Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat oblinka 16.4.2014 10:08  100%    +  -

HuskyW: tak to je paráda a moc držím pěsti a ráda bych to taky dokázala. Jsem zatím ve fázi zjišťování. Mám 82kg a potřebuji 60kg, ale i kdybych ztratila 10kg, byla bych šťastná

reagovat haicle 16.4.2014 7:12  66%    +  -

berule: tak to jsme na tom stejně

reagovat berule 16.4.2014 6:52  33%    +  -

haicle: mě ty jídelníčky taky nejdou otevřít, jen recepty na nástěnce.

reagovat haicle 15.4.2014 20:21  66%    +  -

berule: tedy myslím ty jídelníčky

reagovat haicle 15.4.2014 20:18  66%    +  -

berule: Chtěla jsem kouknout na ta jídla na nástěnce a nejdou mi otevřít

reagovat berule 15.4.2014 20:05  33%    +  -

HuskyW: tak to je krásně napsané a moc ti to přeju. Já se právě nedokážu psychicky srovnat, kolem oběda se naperu sladkého ale večer už se hlídám a proto asi přibírám. Mrzí mě, že nemůžu držet dělenku, když jím bílkoviny a maso mám křeče v žaludku, nevím proč.

reagovat HuskyW 15.4.2014 16:25  10%    +  -

Tak jsem na 66 kg (už týden si to držím, začátek 87 kg), dělenou stravou se už asi spíš jen (hodně) inspiruji než že bych ji na 100% dodržovala :) Ale pomohla mi hrozně moc v hubnutí, nedám na ni dopustit! Doporučím ji všem, co o to budou stát

Přes týden (po-pá) ji dodržuji dá se říct pořád, ale dám si už i věci jako čokoládu, sušenky, brambůrky, zmrzku :) O víkendu to někdy dodržuji a někdy vypustím. Ale pravidelně lezu na váhu a hlídám, hlídám! Jakmile by se mi něco nelíbilo, okamžitě přitvrdím, zpřísním režim a vrátím se zpět na nižší váhu. I když musím říct, že moje tělo to vypouštění dělenky akceptuje, nepřibírám ani po těch vypuštěných víkendech ani po mlsání.

Díky dělence jsem si našla svůj životní styl, který mi vyhovuje a naučila jsem se poslouchat své tělo, tak nějak vím, co si můžu dovolit :) Ještě bych ráda něco shodila, to určitě, budu se snažit, ale teď hubnu s klidnou hlavou, nesnažím se dojít výsledku okamžitě - jen postupně odkrajuji ze své váhy kilo za kilem. Myslím, že mi pomohlo hlavně se psychicky srovnat. A já vlastně ani nevím, co by měla být má cílová váha - takhle jsem vážila naposledy někdy na základce asi A tak budu dál zkoušet dodržovat, být psychicky v pohodě a pravidelně si váhu hlídat.

Je fajn, když to vychází. Držím všem palce, ať jsou stejně spokojené s "procesem hubnutí" jako já.

reagovat oblinka 1.4.2014 14:14  100%    +  -

ahoj holky, já pořád tápu, co by bylo pro mě nejlepší, chtěla bych zkusit dělenku, ale jsem neukázněná a nevím, zda to zvládnu? Nemáte nějaké rady, jak nejlépe začít?
Moc vám děkuju Ráda bych to zvládla, ale nejsem nejmladší...

reagovat Era 21.3.2014 18:10  100%    +  -

Dagmar71: můžeš mandle i kešu

reagovat Irena900 16.3.2014 13:48  100%    +  -

dnes jsem si dala pečeného králíka s kedlubnovými hranolkami a žampiony a rajče a byla to mňamka

reagovat aaamalkaa 16.3.2014 12:12  18%    +  -

reagovat Dagmar71 3.3.2014 14:48  5%    +  -

Ahoj všem, pokud to nevadí, ráda bych se připojila. V dělence jedu od loňského dubna, ale občas narazím na něco co nevím a co potřebuju s někým probrat. Jako je např. nyní otázka zda se můžou slané pražené mandle a kešu oříšky. Jasně lepší jsou nepražené, ale ty pražené jsou jaksi chutnější :-)

reagovat Irena900 2.3.2014 19:51  100%    +  -

zrovna jsem si nachystala na pomazánku z červené čočky na zítra ke chlebíku

reagovat HuskyW 2.3.2014 18:39  11%    +  -

Váha se mi teď nějak zasekla na 68 kg, ale nevadí. Běhání to spraví! Zvlášť, když jsem ke svým růžovým (optimistickým! :) ) kraťasům sehnala i super boty :) Včera jsem uběhla asi rekord - 4 km za 20 min. To člověka nabudí. A představa, jak se mi bude běhat, jestli se mi povede shodit břicho? Ta je lákavá!

reagovat f.mamina 1.3.2014 17:19  29%    +  -

Kde je kdo?

reagovat Linda31 28.2.2014 8:02  5%    +  -

Ahoj holky!
jak se máte?

reagovat aaamalkaa 22.2.2014 8:54  16%    +  -

HuskyW:

reagovat HuskyW 20.2.2014 21:28  9%    +  -

Dneska jsem si teda pochutnala! Udělala jsem si kuskus nasladko :) Na pánvičce jsem prohřála banán s medem, zamíchala do toho ještě kuskus, ňam! Já si to tedy posypala ještě grankem (které si můžete odpustit nebo nahradit, ale já to držím ne úplně přísně). Luxus :) A to jsem měla k obědu kuskus naslano, nějak jsem si ho oblíbila :)
Ale to nasladko doporučuju, nemělo by to být ani nijak zvlášť kalorický (kuskus, banán, med).

reagovat berule 18.2.2014 15:09  22%    +  -

beruska27: kokos je neutrál, ale ten sirup nevím, to neporadím.

reagovat beruska27 17.2.2014 20:02  5%    +  -

Ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla nebot nestiham :-(...po dlouhe dobe jsem si dala zver,takze rano na lehko kakao a k pozdnimu obedu- veceri jsem si dala rybu na zelenine a zalito jogurtovo-syrovym sosíkem a byla to mnamka.....jinak zatim jsem se nevazila,takze presne nevím,ale zmena uz jde videt,nemam tak tesne obleceni i pres brisko :-)...zacala jsem i opet svicit,steper 30 min a pak bricho tak uvidime jaky bude efekt :-).
Jinak jsem se chtela zeptat,docela tapu kde zaradit kokos? A za druhe,omylem jsem misto javoroveho sirupu koupila datlovy - muzu ho ve skupine kytek nebo i zviratek u 1. - prisneho grafu?????Dekuji za info :-)
doufam,ze u vas jsou ubytky viditelne a citite se dobre :-) :-)

reagovat Era 15.2.2014 21:26  100%    +  -

nezdula: postup máš u receptu napsaný takže dáš jen suš. mléko a ostatní ingredience a mícháš

reagovat nezdula 14.2.2014 8:39  5%    +  -

holky zkousely ste tu kytickovou nutelu? premyslim ze ju udelam,ale jsem zmatena s tim mlikem,to to susene rozmichám a pak priliju nebo to tam nasypu jen tak?

reagovat nezdula 14.2.2014 8:31  5%    +  -

HuskyW: Jo kombinace dobra na zeleninu jsem dala kucup,majoranku,oregano,sladkou papriku,kari.. do syrove om. sem dala cesnek a super..dokonce aji muj chlap si to pochvaloval a zvladl to snist bez prilohy,jen talir vycistil chlebem :-D Tak to jsi dobra ubehnout 5km... dneska se chystam udelat brokolicovy krem,tak jsem zvedava jak se mi podari..

reagovat HuskyW 13.2.2014 18:56  15%    +  -

Tak jsem dnes byla zkusit, co uběhnu - neběžela jsem od konce září. K mému překvapení jsem zvládla přes 5 km! Tak nevím, že by ta ztracená kila byla tolik znát? Jsem zvědavá, jestli naběhám na těch 10 km, co bych si přála zvládnout uběhnout
Je mi jasné, že až začnu běhat, kila klesat nebudou. Ale centimetry by ubývat měly!

reagovat HuskyW 13.2.2014 11:06  15%    +  -

nezdula: Kombinace je povolená a zní to dobře! Já taky nejím 5x denně...nezvládám to. Ještě možná u těch kytiček si něco koupím, občas si dám u zvířátek ke sváče jogurt, když je hlad, ale obvykle jím taky 3x denně, sem tam 4x. Říká se, že pravidelná strava je základ, ale...já to neumím.
Ale myslela jsem, že dělenka je o tom, co se jí a ne kolik a jak často? Tak by to asi mělo fungovat :) Každopádně organismus tu pravidelnou stravu asi ocení víc...

reagovat MilunkaJ 13.2.2014 10:56  5%    +  -

Ahoj holky, včera jsem se rozhodla, že začnu dělenou stavu. Už se na sebe nemůžu dívat, přes svátky jsem ztloustla. Už jsem dělenku držela asi půl roku a zhubla jsem 12 kg. Ale to bylo tak před deseti lety. Tak to zkusím znovu, a držím Vám všem pěsti

reagovat nezdula 13.2.2014 10:20  5%    +  -

wowo: jo nejake jsem zkousela a nejsou spatne...jen je problem ze neni moc mist kde to koupit a je to daleko od baraku...ted se budem s pritelem stehovat na vesnici tak to bude jeste horsi... :-/

reagovat berule 12.2.2014 18:38  20%    +  -

nezdula: Ahojky, já sice jím 5 krát denně, ale jsem na fb ve skupině dělená strava a tam mi skoro všechny holky říkaly, že jím hodně, že oni jí jen 3 krát denně, takže asi můžeš jíst jen 3, záleží na tobě, jestli ti to stačí. Já musím mít i ty svačiny, jinak je mi špatně, no.

reagovat nezdula 12.2.2014 17:54  5%    +  -

HuskyW: včera jsem dělala zapékané kuřecí prsa se sýrovou om. na zelenine a byla jsem velmi prekvapena jak se mi to povedlo a ze se to da jist aji bez brambor a ryze :-) (doufam ze je to povolena kombinace) myslis ze je problem kdyz budu jest 3x denne a ne 5? mam brigadu a ta mi casove nedovoli se najest po 3hod,ale treba az po 6.. :-/

reagovat HuskyW 12.2.2014 11:36  15%    +  -

nezdula: No jasně, že je nedoporučuje - buráky jsou kalorická bomba. Bohužel. Přitom burákový máslo je mnohem zdravější než jakýkoliv ostatní, škoda :) ňamka zní moc dobře! Jen...jen to chce ještě pár kilo dolů, než si ji budu moct dopřát
Do bábovky jsem si já nasypala sušené brusinky a kousky mandlí, ňam. Včera jsem to tedy nestihla, ale už jsem ji nedělala fakt dlouho, musím to zase zkusit!
Já mám sojové maso ráda, ale to je asi jediná věc, která mi z "náhražek" chutná. Ale jak už jsem psala a Wowo potvrzuje - spousta lidí má ty pomazánky apod. ráda. Je to o tom to vyzkoušet :)

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Diana Kobzanová: Nejraději utrácím za jídlo! V letadle nechutná ani chutné jídlo. Víme proč! Helena (26): Rozvod rodičů mě hluboce ranil Lunární kalendář: Pozor na žárlivost TOP 5 beauty katastrof všech dob! Tohle raději nikdy nezkoušejte. Velikonoce den po dni. Připravte si tradiční menu Ivanka Trump: Pracuju šestnáct hodin denně Video: Tahle úžasná stařenka vás svým výkonem dojme k slzám Rodiče mi kazí výchovu dcery, navíc kvůli nim tloustne. Jsem zoufalá Lunární kalendář: Zůstaňte doma

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.