jsem zoufalá...prosím o radu..

Ahojda,jsem úplně zoufalá a nevím kudy kam. Jsem rozvedená a mám první dítě z prvního manželství..začala jsem konečně po dlouhé době znova žít,mám přítele,čerstvě narozené miminko a byla jsem štasná. Ale bohužel neštěstí nechodí po horách,ale po lidech.Můj bejvalej zda mi to dovolíte mě snad (šikanuje). O kluka nemá zájem,hraje jen divadlo a kdy mohl ,tak mě udal na sociálce..aby se mi mstil.Od ledna se snažíme si s ním promluvit a dohodnout na všem co se týče našeho syna,ale vždy vše odkejve a vzápětí mi dá kudlu do zad.Snažili jsme se vždy vše řešit v klidu,ani jsem ho nehonila po socálkách a po soudech,že nedodržuje ani zmíněnou dhodu o péči o syna..nepučoval si ho ani tak jak měl,snažila jsem se mu vždy vyjít vstříc,ale za co??? že se mi stále mstí a odnáší to kluk a když se začnu bránit,tak vše popře. Vyšla jsem mu vstříc i s tím,že kluka si bral ve všedním dnu a ne jednou za 14.dní víkend.Bral si ho maximálně jen na 24 hodin.Ale to není vše,vracel ho v šíleným stavu,šíleně špinavého ,neošetřené rány...no nic,vše jsem mu řekla a kluka dala do kupy,,,ale co bylo dál?? Včera to byla poslední kapka ..kluk byl poprvé ve školce,bejvalej ani nezavolal,že chce jít s náma nic.Kluka jsme slavnostně odvedli a ve 13.h mi volal bejvalej,že je před školkou a šel do školky,tam si nechal kluka probudit a údajně mu šel popřát ...u celé návštěvy byla ředitelka školky a učitelka .Pak jsem přišla do školky a dostala jsem vynadáno,že tato návštěva narušila průběh třídy..zašla jsem se zeptat na soc..a tam mi bylo řečeno,že otec má právo se informovat a navštívit kluka ...ale že tím narušuje vše kolem dokola..to je asi v pořádku...prosím o radu,už jsem zoufalá,nevím co mám dělat,zjistila jsem akorát,že když mám kluka v péči,že mám jenom povinosti se o něj starat a vše hlásit jeho otci a já nemám ani právo vědět kde je můj kluk,když s ním je a nemohu se bránit ani jeho návštěvám ve školce...prsím o pomoc o radu ..Děkuju předem. a zda tu mám chybičky tak se omlouvám,ale píšu to se slzama v očích ..
2.9.2008

Diskusi založil(a) 2.9.2008 benkova

reagovat Pavlína 11.10.2010 16:19  1%    +  -

Janettka: Tak Váš článek mě vcelku potěšil, jsme s přítelem od sebe 2 roky a dcera měla ted 3 roky, manželé jsme nebyli, soudní vypořádání ohledně dcery není žádné, jen vzájemná domluva. Do ted si jí bral jen na jeden den bez noci a od jara na víkend(ale od soboty do neděle),,dnes přišel s tím, že jí chce už od pátku, vlastně mě to sere, přijde mi to dlouhý, a vaše slova, jako že je v pořádku na víc dní než půjčování po hodinách, mě potěšilo, že nějaká zkušenost je a hned se mi to vnímá líp. Nevím, zda se cukat a říkat ne:-( do ted jsme fungovali na dohodách a nechci to taky kazit, ale jen nevím, zda to není na 3 leté dítě moc,,jinak ona je s ním ráda a je jí to rozhodně jedno (dceři )
Tak snad to bude správné rozhodnutí, ale život je o h... Vám teda řeknu, jaký má smysl mít děti a vázat se k němu, když je každý s každým chvíli a pak jsou jen tahanice o děti a je to celoživotní boj, nervy, trápení :-(( na nic. díky moc mějte se

reagovat myšulinka 20.9.2010 9:24  5%    +  -

ahoj jsem matkou šesti dětí z toho mám 4 z bývalého vztahu přesně vím čím právě procházíte ale je potřeba se nevzdávat a obrnit se nervy a pokud otec dítěte ,které máte v péči nerespektuje vaši vzájemnou dohodu je potom potřeba řešit vše soudní cestou.Nejhorší jsou tihle tátové na baterky myslí si,že ubližují bývalé ženě jenže oni vlastně ubližují hlavně svým dětem které to opravdu těžce nesou a vše se na nich dříve či později projeví a to hlavně v chování takž se obrnte a jděte do toho vždyt to děláte kvůli svému dítěti hodně štěstí!!!!!!!!!!!!!!!

reagovat Nikolasio22 13.3.2010 17:31  5%    +  -

reagovat Moka 13.3.2010 14:25  45%    +  -

Jsem taky rozvedená a píšu jen NEDEJ SE.Nenech si určovat pravidla,ty má určené ex,jeho problém,že je nedodržuje.Čím vstřícnější budeš,tím bude horší a v žádném případě nečekej nějaké uznání.Jenom klacky pod nohy.Ve školce se vyplňje,kdo bude chodit pro dítě,to je všechno,co by je mělo zajímat,není tam napsaný,tak se má informovat u tebe.Jinak se budeš jen trápit.

reagovat KACULE22 20.5.2009 21:33  5%    +  -

ja to mela podobne,ve skolce sem rekla at mi okamzite zavolaji kdyby se objevil biologicky otec dcery a pak sem pres soud pozadala o sprosteni otcovskych prav a povinnosti.on je rad nemusi mi platit alimenty a ja sem spokojena protoze na dceru uz nema zadny narok

reagovat babetta 3.5.2009 21:15  16%    +  -

Když čtu takovéto osudy, je mi vždy úzko. Ne za rodiče, ale za nevinné dítě, které vlastně všechno odnáší. Ať už se rozchod rodičů udál z jakýchkoliv důvodů, je trestuhodné vybíjet si svůj vztek na druhém partnerovi, protože to v konečném důsledku odnáší zase jen dítě! Pro chování tvého bývalého nemám omluvy a pak že ženské mají slepičí mozek... co potom mají muži?? Taky je každá rada drahá, když není mozek, nemá co pochopit!

reagovat ilona1451 13.4.2009 15:47  11%    +  -

Zin:plně s tebou souhlasím a paní benkové držím palce.Hlavně atˇ neustupuje,ona přeci dostala syna do vlastní péče!!!!

reagovat Zin 6.2.2009 19:24  5%    +  -

Děvče zlaté, je to problém ALE:
- na hrubý pytel hrubá záplata
- jak se do lesa volá tak se z něho OZÝVEJ!
- za dobrotu na žebrotu
mám pokračovat? Začni u sebe a přestaň dělat husu. Chlapce pouze jak má stanoveno od do a žádné vyjímky! Ve školce nemá co dělat a dej to tam písemě, ať se mají učitelky o co opřít. Vždyť s tebou otevřeně válčí, tak přestaň ustupovat!(nemáš kam) Je to zbabělec a navíc ješitnej. Chce tě týrat. Tak si vyber. Buď trpět jak do teď, nebo se mu postav (věřím, že uteče). Seber se a važ si sama sebe, máš za koho bojovat, tak se NEDEJ! Hodně sil a sebevědomí(dá se trénovat a posilovat) ti přeji z celého srdce

reagovat Kleopatra 10.9.2008 19:33  72%    +  -

Clau.Zuzu: sama mám dítě a další na cestě, už jsme o tom s mužem několikrát mluvili a ani jeden vyřizování účtů přes děti nechápeme, ale bohužel ne všichni jsou jako my... myslím, že by se hodně vyřešilo, kdyby se změnil zákon.. v první řadě by se mělo myslet na práva dítěte, ne rodiče
Jenže to neovlivníme...

reagovat Clau.Zuzu 10.9.2008 17:43  5%    +  -

Kleopatra: ne vzdy clovek vi, ktera cesta je ta nejjednodussi ... a pri rozvodu se vetsina veci mezi rodici resi pres deti. Myslim, ze neni ojedinele stvat deti proti jednomu z rodicu - otec se o to pokousel - u me nepochodil, bylo mi tenkrat sice 6let, ale mamka se mi snazila vse vysvetlit ...

reagovat Maryška 10.9.2008 14:25  5%    +  -

ahoj, zakladatelce bych radila sepsat s asistencí sociálky návrh na změnu rozsahu rodičovské zodpovědnosti - tj. navrhnout kdy se může otec s dítětem stýkat - a podat to na soud. Pokud nemáte peníze na právníka ( i když si myslím že když obvoláte pár kanceláří, někde se určitě domluvíte za normální peníze ), požádejte soud, aby vám ve smyslu § 30 o.s.ř. ustanovil zástupce z řad advokátů k ochraně vašich zájmů ( musíte ale vyplnit prohlášení, že opravdu nemáte prostředky ) Pak Vám právníka platí soud ( vy nic ). Tolik rada právníka :-)

reagovat Kleopatra 10.9.2008 14:02  71%    +  -

Clau.Zuzu: je smutný, když se rodiče mstí na dětech

reagovat Kleopatra 10.9.2008 14:01  71%    +  -

vacant: proč jste se tu proboha chytli výrazu "vytřískat", to jsem uvedla jako příklad
Myslím, že čím kratší dobu to bude trvat, tím pro syna lépe. Už jen to, že si právníka vezme, může jejího bývalého trochu zastrašit. A určitě je lepší jít za někým, kdo v tom umí chodit než běhat po sociálkách a doufat, že narazím na někoho, kdo mi zadarmo poradí...
Když mám problém a chci ho řešit, tak jdu tou nejjednodušší cestou

reagovat Kleopatra 10.9.2008 14:00  71%    +  -

Clau.Zuzu: vždyť to říkám, nechápu, že se nejde poradit za právníkem

reagovat vacant 10.9.2008 13:29  11%    +  -

Kleopatra: vytřískat z někoho něco - hmhmhm- to je teda síla.

reagovat Clau.Zuzu 10.9.2008 13:23  5%    +  -

Kleopatra: kvuli klidu pro syna se benkova ani nechtela soudit. Nechce z nej nic vytriskat, ma svuj zivot a minulost se snazi uzavrit, ale on prudi. ... mym nazorem zustava to, ze by mohla za pravnikem se jit poradit. U soudu je kolikrat dobre - u rodinneho prava - vystupovat sam za sebe. Byla jsem u projednavani mych alimentu, a takto to na me pusobilo.

reagovat Clau.Zuzu 10.9.2008 13:21  5%    +  -

jestli Vam to nevadi, pridam se do diskuze - ja to vidim trosku z jine strany. Ja byla tim ditetem, kteremu se rodice rozvedli.
A uprimne muj otec delal spoutu naschalu, ktere si myslel, ze ublizi mamce, ale vetsinou je delal pres nas, takze prvni, kdo to odnesl jsme byli my - kazdopadne to je jina kapitola.
benkova: asi bude fakt nejlepsi, abys to dohnala k soudu. Aby mel otec maleho soudne stanoveno, kdy muze maleho mit a kdy se Vam nema plest do zivota. Chapu, ze ses chtela dohodnout, ale bohuzel nekteri lide dohody neuznavaji a kdyz to bude soudne, mas se cim branit. Nekdo navrhoval pravnika, ale podle toho, co Ty rikas, nechces po nem v podstate nic nez usporadat navstevy otce se synem tak, aby byli realne a stanovene, aby i maly se na to nejak pripravil. Mozna by bylo dobre se s pravnikem jen sejit - proste pravni poradenstvi,ale u soudu pak mluvit sama za sebe?
Hloupy je, ze maly place, ze nechce k tatovi - coz ja chapu, pokud ho moc nezna ... mozna ho to prejde kdyz je ted v kolektivu a tak :-)

reagovat Kleopatra 8.9.2008 12:38  71%    +  -

Hannelka: ale tohle snad není o penězích, ne? kvůli klidu pro syna bych se i zadlužila

reagovat Kleopatra 8.9.2008 12:38  71%    +  -

jitkadomu: já osobně odborníka na tyto věci neznám, ale kamarádila jsem se s holkou, která díky dobrému právníkovi vytřískala z bývalého kde co - nemá smysl to rozepisovat, ono to s tímto případem ani nesouvisí, ale já bych řekla, že skoro neměla šanci... no a právníka zaplatil bývalý...
Kdybych prožívala to co benkova, tak bych neváhala

reagovat Hannelka 8.9.2008 12:20  9%    +  -

Kleopatra: ...no, ne každý má peníze na dobrého právníka....

reagovat Kleopatra 5.9.2008 14:46  71%    +  -

benkova: já nechápu, proč si nenajmeš právníka - pořádné zvíře, ať ho rozcupuje

reagovat aprill 4.9.2008 19:25  34%    +  -

malenka: ano , jen pravomocný rozsudek je vykonatelný
dohody jsou naprd

reagovat malenka 4.9.2008 18:50  100%    +  -

jitkadomu: Policii zajímá jen soudní rozhodnutí.

reagovat benkova 4.9.2008 12:55  9%    +  -

jitkadomu: no to je strašný,chudák kluk,jako my si říkáme,že zakázané ovoce nejvíc chutná a když by mi malej samuel řekl,že chce k tátovi,tak ho tam pošlu,at ví. Ale bohužel u nás j to naopak malej k němu nechce on ho vlasně ani nezná.je komická situace,jediná z toho všeho..že ten můj druh co s ním jsem je můj nejlepší kamarád co ho znám 10.let od narození se výdali,ale můj bývalej od začátku vstahu jezdil pryč a kluk ho zná dohromady 8.měsíců.za celý jeho život zatím 4.5 let.Jé a ty máš malou?? Já taky .prostě opravdu nechápu co někdy lidi dělaj,když chlap dělá že má zájem a je to jenom jako hrané a na oko a jenom se mnstí ,tak by se hom radši vzdát,ale to by měl moc jednoduché a ta odvás by se měla probrat a netrápit kluka a násilím na malým to opravdu nevyhraje,ba naopak ji opravdu nebude mít rád. Chudák a to je nejhorší,že je malej a nemůže se jí tak bránit.Já bych takové osoby dala někam at se nad sebou zamyslej a ona se taky mstí,nebo je tak hloupá?? promin,že se ptám,ale jak píšu já se snažím zas o to ,aby kluk znal tátu a táta aby funguval,tak jak má se vším všudy a ne jenom jak se mu chce,nebo hodí jemu.

reagovat benkova 4.9.2008 12:26  8%    +  -

jitkadomu: děkuju ,hned kouknu na ty dopisy,můžu ti říct že nechápu,proč takhle někdy lidi jednaj at jedna strana nebo druhá.A bejvalka od tvého muže,je husa sprominutím..já si říkám,at můj syn zná tátu a jednou si udělá usudek sám. A víš co je zajímavé,můj druh co ted s ním žiju,měl stejnou situaci jako vy,když byl malej matka mu zapírala a upírala jeho otce a víš jak to dopadlo?můj druh,nakonec je s otcem a nemá v lásce matku,protože mu upírala na to co chtěl mít a poznat,proto já se snažím aby měl můj syn prostě i otce,je to šílený co píšu,jen chci aby dodržoval pravidla a snažil se bejt se svým synem. A Samuel si jednou udělá svůj obrázek o dané situaci ,proto jsem to ani nechtěla řešit přez soudy,myslela jsem ,že po tom všem co se dělo uzná můj bejvalej,že budeme spolu alespon vycházet ohledně kluka a emoce a naschvály pudou stranou

reagovat benkova 4.9.2008 12:14  8%    +  -

jitkadomu: ted jsem to napsala blbě,ten papír co byl sepanej na sociálce,je v jednom originále a ve dvouch kopiíí,každej máme jednu,je tam psáno třeba,že ho má mít jednou za čtrnáct dni ,od kdy do kdy,vánoční rázdniny,letní prázdniny a ostatní ,mám ho u sebe,i on ho má .

reagovat benkova 4.9.2008 12:11  8%    +  -

jitkadomu: no soudně máme péči o nezletilého a styk s dítětem je dohoda o styku s nezletilím na sociálce.Musím už jednat,takhle to opravdu nejde. kluk mi ani dlouho nemluvil,kvůli psychice,ale ted už povídá a ani nechce bejt u nikoho jiného než doma u nás ani u svejch babiček .

reagovat benkova 4.9.2008 11:53  8%    +  -

ahoj holky,tak jsem se byla zeptat,tady na jiné sociálce než spadám a tam mi taky řekli,že dohoda sepsaná na sociálce má stejnou váhu jako soudní cestou ,prej když soud neví jak má rozhodnout,tak vždy čeká na rozhodnutí sociálky,ale bohužel co jsem tady všechno odříkala,tak mi ta paní říká,že je vidět že ta dotyčná sociání pracovnice stojí na straně otce a vůbec nejedná v zájmu syna.A radí mi abych změnila rvalej pobyt a dostanu se pod jinou sociální pracovnici. Že otcovo jednání je vlastně svým spůsobem i tresný.Za omezování svobody,protože opravdu nás nenechá být . ano je to jeho otec,ale nikdy se tak nechoval,nechci tady všechno zveřejnovat..aby ste si nemysleli,že jsem plná nenávisti,ale já se s tím vyrovnala a to co bylo to bylo.A každej rozchod bolí,ale mě nebolel a já byla i ráda! Co mám víc k tomu psát?!Bylo mi naznačeno,že je psychicky snad i narušenej...od sociálky.Jste všichni ženský a bohužel se tohle může stát každýmu,nikdy bych nevěřila,že to takhle může u nás dopanout,ale nikdy,se neříká nikdy!Když jsem ho poznala,tak to byl skvělej chlap,ale jezdil vždy na půl roku do zahraničí do práce,všechno klapalo,až když to začalo skřípat když sem byla v jiným stavu,začal dost pít,a pak mě obvinoval,z toho že mu táta řekl že to dítě co čekám není jeho!!Kopnul mě do břicha..neodešla jsem -moje chyba-A stupnovalo se to a pil čím dál víc !! A stupnovalo se i násilí,nakonec jsem se ho tak bála,že jsem jenom mlčela.ale byla jsem hloupá..stali se i jiný věci..ale šel na ambulantní léčbu,dostal se z toho,byli jsme zase štasný,ale jen půl roku,než znovu přijel a bylo to na novo..a důvod rozchodu..podle mě byl směšný: v den výročí umrtí mého otce,který byl po smrti jeden rok,jsem mu nevyhověla a nejela jsem za ním do Rakouska,ale byla jsem s mojí mamkou,která byla pod práškama a mohla si něco i udělat,proč nepodat ruku mí mamce,kterej mě celej život s mojím zesnulým otcem vychovávali.Jela jsem za ním další týden .A byl to úplně někdo jiný! Nakonec přijel do čech ,ale doma nebyl! Kdyby mi nevolal kmotr mého syna a nechtěl tehdy mého chotě k telefonu,tak sem se ani nedozvěděla že je v čechách.Scháněla jsem ho všude,celá jeho rodina ho zapřela,nakonec když jsem byla na policii a vyhlásili po něm pátrání tak se ozval a za 10 dní mi přišel dopis od advokáta Slezáka,že vzhledem k našemu rozchodu jeho klienta at opustím ,jeho klienta byt .tak takhle jsem se dozvěděla že je konec našeho vstahu! A ted mi řekněte,tohle by jste čekali od svejch poloviček s kterejma máte děti?? Nedokázal mi to říct ani do očí! A to je jediná věc kterou mu nikdy neodpustím,chlap od rodiny,co dokázal vstáhnout na ženskou ruku a ještě mě dva roky podváděl..mi nedokázal sám říct,že je konec..a jeho syn ,ho vůbec nezajímal...syn ho zajímá až od lendna a víte proč?? Protože se s ním nikdo nebavil a všude to poslouchal,jak ho nemůže zajmat jedinej syn.A on přece nebude ten špatnej před jeho známejma ...já vše hodila za hlavu,jen vysvětluji pár věcí ,jo a dostal pokutu od soudu..5 000,-kč za pohrdání soudem,kvůli tomu,že byl soud o péči o syna a jeho tam zajímalo,kdy opustíme jeho byt.Já mám novej život a jsem štastná ,ale on mě pomalu ničí ,s jeho přístupem,protože pokaždý trpí kluk,že brečí a nechce k tátovi,nemohl mi zavolat,protože táta nemá mobil...co mám víc dodat a ted ta školka ..ach jo

reagovat Janettka 4.9.2008 10:12  38%    +  -

benkova:na každém úřadu úráce je jeden den v týdnu právník který radí zdarma nebo ti doporučí právníka který je placený státem...jinak tu zazněly věty typu on je otec a má právo...každý správný OTEC hledí na dítě a vetšinou se pak s matkou domluví...viz moje sestra a její bývalý...pokud je někdo mstivý,nedomluví se s ním nikdo a na to je pak potřeba ustanovit pravidla...a moje zkušenost...nedávat dítě na hodinu nebo dvě...to pak je v očích dítěte ten nejhodnější tatínek a on to omezení vydží a je milý...zásadně na víkendy a v létě na delší dobu...ono ho pak přejde si vyskakovat když musí svůj program překopat kvůli dítěti...

reagovat Bandri 3.9.2008 23:56  38%    +  -

benkova: ahoj a zkousela jsi se obratit na nakou bezplatnou socialni poradnu? Tam byvaji skoleni lide a v teto problematice se vyznaji atm by ti urcite poradili.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: jsem zoufalá...prosím o radu..
Diskusi založil(a): benkova
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si