My to nevzdáme, dietní recepty

Co je dietní, nemusí být ještě nedobré, poraďme si pár lahůdek mén kalorických.Eva
23.8.2008

Diskusi založil(a) 23.8.2008 Irenka21

reagovat Michelele 26.4.2014 10:25  5%    +  -

Blažena T.: Zajímavý recept, o stránkách fitnesstv už jsem někde četla, ale myslela jsem, že je tam jen cvičení, tohle je pro mě novinka, takže děkuju za upozornění, jdu si to projít a najít něco zajímavého, co bych mohla uvařit na víkend :)

reagovat Blažena T. 17.2.2012 14:48  1%    +  -

Ingredience na 1 porci

150 g kuřecích jater
1 lžička rostlinného oleje
bazalka sušená i čerstvá
sůl a bílý pepř
250 g směsi zeleniny

Postup

Kuřecí játra opláchneme pod tekoucí vodou, vložíme do misky a hojně zasypeme sušenou nebo čerstvě posekanou bazalkou, přidáme lžičku oleje a promícháme. Necháme odstát alespoň 30 minut nebo i déle v chladničce. Na rozehřátou pánev vložíme bazalková játra a opékáme. Pokud je třeba, podléváme průběžně vodou nebo vývarem. Před koncem restování dochutíme solí nebo i pepřem podle chuti a pro zvýraznění aroma vmícháme ještě čerstvé lístky bazalky. Podáváme s teplou zeleninou a bramborem.

Našla jsem to na FitnessTv a mají tam spoustu jiných zajímavých receptů... DOBROU CHUŤ DÁMY :)

reagovat Marlenka 13.8.2010 22:23  36%    +  -

butterly: tipuju-Herbalive?

reagovat butterly 1.8.2010 15:57  5%    +  -

Také se neustále trápíte s nadbytečnými kilogramy? Poradím Vám jak s nimi zatočíte! pište mi na sed.zdenca@seznam.cz nebo se podívejte na web: http://zdravizprirody-okg.webnode.cz/

reagovat kamzik11 2.11.2009 11:39  5%    +  -

jaguda: Dobré poledne :-) já mohu jen souhlasit, pro základ úspěšného hubnutí je zařadit do svého jídelníčku právě snídaňové celozrnné cereálie..zdravá snídaně dodává tělu energii, zvlášť ta co je bohatá na vlákninu! Mohu jen doporučit! Zkus Fitness fruits s mlékem, já si je občas přeliji také teplou kávou,ale to se někomu může zdát nechutné...

reagovat jaguda 8.10.2009 13:03  100%    +  -

Irenka21: ahoj, ty ovesné vločky by mě taky zajímaly, někdy si je dávám na snídani s nízkotučným mlékem, tak nevím, jestli je to jako snídaně OK

reagovat Kpaige 23.8.2009 16:16  14%    +  -

raguel: ano určitě, neboj se jich.. ale ne na večer, dala bych je jen jako snídani, tak 60g a nebo jako první jídlo po snídani (trochu míň).

reagovat raguel 22.8.2009 0:31  5%    +  -

Irenka21: Ahoj, rada bych se te zeptala na ovsene vlocky.....ja jsem zaradila do sveho jedalnicka ovsene vlocky, ktere nasyti a doda energie, ale nevim jestli jsou vhodne pri hubnuti...

reagovat Xxx.klarka 11.8.2009 15:31  100%    +  -

Holky, pomůžete mi? Vážím 86kg a měřím 174cm. Potřebuju zhubnoutSama to nezvládám, nemám pevnou vůli..

reagovat DolceDonna 7.8.2009 19:02  5%    +  -

Chcete zhubnout snadno, bez jo-jo efektu a hlavně - zdravě ? Bez pocitu hladu? Pamatujte si - všechno, co pro svoje tělo uděláte, bohatě se vám vrátí. Představte si sami sebe v optimální kondici.....dostatek výživy, energie, svěžest organismu, aktivní způsob života. Poznejte ten rozdíl ! www.hubnoutsnadno.cz << s případnými dotazy se na mne obraťe prosím, ráda vám poradím. :-*

reagovat jajiti 4.1.2009 0:10  37%    +  -

Irenka21: to je bomba - už na to koukám, gratuluju

reagovat Irenka21 30.12.2008 13:07  5%    +  -

Silvestrovské chlebíčky.

1.

I dietnější chlebíčky mohou být dobré. Dáme si uvařit dvě větší branbory, můžete je docela skoro rozvařit a nechat vychladnout. Zatím si nakrájejte cibulku a okurku na maličké kousky. Do vychladlých brambor přidáme česnek , asi 3 stroužky, trochu soli a kečupu a projedeme to mixérem. Vzniklá kaše je základem na pomazánku bez tuku, kdyby byla málo mazlavá, přikápněte buď kečupu nebo malinko vody. Vmícháme cibulku a okurky. Chlebíčky natírám docela silně, na to dám plátek kuř.šunky , plátek vajíčka a krájenou barevnou papriku.

2.

Nastrouhám mrkev a kus celeru, vymačkám šťávu, rozpasítuji 3 stroužky česneku a pokrájím cibulku, to vše vmíchám do nízkotučného tvarohu a dochutím. Kdo chce, může vmíchat 80g tuňáka ve vlastní šťávě. Natírám na celozr.veku docela silně a dávám plátek eidamu 30%t.vs., plátek vajíčka a zase krájenou papriku nebo rajče.
Krabí pomazánka, celozrnný žitný chléb
suroviny:

50 g krabích tyčinek, 20 lžic bílého jogurtu, stroužek česneku, pažitka, 50 g žitného listy hlávkového salátu.
postup:

Dušené krabí tyčinky nakrájíme nadrobno, smícháme s jogurtem, česnekem a pažitkou a podáváme s čerstvým pečivem a listy hlávkového salátu.
Ostrá čeneková pomazánka

Nastrouhám 1 mrkev a kus celeru, nakrájím na malé kousky střední cibulku, oloupu si česnek, asi 5 stroužků. V misce smíchám několik lžic nízkotučného tvarohu s půlkou kelímku bílého jogurtu, trochu přisolím, do toho zamíchám strouhanou zeleninu, cibulku a prolisovaný čenek. Pomazánka nesmí být moc řídká. Natírám grahamovou veku a zdobím proužky různobarevné zeleniny.

Dietní pomazánka pro začátečníky
1 vanička nízkotučného tvarohu, 2 svazky ředkviček nebo nakrájené barevné papriky na jemné kousky, 1 svazek jarní cibulky, krenex nebo 3 rozpasírované stroužky česneku,
sůl

Ředkvičky nebo papriky umyjeme, odřízneme konce a postrouháme na struhadle a paptiky nasekáme na drobné kousky. Svazek jarních cibulek pečlivě umyjeme a pokrájíme i s natí nadrobno. Vše smícháme dohromady s tvarohem a solí. Podáváme s celozrnným pečivem .

reagovat jana.h 30.9.2008 18:41  38%    +  -

Irenka21: tak nakukuji jestli neobjevím nějaký zajímavý recept

reagovat ludena 30.9.2008 8:20  54%    +  -

Pavel42:další dealer ? A za kolik ?Koktejly, čajíčky...

reagovat babicka3 29.9.2008 11:21  5%    +  -

Dík za recepty,vyskouším, jen ten bramborový knedlik mi k dietě nejde, patřím ke starší generaci ,musim zhubnout a nejde mi to zdravím. kulicka

reagovat padesatka 7.9.2008 12:32  29%    +  -

ludena:

Už jsem.

reagovat ludena 4.9.2008 18:17  43%    +  -

padesatka: jak to, že nejsi v další diskuzi i Ireny ?

reagovat padesatka 4.9.2008 13:27  22%    +  -

Irenka21:

Poslala jsem Ti vzkazík,měj se moc hezky.

reagovat Irenka21 27.8.2008 11:08  13%    +  -

Pozor na těstoviny, v mnoha dietách jsou dost zastoupeny v jídelníčcích těstoviny, ale v porovnání s brambory nebo rýží mají víc energie a jsou dost na tloustnutí.E

reagovat Irenka21 25.8.2008 21:20  13%    +  -

Irenka21: Ořechy tam já nedávám.

reagovat Irenka21 25.8.2008 20:25  13%    +  -

Záleží to na typu diety
Dušená rýže 90g před uvařením 130g po udušení Energie 1 286kJ Bílkoviny 7,20g Sacharidy 62,00g Tuky 3,00g
Já mám raději gramáže už tepelně zpracovaných potravin.

reagovat Mobilka 25.8.2008 16:00  18%    +  -

zdravím, jaký je rozdíl při počítání Kj natural rýže v syrovém stavu a v uvařeném?? Mám jídelníčky a na jednom je 150 g natural rýže, a na druhém je 37-45 g, prosím vysvětlíte? a mám počítat před nb po uvaření? podle čeho se mám řídit?

reagovat ludena 25.8.2008 15:56  38%    +  -

Irenka21: pokapat citronem jablka, ne ananas..já mám dnes při vší váhové smůle asi den smíchu.. v pátek budu brečet..

reagovat Irenka21 25.8.2008 15:48  13%    +  -

Oprava
Jablečno- ananasovo- sýrový salát

2 velká jablka, 200 g eidam 30%t.v.s., 200g čerstvého ananasu, 1/2 citronu, 1 lžíce (olivového) oleje, sůl, pepř
Jablka oloupeme, rozpůlíme, zbavíme jádřince a nakrájíme na kostičky. Ananas nakrájíme také na kostičky .Pokapeme je trochu citronovou šťávou, aby dužina nezhnědla. K jablkům přidáme kostičky sýra, oloupané a nasekané vlašské ořechy, pokapeme vše olejem, mírně osolíme, opepříme a důkladně promícháme. Podáváme s plátky celozrnné bagety, nejlépe chalupářské , která voní česnekem a smaženou cibulkou.

reagovat Sisi100 25.8.2008 15:11  76%    +  -

Irenka21: a kdy tam dám ten ananas

reagovat Irenka21 25.8.2008 11:45  13%    +  -

Napište, co jíte a Vy a já vám napíši, jestli jo nebo ne a kolik.

reagovat Irenka21 25.8.2008 9:24  13%    +  -

Moje snídaně 25g bageta celozrnná, 70g rybí oheň v keč.omáčce, rajče a paprika, káva s mlékem polotučným.E

reagovat Irenka21 24.8.2008 0:10  13%    +  -

To jo, ale až v pondělí, dnes jsem mrtvá a zítra jedu asi pryč.E

reagovat ludena 23.8.2008 23:28  34%    +  -

Evi , ty bys mohla tyto porce upravit tak, aby byla pro nás boubelky bezpečné !! :-))))

reagovat ludena 23.8.2008 23:27  34%    +  -

Barevný kuřecí špíz
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 880 kJ.
Recept je určen pro 4 osoby.
Ingredience:
• 500 g kuřecích prsou
• 3 limety
• 2 lžíce oleje
• 1/2 lžičky chilli koření
• 4 malé kukuřičné klásky (nakládané)
• 100 g nakládaných feferonek

Příprava:
Maso omyjeme, osušíme a nakrájíme na kostky. Vymačkáme šťávu z 1 limety. Smícháme ji s olejem a chilli kořením. Zbylé 2 limety omyjeme a nakrájíme na plátky. Nakládané kukuřičky pokrájíme na kousky asi 3 cm dlouhé. Feferonky vyjmeme z nálevu a necháme okapat. Kousky masa, kolečka limetek, kukuřičky a feferonky střídavě napichujeme na špízové jehly. Potřeme je ochuceným olejem a 15 minut grilujeme.

Hovězí zapečené s cuketou a lilky
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 1250 kJ.

Ingredience:
• 100 g mletého hovězího masa
• 100 g cukety
• 100 g lilku
• 100 g papriky
• 100 ml rajčatového pyré
• 1 lžíce strouhaného parmazánu
• česnek
• sůl
• pepř
• provensálské koření

Příprava:
Na pánvi osmahněte nakrájenou cibuli, lilek, papriku a cuketu. Přidejte rozetřený česnek a provensálské koření. Do pekáčku navrstvěte část zeleniny, osolené a opepřené mleté maso a navrch dejte druhou část zeleniny. Zalijte rajčatovým pyré, posypte parmazánem a zapečte.

Kuře a la kachna, bramborový knedlík, salát
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 1520 kJ.

Ingredience:
• 180 g kuřecího stehna
• sůl
• kmín
• 50 ml černého piva
• 70 g bramborového knedlíku
• 100 g hlávkového červeného zelí
• 10 g cibule
• ocet
• nekalorické sladidlo

Příprava:
Kuře osolíme, okmínujeme, v pekáčku podlijeme vodou a pivem a upečeme doměkka. Do vymazaného pekáčku naklademe nakrájené hlávkové červené zelí. Kuřecí stehna omyjeme, osolíme a okmínujeme a klademe je do pekáče. Pozvolna podléváme vodou a pivem a pečeme doměkka. Dochutíme octem a cukrem. Možno použít i sterilované zelí. atd.

Kuře na rozmarýnu se sýrem, dušená brokolice
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 1360 kJ.

Ingredience:
• 200 g kuřecího stehna
• 20 g sýra
• 200 g mražené brokolice
• rozmarýn
• sůl

Příprava:
Osolené kuře dejte do zapékací misky a posypte rozmarýnem. Přidejte brokolici, podlijte a 5 minut před vytažením posypte sýrem.

Kuřecí prsíčka a špenát s italským sýrem ricotta
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 1300 kJ.

Ingredience:
• 150 g kuřecích prsíček
• 200 g špenátu
• 1/2 cibule
• 2 lžíce sýra ricotta (nebo polotučného tvarohu)
• 1 lžička oleje
• stroužek česneku
• sůl
• pepř

Příprava:
Kuřecí maso opečte na pánvi a pod poličkou poduste doměkka. V jiné nádobě na 1 lžičce tuku zpěňte půlku cibule, přidejte špenát, sůl a pepř. Do hotového špenátu přidejte stroužek prolisovaného česneku a sýr ricotta.

Nudle s krevetami
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 1530 kJ.

Ingredience:
• 100 g vařených čínských nudlí
• 70 g krevet
• 1 lžíce oleje
• 1/2 lžíce hladké mouky
• polovina vejce
• 1/2 lžičky solamylu
• 1/2 šálku vývaru
• 50 g kedlubny
• 50 g zeleného hrášku
• 1/2 lžíce dezertního vína
• sůl
• pepř
• špetka chilli

Příprava:
Rozmražené krevety obalte v těstíčku z hladké mouky, vejce, solamylu a soli. Na polovině oleje osmahněte krevety a dejte do mísy. Rozehřejte druhou polovinu oleje a osmahněte na něm nakrájené kedlubny a hrášek. Přidejte víno, vývar, sůl, pepř a chilli. Po chvíli přisypte odstavené krevety a uvařené nudle. Promíchejte a prohřejte.

Ryba v alobalu
Energetická hodnota na 1 osobu je cca 1240 kJ.

Ingredience:
• 200 g rybích filet (platýz, treska)
• šťáva z citrónu
• 1 kávová lžička oleje
• sůl
• sladká paprika
• 150 g zmrazené zeleniny se žampiony

Příprava:
Filé dejte na alobal, osolte, pokapejte olejem a citronem a okořeňte. Zasypte zeleninou a upečte v troubě.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: My to nevzdáme, dietní recepty
Diskusi založil(a): Irenka21
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si