Znakování s miminky

Četal jsem pár článků, slyšela několik názorů a myšlenka "povídání si" s mímem se mi moc líbí. Jen nevím, kde sehnat bližší info. Existují nějaké kurzy, knihy...?

13.8.2008

Diskusi založil(a) 13.8.2008 civinka

reagovat Atapama 19.7.2010 13:08  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat alena 19.11.2008 13:46  5%    +  -

Více o znakování s mimi najdete také na www.znakovanisdetmi.cz
Je to opravdu super. Znakuji se synem. Je mu rok a půl a moc si naší tajnou řeč užíváme.

reagovat Vikoušek 16.11.2008 11:52  12%    +  -

Miri*: sem asi nikdo nechodí skus http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=11899 tam holky chodí

reagovat Miri* 15.11.2008 22:44  5%    +  -

Vituška: Ahoj, koukám, že tahle diskuze se nějak zastavila dřív, než mě začala zajímat, ale třeba se někdo zase přidá Máte už někdo se znakováním s mimísky zkušenost? Díky

reagovat Jajinka.J 21.8.2008 9:26  93%    +  -

Cimoril: V pohodě.

reagovat Cimoril 20.8.2008 17:33  5%    +  -

Jajinka.J:

Jáji,

jojo, já to beru, diskuze mám ráda právě kvůli rozdílnosti názorů, byla by nuda, kdyby byli všichni stejní - ale vy nepíšete názory na znakování se slyšícími miminky, ale názory na to, co si pod tím představujete, proto říkám, ať si nejdřív zjistíte realitu a pak kritizujete. Je to totiž úplně jinak, než co tu popisujete - první slova jsou určitě krásná, ale to se se znakováním VŮBEC nevylučuje, to je to, co se tu snažím vysvětlit!

reagovat Samantha 19.8.2008 8:13  100%    +  -

Januska.123: myšku jsem vzala na bazén, myslím na veřejný a do whirpoolu asi v půl roce, a moc se jí to líbilo, měla oči jak tenisáky

reagovat Mata69 18.8.2008 16:39  82%    +  -

zpravidla to nedělám, ale smáznu to taky, ať to tu nevyvolává diskusi mimo téma

reagovat Jajinka.J 18.8.2008 13:27  92%    +  -

Cimoril: Je to diskuze, tak to neber jako kritizování. Ale je pravda, že na to se nás zakladatelka neptala. Nechci se do toho víc vměšovat. Co člověk to názor. Myslím ale, že jedno nejhezčích období je u dětí jsou právě první slova. Tedy aspoň u mě to tak bylo. Takže nic ve zlým jo.

reagovat Cimoril 17.8.2008 19:09  5%    +  -

elfi, Jajinko:

Bavíme se taky o znakování se SLYŠÍCÍMI miminky!!! Je to naprosto jiné znakování než s neslyšícími. Znaky jsou jiné, nejsou na všechno - nedá se tak říci třeba celá dlouhá věta. S miminky se rodiče i normálně baví, čtou jim, povídají si s nimi. Děláte z toho hroznou kovbojku, jak kdyby znakující SLYŠÍCÍ děti byly opožděné, že se jim nikdo jinak nevěnuje.
Opravdu si nejdřív zjistěte informace a pak kritizujte!

reagovat Vikoušek 17.8.2008 9:45  5%    +  -

Vituška: Ahojky také mně zaujalo znakování s miminky,dokonce jsem si zakoupila knihu jmenuje se Jak se domluvit s kojencem a batoletem a vydává jí GRADA a autorkou je Terezie Vasilovčik Šustová Tam se asi dozvíš co tě zajímá.Mně ta kniha opravdu zaujala

reagovat Samantha 15.8.2008 19:44  100%    +  -

Januska.123: oni dřív neberou, do bazénu smí až od 5 m , ale Jeníček se koupal doma v kyblíku a byl polívanej od mimínka

reagovat Januska.123 15.8.2008 17:46  37%    +  -

Samantha: tak tojo, podle toho jaký tu byly reakce, jsem myslela, žes je dávala do bazenu div ne od narození

reagovat Samantha 15.8.2008 17:36  100%    +  -

Januska.123: s dcerou od 3 m na vanách, od 5 m kurz, s jeníkem to stejný, akorát od narození jsem ho s povelem polívala doma, páč už to znám od Klárky, takže na druhé vaně se ponořil

reagovat Januska.123 15.8.2008 17:25  37%    +  -

Samantha: můžu se zeptat od kolika měsíců jsi s dětmi plavala?
Vituška: ahoj, nemám praktické zkušenosti se znakováním s miminky, ale myslím, že je to dobrý nápad. našla jsem tyto stránky: http://www.znakovanismiminky.cz/

reagovat Samantha 15.8.2008 17:14  100%    +  -

elfi: ale i tak je každé dítě jiné, na své 2 děti mluvím stejně, dcera mluvila krásně od malička, syn má přes rok a moc nemluvím, jen tak ham, tata, mama, ona už říkala 3 slovné věty

reagovat Yasmin.Hayatt 15.8.2008 17:02  100%    +  -

Kleopatra: bobe neboj, až tu bude Vituška tak douho jako my, taky se bude chovat jinak. po určité době tu řada lidí dřív nebo později změnila tón svého vyjadřování.

reagovat Kleopatra 15.8.2008 16:05  32%    +  -

VituĹĄka: a nebuď vztahovačná

reagovat Kleopatra 15.8.2008 16:01  32%    +  -

VituĹĄka: Kočko, nezlobím se, ale ty se tady na nás taky nezlob. V diskuzi se prostě diskutuje a k tomu patří i názory, které se nám nelíbí. Ani jedna z nás svůj názor nepsala se záměrem napadat tebe

reagovat Jajinka.J 15.8.2008 15:15  97%    +  -

Vituška: Sama asi nejlíp víš, proč to chceš udělat. Pa

reagovat Vituška 15.8.2008 15:06  9%    +  -

Jajinka.J: proč by mně mělo něco takovéha napdata? já se slušně zeptala aopověď jsem dostala od jedné, max dvou přispívajících. Ostatní se ohání tím jak je to špatné ale že mají svojí zkušenost je nenapadne. Mimochodem o znakování s postiženými toho vím myslím si dost...

reagovat Jajinka.J 15.8.2008 15:03  97%    +  -

Vituška: Napadlo tě třeba že mezi diskutujícími, které mají plno keců podle tebe můžou být právě ony samy, který znakování používají, právě proto, že jsou postižené nebo mají postižené dítě? A mimochodem znakování rozhodně legrace není, to ti řekne, každý člověk, který se tímto jazykem dorozumívá. Jinak si myslím, že narozením děťátka se v každé mamince probudí mateřské pudy a během pár dnů zná a ví co její dítě potřebuje aniž by k tomu potřebovala posunky.

reagovat Vituška 15.8.2008 15:02  9%    +  -

Kleopatra: Napsala jsem to rpoto, protože mně štve k čemu se tahle diskuze strhla. PTALA JSEM A PROSILA O RADY KDE SEHNAT INFORMACE, NE NA NÁZORY. Omlouvám se, jestli jsem se tě tím nějak dotkla ale tuhle debatu jsemopradvu nezaložila proto abych poslouchala, jak je to zbytečné. Občas stačí si pořádně přečíst do jaké diskuze přispíváš.

reagovat elfi 15.8.2008 14:54  24%    +  -

naprosto souhlasím s názorem, že učit znakovat zdravé dítě je blbost - spíše je dnes problém, že děti špatně mluví - maminka musí s dítětem mluvit+zpívat mu+povídat říkanky + číst pohádky a navíc - pokud je matka s dítětem každý den, naučí se mu rozumnět i bez nějakých znaků - každé mimino má své projevy, kterým jeho máma porozumí

reagovat Kleopatra 15.8.2008 14:33  31%    +  -

VituĹĄka: Je rozdíl pokud mluvíš o zdravém dítěti a o nemocném... Ze zkušenosti vím, že jsem svému synovi rozumněla i když byl malý mimísek. Proto mi to přijde zbytečné. Ale pokud je to pro tebe jen to, že mám plnou hubu keců, tak promiň, myslela jsem, že jsme na diskuzi

reagovat Kleopatra 15.8.2008 14:31  31%    +  -

Yasmin.Hayatt: je mi jasné, jak to myslíš a ani jsem tě nepodezírala z informace "jedna paní povídala" alespoň víme, jak je těžké něčemu věřit, mě to schválilo nezávisle na sobě několik neurologů i praktická doktorka... Ale určitě je to případ od případu My jsme potřebovali psychomotorický vývoj fakt podpořit a to se naštěstí podařilo

reagovat Vituška 15.8.2008 13:21  16%    +  -

Cimoril: Uff, konečně někdo kdo se mně nesnaží ukamenovat Pošlu ti vzakzík, děkuju moc!

reagovat Cimoril 15.8.2008 13:19  5%    +  -

Yasmin.Hayatt:

Ještě dočítám: ))))
Máš pravdu, že se to nesmí přehánět a JEN znakovat. Ale o tom fakt znakování není, znakující děti opravdu i dříve mluví...Pokud babička hlídá a znakovat neumí, tak by dítěti, které ještě není zralé na mluvení, nerozuměla i tak, ne?

reagovat Cimoril 15.8.2008 13:15  5%    +  -

Yasmin.Hayatt:

To, že si dítě vytváří svoje znaky a ty se jim učíš porozumět, tak to absolutně není!

Znakování se slyšícími miminky se používá i ve světě, děti by si měly porozumě i s naprosto neznámým člověkem, který znakuje, takže jsou dané znaky, které si rodina osvojuje, není to tak, že je to jen interní záležitost rodiny

Vituško,

kdybys měla zájem, my jsme kurz znakování absolvovali, můžu ti dát info po mejlu...

reagovat Cimoril 15.8.2008 13:07  5%    +  -

Znakování pro slyšící děti se v Anglii vyvinulo a vzniklo už před 25 lety, takže to není jen nějaký výstřelek - je spousta výzkumů, že to dětem svědčí, dokonce začínají i dřív mluvit - u znakování se mluví, takže ve vývoji určitě nezaostávají. I matky, které s dětmi znakují, se jim jinak věnují, to mi věřte. Nejdřív si zjistěte informace o tom, jak znakování probíhá a pak kritizujte. Přeci nemůžu odsoudit to, o čem vím jen z doslechu nebo přečtení někde na internetu.

K tomu plavání - můžu se zeptat, z jakého důvodu se doporučuje až sedícím dětem? S první dcerou jsem plavat chodila a nevidím problém, že se chodí i s miminky...

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Znakování s miminky
Diskusi založil(a): civinka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle