Jinak stále čekám že se Gerža ozve. Zatím je klídek a na moje SMS neodpovídá. Je to rošťák, ale neboj, bude to!

reagovat hekute 19.1.2018 13:34  30%    +  -

Kiara: Kde to je v ČOV ...?...Pokud ti někdo nenabídne dřív a vydržíš tak 14 dnů - pošlu ti je... Ještě se zeptám syna, jestli nemá navíc, třeba by byly dřív...Tak napiš. ...jestli ano ?

reagovat Kiara 19.1.2018 9:35  65%    +  -

hankamishka, hekute: Holky, jsem v tom nevinně! nechala jsem houbičky s troškou kefíru na lince, že je propláchnu, až mi vystydne mlíko (přivezla jsem z kravína a převařovala) a maminka je moc akční, takže nádobu čapla, vymyla a houbičky plavou někde v ČOV

reagovat hankamishka 18.1.2018 20:34  89%    +  -

Sallow: našla jsem houbičky, byly ve starém mléce, tak snad se vzpamatují, propláchla jsemje, jsou miniaturní, dala je do trošky mléka, a nechala na lince...-akorát před hodinou jsem zjistila, že jsem utáhla víčko, tak se asi nic nedělo, ale už je povolené, tak uvidím, a těším se

reagovat Sallow 18.1.2018 17:56  100%    +  -

Jana: Nemáte registraci na Dámě. Nejsem z Ostravy.

reagovat Jana 18.1.2018 16:06  1%    +  -

Sallow: Dobrý den,
měla bych zájem o Tibetskou houbičku, jestli máte navíc. Jsem z Ostravy. Prosím o Vaši odpověď. Děkuji, Moráňová. Mail: m.o.r.a.n.o.v.a@seznam.cz

reagovat Jana 18.1.2018 16:04  1%    +  -

Sallow: Dobrý den,
měla bych zájem o Tibetskou houbičku, jestli máte navíc. Jsem z Ostravy. Prosím o Vaši odpověď. Děkuji, Moráňová.

reagovat hankamishka 15.1.2018 16:55  100%    +  -

Kiara: někdo je taky hodil slepicím a už nemáš ,že??

reagovat hekute 15.1.2018 15:42  32%    +  -

Kiara: Ty jedna...houbičky jsi měla ode mě...že jo ? Já teda momentálně nemám, dala jsem dceři,ale pokud počkáš, nebo se ti někdo neozve dřív...tak bych ti pak poslala

reagovat Kiara 13.1.2018 14:22  46%    +  -

Holky, nikdo nemáte houbičku, prosím??

reagovat Sallow 10.1.2018 18:16  100%    +  -

rajmilid: Na nástěnce má?
TIBETSKÁ HOUBA

odpovědět

Radka (604665854)
předání: osobně nebo poštou
cena: 60 Kč

kategorie: Tibetská houba | okres: Ostrava
vloženo: 9.01.2018
adresa: nezadáno

k dispozici slavná tibetská houbička - do mléka, velmi odolné kousky,rychle se množí. chutný kefírek i z krabicového nízkotučného mléka, dlouhodobě lze při neužívání skladovat v lednici, mám vyzkoušeno i půl roku. po vyndání se nastartuje během 2 dní.

reagovat rajmilid 10.1.2018 17:16  60%    +  -

Sallow: díky moc,nějak jsem to nepochopila.Když je nechám venku a nechci ještě kefír,tak musím denně slít i tu trochu v čem jsou?

reagovat Sallow 10.1.2018 16:46  100%    +  -

rajmilid: Tím, že je dáváš do chladu vlastńě zpomaluješ jejich růst. Denně se jim vyměňuje mléko (kefír) a oni tak do 14 dnů zvětší svůj objem, nebo se rozdělí a zase rostou. Když jsou v chladnu, tak se vše zpomalí. Ale to je všecno napsané nahoře na nástěnce. Jen si to projdi.

reagovat rajmilid 10.1.2018 15:39  60%    +  -

Chtěla bych se zeptat na kefíráčky.Paní mi poslala 3 kusy velké asi jak větší lískový ořech.Mám už 2 měsíce,kefír mám z nich dobrý,ale zatím nerostou.Nevím jest-li to tak zůstane nebo dělám v něčem chybu.Jak je kefír hotový,vyberu ze sklínky a hned zase dám do hrníčku,na to trošku mléka a dám do lednice asi na 2 dny.Pak je zaleju půl litrem mléka a enchám na lince než se udělá kefír.Tak bych chtěla poradit jest-li to dělám dobře,dávám mléko 1,5% tuku,děkuji za radu.

reagovat hankamishka 7.1.2018 23:07  83%    +  -

Sallow:

reagovat Sallow 7.1.2018 21:39  100%    +  -

hankamishka: Nedalo mi to a ještě dnes jsem se s paní dohodla, že si tam zajedu. Byla jsem obdarována velkým kusem Kombuchy a už se koupe ve sladkém čaji....a byla ZADRMA, což mne překvapilo.

reagovat hankamishka 7.1.2018 19:42  83%    +  -

Sallow: tak super!!!

reagovat Sallow 7.1.2018 14:53  100%    +  -

Tak jsem měla asi štěstí. Našla jsem na netu jednu nabídku a v pondělí si asi pro ní pojedu

reagovat Sallow 7.1.2018 14:52  100%    +  -

hankamishka: Už jí mám přislíbenou na pondělí a v Praze.

reagovat Sallow 6.1.2018 23:17  100%    +  -

hankamishka:

reagovat hankamishka 6.1.2018 23:10  83%    +  -

Sallow: nemá, vím o ní, ale nikdy jsem ji neměla....takže já ti nepomohu, a to ani poštou....

reagovat Sallow 6.1.2018 21:07  100%    +  -

Holčiny, nemá náhodou některá i KOMBUCHU? Já ji asi umořila a ráda bych ji zase měla. Jsem z Prahy, klidně si i pro ni zejedu....

reagovat Kiara 6.1.2018 20:44  50%    +  -

Ženy, S.O.S. Nechala jsem houbičku po slití kefíru ve džbánku na kredenci a moje aktivní maminka umyla nádobí a houbičku mi vylila neznámo kam, nejspíš do dřezu, protože vůbec nevěděla, že tam nějaká byla Nemáte někdo prosím???

reagovat hankamishka 11.11.2017 23:21  62%    +  -

Sallow: zrovna si deden dávám a za chvíli do hajan- to se mi líp usíná....asi i meduňka by to zpravila, ale počočce je mi nějak těžko, a toto upraví i to trávení....

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Tibetská houba
(výroba domácího kefíru)
Diskusi založil(a): iv@
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zájmy a koníčky -> Vaření a recepty
Přečtěte si
Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase? 9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech Nejkrásnější polštářky, které letos musíte mít. Inspirujte se v galerii Adina Mandlová: První manžel spáchal sebevraždu, poslední byl gay Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky Jak vyrobit lojovou kouli pro sýkorky a další ptáčky Iveta zhubla přes 30 kilo. Kila šla dolů velmi rychle ze dne na den Je váš sexuální život na vrcholu? Takhle to poznáte