Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat pipla 21.10.2014 19:51  27%    +  -

jo holky aby nám to dělení šlo,tak jeden sladký recepis:Mufinky:2hrnky polohrubé mouky,1hrnek kokosu,1hrnek rostlinného mléka,3/4hrnku třtinového cukru,1prášek do pečiva,1/2hrnku oleje,2lžíce pudinku se smetanovou příchutí(může být i jiná příchut)hrnek strouhaných jablek,jsem dala na polovic s dýní,jen zamíchat a plnit do mufínových forem vymazaných olejem a vysypaných kokosem,upečene na 170 až je růžový povrch.je to 12mufin a mám je v mrazáku jen sama pro sebe

reagovat pipla 21.10.2014 19:44  27%    +  -

ivetta: dobří holubi se vracejí,takových nás sem chodí většinablahopřeji k zvládnutí prvního dne,ještě 13a už si zvykneš,věř mi, léééta praxe

reagovat ivetta 21.10.2014 9:20  16%    +  -

Ahoj holky! Hlásím první den úspěšně za mnou A ráno mě to parádně prohnalo

reagovat ivetta 20.10.2014 17:37  15%    +  -

báša: za jeden měsíc tolik kilo dole?! Tak to moc gratuluju

reagovat ivetta 20.10.2014 17:36  15%    +  -

Ahoj ve spolek Nakukuju po strašně dlouhé době. Potřebuju "nabudit" abych se chytla a vydržela dělit. DS jsem držela tak před 10lety a docela to fungovalo, tak snad to zabere i tentokrát

reagovat pipla 18.10.2014 12:47  44%    +  -

Ježibaba1: zcela náhodou JO

reagovat jiřičky 18.10.2014 10:29  31%    +  -

Nadix: taky bych na ně moc nedala raděj hubni přirozeně mi jednou opři hubnutí pod dohledem vnutila pročistovací čaj ale myslím že pročistit se dá i normálně je to už pár let a vždycky když stojí na ulici tak udělám oblouk

reagovat Irena900 18.10.2014 7:28  100%    +  -

Nadix: tabletky holky neřeší a já také ne

reagovat Nadix 17.10.2014 13:21  5%    +  -

Ženy, chtěla jsem se zeptat, jak je to s vitamínovými doplňky. V poslední době jsem často nachlazená a ráda bych doplnila Céčko na posílení imunity. Vím, že je to nejlepší přirozenou cestou, ale já se do doporučené denní dávky ovoce a zeleniny docela nutím, fakt to nedám.
I když najdu nějaké tablety bez cukru a příchutí, vždycky obsahují pomocné látky jako kukuřičný škrob a želatinu.
Kdyby aspoň jen jedno z toho, tak je beru obden, ale podle mě je želatina zvířátková a škrob je samozřejmě rostlinka.
Máte s tím někdo zkušenosti? Skutečně by mi to dělalo neplechu a narušovalo dělenku?
Jinak hlásím za 2-3 týdny cca 4 kg :-)

reagovat Ježibaba1 15.10.2014 16:06  90%    +  -

pipla: ty žiješ holka

reagovat pipla 13.10.2014 12:46  26%    +  -

báša: jsi dobrá,já mám 3týdny a 1malinké kilečk, jiřičky:

reagovat semínko 12.10.2014 19:17  100%    +  -

báša: jsi dobrá držím pěsti...

reagovat báša 10.10.2014 15:51  34%    +  -

musím se pochlubit ...1 měsíc a mám dole 7,8 kg. Je to míň o 1kg jak u prvního dělení a vím, že nyní to už pujde pomaleji, ale chytila jsem se a jsem za to ráda. Tak děvčátka šup a pojďte do toho se mnou

reagovat jiřičky 9.10.2014 19:17  73%    +  -

báša: a to ti jde i teď tak dobře hubnout tak všechna čest dřív mi to šlo hravě ale mám taky 50 a už to nějak nejde tak lehko

reagovat báša 9.10.2014 7:11  18%    +  -

jiřičky: jé, co bych za těch krásných 30 dala. Je mi 53 a dnes si dám kytičky

reagovat jiřičky 8.10.2014 19:39  73%    +  -

báša: můžu se zeptat na věk určitě nemáš víc jak 30 to jsem tehdy hubla taky hravě ale jsi fakt machr

reagovat báša 8.10.2014 12:50  18%    +  -

Nadix:Nu a já neřeším mouku, pouze rohlíky jím tmavé. Jinak těstoviny kupuji bezvaječné a zrovna tak listové těsto, bez vajec. Jinak moje rekordy jsou asi v roce 1997 za 3 měsíce 27 kg a naposledy jsem držela před 2 lety a shodila jsem 35 kg (tabulku mám ve fotkách).Tak držím palečky, aby se i tobě dařilo. Já se budu 10.10. měřit a vážit, tak jsem sama zvědavá kolik se mi ta ten první měsíc podařilo shodit.

reagovat jiřičky 5.10.2014 19:32  60%    +  -

Nadix: no já bych lhala ty nudle kupuju celozrné a i žitné pokud je seženu ale ta CENA? ty jím jen já a tatik jí normální nebo míchané a chleba čistě žitný NENÍ tak kupuju míchaný ale moc mi neleze a tak váha tomu odpovídá stojím a tak už nějak si nedělám hlavu zhubnu zhubnu nezhubnu tak CO jen když nepřiberu

reagovat hecana 5.10.2014 13:33  81%    +  -

Nadix: Ahoj, ako vyššie píše Lenka, múka sa smie všetky druhy, tak neriešim. Chlebík si pečiem doma celozrnný, pečivo nejem a stejne väčšinou mám zvieratká, už som viac krát písala prečo...

reagovat Nadix 5.10.2014 13:08  5%    +  -

Ženy, držíte striktně pravidlo, že se nesmí bílá mouka? Myslím co se týče těstovin, zda jíte jen celozrnné, nebo pečivo...v podstatě celozrnného dobrého pečiva je málo, vždycky tam je bílá mouka, i když se tváří celozrnně :-)
Já se vyhýbám čistě bílým rohlíků a klasickému chlebu, ale jinak to moc neřeším, i pšeničné těstoviny si normálně dám nebo závin z listového těsta (v rostlinkový den, kdy dám do něj jen jablka a osladím medem).
Dělenou podle L.Kořínkové jsem začala držel poprvé cca před 13 lety, dolů šlo 10 kg za 3 měsíce. Další větší úspěch bylo před pár lety 13 kg.
Teď potřebuju zase něco dolů, tak jsem se do toho pustila a zajímalo by mě, jak jste na tom vy s tou bílou moukou...?
Díky za odpovědi :-)

reagovat Nadix 5.10.2014 13:04  5%    +  -

báša: Když zeleninového, ráda nakrájím na plátky brambory, cibuli, rajčata, papriku, cuketu atd... a v poslední době jsem si oblíbila hokkaido, to se dá i se slupkou (po upečení změkne).
Všechno hodit na plech, zakápnout troškou oleje, okořenit dle chuti a dát péct.
Bašta, i můj extra masožravý manžel má tohle jídlo moc rád :-)

reagovat báša 5.10.2014 9:11  16%    +  -

tak dnes taky nevím co vařit....bude něco zeleninového, protože včera jsem sklidila co se dalo a tak jdu hledat nějaký receptík....

reagovat jiřičky 2.10.2014 19:43  57%    +  -

ivetta: myslíš plněnou nebo pečenou nebo snad s masem- pečenou nakrájím na kostičky a posolím a dám upéct do trouby tak asi 30min a jím ,plněnou špenátem dýni překrojím napolovinu a vydlabu a do ní dám listový špenát smíchaný ze smetanou pos.a llít do dýně a dát upéct asi 3/4h , a dýni z masem kuřecí maso na kostky + dýni na kostky promíchat a dát péct a pak ke konci zalít smetanou + okořenit a můžeš ranní cibulku

reagovat ivetta 1.10.2014 21:55  14%    +  -

jiřičky: můžu poprosit o receptík? jak to děláš?

reagovat jiřičky 30.9.2014 19:32  55%    +  -

báša: tak máme dýně ze zahrady tak je používám k masu a zítra budu dělat plněnou dýni špenátem to si dáme

reagovat báša 28.9.2014 19:49  17%    +  -

jiřičky: jo chutě ...ty jsou děsný někdy že?

reagovat jiřičky 26.9.2014 14:18  52%    +  -

báša: nó já nejsem tá co jsem o ní psala a já ani nepiju nemůžu i kdybych si i dala ale kvůli práškům nemůžu zato chutě ty mám škoda slov

reagovat báša 26.9.2014 6:35  17%    +  -

jiřičky: každý tělo dělenku bere jinak.Záleží i na startovací váze určitě. A skleničku dát můžeš, ale měl by to být spíš střik. V každém případě si myslím, že alkohol hubnutí zastaví. A co se týče mé výdrže, začínám být už zase v pohodě zaběhlá do dělenky a to mě pak ani vánoce nevadí. Napeču si pro sebe dělené cukrovíčko a chodí mi na něj i rodina

reagovat báša 26.9.2014 6:19  17%    +  -

pipla: zdravím tě děvče...tak tu budeme zase spoluDržím palečky, aby ti to šlo dolů tak jak si přeješ....

reagovat jiřičky 24.9.2014 19:28  49%    +  -

báša: jsi dobrá jen aby ses držela vánoce ťukajííí

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Velká prsa a sport. Jde to dohromady? Když Vás trápí klouby. Soutěž: Dostaňte se do kondice se Slim 3 recipe! Asijské nudle 4x jinak Nejstylovější hvězdné maminky. Nechte se inspirovat! Velká dáma šansonu - Hana Hegerová - dnes slaví 83. narozeniny! Čas na prohlídku. Co si pohlídat, když je vám 20, 30, nebo 40 let? 11 slavných celebrit s kily navíc. A nijak extra je netrapí! Simona (39): Sebepoškozování byla má droga Markéta: Můj těhotenský deníček

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.