Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny

Již zde jedna fungující diskuse je, ale byla uzavřena z důvodu většího soukromí pro holky, které se vzájemně znají několik let. A protože mám denně několik žádostí o vstup a chápu, že hlavně na začátku dělení si plno holek potřebuje načerpat inspiraci a vzájemně si poradit, rozhodla jsem se založit tuto diskusi, která bude všem otevřená a bude tím plnit svůj účel.

SKUPINA KYTIČKOVÁ:
brambory, rýže, bezvaječné těstoviny, knedlíky (bez vajec nebo musí být ze sušených vajec a bez mléka a syrovátky, používám hlavně z prášku, mouka - všechny druhy, pečivo celozrnné, kukuřice (je to kytička a ne zelenina), popcorn (slaný), vločky - všechny druhy neslazené cukrem, musli - všechny druhy neslazené cukrem, všechny druhy obilovin, všechny druhy semínek, sója a sójové výrobky, sójové maso a všechny výrobky z něho, sójové mléko, sójová majonéza, sójové sýry, jogurty a paštiky (pokud neobsahují vejce), čočka, hrách, fazole a ostatní luštěniny, kroupy, krupice, rostlinné máslo (ale minimálně), bohužel nehrozí rostlinné máslo na chleba ani na brambory, bez „závady“ je pouze olivový olej nebo tenká vrstva rostlinného oleje, ale musíme kontrolovat složení), rostlinné tuky (na pečení třeba Hera, ale v přísné fázi opravdu minimálně), droždí, glukóza, hroznový cukr, květový i lesní med, slad, vajahit,

SKUPINA ZVÍŘÁTKOVÁ:
všechny druhy masa, uzeniny (pozor, většina má velké množství škrobu, hlavně točené salámy), salámy, paštiky živočišného původu, drůbež, ryby, všechny druhy konzervovaných ryb, sýry - nejlépe do 30 (45) % tuku, bílý jogurt, tvaroh a všechny neslazené výrobky z něho, mléko živočišné (sušené i čerstvé, šlehačka bez cukru, smetana, majonéza, tatarská omáčka (přečíst složení), vejce, oleje všeho druhu ( nesmí být sójové – to je kytička), máslo rostlinné i živočišné, sádlo

OVOCE:
čerstvé i sušené, nesmí být s přídavkem cukru, kompoty bez cukru nebo slazené uměle, slazené džemy (se sladidlem nebo fruktózou)

ZELENINA:
zelenina čerstvá, mražená i nakládaná ( bez kukuřice, v nakládané zelenině ani v kečupu cukr nevadí, četla jsem někde, že když je tam ocet, tak se ty účinky ruší), všechny druhy tomatovo-zeleninových směsí,zelené fazolové lusky.

NEUTRÁL:
většina duchucovadel, houby,koření všeho druhu, kečup, hořčice, kakao, carob, lesní med, všechny druhy čajů včetně ovocných, káva, neslazené či uměle slazené limonády a minerálky, fruktóza - ovocný cukr, všechny oříšky-kromě buráků
všechny druhy umělých sladidel,sojová omáčka,olivy,kokos a všechno z kokosu,Psyllium

ZÁSADNĚ NE!!!
cukr rafinovaný a přírodní, burské oříšky, pečivo z bílé mouky, alkohol (s výjimkou vinného střiku)

U DĚLENÉ STRAVY NEJDE V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ O POČÍTÁNÍ KALORIÍ !!!!MNOŽSTVÍ STRAVY SE ČASEM UPRAVÍ SAMO!!!

9.8.2008

Diskusi založil(a) 9.8.2008 cabuna

Jídelníčky

wowo 14.11.2011 10:47

wowo 4.10.2011 10:18

NÁSTĚNKA

Zde najdete recepty, vzory jídelníčků, rychlehubnoucí jídelníček na týden a další...

wowo 12.8.2008 13:03

reagovat hecana 25.7.2014 16:12  79%    +  -

Natule: Ja to beriem, každému to čo mu najviac vyhovuje. Mne delená od L.K. zabrala po tri krát, nemala som žiaden problém, ale samozrejme som dodržiavala najprísnejší graf. Teraz v tej mojej nešťastnej chorobe je to všelijak, ale dúfam že sa to časom všetko zrovná. Za poznatok z Tvojej strany Ti ďakujem, každá rada sa cení...

reagovat Natule 25.7.2014 13:04  100%    +  -

hecana: já jsem před 10ti lety podle LK zhubla za 4 měsíce 10 kg...pak jsem to zkoušela opakovaně a nic...nehubla jsem, spíš po sacharidech ještě přibírala...takže to byla jenom taková moje soukromá připomínka...jinak tady určitě diskuzi nebudu rušit...respektuji, jak tu hubnete

reagovat hecana 25.7.2014 10:57  78%    +  -

Natule: Ďakujem, mám knihu aj od nej, ale dosť sa líši od L.K. Ja som si po dlhom uvažovaní pred mnohými rokmi zvolila L.K. a mám jej rozdelovanie potravín doslova " zažraté " v hlave a ak by som to teraz chcela meniť tak by som sa v tom doslova stratila a narobila by som si viac škody ako osohu. L.K. mi vyhovuje, nikdy nesklamala a tentoraz by to nebolo inak, ale mne to brzdí tá hormonálna liečba. Je aj pravdou že mám najvoľnejší graf, takže len čo skončia tieto horúčavy graf sprísnim, budem dôslednejšia a ono to pomaličky pôjde...

reagovat Irena900 25.7.2014 9:51  100%    +  -

ahojky, dala jsem si dnes zvířátka, ráno sýr a spoustu zeleniny a kafíčko, teď jogurtík, na oběd nějaké masíčko a dál se uvidím, mám tam žampiony, tak možná je nějak zpracuji s těstovinami

reagovat Natule 25.7.2014 9:30  100%    +  -

hecana: ahoj...mně dělení podle Kořínkové taky nefunguje, ale podle Ursuly Summové ano...zkus si pohledat na netu a třeba to bude též tvůj případ

reagovat neznámá56 24.7.2014 21:24  7%    +  -

fonek:
Nevím proč píšeš o tamtamech, když se tady sama přiznáš, že tě vyhodili. Ach jo.

reagovat hecana 24.7.2014 20:33  78%    +  -

jiřičky: To je pravda, ja už sa blížim skôr k sedemdesiatke. Tie hormonálne tabletky som dostala len nedávno po liečbe chemo a ožiaroch, budem ich brať päť rokov takže moja docielená váha sa stráca v nedohľadne.Takto pred rokom som konečne docielila svoju vysnívanú váhu, ale dlho som sa z nej netešila, prekazila mi to choroba, nabrala som pri liečbe a teraz??????????????

reagovat jiřičky 24.7.2014 20:20  27%    +  -

hecana: no taky beru hormonální tabletky ale musím je brát když jsem je vysadila tak jsem měla problémy a ještě mám štítnou a v mládí se hubne líp jak když jsme po 50

reagovat hecana 24.7.2014 20:06  78%    +  -

Ja pokračujem v delenej, vlastne už takto pri nej zostanem nastálo, ale stejne mi je to prd platné, pomaly ale iste mi aj tak váha stúpa z tých hormonálnych tabletiek napriek môjmu celému úsiliu. Ale už sa s tým musím stotožniť, nedá sa nič robiť...

reagovat jiřičky 24.7.2014 19:09  27%    +  -

fonek: tak to víš že nejsem přesná jak hodinky jinak bych byla jak proutek a taky to nedobržuju na 100% v tom máš pravdu pokud máš problémy tak si dej oddych

reagovat fonek 24.7.2014 17:07  5%    +  -

jiřičky: já si dávám chvíli od dělení pausu nějak mě poslední dobou stále bolí žaludek.

reagovat fonek 24.7.2014 17:04  5%    +  -

Irena900: tady k tomu správce nemá důvod!

reagovat fonek 24.7.2014 17:02  5%    +  -

neznámá56: jo vyhodili,ale mě to zas až tak nevadí od dělení si dávám pausu,snad zas později.Vidím,že tamtamy fungují spolehlivě.

reagovat neznámá56 20.7.2014 13:17  7%    +  -

fonek:
Fonku Tebe odněkud vyhodili?

reagovat zuzaja 19.7.2014 20:19  68%    +  -

Irena900: "stastna to zena", mne vaha stoji stale rovnako, zatial je jedno ci jem, alebo nejem.
Zatial som vylucila chlieb a pecivo, je leto, ide to jednoduchsie, ale neviem ako dlho to vydrzim.
Uz som rozmyslala, ze si budem piect bezlepkovy.

reagovat Irena900 19.7.2014 14:47  100%    +  -

fonek: tady to může udělat jen správce stejně jako na FBuku

reagovat fonek 19.7.2014 14:36  5%    +  -

Irena900: ahoj Irenko jen čekám kdy mě i odtud někdo vyhodí.

reagovat Irena900 19.7.2014 10:23  100%    +  -

zuzaja: ahojky, já si dnes ráno dala chlebík s marmeládou dia a na oběd už zas budu mít králíka s okurkovým salátem a dnes mi váha ukázalo o kilo zas méně, jde to hodně pomalu, ale lepší než kdyby to šlo nahoru ne?

reagovat zuzaja 19.7.2014 7:58  68%    +  -

hecana: mam radsej tiez kytickove dni, pridu mi viac rozmanitejsie, dnes mam sampinonovy paprikas
s bezvajecnou cestovinou.

reagovat jiřičky 18.7.2014 16:23  22%    +  -

hecana: nic si s toho nedělej já celou dobu stála pak přibrala 2kgpak jsem začla davat poloviční porce protože jsem hodně začla pít horkem a ráno jsem se dívala že už je zas nemám ale když si začnu dělat naděj tak se to zas zastaví a tak na to kašlu a to myslím vážně zhubnu zhubnu nezhubnu přeci se nezblázním

reagovat hecana 18.7.2014 14:01  78%    +  -

zuzaja: Ja mám disciplínu našťastie dobrú, keď sa na niečo dám tak to aj dodržujem na 100%, jem len to čo môžem, varím si jedlá aby som nejedla len suchú stravu, ale keďže som držala minulý rok Dukanovu kde som mala len a len bielkoviny a zeleninu každý druhý deň, užívam si v kytičkách, zvieratká mám raz do týždňa a zatiaľ mi bohate stačia. Ale pokiaľ beriem hormonálne tabletky { až 5 rokov } zrejme nejaké závratné výsledky nedocielim. Neriešim, uvidím ako bude ...

reagovat zuzaja 18.7.2014 13:45  68%    +  -

hecana: ja som tiez znechutena imunitou voci delenej, tak, ze vikendy stracam disciplinu.
Neviem ako to zlomit, aby to bolo motivacne aspon trochu, pritom je leto, vela ovocia, zeleniny k dispozicii, viac kombinacii a nedari sa mi

reagovat hecana 18.7.2014 9:40  77%    +  -

Zdravím dievčence, nikde nikoho, idem len oznámiť že sa mi vôbec ale vôbec nedarí, nezhodila som ani gram, práve naopak mi naskočilo kilo a pol navyše. Nevadí, stejne sa už delenou budem stravovať nastálo, tak uvidím po čase ako to dopadne...

reagovat hecana 15.7.2014 12:27  96%    +  -

jiřičky: To je jasné, treba vyskúšať všetko možné do radu, snáď niečo z toho zaberie...

reagovat jiřičky 15.7.2014 12:09  59%    +  -

Všimly jste si jak je to nakažlivé a hlavně pro nás ženské teď všechny píšeme o medu kdyby se něco šustlo o pepři tak to bude horečka sobotní noci no co by jsme pro sebe nedělaly :224 tak se chceme líbit a všechno pěkné obléct

reagovat hecana 14.7.2014 20:05  97%    +  -

Irena900: Práve že aj mne, tak som sa chcela podeliť. Len mi nie je jasné v tom prípade, že sa má med a škorica uvariť ako čaj. Veď je dokázané, že horúca voda a tobôž prevarenie ničí všetko to dobré a zdravé v medíku...

reagovat Irena900 14.7.2014 19:42  100%    +  -

hecana: tohle mi přišlo od kamarádky do mejlu, budu muset vyzkoušet

reagovat hecana 14.7.2014 19:35  97%    +  -

FAKTA O MEDU A SKOŘICI.
Je zjištěno,že směs medu a skořice LÉČÍ většinu nemocí. Med se vyrábí ve většině zemí světa. Dnešní vědci jej doporučují jako velmi účinný lék na všechny druhy nemocí. Med může být užíván bez jakýchkoliv vedlejších účinků na všechny druhy nemocí.Vědci zjistili,že ačkoliv je med sladký,jestliže se bere ve správných dávkách jako lék, nemůže ublížit ani diabetickým pacientům.

Nemoci srdce: Smíchejte med a mletou skořici a mažte na chléb místo džemu nebo marmelády a jezte pravidelně k snídani.Snižuje to hladinu cholesterolu v krvi a cévách a chrání pacienty před infarktem.Ti, kteří už infarkt prodělali a budou jíst toto denně, budou se držet míle daleko od dalšího infarktu.Pravidelné snídaně tohoto druhu ulevují při zadýchávání a posilují srdeční tep.V Americe a Kanadě různé domy s ošetřovatelskou péčí léčí takto své pacienty, kteří jsou ve věku, kdy cévy a žíly ztrácejí svou pružnost a mohou se ucpávat. Med a skořice vracejí cévám a žilám jejich pružnost.
Artritida: Artritičtí pacienti mohou denně, ráno a večer, jeden šálek horké vody s 2 lžičkami medu a 1 malou lžičkou skořice. Berou – li to pravidelně, může se vyléčit dokonce i chronická artritida. Dle výsledků průzkumu dělaného na universitě v Copenhavenu bylo zjištěno,že z 200 pacientů léčených 1 lžící medu a lžičkou skořice před snídaní,73 nemocných bylo úplně zbaveno bolesti a do měsíce nemocní, kteří se nemohli pohybovat, začali chodit bez bolestí.
Infekce močového měchýře: Rozpustit 2 lžíce medu a 1 lžičku skořice ve sklenici vlažné vody a vypít.Tím se odstraní infekce měchýře a močových cest.
Bolesti zubů: Smíchejte 1 lžíci skořice a 5 lžic medu. Aplikujte 3x na bolavý zub a bolest přestane.
Vysoká hladina cholesterolu: 2 lžíce medu a 3 čajové lžičky skořice smíchané s 2dcl horké vody,které podávali pacientům s vysokou hladinou cholesterolu dokázaly snížit hladinu cholesterolu o 10% do 2 hodin. Podává – li se 3x denně je vyléčen i pacient s chronicky vysokou hladinou cholesterolu. Dle informací zmíněného časopisu i samotný pravý med, je – li užíván denně, zabraňuje zvyšování cholesterolu
Nachlazení: Ti, kdo trpí na časté nachlazení, by měli užívat 3x denně 1 lžíci vlažného medu s ¼ lžičky skořice po dobu 3 dnů.Tím se vyléčí nachlazení,chronický kašel a pročistí průdušky.
Potíže se žaludkem: Med se skořicí úspěšně léčí bolesti žaludku a chrání žaludek od vzniku žaludečních vředů.
Plynatost: Dle studií prováděných v Indii a Japonsku med a skořice zabraňují tvoření nadbytečných plynů při trávení
Posílení imunitního systému: Každodenní užívání medu a skořice posiluje imunitní systém a chrání tělo před viry a bakteriemi a brání útokům virových infekcí.Vědci zjistili,že med obsahuje obrovské množství železa a vitaminů.Pravidelné užívání medu posiluje bílé krvinky v jejich boji s viry a bakteriemi.
Těžký žaludek: 1 lžička skořice a 2 lžíce medu před jídlem zabraňuje zvýšení kyselosti žaludku i u nejtěžších jídel.
Chřipka: Vědci ve Španělsku zjistili, že med obsahuje přírodní látky, které zabíjejí kmeny chřipky a chrání před ní pacienty.
Dlouhověkost: Čaj vyrobený z medu a skořice, je–li brán pravidelné, zabraňuje potížím dlouhého věku.Vezměte 4 lžíce medu,1 lžíci skořice a uvařte jako čaj spolu se 3 šálky vody a uvařte jako čaj.Pijte ¼ šálku 3x denně.To udržuje kůži čerstvou a hebkou až do vysokého věku. Délka života stále vzrůstá a i 100 letí lidé mohou být svěží, jako ve 20 letech.
Pupínky: 3 lžíce medu a 1 lžička skořice se smíchá v pastu.Ta se aplikuje na pupínky před spaním a ráno se smyje teplou vodou. Když to děláte denně, pupínky do týdne zmizí i s kořeny.
Kožní infekce: Aplikace medu a skořice na postižená místa léčí ekzémy i pásový opar a všechny typy kožních infekcí.
Rakovina: Nedávné výzkumy prováděné v Japonsku a Austrálii prokázaly,že i pokročilá rakovina kostí, žaludku a střev může být s úspěchem léčena. Pacienti trpící těmito druhy rakoviny by měli užívat lžíci medu a lžíci skořice měsíc 3x denně.
Chronická únava: Nedávné studie ukazují, že cukr obsažený v medu nejvíce pomáhá při regeneraci tělesných sil. Pacienti - senioři užívající med a skořici v poměru 1 : 1 jsou čilejší a ohebnější

reagovat hecana 12.7.2014 23:04  100%    +  -

zuzaja: Ja zatiaľ neriešim, viem že mi po každý raz zabrala až po mesiaci, tak mám ešte pár dní k dobru. Ja sa už delenou mienim stravovať nastálo, tak či zaberie či nie, už nebudem hľadať nič iné, ani si to momentálne nemôžem dovoliť...

reagovat Irena900 12.7.2014 11:43  100%    +  -

p.á.j.í.k.: citron neřeš ten se může každý den s vodou na lačno a ostatní ovoce je prostě ovoce, pokud to mají někde jinak, tak asi nejedou podle LK

jinak pokud máš FBUK, tak tam jsou skupinky a požádej o přijetí a je to tam moc fajn a všechno ti poradí a ukáží

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava podle Lenky Kořínkové - otevřena pro všechny
Diskusi založil(a): cabuna
přispívání jen pro zaregistrované
Nástěnka - Stát se členem
Členové diskuse - Členové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Staráte se dobře o své oči? Vnímejte svoje tělo! Trenérka Zuzka Bičíková radí, jak nejlépe zapojit pohyb a relaxaci do života Dezerty pro mlsné jazýčky Ztráta čichu po nehodě ji stála šťastné čtrnáctileté manželství Mám mu věřit? Manžel řeší naši krizi s kamarádkou Má být za antikoncepci odpovědná jen žena? Bublinky pro zdraví. Proč je dobré v pitném režimu nevynechat minerální vody? Barbora Špotáková: Janeček je důležitější než jakákoli medaile, kterou jsem kdy získala Film Padesát odstínů šedi se chystá do kin. Podívejte se na sexy fotky a oficiální trailer už teď! Velká anketa: Nejčastější problémy v sexu, které si necháváme pro sebe

Mladá Fronta a.s. Mladá Fronta a.s.

Copyright 1999-2014 Mladá fronta a.s. Publikování nebo další šíření obsahu serveru je bez písemného souhlasu autora či redakce zakázáno.