Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat spejlik 25.2.2015 20:05  44%    +  -

Natule: já někde zapátrám,,,

reagovat jiřičky 25.2.2015 19:30  67%    +  -

Denise1: co 3hod jíst malo a dietní -kuřecí rybu ,zeleninu atd.

reagovat Natule 25.2.2015 19:26  100%    +  -

spejlik: já na netu nevím, kde...koupila jsem už asi před 3 roky přes net v antikvariátu...tuším, že to bylo na Smíchově

reagovat spejlik 25.2.2015 18:43  44%    +  -

kapa: musím se přiznat" neumím" řeknu zítra vnučce,,, děkuji

reagovat kapa 25.2.2015 18:28  100%    +  -

spejlik: jde stáhnout, zkus ulozto

reagovat spejlik 25.2.2015 18:05  44%    +  -

Natule: tak to jo,,,

reagovat Natule 25.2.2015 17:06  100%    +  -

spejlik: já jsem si sehnala v antikvariátu knížku Dělená strava - osvědčené recepty"...jinak u knihkupců už není

reagovat kapa 25.2.2015 16:29  100%    +  -

Natule: mě vyhovuje ten tvaroh a jogurty, že jsou neutrální. udělám si lučinu a mažu si to na chleba a jsem spokojená.nebo uzený losos, toho mám taky ráda, ale u Kořínkové bych ho musela jíst samotný. Tímhle se necítím nijak omezovaná a zvládám to.

reagovat spejlik 25.2.2015 8:41  42%    +  -

Natule: ahoj můžu tě poprosit ? Kde ji najdu ,chtěla bych se podívat i na jiné dělení,,,

reagovat Natule 25.2.2015 8:23  100%    +  -

kapa: já mám s Ursulou Summovou moc dobré zkušenosti, jakmile jsem začala jíst podle ní, tak se tuk rozpouštěl...ale já nejsem disciplinovaná a dlouho nevydržím...teď se zrovna rozhoduju, že bych to opět oprášila...a Kořínková u mne nefunguje....je to zajímavé.

reagovat Denise1 24.2.2015 20:48  13%    +  -

jiřičky: A co držíš? Já dělím podle grafu, ale stojím na váze. To mě deptá.

reagovat spejlik 24.2.2015 13:23  41%    +  -

kapa: lenošek je nás tady víc,už brzy budu chodit na zahradu tak to bude místo cvičení.Mně ta Kořínková jde dobře,když chci tak vůli mám pevnou,,,

reagovat kapa 24.2.2015 11:47  100%    +  -

spejlik: já jsem taky líná, nikdy jsem necvičila, tak s tím na stará kolena začínat nebudu. dělenka od Haye mi připadá schůdnější, Kořínkovou bych asi nedala, je to o vůli a tu já moc nemám.

reagovat jiřičky 24.2.2015 11:35  65%    +  -

Denise1: mě ta dělenka taky nějak nešla tak jsem se dala na jinou dietu

reagovat spejlik 23.2.2015 13:04  41%    +  -

Denise1: určitě špatně dělíš,neboj to se naučíš

reagovat Denise1 23.2.2015 12:12  12%    +  -

Zkouším to - ale mám takové výkyvy, maso - hubnu, kytky - zase to naberu. Jsem pořád na stejné váze, je to otrava.

reagovat spejlik 17.2.2015 8:47  44%    +  -

Irena900, kapa: dobré ráno děvčata,tak já jsem u Romany a jsem spokojená.Je tam plno receptů a rad.Hubnu sice pomaleji ale to nevadí.U nás starších to nejde tak rychle,necvičím protože jsem LÍNÁ!!!Začala jsem 8.1 a mám dole 5,5 kg,to je slušné,,,až začnu pracovat na zahradě tak to půjde líp,bude víc pohybu,

reagovat kapa 17.2.2015 7:53  100%    +  -

spejlik: byla to ta první, co jsem našla. já si tam chodím jen číst, vůbec nevím, jak to tam funguje.

reagovat Irena900 17.2.2015 6:15  100%    +  -

spejlik: ono je jich tam víc, ta druhá je ještě podle Mančinové a ta další podle Kořínkové, některé holky to kombinují spolu nějak dohromady a další skupinka je třeba taková, kterou si vytvořila jedna z děvčat jen tak sama a tam si holky také dávají prý receptíky, takže je jich tam opravdu hodně a ještě jsou takové co do toho přidávají hubnutí dle krevních skupin.

reagovat spejlik 16.2.2015 19:46  44%    +  -

kapa: o téhle skupině jsem neslyšela,,,

reagovat kapa 16.2.2015 17:48  100%    +  -

spejlik: dělená strava dle dr. Haye

reagovat spejlik 16.2.2015 17:28  44%    +  -

kapa: u jaké jsi skupiny?

reagovat kapa 16.2.2015 15:53  100%    +  -

Irena900: zatím jsem ve fázi vymýšlení

reagovat Irena900 16.2.2015 15:47  100%    +  -

kapa: no vidíš jsi šikulka, jen tak dál a pak napiš jak ti to jde.

reagovat kapa 16.2.2015 15:46  100%    +  -

Irena900: už jsem tam

reagovat Irena900 16.2.2015 15:26  100%    +  -

kapa: no víš, ono je to lepší v té skupince, že když nevíš, ta se prostě zeptáš a těch receptů od holekk je fakt víc než v knížce a hlavně ony vaří z toho co je momentálně na trhu a ještě pomůžou co a kde koupit, já bych raději zkusila ten FBuk, než knížku

reagovat kapa 16.2.2015 14:54  100%    +  -

Irena900: našla jsem doma knížku od Ursuly Summové, zkusím to podle ní. je to asi trochu jiné než Kořínková.

reagovat Irena900 16.2.2015 9:25  100%    +  -

kapa: jestli tam jsi přihlášená, tak jen někoho požádej ať ti to ukáže a určitě bude ráda, že jsi v té skupince - holky tady níže uváděly tuhle skupinku - dělená strava podle Romany - to napíšeš nahoru do lišty a požádáš o přijeti, zkus to, také jsem dlouho tápala, ale ten základ jsem se naučila a holky ti tam potom poradí, já jsem sice v jiné, ale i tahle bude určitě dobrá. Zkus to.

reagovat kapa 16.2.2015 7:33  100%    +  -

spejlik: tam já to neumím

reagovat spejlik 16.2.2015 6:04  44%    +  -

kapa: u živočišný jím zeleninu a u rostlinný jím zeleninu nebo ovoce. na FB je skupina tam je všechno co potřebuješ vědět,,,

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Jana (40): Zamilovala jsem se do přítele své dcery, a ona mě za to právem nenávidí 7 super triků pro krásné vlasy. Odpovědi na vaše nejčastější otázky XL modelka Ashley Graham bojuje za ženské tvary! Američan utratil přes čtyři miliony, aby vypadal jako Madonna Zaměřeno na břišní pekáč. Vyzkoušejte jednoduché a účinné cviky Video, které musíte vidět! Hit internetu s nahými maturanty I na mateřské pracuji. Okolí mě má za krkavčí matku Tři příběhy: Jak jsem zhubla sportem - 17, 15 a 43 kilo?! Omeleta k snídani Známé ženy se svěřily: Kdo je nejlepší muž mého života?

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2015 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.