Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat semínko 2.9.2016 19:56  49%    +  -

rija333: gratuluju, ono seč teď určitě zpomalí...tak přeju výdrž

reagovat Irena900 1.9.2016 21:57  27%    +  -

rija333: je to moc za krátkou dobu, to není fajn

reagovat rija333 31.8.2016 16:38  5%    +  -

Ahoj,začala jsem se děleně stravovat, za 3 týdny mám dole 5 kg. Je to úžasné!

reagovat semínko 17.8.2016 11:41  75%    +  -

zdravím...nakukuju zda se tu něco děje...kila se mě drží, dozrává ovoce a zelenina, tak ej čas se do toho dát...co vy na to?

reagovat Jarik 5.8.2016 17:13  5%    +  -

ivetta: ahooj,....

reagovat ivetta 30.7.2016 14:51  16%    +  -

ahoj po dlouhé době. chodí sem někdo?

reagovat sesi1 4.3.2016 19:26  12%    +  -

hecana: děkuji

reagovat hecana 2.3.2016 17:00  80%    +  -

sesi1: Nie nevadí, je to bielkovina ale ako píšeš je rastlinná a so živočíšnou nemá nič spoločné, akurát len názov...

reagovat sesi1 2.3.2016 16:09  12%    +  -

hecana: děkuji, a to nevadí že je to rostlinná bílkovina??

reagovat hecana 1.3.2016 22:52  83%    +  -

sesi1: Seitan je alternatívou k sójovým náhradám mäsa, ako sú tofu alebo sójové mäso. Dobre pripravený seitan sa dokonca na mäso podobá viac než sójové produkty, za čo vďačí predovšetkým svojej konzistencii. Ako náhrada mäsa sa najčastejšie používa v ázijskej kuchyni, vegetariánskej kuchyni, budhistickej kuchyni a pri makrobiotickej diéte.
Výroba seitanu je jednoduchá. Stačí smíchat kilogram hladké (může být i polohrubá) mouky s půl litrem vody. Podle zamýšleného účelu pak přidejte buď jenom sůl nebo rovnou koření a sójovou omáčku (při následném vyplavování však část příjde vniveč). Pořádně vše propracujte v konzistentní těsto a nechejte přikryté utěrkou zhruba hodinu odpočinout.

Takže ho jednoznačne zaradíme do rastlinnej skupiny - kytičky...

reagovat sesi1 1.3.2016 16:53  13%    +  -

prosím kam by jste zařadily rostlinnou bílkovinu - seitan??

reagovat jiřičky 17.1.2016 19:12  13%    +  -

taky všem přeji v tom roce 2016 aby se nám dobře hublo a do léta jsme byly v plavkách tak jak si to všechny přejem celou dobu

reagovat hecana 23.12.2015 16:59  75%    +  -

reagovat lucie112 21.11.2015 6:19  5%    +  -

AHOOOJ všichnizdrevím všechny hubnoucí dámy i já se k Vám pridávám po delší době jelikož jsem zjistila že abych se najedla a nepřibírala potřebuji jen a jen tuto stravu...zkoušela jsem jíst po přerušení normalně ale to jsem musela jen snidani a obed a pak už nic...šlo to ale měla jsem furt HLADtak prosím občas o nejakou tu radu a recept at nám to nezevšední dřív jsem myslim použila i žloutky do rostlinek...da se to tak???abych mohla nejake to cukroví i nadělat jake mate zkušenosti????moc děkujuuuuuuu

reagovat hecana 12.11.2015 15:19  100%    +  -

jiřičky: Ano, správne si ho zaradila, avokádo je ovocie...https://cs.wikipedia.org/wiki/Avok%C3%A1do

reagovat jiřičky 12.11.2015 15:01  12%    +  -

děsné musela jsem prohledat cely bloček abych našla heslo to jsem celá já - holky chtěla jsem se zeptat nějak jsem se tomu nevěnovala celé léto a kila se hýbou ale směrem kde nechci tak jsem se do toho pustila jen myslím že ve špatnou dobu před vánoci ale 5kg dole ale nevím kde mám nějak zařadit avokádo tak bych prosila o malou výpomoc že by bylo ovoce ?

reagovat spejlik 20.5.2015 10:24  100%    +  -

dnes sojový guláš s rýží a upekla jsem perníkovou bábovku.Ještě nevín co si dám k večeři

reagovat Natule 18.5.2015 17:57  100%    +  -

fonek: zkus dělení podle Haye, moje mamka je taky diabetička a dělí podle něj a hubne...tam to jde...na netu najdeš plno informací nebo je skupina na fc

reagovat hecana 18.5.2015 16:40  100%    +  -

fonek: Takže márna snaha, keď to nejde, tak to nejde. Myslela som že by to mohlo fungovať. Nuž nedá sa nič robiť, musíš si nájsť niečo iné, vhodnejšie...

reagovat fonek 18.5.2015 11:22  5%    +  -

a ted jsem se dívala na graf a píše,že i v nejvolnějším grafu se nemají jíst obě skupiny v jednon dni.takže je to oničem.

reagovat fonek 18.5.2015 10:48  5%    +  -

AHOJ dívala jsem se tady jak je neutr.skup.ale tam jsem nic k jídlu nenašla tak kde to najdu díky.

reagovat hecana 17.5.2015 22:42  100%    +  -

fonek: Ja tiež nie som najmladšia, mám 68 rokov, ale s delenou sa dôverne poznám, držala som ju sedem rokov pred vyše dvadsiatimi rokmi. Myslela som to takto:

Raňajky: zvieratká

Desiata: potraviny z neutrál skupiny

Obed: zvieratká

Olovrant: potravina z neutrál skupiny

Večera: kytičky

Alebo si to dáš opačne, že na raňajky a obed si dáš kytičky a na večeru zvieratká.

Desiata a olovrant zostávajú stále z neutrálnej skupiny.

Na začiatku Ti doporučujem zostaviť si na papieri jedálniček aspoň na jeden deň, aby si sa nepomýlila a hlavne zapamätala čo si jedla.
Postupne si na toto stravovanie zvykneš...

reagovat fonek 17.5.2015 21:28  5%    +  -

nemusíš se omlouvat,ale musíš mě to blíž vysvětlit jsem už starší tak se prosím pokus mě to nějak vysvětlit ty časy a tak děkuji.

reagovat spejlik 17.5.2015 14:56  93%    +  -

dnes jsem si upekla krůtí stehýnka se zeleninou,to byla dobrůtka.Mám ještě na zítra,,,

reagovat hecana 15.5.2015 10:12  100%    +  -

fonek: A ešte malá poznámočka, ak by si chcela dodržovať najprísnejší graf a malo by to mať význam, musela by si sa takto stravovať dlhodobo. Ak by si povolila a neskôr prešla na normálne stravovanie, tak to všetko naberieš späť. Ale ak by si sa stravovala tak ako som Ti navrhla, bolo by to chudnutie pomalšie, ale isté a takto by si sa mohla už stravovať nastálo bez toho, že by si mala jojo efekt a myslím že by sa Ti aj diabetes trošku upravil...

reagovat hecana 15.5.2015 9:57  100%    +  -

fonek: Nezmenila, len som Ti chcela poradiť ako by sa to dalo. A p. Irena to má zariadené inak a myslela som to ako pre mňa že mi to už delenú nepripomína. Omlúvam sa ak som sa Ťa dotkla, ale myslela som to v Tvojom prípade dobre, prepáč...

reagovat fonek 15.5.2015 9:06  5%    +  -

a četla jsem tvůj komentář kde to sama u p.Ireny odsuzuješ,že když se to míchá tak to už není dělená strava.Ted jsi změnila názor?

reagovat fonek 15.5.2015 8:59  5%    +  -

heceno když budu míchat v jeden den obě skupiny naráz tak je to ten volný graf při,kterém se moc nehubne a když už bych chtěla začít,tak na přísném grafu a to já jaksi nemůžu a už vůbec se na nic nevymlouvám už jsem tuto dietu držela před 2rokama.

reagovat spejlik 15.5.2015 7:06  100%    +  -

dnes bude čočka a ďobáčky,už se těším

reagovat hecana 14.5.2015 12:13  100%    +  -

fonek: A prečo by to nešlo? Aj to sa dá vyriešiť, raňajky a obed by si mala jedno a na večeru druhé nie? Myslím že by to takto mohlo fungovať. Na desiatu a olovrant by si si mohla dať niečo z neutrálnej skupiny a tak by si medzi obedom a večerou mala dostatočný časový rozdiel na strávenie obeda. Len k tomu treba pevnú vôľu, snahu a nehľadať výhovorky tam, kde nie sú...

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Nadělte dětem pod stromeček více než dárek Jak poznáte, že už s vámi nechce trávit Vánoce MAGDA (27): Přítelův syn mi dělá návrhy. A příteli to nevadí! Suchá vagina: téma, o kterém nemluvíme ani s gynekologem Vánoční feng shui úklid: Vyhoďte, co vás netěší Horoskop a dárky: Ryby neurážejte formalitami, Vodnářům kupte juke box Tradiční recepty: Co se jedlo za první republiky? Hřejivé svetry, ve kterých nebudete vypadat jako neforemná koule 47 žen se svléklo pro charitu. Vydělaly statisíce Jak si vybrat stromek v květináči? Záleží, co od něj očekáváte