Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat babulka120 24.4.2014 14:31  5%    +  -

měla jsem na mysli kravské, ale nějak mě to prostě nenapadlo, moc se v tom ještě nevyznám....i tak díky

reagovat Irena900 24.4.2014 14:27  100%    +  -

babulka120: mléko kravské jsou zvířátka a sojové, rýžové jsou kytičky a do palačinek podle toho co zrovna pojídáš - KY nebo ZV - musíš dát buď celé vejce a nebo jen žloutek - ten je neutrál a tofu je kytka

reagovat babulka120 24.4.2014 14:26  5%    +  -

babulka1už to vidím...jsem fakt trubička....20:

reagovat babulka120 24.4.2014 14:24  5%    +  -

a kam tedy patří mléko? poradíte někdo?

reagovat oblinka 24.4.2014 11:55  100%    +  -

xxxmisickaxxx: aha, tak mléko bylo normální, ale to neva, to se musí vychytat

reagovat xxxmisickaxxx 24.4.2014 11:09  5%    +  -

oblinka: tfu by vadit nemělo, ale nevím, nepoužívám ho, tak aninvím kam patří, ale asi ky .. jiank palačinky pokud byly se sojovým mlékem tak

reagovat oblinka 24.4.2014 7:01  100%    +  -

xxxmisickaxxx: no, syn nejí maso a včera dělal palačinky se špenátem a přistrouhl do toho trochu tofu, byly výborné, ale to se asi s dělenkou neslučuje, že?

reagovat jiřičky 23.4.2014 21:01  5%    +  -

Holky nejsem tu dlouho tak se pochlubte a nebuďte skromné která s vás zhubla tak asi nejvíc aby nás to povzbudilo do toho hubnutí za chvíli je léto tak to potřebujem snad všechny aspoň já jo tak ahoj:-)

reagovat xxxmisickaxxx 23.4.2014 16:06  5%    +  -

oblinka, babulka120: ale jo holky, až uvidíte první výsedek nebudete chtít přestat, hlavně si pak zvyknete na tu "zdravější"formu stravy a bude vám lépe .. s chutí do toho ..

reagovat babulka120 23.4.2014 12:45  5%    +  -

tak doufám, že ale vydržím dýl jak den....

reagovat oblinka 23.4.2014 11:54  100%    +  -

xxxmisickaxxx: děkuju, já zatím ještě bojuju, co můžu s čím a mám v tom trochu zmatek. Určitě vím, že začnu pomalu a třeba zkusím jeden den a pak budu přidávat

reagovat babulka120 23.4.2014 10:06  5%    +  -

hlásím se k vám do klubu, už se nemohu na sebe dívat...

reagovat xxxmisickaxxx 21.4.2014 20:47  5%    +  -

oblinka: nejlépe je začít tak, že chceš něco dokázat, nesmíš se upoutat na rafičku na váze ale aby ty ses cítila . to je to nejduležitější, aby to tobě vyhovovalo a bavilo tě to .. není to o tom dělít měsíc, je to úprava životního stylu ... takže s chutí do toho :) přeji odně štěstíčka a jestli nejsi plně rozhodnuta, nemá to cenu

reagovat xxxmisickaxxx 21.4.2014 20:32  5%    +  -

HuskyW: no týýý brdo, ty si fakt dobrá, jak to děláš To sme začínala na stejno, amatujrš? Tedy já mměla asi 89 .. ted se i to hýbe kolem 76 a chtěla bych taky tu 6 na začátku, mám pocit, že je to marný boj .. ale nevzdávám se a čím více to chci tím to jde lépe .. a já vímm, že to dokážu a tech 66 není taky k zahození fakt si dobrá

reagovat HuskyW 19.4.2014 19:34  10%    +  -

jiřičky: Od té doby, kdy víš, že to je to, co chceš a že do toho jdeš? Nemyslím, že by záleželo na nějakém ročním období

reagovat jiřičky 17.4.2014 21:23  5%    +  -

Od které doby je nejlíp držet dělenou stravu nejlíp JARA-LÉTA- jiřičky

reagovat oblinka 17.4.2014 16:18  100%    +  -

HuskyW: Děkuju za povzbuzení a jdu do toho

reagovat wowo 17.4.2014 15:03  100%    +  -

Holky, mně jídelníčky jdou otevřít normálně ale tady je na ně odkaz http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=22985

reagovat HuskyW 17.4.2014 10:38  10%    +  -

oblinka: Běž do toho! Časem zjistíš, co funguje a co ne, já to poznávala a načítala taky za běhu :) A až se kila rozběhnou směrem dolů, tak to je ta největší radost a motivace.

Nepřemýšlet o tom a šup do akce! Zkazit tím nic nemůžeš (maximálně to nebude fungovat hned, než na to úplně přijdeš).

Držím palce!

reagovat oblinka 16.4.2014 10:08  100%    +  -

HuskyW: tak to je paráda a moc držím pěsti a ráda bych to taky dokázala. Jsem zatím ve fázi zjišťování. Mám 82kg a potřebuji 60kg, ale i kdybych ztratila 10kg, byla bych šťastná

reagovat haicle 16.4.2014 7:12  66%    +  -

berule: tak to jsme na tom stejně

reagovat berule 16.4.2014 6:52  33%    +  -

haicle: mě ty jídelníčky taky nejdou otevřít, jen recepty na nástěnce.

reagovat haicle 15.4.2014 20:21  66%    +  -

berule: tedy myslím ty jídelníčky

reagovat haicle 15.4.2014 20:18  66%    +  -

berule: Chtěla jsem kouknout na ta jídla na nástěnce a nejdou mi otevřít

reagovat berule 15.4.2014 20:05  33%    +  -

HuskyW: tak to je krásně napsané a moc ti to přeju. Já se právě nedokážu psychicky srovnat, kolem oběda se naperu sladkého ale večer už se hlídám a proto asi přibírám. Mrzí mě, že nemůžu držet dělenku, když jím bílkoviny a maso mám křeče v žaludku, nevím proč.

reagovat HuskyW 15.4.2014 16:25  10%    +  -

Tak jsem na 66 kg (už týden si to držím, začátek 87 kg), dělenou stravou se už asi spíš jen (hodně) inspiruji než že bych ji na 100% dodržovala :) Ale pomohla mi hrozně moc v hubnutí, nedám na ni dopustit! Doporučím ji všem, co o to budou stát

Přes týden (po-pá) ji dodržuji dá se říct pořád, ale dám si už i věci jako čokoládu, sušenky, brambůrky, zmrzku :) O víkendu to někdy dodržuji a někdy vypustím. Ale pravidelně lezu na váhu a hlídám, hlídám! Jakmile by se mi něco nelíbilo, okamžitě přitvrdím, zpřísním režim a vrátím se zpět na nižší váhu. I když musím říct, že moje tělo to vypouštění dělenky akceptuje, nepřibírám ani po těch vypuštěných víkendech ani po mlsání.

Díky dělence jsem si našla svůj životní styl, který mi vyhovuje a naučila jsem se poslouchat své tělo, tak nějak vím, co si můžu dovolit :) Ještě bych ráda něco shodila, to určitě, budu se snažit, ale teď hubnu s klidnou hlavou, nesnažím se dojít výsledku okamžitě - jen postupně odkrajuji ze své váhy kilo za kilem. Myslím, že mi pomohlo hlavně se psychicky srovnat. A já vlastně ani nevím, co by měla být má cílová váha - takhle jsem vážila naposledy někdy na základce asi A tak budu dál zkoušet dodržovat, být psychicky v pohodě a pravidelně si váhu hlídat.

Je fajn, když to vychází. Držím všem palce, ať jsou stejně spokojené s "procesem hubnutí" jako já.

reagovat oblinka 1.4.2014 14:14  100%    +  -

ahoj holky, já pořád tápu, co by bylo pro mě nejlepší, chtěla bych zkusit dělenku, ale jsem neukázněná a nevím, zda to zvládnu? Nemáte nějaké rady, jak nejlépe začít?
Moc vám děkuju Ráda bych to zvládla, ale nejsem nejmladší...

reagovat Era 21.3.2014 18:10  100%    +  -

Dagmar71: můžeš mandle i kešu

reagovat Irena900 16.3.2014 13:48  100%    +  -

dnes jsem si dala pečeného králíka s kedlubnovými hranolkami a žampiony a rajče a byla to mňamka

reagovat aaamalkaa 16.3.2014 12:12  18%    +  -

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Simona Krainová: Do postele chce modelku každý, ale do života ne Američanka zapomněla dvouměsíční dceru na kapotě, sedla do auta a odjela domů Síla mlčení. Kdy je dobré držet pusu a jak mlčením vítězit? Lunární kalendář: Naslouchejte svému vnitřnímu hlasu Lunární kalendář: Užívejte si života Co vám krade energii? Poznejte 7 zlodějů životního elánu Reebok Yoga Sensation: Zažijte svátek jógy v Praze Mariah Carey si zaplatila celou první třídu v letadle jen pro sebe Bratr britské vévodkyně Camilly tragicky zahynul Gita (30): Žila jsem ve stínu jeho ex

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.