Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat spejlik 20.5.2015 10:24  100%    +  -

dnes sojový guláš s rýží a upekla jsem perníkovou bábovku.Ještě nevín co si dám k večeři

reagovat Natule 18.5.2015 17:57  100%    +  -

fonek: zkus dělení podle Haye, moje mamka je taky diabetička a dělí podle něj a hubne...tam to jde...na netu najdeš plno informací nebo je skupina na fc

reagovat hecana 18.5.2015 16:40  100%    +  -

fonek: Takže márna snaha, keď to nejde, tak to nejde. Myslela som že by to mohlo fungovať. Nuž nedá sa nič robiť, musíš si nájsť niečo iné, vhodnejšie...

reagovat fonek 18.5.2015 11:22  5%    +  -

a ted jsem se dívala na graf a píše,že i v nejvolnějším grafu se nemají jíst obě skupiny v jednon dni.takže je to oničem.

reagovat fonek 18.5.2015 10:48  5%    +  -

AHOJ dívala jsem se tady jak je neutr.skup.ale tam jsem nic k jídlu nenašla tak kde to najdu díky.

reagovat hecana 17.5.2015 22:42  100%    +  -

fonek: Ja tiež nie som najmladšia, mám 68 rokov, ale s delenou sa dôverne poznám, držala som ju sedem rokov pred vyše dvadsiatimi rokmi. Myslela som to takto:

Raňajky: zvieratká

Desiata: potraviny z neutrál skupiny

Obed: zvieratká

Olovrant: potravina z neutrál skupiny

Večera: kytičky

Alebo si to dáš opačne, že na raňajky a obed si dáš kytičky a na večeru zvieratká.

Desiata a olovrant zostávajú stále z neutrálnej skupiny.

Na začiatku Ti doporučujem zostaviť si na papieri jedálniček aspoň na jeden deň, aby si sa nepomýlila a hlavne zapamätala čo si jedla.
Postupne si na toto stravovanie zvykneš...

reagovat fonek 17.5.2015 21:28  5%    +  -

nemusíš se omlouvat,ale musíš mě to blíž vysvětlit jsem už starší tak se prosím pokus mě to nějak vysvětlit ty časy a tak děkuji.

reagovat spejlik 17.5.2015 14:56  93%    +  -

dnes jsem si upekla krůtí stehýnka se zeleninou,to byla dobrůtka.Mám ještě na zítra,,,

reagovat hecana 15.5.2015 10:12  100%    +  -

fonek: A ešte malá poznámočka, ak by si chcela dodržovať najprísnejší graf a malo by to mať význam, musela by si sa takto stravovať dlhodobo. Ak by si povolila a neskôr prešla na normálne stravovanie, tak to všetko naberieš späť. Ale ak by si sa stravovala tak ako som Ti navrhla, bolo by to chudnutie pomalšie, ale isté a takto by si sa mohla už stravovať nastálo bez toho, že by si mala jojo efekt a myslím že by sa Ti aj diabetes trošku upravil...

reagovat hecana 15.5.2015 9:57  100%    +  -

fonek: Nezmenila, len som Ti chcela poradiť ako by sa to dalo. A p. Irena to má zariadené inak a myslela som to ako pre mňa že mi to už delenú nepripomína. Omlúvam sa ak som sa Ťa dotkla, ale myslela som to v Tvojom prípade dobre, prepáč...

reagovat fonek 15.5.2015 9:06  5%    +  -

a četla jsem tvůj komentář kde to sama u p.Ireny odsuzuješ,že když se to míchá tak to už není dělená strava.Ted jsi změnila názor?

reagovat fonek 15.5.2015 8:59  5%    +  -

heceno když budu míchat v jeden den obě skupiny naráz tak je to ten volný graf při,kterém se moc nehubne a když už bych chtěla začít,tak na přísném grafu a to já jaksi nemůžu a už vůbec se na nic nevymlouvám už jsem tuto dietu držela před 2rokama.

reagovat spejlik 15.5.2015 7:06  100%    +  -

dnes bude čočka a ďobáčky,už se těším

reagovat hecana 14.5.2015 12:13  100%    +  -

fonek: A prečo by to nešlo? Aj to sa dá vyriešiť, raňajky a obed by si mala jedno a na večeru druhé nie? Myslím že by to takto mohlo fungovať. Na desiatu a olovrant by si si mohla dať niečo z neutrálnej skupiny a tak by si medzi obedom a večerou mala dostatočný časový rozdiel na strávenie obeda. Len k tomu treba pevnú vôľu, snahu a nehľadať výhovorky tam, kde nie sú...

reagovat fonek 13.5.2015 20:39  5%    +  -

JÁ MUSÍM MÍT JAKO DIAB.DENNĚ VE STRAVĚ JAK SACHARIDY TAK BÍLKOVINY,TO JAKSI U DĚLENKY NEJDE.

reagovat hecana 13.5.2015 19:52  100%    +  -

fonek: A prečo by si nemohla ako diabetička držať delenú? Čo Ti v tom bráni, veď tu ješ všetko, len nemiešaš sacharidy a bielkoviny a to predsa nemôže vadiť...

reagovat fonek 13.5.2015 19:43  5%    +  -

ZDRAVÍM VÁS VŠECHNY CO MÁTE PEVNOU VŮLI A JSTE ZDRAVÉ A MŮŽETE DĚLIT,MĚ JAKO DIABETIKOVI TO NENÍ PŘÁNO,NEBO JE TADY NĚJAKÝ DIABETIK?

reagovat koblizek963 10.5.2015 13:38  5%    +  -

hecana: děkuji moc :-). Už se těším na zelíčko, mám ho ráda, stejně tak čalamádu.Budu se asi držet toho, že k masíčku zeleninu a ke kytičkám ovoce, je to pro mě snadněc zapamatovatelné :-)Ještě jednou moc děkuji.Jsem ráda, že jsem se sem po nějaké době zas vrátila i když tu budem asi zas samy :-). Ještě se zeptám co alkohol?Tvrdé ani pivo skoro nepiju,ale občas mám ráda bílé vínko, klidně suché k tomu masíčku to občas bodne :-). Hodí se spíš když už tak asi ke kytičkám?

reagovat hecana 10.5.2015 13:11  100%    +  -

koblizek963: Samozrejme že si ho môžeš dať, sladidlá sú povolené a ak aj by si chcela čalamádu, alebo naložené uhorky kde by bol cukor tak kľudne môžeš, ocot ten cukor nejak eliminuje a tak nám neuškodí. No a čo sa týka ovocia aj zeleniny ano môže sa jesť v jeden deň spolu v oboch skupinách, je to podľa najnovšieho grafu. Ovocie aj zelenina sú zaradené do skupiny neutrálnych potravín. Ja ale momentálne držím najprísnejší graf a tak mám ku zvieratkám len zeleninu a ku kytičkám ak si dám ráno ovocie tak už ho mám po celý deň, tak isto je to so zeleninou. Nemiešam v jeden deň oboje...

reagovat koblizek963 10.5.2015 12:22  5%    +  -

hecana: tak to jsem moc ráda, že se na někoho mohu obrátit :-). Zrovna dnes přemýšlím, zda si dát k obídku sterilované zelí, je to ve sladkokyselém nálevu,ale se sladidli..je to vhodné? Pak také moc nerozumím tomu, když je kytičkový de, může se i zelenina i ovoce? Zelenina je povolena asi k oboum dnů, ale ke kytičkám i to ovoce?děkuji:-)

reagovat hecana 10.5.2015 11:29  100%    +  -

koblizek963: Kľudne sa pýtaj, ja som delenú držala sedem rokov už pred viac ako 20 rokmi a prešla som všetkými grafmi ako Lenka skúšala delenú vylepšiť. Potom nasledoval hotový román môjho stravovania, samozrejme k horšiemu a vždy sa mi to podarilo dať dolu delenou no a teraz naposledy mi to skazila choroba. Takže bojujem nielen s ňou, ale aj s kilami navyše. Je to ťažký boj, lieky sa mi to snažia kaziť, ale dúfam že vyhrám ja...

reagovat koblizek963 10.5.2015 10:33  5%    +  -

hecana: Ahojky tak to moc gratuluji, už kdysy jsem se s dělenou stravou trošku skamarádila, tenkrát jsem shodila během docela krátké doby asi 5kg. Pak jsem přešla na ketodietu a podařilo se midalších 5kg. Od té doby už pak,ale jsem na to tak troch kašlala a 5kg šlo zas nahoru :-(. Nechci už těch dalších 5kg takže honem sem :-). Musím, říct, že v dělence pořád trošku tápu a občas se musím ptát :-)

reagovat hecana 10.5.2015 10:15  100%    +  -

koblizek963: Ahoj, vítam Ťa medzi nami. Ako vidíš dievčence raz napíšu zopár príspevkov a potom je dlho ticho, tak budem rada keď aspoň Ty budeš prispievať. Ja som začala 3.5. zatiaľ necelé 2 kg dolu, ale verím že sa to rozbehne...

reagovat koblizek963 10.5.2015 9:22  5%    +  -

Ahoj holky, po docela dlouhé době se k Vám opět vracím. Musím na jaře nastartovat zas trošku tělíčko. Dnes chystám jako první den zvířátka. Miluji maso a zelené fazolky :-). Tak Vás tu všechny moc zdravím a doufám, že bude s kým občas napsat pár řádků..

reagovat hecana 5.5.2015 14:31  100%    +  -

akrášk: Tak ako sa Ti darí, škoda že nepíšeš či máš alebo nemáš nejaké úspechy...

reagovat hecana 5.5.2015 14:10  100%    +  -

Ako vidím tak sa tu nič nedeje a to je škoda, veď už ste niektorá začala s delenou, myslela som že sa to tu trošku rozbehne, ale nič Idem vám len oznámiť že váha ide smerom dolu a to znamená že som vyhrala boj nad liekmi. Pfuj pfuj pfuj aby som nezariekla ale myslím že som na dobrej ceste ( aspoň dúfam )...

reagovat hecana 3.5.2015 10:26  100%    +  -

spejlik: Delených stravovaní je viacero, keď si ich prezrieš tak sú v mnohom rozdielne, záleží len na tom, ktorá zrovna Tebe vyhovuje a tú si vyberieš. Na každý organizmus platí niečo iné, takže ak spôsob stravovania jednej vyhovuje, druhej nemusí. Ja som sa asi pred viac ako dvatsiatimi rokmi stretla s mnohými variáciami delenej a vybrala som si z nich delenú podľa L.K. zistila som že mi vyhovuje najviac...

reagovat hecana 2.5.2015 21:19  100%    +  -

Zdravím dievčence, tak v chladničke všetko pripravené, od zajtra začínam s najprísnejším grafom, tak som zvedavá kto vyhraje, či lieky, alebo moja pevná vôľa. Držte mi palec...

reagovat Natule 26.4.2015 19:53  100%    +  -

fonek: zkus si vyhledat info o dělené stravě dle Haye...tam to tak je...

reagovat spejlik 26.4.2015 19:33  100%    +  -

hecana: to je nejvolnější graf a je na udržení váhy,,,

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Cher oslavila sedmdesátiny. Jak vypadala bez plastik a jak vypadá nyní? Živná půda pro plísně? Vlhkost, vlhkost, vlhkost! Dostala jsem facku. První. Je to důvod k rozchodu? Spousta zábavy na Den dětí! Vyzkoušejte blond Ivana Jirešová: Od Lucie se učím být extrovertem Zamilovanost může ublížit! Hormon lásky oxytocin škodí podobně jako alkohol Zábavné jarní saláty Jana (34): Porodila jsem hemofilika. Učím se s tím žít! Nadměrné solení oddaluje nástup puberty a způsobuje neplodnost

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2015 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.