Prvňáčci 2008

Slasti i strasti školáčků a jejich rodičů.
31.8.2008

Diskusi založil(a) 31.8.2008 Alili

Když trápí vešky

http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2008/01/04.pdf

Alili 24.10.2008 9:32

reagovat fufík1 3.1.2014 18:44  100%    +  -

ahoj všem, nevíte někdo, jestli je nárok na volno z důvodu doprovodu dítěte k zápisu? ať už s náhradou mzdy nebo bez

reagovat doubleteam 13.11.2009 12:06  10%    +  -

Alili: díky za doporučení. Deniska teď marodí. Tak jí něco třeba chytne.

reagovat Alili 13.11.2009 10:57  37%    +  -

doubleteam: Máme čtecí listym kam každý den zapisujeme, co děti přečetly. Není to povinné, někdo čte opravdu každý den, někdo jen občas. Nástěnka byla plná těch, co čtou každý den.

Verunku to chytlo až po první knížce, zajímá se o piráty a v knihovně si našla knížku Tři malé pirátky. Super četba, doporučuji i Tři majé čarodějky. Krásné ilustrace, text i mezi obrázky, napínavý děj, dobře se to čte. Další knížky už šly samy, většinou si vybírá, co už jsme četli, jen teď si to čte sama. Vybírám i podle čítanky, když se jí tam něco líbí, porozhlédnu se v knihovně, jestli to tam nemají.

reagovat doubleteam 8.11.2009 20:54  11%    +  -

Budu ráda, když občas napíšete, co Vaše děcka probírají. Na naší škole se neznámkuje celý první stupeň, tak jsem ráda za porovnání. Naštěstí holčinu čtení také chytlo a učit se ještě nemusíme :-), holčina to vše zvládá, doufám, že to vydrží co nejdéle.

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 8.11.2009 20:53  87%    +  -

doubleteam: Naší učitelce jde prostě jen o to, aby hodně četli, ale je jí jedno co, nic konkrétního nenutí. A mají to takhle jako nácvik :)
A já mám diskusi v oblíbených, tak hned vidím, když náhodou někdo napíše :)

reagovat Nesulka 8.11.2009 20:40  100%    +  -

U nás tedy povinná četba není. Přijde mi to jako dobrý způsob, jak děti od knížek odradit. Dcera je tedy po mě na knížky trochu ujetá, takže přečte určitě minimálně jednu knížku týdně.

reagovat doubleteam 8.11.2009 20:24  11%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: tajně jsem doufala, že sem ještě občas někdo nakoukne :-). U nás povinná četba není, ale do vánoc musejí mít děti přečtenou jednu knížku. Vím, že tady v jedné škole povinná četba je. Údajně Pejsek a kočička a někde Honzíkova cesta :-).

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 8.11.2009 20:05  88%    +  -

doubleteam: Máme všichni děti ve druhý třídě :) A "povinnou" četbu měli u nás už v první třídě, ale zatím je to jen knížka jakou chceme, musí jí číst sám a pak z toho něco napsat, nebo nakreslit. Asi 4 za školní rok...

reagovat doubleteam 8.11.2009 19:47  11%    +  -

Je tu někdo, kdo má dítě ve druhé třídě? Máte nějakou povinnou četbu?

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 4.9.2009 19:19  97%    +  -

Tak u nás se jde na to pomalu :) Zatím dostávali jen učebnice a dneska byli na výletě :) Takže učení a případné známky nám začnou až příští týden :)
Péťa tam moc nechtěl, teď už se mu tam docela líbí. Hlavně že teď měněj Pokémony

reagovat www.libuska.wbs.cz 4.9.2009 18:23  27%    +  -

Luxusní fotbalový míč, nepoužitý, ještě vyfouknutý!
Podrobnosti: zatavované spoje nahrazují tradiční ruční šití, FIFA Approved, s maximální přesností letu, s minimální savostí, určený pro vrcholové soutěže.
Vhodný dárek pro pány kluky pro zmírnění traumata z návratu do školy :) nebo vhodný jako vánoční dárek.

nákupní cena 2100,- Kč - nyní 1.500,-Kč, při rychlém jednání sleva na 1.300,-Kč - kontakt - libuse76@centrum.cz

reagovat Nesulka 4.9.2009 13:03  100%    +  -

Nikča dnes nebyla ve školy, neb jsme lítaly po doktorech ale za ty dva vyučovací dny má už čtyři jedničky

reagovat Alili 4.9.2009 12:47  48%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: My máme Piráty z Karibiku, je to takový ten rozkládací, zatím jsem s ním spokojená. Je fajn, že stačí 1x rozepnout a máš všechno po ruce.

reagovat Alili 4.9.2009 12:36  48%    +  -

Ahojte!

Tak jak se daří našim druháčkům? Verunka byla první dva dny bez nálady, ve čtvrtek se to zlomilo a byla v pohodě. Povedlo se jí psaní a měla první výtvarku, tak doufám, že jsme ten začátek nějak překonali.

Co je u vás nového?

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 30.8.2009 19:13  90%    +  -

Tak už se to krátí...
Jak se těší vaše drobotina ? :)

reagovat doubleteam 18.8.2009 7:54  19%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša:

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 17.8.2009 22:29  100%    +  -

Je hooodně podobnej jako tyhle, jen s jiným designem.
A vnitřek mi přijde opravdu perfektně využitej, přesně podle našich představ a potřeb :))

KLIKNOUT

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 17.8.2009 22:11  100%    +  -

Tak mám radost !!! Byli jsme dnes s manželem na velkém nákupu jídla a já zoufalá koukala opět i po penálech. Jeden mi padl do oka vnitřním uspořádáním (mít ještě jednu stejnou chlopeň, tak je to naprostý ideál !!! :)), ale barevně nic moc. Svítivě žlutý, zelený, oranžový, ještě růžový a myslím fialový No a po dloooouhém hledání jem našla modrý !!!
Dohodla jsem se na případném vrácení a byla zvědavá co na něj doma kluk. Dala jsem mu ho s tím, ať se podívá, když by se mu líbil, tak si ho může nechat, jinak ho můžeme vyměnit za cokoliv jiného.
A on byl nadšený, prý se mu líbí moc ! Byla k němu ve stejném designu i peněženka, tak měl radost i z ní. No a já taky, máme zase na nějakou dobu vystaráno a snad bude dobře sloužit

reagovat doubleteam 16.8.2009 18:52  17%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: máme podobný penál tomu na druhém obrázku

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 16.8.2009 10:24  100%    +  -

Nesulka: Poslední slovo samozřejmě bude mít on, to má ve všech věcech tohohle typu

reagovat Nesulka 16.8.2009 9:35  100%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: tak ho vážně nech vybrat, aby bylo spokojen.

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 16.8.2009 8:39  100%    +  -

Nesulka: Péťa právě v první měl jednopatrovej s chlopní a sám se vyjádřil, že by chtěl větší, aby tam mohl mít i další. Jinak je mu jedno jakej, líběj se mu skoro všechny

reagovat Nesulka 16.8.2009 8:22  100%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: a podle mě je lepší ten spodní model, protože tam dítě vidí hned vše a nemusí překlápět a hledat co zrovna potřebuje.

reagovat Nesulka 16.8.2009 8:21  100%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: Nikča měla dvoupatrový a sama si vybrala nový, jednopatrový s jednou výklopnou klopou. Vejdou se jí tam jak fixy tak pastelky. A od té doby co ho má, tak ho má pěkně srovnaný. Doporučuji nechat dítě samo vybrat co by mu mohlo vyhovovat.

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 16.8.2009 8:11  100%    +  -

doubleteam: Mně to nepřijde zase taková věda, v první části- u obrázku- pero tužka, guma a základní pastelky, v druhé třeba fixy nebo progresky.

Radši bych ale samozřejmě s jedním zipem. Narazila jsem na tenhle styl, a ten se mi líbí nejvíc. Je vlastně "rozkládací", má jen jeden zip, ale přitom při rozložení nezabere celou lavici

A tenhle je právě od Topgalu, má sice 2 chlopně, ale z obou stran má místo na rozvrh a asi na nějaký obrázek, tudíž nevyužité místo, včetně nevyužité další chlopně (celá asi na pravítko), a je to přesně ten, co tu půlku lavice zabere

reagovat doubleteam 15.8.2009 22:32  17%    +  -

Leni+Péťa_a_Míša: naše třídní říkala jednopatrový, než u dvoupatrového dítě najde tužku nebo pero, mají polovinu diktátu za sebou

reagovat Leni+Péťa_a_Míša 15.8.2009 8:39  100%    +  -

Zdravím
Koukám, že to tu už moc nejde, ale stále řeším dilema penálu pro našeho druháka, tak jdu na poradu.
Jaké mají penály vaši školáci ? Do první třídy jsem chtěla menší jednopatrový, teď bych chtěla, aby byl větší a mohl tam mít více věcí.
Představovala bych si buď dvoupatrový, nebo jednopatrový s dvěma chlopněma, nemůžu ale narazit na žádný, který by se mi líbil (jak zvenku, tak vnitřním "uspořádáním"). Nevím, asi jsem náročná...
Tak jestli ještě někdo nakoukne :)) díky za vaše názory a rady

reagovat Nesulka 25.6.2009 12:41  100%    +  -

Alili: pro pančelku mám čokokitici.

reagovat LUDLOVKA 25.6.2009 9:11  100%    +  -

Nesulka: jo myslím,že knížka je fajn,malej je teď nemocnej,ale vysvědčení v úterý stihneme

reagovat Nesulka 25.6.2009 8:48  100%    +  -

LUDLOVKA: My máme vysvědčení už zítra. Pro Nikolku jsem právě dodělala dortík za vysvědčení a chystám se s ní zajet do knihkupectví, kde si vybere nějakoupěknou knížku.

stránkování diskuse:

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Prvňáčci 2008
Diskusi založil(a): Alili
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?