Děti z předchozích vztahů a jak s nimi vycházet

Všechny vás moc zdravím,mám přítele,který ma syna v péči.Já mám taky syna,kluci jsou občas fajn,občas si dělají naschvály.Problém je v tom,že syn přítele může cokoliv,navíc je v pubertě,svého otce poslechne bez potíží,ovšem ke mně a ke své matce se chová hrozně.Máte taky někdo podobnou zkušenost a jjak to zvládáte?Nevím jestli jsem přecitlivělá,ale chování nevlastního synka mě bolí a hodně mrzí.
29.7.2008

Diskusi založil(a) 29.7.2008 sisi14

reagovat katieheg 9.8.2017 15:06  5%    +  -

Já mám 2 děti z předchozího vztahu a jedno se současným manželem. Nikdy nebyl problém, děti berou manžela jako svého tátu, ale poslední dobou mi trochu přijde, že manžel začíná dělat mezi dětma rozdíly a to mě dost mrzí. Když mu to řeknu, tak to popírá.

reagovat madleena 10.1.2017 16:05  5%    +  -

Milé ženy :), pokud se Vás tohle téma týká, ráda bych Vás pozvala k projektu Třetí rodič. Jedná se o podporu pro nevlastní rodiče, aby věděli, že v tom nejsou sami...podívejte se přímo na web a nebo Vás rádi uvítáme v naší uzavřené skupině na fb, kde můžete bez obav sdílet své radosti a starosti z takového soužití :)
přeji hezký den a milé děti :)M.

reagovat Pray 25.7.2009 8:37  16%    +  -

Ahojky, uz sem dlouho nikdo nepise, ale ja si presto vyleju srdce...pritel ma dite s byvalou, narodilo se vsak az po jejich rozchodu, a v dobe kdy uz sme spolu byli...nesla jsem to strasne tezce kdyz tam jezdil, a on to prede mnou zacal tajit, asi si myslel ze mi tak min ublizi kdyz nebudu vedet ze tam byl...bohuzel to zafungovalo uplne jinak, protoze jsem si v te chvili zacala pripadat jako nekdo na druhe koleji, komu se nic nerika...ale uz to tak zustalo, snazili sme se o tom mluvit,ale nefungovalo to a nic nezmenilo...kdyz sem vedela ze tam jel, probrecela jsem klidne cele odpoledne, k detem jsem si bohuzel vypestovala naprosty odpor, pokazde kdyz slysim dite, tak si vzpomenu na jeho byvalou...asi pred tremi mesici se situace zmenila a zkusila sjem jit jednou s nimi, podotykam ze diteti jsou ted uz vic jak 3 roky, v zari 4.Poprve to bylo v pohode, slo to i podruhe, ale postupne se mi zacalo drat do hlavy vic a vic o tom premyslet...kdyz jsem se podivala na maleho, videla jsem ji, kdykoliv malej rekl pritelovi tati, prejel mi mraz po zadech, uvedomila jsem si ze cokoliv ma na sobe, na to ona taky sahala...vrcholilo to chvilemi kdy malej rekl neco ve smyslu "skoda ze tu neni maminka"...atd...uvedomila jsem si ze nejsem ve fazi kdy nenavidim ji, ale nenavidim pritele za to ze to dopustil.Zacala jsem se vymlouvat pokazde kdyz sme s nim nekam meli jet a trva to doted...a pisu prave ted..protoze je to tak deset minut co pritel za nim odjel, a odjezd doprovazely opet ustepacne poznamky jako driv, a me je zase do breku..
Vlastne ted ani nevim jestli po vas chci radu nebo co...asi jsem se jen potrebovala vypsat...nevim jestli je tohle normalni, ale nemuzu se toho zbavit a nevim co mam delat...tak doufam ze sem nekdo aspon nakoukne i kdyz uz tak dlouho nikdo nepsal..asi by mi to pomohlo...diky a ahoj...

reagovat Danrom 12.1.2009 14:24  5%    +  -

Ahojky znám ten pocit,kdy nevíš jak na vlastní dítě natož na"cizí" Osm let vychovávám dva syny mého přítele,sama jsem jednoho syna měla a spolu máme čtvrtého chlapečka Filípka.I když se někdy život zdá hrozně těžký věř mi že žena zvládne všechno.

reagovat sisi14 6.1.2009 17:45  17%    +  -

Danfika: ALE AHOJ TO MÁME NA SEBE ŠTĚSTÍ,ASI NEMÁ NIKDO PROBLÉMY,ALE KLIDNĚ MI PÍSNI DO VZKAZŮNĚJAK TO PROBEREM JÁ SE V TOM TAKY PLÁCÁM POŘÁD DOKOLA

reagovat Danfika 6.1.2009 11:49  5%    +  -

Škoda,že to tu moc nežije...jsem ted v takové ošemetné situaci a nevím,kde jinde se z toho vypsat.

reagovat sisi14 9.10.2008 10:42  23%    +  -

Kiara: ahojky vůbec bych si ten název nespojila s tímhle problémem,

reagovat Lucina78 12.9.2008 16:02  17%    +  -

sisi14: tak to je super...dřív jsi psala,že je na tebe drzej i o samotě...pokud se to zlepšilo mooooc držim palečky...

reagovat sisi14 10.9.2008 15:17  32%    +  -

Lucina78: ahojky,malý je ve škole tak moc nestíhám,má spaciálni režim i doma tak jsem tu málo,ale jinak je to v pohodě,a zjistila jsem že ten puboš je fajn,když jnsme doma sami,ale jak přijde jeho tatínek je to úplně někdo jiný,drzý až hrůza,ale už jsme si to ujasnili tak zatím do klape

reagovat Lucina78 31.8.2008 18:25  7%    +  -

sisi14: ahojky,začala jsem chodit do práce tak jsem tu dlouho nebyla...něco nového u tebe?

reagovat sisi14 12.8.2008 12:20  59%    +  -

Lucina78: já taky,ale kdo se na to má dívat jak ti s neviným obličej lže,kryje mamku i když to docela chápu,a ona ze všech dělá blbce a myslí si ,že jí uvěřím,že kolo které tam má její kluk se ted pokazilo,opravnu s technických důvodů zavřeli,zrovna když si jeli pro kolo,dva roky ho vozí kolo nikde a jen výmluvy a ten kluk bud tomu věří,nebo se s ní nějak domluvil a dělají s nás blbce oba dva ,asi bych se na to měla vykašlat není to moje dítě,ale nějak mi to nejde přece jen se o něj starám dlouho,mám ho ráda,ale sem s toho na palici

reagovat Lucina78 12.8.2008 12:13  23%    +  -

sisi14: no to je právě děsně těžký...a tobě asi nezbejvá než to nechat tak...bud to ten kluk pochopí až ho opustí puberta nebo ne..
už jsem z toho bezradná...

reagovat sisi14 12.8.2008 10:52  59%    +  -

Lucina78: to máš pravdu,ale já mu nemůžu vysvětlit,že mu to neříkám,proto,že bych mladého neměla ráda,on se s ex hádat nechce a myslí si že hledám chyby na synovi,ale já bych nepřekousla kdyby mě můj syn lhal a využíval situacespíš mě mrzí že to prostě nechce vidět,fakt se bojím co s toho kluka vyroste,protože umí jen brát a nic neddávat

reagovat Lucina78 12.8.2008 9:59  22%    +  -

sisi14: no to já všechno vim to už jsme probírali,ale u vás je jeden velkej problém,že to co on dělá nechce vidět ani slyšet jeho tatík...a tam je ten záchranej bod..

reagovat sisi14 12.8.2008 9:40  59%    +  -

Lucina78: jo a moc,protože mu nechutná co uvařim,nebo mám návštevu a nemůžu ho hned odvézt ke kamarádovi

reagovat sisi14 12.8.2008 9:39  59%    +  -

ahoj holky já pořád pocit,že je to ve výchvě rodičů,že mladý by se pak tak děsně ani nechoval,přítel to neřeší,nevím jestli je to strach že by kluk odešel k mámě,nebo,že by bývalá měla pak zase problémy,alkoholo,pokusy o sebevraždu a nebo to nechává tak,že to nějak dopadne,s kluka roste darebák,ale všichni se k němu chovají jak k miminu,fakt si myslím že bude hůř,že toho bude mladý využívat víc a víc

reagovat Lucina78 12.8.2008 9:35  22%    +  -

sisi14: jak může říct,že ty se na něm mstíš?????????????????To je opravdu případ pro psychiatra...tak ona od nich odejde,kluka vidí 2 krát do roka...ty se o něj staráš a ty se mstíš?

reagovat Lucina78 12.8.2008 9:33  22%    +  -

teda děvčata,tahle manipulace je děsná..dneska je to už běžná věc,že se lidi rozvádí a děti jsou s jednim s rodičů,ale fakt ty boje jsou děsný,ale odnáší to pouze děti...to je jen přetahování dětí na každou stranu..

reagovat sisi14 11.8.2008 21:55  58%    +  -

Lucina78: no je v pohodě,zatím,ale to nebude na dlouho,tak se chová vždycky,pomáhá,zasmějem se,ale maminka asi na něm hodně pracuje já ten problém hodně vidím v ní,ne že bycg ji očernovala,ale měla jsem tu čest s ní něco řešit,ale vždycky bylo on je malý a nebudeš se na něm mstít,já která so o něj celý rok starám a k ní jede dvakrát doroka,ten kluk už v tom umí chodit ví co ji říct,a jsem pak špatná i s tatínkem,bude asi hůř jinak to nevidím

reagovat Lucina78 11.8.2008 21:50  22%    +  -

sisi14: tak to je nejaký podivný holka...a chování se k tobě změnilo po příjezdu od matinky?

reagovat sisi14 11.8.2008 21:42  58%    +  -

Lucina78:ahojky dnes se vrátil od mamky,a jsem s toho nějaká přejetá,před dvěma roky si tam odvezl kolo.ted chtěl koupit nové,tak jsme mu řekli at si stama doveze a najednou je kolo v opravně,dostal ten mobil,ale prý si sedl na něho a praskl displej,ale krabice záručák,žádný doklad,vypadá to že je z bazaru,a ještě oprava bude stát minimálně 800kč,tak nevím jestli si s nás kluk stříli,nebo ho navedla mamka

reagovat Lucina78 11.8.2008 21:33  22%    +  -

sisi14: ahojky...tak jak pokračují boje mezi tebou a synátorem přítele?

reagovat sisi14 5.8.2008 21:23  52%    +  -

kitty: právě proto jsem tu diskusi založila i když se mladý někdy chová hodně škaredě,myslím,že je to i proto jak to prožívá,že je to vlastně jeho obrana a já chci si s ním rozumět i když budu macecha a snad v dospělosti pochopí,že jsem to nemyslela zle ale takhle nadávat si taky nemůžu nechat

reagovat kitty 5.8.2008 16:45  1%    +  -

Mata69: taky si myslim, ze to vydirani je dost nechutne. zemrela nam mama, otec si do baraku privedl novou pritelkyni s dcerou - zenska posedla uklidem, prekopala cely barak, azdny ohled na vzpominky, do prace nechodi a celkem dela hovno. chapu, ze jako nahradni matinka je to urcite tezka situace, ale verte mi, ani to dite to nema lehke..

reagovat sisi14 5.8.2008 12:38  52%    +  -

jitkadomu: tak to znám,mladý jel k mamce,ale jen kuli tomu že dostane mobil jinak by nejel,včera odjel a říkal mi mamka mi koupí mobil a já hned dojedu domů,a mamce říkal,ale já u tebe nemůžu být týden tetu bolí záda a já ji budu pomáhat,vůbec to nedělá tak nevím co to mělo znamenat vyčuranost jak mraky,ale jsemzvědavá co bude jak se vrátí,vždycky je pak zlatý a hodný,ale za pár dnů už sem zase ta blbá kráva

reagovat Lucina78 5.8.2008 10:20  23%    +  -

sisi14: držim ti palečky...

reagovat sisi14 4.8.2008 21:08  51%    +  -

jitkadomu: doufám,ale moc nevěřím,mám spoustu starostí se svým synem,a asi si ten náš puboš připadá na druhé koleji,byl jedináček a asi to nese hodně těžce

reagovat sisi14 4.8.2008 19:31  51%    +  -

jitkadomu: jo tak to je u nás stejnéjá jsem taky pedant,možná kdyby mi to bylo fuk tak bych pak neměla si proč stěžovat

reagovat sisi14 4.8.2008 17:37  51%    +  -

jitkadomu: děkuji mooooc

reagovat sisi14 3.8.2008 18:41  50%    +  -

Lucina78: DĚTI BY SI URČITĚ NEMĚLI DOVOLIT VŠEALE ANI RODIČE BY NEMĚLI DÍTĚ VYDÍRAT TÍM,ŽE ZA NÍM PŮJDE JEN KDYŽ SE BUDE CHOVAT SLUŠNĚ,AUTORITA BY MĚLA BÝT PŘIROZENÁBÝVALÝ MANŽEL SI ZASE NAŠEHO SYNA KUPOVAL,KDYŽ ZA MNOU PŮJDEŠ KOUPÍM TI MOBILNEVOLÁ MU NEJEZDÍ ZA NÍM A KDYŽ ZA NÍM KLUK NECHCE,PROTOŽE HO VIDÍ DVAKRÁT DO ROKA TAK SI HO TAKHLE KUPUJEDĚDIČKY JSOU HODNĚ VYNALÉZAVÉ HRANICE BY MĚLI BÝT STANOVENY OD ZÁČATKU,U NÁS TO TAK BOHUŽEL NEBYLOALE DNESKA POKROK,NEV.SYN MI DNESKA ŘÍKAL PODEJ MI MIKINU A PŘÍTEL MU ŘEKL,ŽE NEJSEM JEHO SLUŽKA TAK SE URAZIL,ALE NĚCO DRŠTKOVAL,ALE PŘÍTEL MU VYSVĚTLIL ŽE SI TO KE MĚ PROSTĚ DOVOLAT NEBUDE,MLUVILI JSME O TOM VČERA A VYPADÁ TO ŽE POCHOPIL CO SE MI NELÍBÍ TAK MI DRŽTE PALCE AT TO ZVLÁDNEM

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Děti z předchozích vztahů a jak s nimi vycházet
Diskusi založil(a): sisi14
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase? 9 dietních receptů s rýží: Pečená s rajčaty, fazolková i v salátech Nejkrásnější polštářky, které letos musíte mít. Inspirujte se v galerii Adina Mandlová: První manžel spáchal sebevraždu, poslední byl gay Barvíte si vlasy sama? Takto odstraníte nežádoucí barvu z pokožky