Strach z porodu

Byla bych rada, kdybyste mi pomohli nejak prekonat toto, pro me, strasne obdobi, ktere mi kazi prozivat konec sveho tehotenstvi naplo a v klidu. Jsem ve 33tydnu a pokud pujde vse tak jak ma, tak me za 7 tydnu ceka porod, ze ktereho zacinam mit panickou hruzu :-((...Bolesti se ani nebojim, ale mam strach ze se prihodi nejake tragedie :-(((...
21.7.2008

Diskusi založil(a) 21.7.2008 Tendricek

reagovat BLANKA28 15.9.2010 22:46  5%    +  -

ahoooj...mě to teprve čeká 6.1.2011,docela hruzu z toho mám...

reagovat Tendříček 22.9.2008 21:07  100%    +  -

Ahojicek...
tak ja uz mam porod taky za sebou. Nakonec to dopadlo tak, ze Nikolka musela jit na svet uz ve 38tt a byl to cisar. Takze sem se bala uplne zbytecne... Hlavni je, ale ze sme obe zdrave

reagovat ciketka 22.9.2008 13:24  5%    +  -

Ahoj maminky a nastávající maminky,
tak já už to mám taky za sebou, těhotenství v pohodě, překonala jsem i ty nevolnosti a časté bolesti zad. Bylo mi 24 let, když jsem poprvé rodila, do porodnice jsem jela předčasně o půlnoci večer, protože mě trápily delší dobu bolesti, které ne a ne přestat. Pak mě poslali domů, že to porod může a nemusí být. Ale porod to byl, o půl jedenácté ráno mě praskla plodová voda, to už jsem jela do porodnice, tam jsem šla hned na sál, že to půjde rychle, no trvalo to 3 a půl hodiny než se náš malej Tomášek narodil, míry 50 cm a váha 3,80 kg, nějak jsem ho nemohla vytlačit, chvílema jsem byla docela mimo, a tak šel ven za pomocí kleští. Na hlavičce měl malou modřinku, ale jinak to bylo a je zdravé miminko. A na druhé miminko si po tomto zažitku určitě tak min. 4 roky počkám, proto jsem do toho šla tak brzo. Zatím si budu užívat toho našeho 9 měsíčního chlapečka, který nám roste před očima, často se na nás směje a určitě nám brzy udělá radost svými prvními krůčky a už začíná i zlobit, dělá mamince nepořádek, když se mu něco nelíbí tak se vzteká, no ale je to radost mít děti, a myslím si, že žádná maminka nelituje toho, že se rozhodla mít miminko.Strach z porodu máme každá, já mám strach i z toho druhého porodu a to už jsem jednou rodila, ale určitě do toho podruhé půjdu, užít si to těhotenství, kdy mš miminko bude kopat v bříšku a pak až to malé stvoření poprvé vykoukne na svět a uvidí svou maminku a tatínka, který snad bude zase u porodu.

reagovat psik 30.8.2008 16:58  5%    +  -

Holky,ja rodila poprve ve 20letech neskušena,byl to cisař.dopadlo to dobře byla jsem štastna za zuzanku.Těd po 12lete pauze to musím zvladnout,čekame holčičku termín 13.10.možna trochu dřiv.porod.asisten.mi doporučuje zas čícař.muj doktor přirozeny porod.tak nevím co stím.Uklidnuji se nějak ven musí,zvladlo to tolik holek,tak snad i já.Má někdo podobnou skušenost,nebo radu,budu moc rada.Hezky den,všechno dobré přeje Pavla

reagovat Mischellinka 1.8.2008 8:46  33%    +  -

Samantha: ...však jsme žili rok z 6000 (3500 rodičák, 2000 vydělal manža na brigádě)....vůbec to teď nechápu, ještě, že mají tchánovci velké hospodářství. Ale mělo to tu výhodu, že jsme se naučili žít s málem, to se nám potom tolikrát vyplatilo.

reagovat Samantha 31.7.2008 8:11  100%    +  -

Mischellinka: kdyby mě měl kdo živit, tak by to šlo, ale aby mě živili rodiče, páč manžel byl první rok na vojně, tak bych si moc nepomohla

reagovat Luciasek12 30.7.2008 22:13  48%    +  -

Mischellinka: no vidíš....tak to ti závidím....my čekali na Tomáška 13 měsíců než se chytil... a o druhé jsme se pokoušeli opět přes rok a i přes hormony nic.Tak na to kašlěm,hlavně že máme malýho........a uvidíme časem.....

reagovat Mischellinka 30.7.2008 21:47  42%    +  -

Luciasek12: Taky jsme bydleli rok u tchánovců...no my neplánovali, za nás to vyřešil život....a dobře
Neboj, určitě se vám druhé brzo zadaří. Já jsem plodná teda hodně, kolem mě stačí "projít" Budeme muset začít řešit nějak antikoncepci, protože třetí dítě asi ne...

reagovat Mischellinka 30.7.2008 21:44  42%    +  -

Samantha: No vidíš...já to měla jen opačně...My měli první dítě, pak až práci, byt...VŠ končím letos, manžel příští rok, prostě všechno klape 100%.
Já myslím, že zvládnout se to dá, ale je to nejspíš individuální. Já dítětem a svatbou získala nezávislost, po které jsem toužila snad od 13 let, ale vím, že jsou i lidi, u kterých právě toto nedopadá dobře.

reagovat Samantha 30.7.2008 20:25  100%    +  -

Mischellinka: já bych taky ráda měla děti dřív, ale když studuješ do 24 a pak dál, a nemáš nic, ani byt, ani příjem, tak je nezodpovědné mít mimčo, mě se taky nelíbí čekat do 40, ale zas pak říkat děcku, sorry, ale tohle ti nemůžu koupit, páč na to nemáme a žít z dávek, to by taky nebylo pro mě, kdybych nestudovala, mám děti dřív

reagovat Sydžej 30.7.2008 14:32  34%    +  -

Mischellinka: tak já jsem taky mladá maminka.

reagovat Luciasek12 30.7.2008 12:37  48%    +  -

Mischellinka: souhlasím s tebou..a obdivuji tě,jelikož dnes se už takhle mladé maminky tak často nevidí.....a ještě ve vaší situaci..já se vdávala taky brzo....ve 20 a to mi všichni říkali jak jsem blbá že se vdávám když nemusím a podobně.Jenže já byla hrdá právě pro to že nemusím se vdávat a vdávám se z lásky.Mimi jsme samozřejmě taky chtěli,ale bydleli jsme tři roky v jedné místnosti u tchyně a pomalu si rekonstruovali baráček,takže jsme si řekli že se pokusíme o rodinu až budeme ve svém a v klidu.A jsem ráda.Ještě doufám že se nám podaří časem i to druhé................

reagovat Mischellinka 30.7.2008 10:16  42%    +  -

Luciasek12: To víš že ne...My neplánovali ani jedno....To první bylo vyloženě neplánované a startovací situace nebyla příznivá (oba na škole, já před maturitou), neměli jsme nic. Ale přesto jsem ráda, že jsme se tak rozhodli, od té doby, co jsem vdaná a mám syna se cítím opravdu šťastná. Druhémi mimi jsme nechávali volný průběh a když se zadařilo, byli jsme moc šťastní.
Když vidím kolem sebe tolik poblémů s otěhotněním či donošením, můžu být jedině ráda...Nechápu ty, co budují kariéru atd. do 30. To bývají ty typy, co pak chcou rychle rychle otěhotnět a ne vždy to jde na povel...

reagovat Luciasek12 29.7.2008 19:11  48%    +  -

Mischellinka: tak to já taky....ale nejdříve jsme zařizovali bydlení a nějaké zázemí,a když jsme chtěli první mimčo tak mi bylo 24 jenže s enám dlouho nedařilo.Takže se malej narodil až ve 26.Teď jsme se taky pokoušeli a zase nic,takže mám smůlu.Taky jsem si říkala že chci děti do 25.......ale vše se naplánovat nedá....

reagovat Mischellinka 29.7.2008 14:49  42%    +  -

Sydžej: Víš, já jsem zastánce mladých mamek

reagovat Sydžej 29.7.2008 12:39  29%    +  -

Mischellinka: Ty to bereš hopem

reagovat Mischellinka 29.7.2008 12:29  40%    +  -

Holky, u viktora mi bylo 19 a 3 měsíce....teď budu rodit ve 23 a 7 měsících.

reagovat Sydžej 29.7.2008 12:29  29%    +  -

Luciasek12: ale já to mám od toho jak jsem byla nemocná měla jsem angínu a vůbec jsem nemohla polikat tak jsem byla ve špitále.měla jsem asi 2roky

reagovat Sydžej 29.7.2008 12:27  29%    +  -

Luciasek12: já poprve rodila když mi bylo 19 za 3měs mi bylo 20.a po druhé 25.

reagovat Luciasek12 29.7.2008 12:23  48%    +  -

Sydžej: mě je 29 ale když se malej narodil tak mi bylo 26......

reagovat Sydžej 29.7.2008 12:15  29%    +  -

holky tak to jsem ráda,že nejsem sama kdo v nemocnici bulí..a kolik Vám je mě 26.

reagovat Luciasek12 29.7.2008 12:10  48%    +  -

Mischellinka: jinak poporodní depka na mě taky zapracovala.....v porodnici jsem pořád brečela....kvůli každé maličkosti.....připadala jsem si neschopná,že to nezvládnu a tak.
pak jsem v koupelně viděla jinou maminku jak tam taky sedí a bulí....tak jsme si poplakali spolu a těšilo nás že nejsme sami koho to tak bere.....doma už to bylo v poho....

reagovat Luciasek12 29.7.2008 12:07  48%    +  -

Mischellinka: ahojky..s dovolením třaky přidám svůj příběh...já bych měla porod taky vcelku v pohodě,v devet večer mě praskla voda,bolesti ještě žádný,tak jsme se pomalu přesunuly do porodnice,byla jsem už na 2,5 cm .Kolem jedné už začínaly bolesti zesilovat,ale ještě stále vcelku dobrý,kolem druhé už to začínalo být echt a byla jsem už otevřená na 8 tak jsme šli na přípravu a zavolali taťku.Než dorazil tak jsem mezi kontrakcemi hopsala na míči,bylo to hrozně příjemný,než ležet nebo chodit.Kolem půl čtvrté jsme se přesunuli na sál,ptali se mě zda chci epidurál,ale já hrdě říkala že ne,měla jsem pocit že to zvládnu.Manžel mi hlídal na přístroji kontrakce a vždycky podle čísel jak to šlo nahoru a pak dolu že už to začíná,nebo končí bolesti byli už docela krutý tak jsem se přihlásila o epidurál,jenže než mi ho stačili píchnout,usoudili mezitím že je čas jít na věc.....takže mi ho už nedali.To už bylo půl sedmé když jsme začali tlačit.Bohužel teď nastal ten zádrhel a komplikace.Malej ne a ne ven...tlačila jsem celou hodinu a půl,narodil se až v osm hodin.Bohužel ještě za pomocí kleští,jelikož už na císaře bylo pozdě,měl dvakrát omotanou šňůru kolem krku a ta ho držela tak že nešel ven.Takže jsme si oba celkem užili.následovalo hodinu a čtvrt šití.....taky síla.Byla jsem uplně vyřízená,ale i přesto jak jsem tady už psala šťastná že to máme za sebou a mám už broučka na světě.Naštěstí bez následků.....jen měl chudinka modřinky na hlavičce,ale jinak v pořádku.I přes tento průběh bych ráda ještě alespoň jedno mimi chtěla,už jsme se i snažili asi rok ale bohužel se nezadařilo.Tak to zkusíme třeba příští rok.........všem budoucím maminkám přeju moc a moc štěstíčka a nebojte se,všechno dobře dopadne,svěřujete se odborníkům a oni vědí co dělají.........papa a krásný den

reagovat Mischellinka 29.7.2008 12:07  40%    +  -

Samantha: No, my byli téměř 14 dní v nemocnici kvůli žloutence, tak si to dovedeš přdstavit, co to dělalo s mou psychikou, pak jsem je ukecala, protože jsem potřebovala na přijímačky.
Ale na druhou stranu, 4. den po porodu jsem se ještě neudržela n nohou, tak nevím, jak bych to zvládla, kdyby bmě chtěli pustit...Takto jsem šla domů už úplně zahojená...

reagovat Samantha 28.7.2008 21:02  100%    +  -

Mischellinka: taky špitál nemusím, jsem známý podepisovač reverzů , naposled jsem tam těch 72 hodin přežila, ale jinak poležím a domů , poléčím se raděj doma

reagovat Mischellinka 28.7.2008 20:42  40%    +  -

Samantha: já třeba mám fobii z nemocničního prostředí....tak jsem byla teď rozhodnutá (po prvním porodu 11 hod), že pojedu fakt až těsně na porod.....A manžel nechce slyšet, přesně takto totiž moje babi porodila mou tetu před 40 lety v mém nynějším bytě....taky čekala, až se to více "rozjede".

reagovat Samantha 28.7.2008 20:29  100%    +  -

Mischellinka: já kdybych rodila potřetí, tak snad porodím doma , fofr jak hrom

reagovat Mischellinka 28.7.2008 20:12  40%    +  -

Samantha: Já měla vlastní porod taky v pohodě, dvakrát jsem zatlačila a malý byl venku, pamatuju si, jak jsem byla šťastná, když už mi dr. řekla, že můžem "na kozu"....jsem tam málem běžela..... Ale to předtím.... a potom to šití, to byl horor. A já právě šla k porodu s tím, že to zvládnu v pohodě, těšila jsem se a byla klidná....No prostě mě to pak zaskočilo. ...a řekla bych, že jsem přitom měla úplně běžný normální porod...ve 3 ráno voda, od 6 kontrakce, které už fest bolely...ve 12 už jsem omdlela bolestí a vyčerpáním....a vlastní porod před 14 hodinou, takže žádné komplikace.
Mohla bych mít druhý porod jako ty, to bych byla šťastná!

reagovat Samantha 28.7.2008 8:50  100%    +  -

Mischellinka: tak já měla poprvý 30 let a bolest mě zaskočila snad ještě víc, ne kontrakce, ale v kurzu řekli, že prej 2. doba nebolí, no tak mě to bolelo hodně, myslela jsem, že prasknu , jak sestoupila na pánevní dno, něco příšernýho , do toho mi PA prozradila, že TO PŘECE NEBOLÍ, TAK CO ŘVU , měla jsem chut ji lištit .
Ale zas kontrakce byly snesitelný, a po 5 minutách se to dalo vydržet, u syna pravý opak, kontrakce hned po minutě, otevřela jsem se z 2 na 10 cm během 45 minut , ale vlastní porod bez bolesti, v pohodě, jak jsem vlezla na tu židličku, bylo mi fajn , celou dobu jsme se upínala k tomu, jak si ho sama porodím

reagovat Sydžej 27.7.2008 20:38  21%    +  -

Mischellinka: ahoj nevím teda kolik Ti je ale já když jsem rodila tak mi bylo necelejch 20let.A byla jsem na to připravená tak naštěstí jsem pomoc nepotřebovala.Ale tím nemyslím nic ve zlém každá jsme jiná

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Strach z porodu
Diskusi založil(a): Tendricek
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?