Přišlo dítko do rodinky,zamíchalo kostičky...

Přišlo dítko do rodinky a s ním pocit,že nic nestíháte a to co vás bavilo skončilo?Nebo už máte víc zkušeností a můžete jiné povzbudit,že narozením miminka život nekončí,ale začíná? Tak pojďte povzbuzení přijmout,nebo dát...
19.9.2008

Diskusi založil(a) 19.9.2008 andygros

reagovat Bodlinek 19.7.2010 15:19  14%    +  -

andygros: Jo, to jsou fakt krásný slova, co píšeš MartěV., a pravdivá. Bohužel mám pocit, že občas člověk potřebuje pomoc někde jinde - operace apod. nesnáze a pak se to kolikrát člověku může vrátit jako bumerang. Stylem, co jste chěli, to máte, vidíš, my ti to říkali ... Holt to je asi ten kříž v životě.

reagovat Atapama 19.7.2010 13:09  47%    +  -

Právě probíhá soutěž o nejchytřejší stát Evropy a zúčastnit se může každý! Stačí přejít na tuto adresu: Spustit IQ test Po vyplnění otázek budete znát svoje IQ a to se započíta do soutěže! Tak podpořte svoji zem!

reagovat MarťaV. 6.11.2009 13:29  5%    +  -

andygros: Děkuju moooc za podporu.Jsi úžasná!
Tuhle situaci asi opravdu dokáže pochopit jen ten,kdo je ve stejný situaci,že???

reagovat andygros 6.11.2009 9:50  13%    +  -

MarťaV.: neboj se a nestyď se-buď hrdá na to,že i v týhle době,kdy moc dětí není v módě,si prostě vážíš života....ve finále-je to na tobě a na manželovi se o ně postarat-lidi kolem uměj bejt chytrý,když jde o posuzování co by jste měli a neměli-ale tady jde jen a jen o vaší rodinu-je to vaše radost i zodpovědnost

reagovat MarťaV. 5.11.2009 10:15  5%    +  -

Mamish: Jojo,přesně tak.A ty sem poslali rovnou kriminálku. A paní komisařka pak nevěděla,ajk se mi omluvit... No,ale já měla takový stresy,že jsem se bála zvedat telefon,chodit otevřít i mezi lidi...Bylo to děsný.I proto si myslím,že má Bětuška lupénku kvůli nim..

reagovat Mamish 4.11.2009 18:17  23%    +  -

MarťaV.: jaký anonymy? představuju si že na sociálku nebo tak, lidi jsou neskutečně hnusný. To jak se za pár let ztratily poslední zbytky morálky ve společnosti je fakt děsivý. zrovna dneska jsme to rozebíraly s kámoškou ve vztahu a chování k starým lidem.

reagovat MarťaV. 4.11.2009 14:54  5%    +  -

Lagus: Lagus,já se bojím taky.Říct příbuzným a známým o dalším dítěti bylo docela stres a dokonce nám i dělali naschvály,podávali anonymy.... Bylo to dost hnusný. A nejvíc problémů nám nadělala holka,která se vdala za bohatýho,má na co si vzpomene a nudí se.A my se staráme už několik let o jejího strýčka,aby neumřel hlady někde venku na lavičce.. No,a s těma zkušenostma-jak jim to mám říct teď??? Po šestý??? Věděj to už sestřičky Boromejky,vy tady,ale těm poblíž se to říct bojím.

reagovat Lagus 1.4.2009 12:42  22%    +  -

andygros: Myslím, že ty zkušenosti jsou všude podobné.Mě se jedná o to, že naši rodičové,(ač jsou někteří věřící) to nemohou nějak strávit. Myslím,že to je tím,že pro nás chtějí to nejlepší a myslí si, že hodně dětí nás moc zatěžuje. Ale my jsme spokojení.. Pán se o nás zatím vždycky postaral nejlíp jak to šlo. Jsme šťastni, že je máme. Učí se taky dobře mají se rádinezlobí
Jako první se o našem 4 miminku dověděl náš kněz, a ten mě tak povzbudil a uklidnil, že jsem všechny obavy hodila za hlavu.Ale kázíníčko bylo.(od rodičů)

reagovat andygros 1.4.2009 11:50  26%    +  -

Lagus: jak ti rozumímuž jsem to tu někde psala-ale napíšu to znovakdyž jsme čekali první,tak to prošlo asi bez komentáře.Spíš než nadšení u příbuzných,jsem vnímala nadšení u některých vrstevníků,a u mýho bráchy s jeho nynější ženou....po dvou letech druhý-tak to byl asi takovej normál dnešní doby.To už se těšili i ostatní příbuznýpo dalších čtyřech letech třetí-a já měla obavy to oznámit-protože jsme bydleli v pronájmu,spláceli různý věci a kolem nás komentáře typu"více dětí v dnešní době je nezodpovědnost" V tý době nám nevyšla koupě domečku o kterej jsme měli zájem a stálo nás to dost peněz i nadějí...ale miminko jsme chtěli a brzo jsem to i hrdě oznamovala.my se na něj těšili a jediný problém byl jen úsudek lidí kolem nás....ale časem mi došlo-co je vlastně komu do toho?My se o ně musíme a chceme postarat....no a za další dva roky přišlo čtvrtý-a já zase měla chvilkovou obavu,co na to zase lidi-ale brzo jsem si o v sobě srovnala a po dalších čtyřech letech jsme si naplánovali další a to už jsem vůlbec ale vůbec neřešila,co si o tom kdo myslí...každý naše dítko bylo chtěný a každý to bříško jsem si hrdě nosila a nanámitky okolí,že v dnešní době a bla bla bla....v klidu odpovídáme-a která doba byla lepší?kdy jindy,když ne v dnešní době-díky Bohu-máme se tu jak prasata v žitě-díky Bohu bez války,máme myčky,pračky,možnost čtyř let mateřský,auta.....a td....
a dnes už je to tak,že se nás pořád známý ptaj,kdy bude další-ale ty co nás znaj už tím nepopichujou-hodně z nich uznalo,že ta velká rodina je vlastně fain a hodně lidí-i když by tak jako my žít nechtěli-tak nám držej palečky.
A na děti jsem pyšná.Učej se v poho,maj dost zájmů,i když se uměj pohádat tak se maj rádi,doma pomáhaj nejen nám a le i sobě navzájem....a to co jsem dřív dělala s těma staršíma,tak to už dělaj ty starší s mladšíma.Tak že vlastně i čím víc mám dětí,tím víc mám i čas na sebe....konkrétnějc o tom píšu na svým blogu....

reagovat andygros 1.4.2009 11:33  26%    +  -

Mamish: Ahojkymusím uznat,že vaše situace není jednoducháale taky musím říct,že není bez nadějejá věřím v moc modlitby-a hlavně v moc toho,kdo jí vyslýchá a tak jak Lagus se za vás budu ráda přimlouvat....

reagovat Lagus 1.4.2009 8:43  19%    +  -

Ahojky, chci se trošku přeptat na vaše zkušenosti. Máme 4 dětičky,v tom by nebyl problém,ale vždycky, když jdeme rodičům oznámit, že čekáme další, tak se hrozíme toho,co bude.To třetí ještě jakš takš strávily,ale u čtvrtého byla spousta řečí a teď slýcháme" jen aby nebylo další".Já vím, je to naše věc,ale vždycky, když otěhotním,oddaluju tu zprávu říct
a bojím se jejich reakce.

reagovat Lagus 31.3.2009 23:06  26%    +  -

Mamish: Krásně to máš napsaný. V životě to máš trošku horší. Chce se mi ti napsat něco povzbuzujícího a hezkýho, ale bojím se, že to nebude zrovna to pravý. Každopádně tě připojím do svých modliteb

reagovat Mamish 31.3.2009 20:53  5%    +  -

Nazdárek, koukám, že obnovuji diskuzi dlouho jsem přemýšlela, jak příspěvek formulovat, abych se do to nezamotala, aby nevyzněl jako fňukání a neměl dvě stránky
Neměla jsem žádný zkreslený představy o tom, co je příchod děťátka. Můj nejmladší brácha je o 18let mladší, ale já jsem se malým dětem zásadně vyhýbala vlastně až do teď. to radši tři psy než hlídat jedno švrně. Ale věděla jsem vždycky že svoje vlastní mláďátko budu milovat a bránit od první zpožděné menstruace.
Tak mě vypekly jiný trable o první těhotenství jsem přišla hned na začátku díky mizerné doktorce a málem jsme se po tom s přítelem rozešli, prostě to nemohl strávit. Vida to jsem na nic nečekala a otěhotněla (s jeho souhlasem) hned po 3 měsících znova Ale už během těhotenství se o de mě začal, dnes už manžel, odtahovat. nechtěl nic vědět o vývoji mimča, ultrazvuk ho vyděsil pak ještě zůstal u porodu u kterého zůstat nechtěl. Asi se styděl říct asistentkám, že on chlap jak hora mě tam nechá a odejde. Doma s námi zůstal 1 den a tak jsem 6tinedělí zvládla sama (babičky jsou daleko a zrovna si nemohly vzít dovolenou ani jedna, teda tchýně trucovala, že jsme se vzali bez nich) jenže ve 4 týdnu přišla další rána.
Matýsek onemocněl a později se ukázalo, že má skrytou vývojovou vadu. A manžel se úplně stáhl do sebe, jakoby nezvládl fakt, že on má dítě, které není úplně zdravé. že se nebudeme moct vrátit k naším koníčkům (treking a vandrování) tak rychle jak jsme si mysleli. Navíc mu přijde že dítě stojí víc peněz, času a prostoru než si představoval. Jako by se mermo mocí chtěl držet staromládenectví, jako by to že dává peníze na režii bytu a přispívá na jídlo už naplnilo jeho roli otce a manžela. Což mě překvapuje, protože sám je z poměrně rozvětvené rodiny, kde o děti nouze nebyla A tak máme takovou zvláštní domácnost, chováme se k sobě zdvořile (většinou), materiálně jsme zabezpečení a zvenku vypadáme jako slušná spořádaná rodina. Vnitřně ale žijeme jako symbióza matky samoživitelky a starého mládence. /manžel je introvert a moje pokusy o dialog selhaly/ Dlouho mě trápilo, že se mi vyhýbá intimně, trvalo to třičtvrtě roku, než jsem si zvykla. poslední měsíc Matesánek promarodil a tak jsem veškerou energii spotřebovala na udržení se v chodu. Ale už je tu jaro Matýskovi bude rok, z miminka je společník s kterým už je legrace a dá se s ním už ledacos podnikat. Tak si i my vytváříme svůj okruh lidí s kterými je nám dobře. A já stále chovám naději že se nám zase taťka vrátí i v citech ALe občas jsem smutná a občas se mnou cloumá vztek, vždyť je to taková škoda, že se tak ochuzuje !!! (Navíc bych chtěla druhé díťátko a on samozřejmě ne)
No nebudeme stahovat kalhoty, brod zas tak blízko není a život se nedá plánovat a zbytečně se děsit a trápit způsobuje jen vyčerpání.
Matýsek mi za tohle všechno rozhodně stojí

reagovat andygros 3.10.2008 10:43  10%    +  -

Vervil:Ahojky taky jsem poznala,že mamina s prvním bříškem má představy a plány jaký bude její dítko a jak ho vychovávat.pak se narodí človíček s vlastním temperamentem a názorem a představy o výchově se začínají měnit když se sehraješ s prvním človíčkem narodí se druhej,zase jinej a znovu ti to pozměníno a tak to může pokračovat.Ale vůbec to nemusí být hrozný.Dyť je to hezký,že jsme tak rozmanitý a prožíváme pořád něco nového Můžu tě povzbudit,že i děti jedou na období.A každý těžký období přejde a začnete si rozumět úplně jinak. Oni se mění a my taky.

Myslím si ale ,že aby to fungovalo,musej být doma nastolený nějaký pravidla.Dítko ví kam až může,kde je jeho hranice a brzo se to naučí a dá se tak vyhnout spoustě nepříjemnostem podle mě nejhorší,pokud rodiče samy nevědí co od těch dětí chtěj,pořád něco měněj a dítko je zmatený.A taky je podle mě-co vidím i u svých kamarádek-nešťastná výchovy přizpůsobovat se dětem.Rodiče jsou možná spokojený,že dávaj dítěti volnost,ale bojej se s ním jít do krámu ,nebo na návštěvu,protože samy nevědí,čím je jejich drahoušek překvapíV Bibli je psaný,že maj děti poslouchat svoje rodiče a rodiče mají milovat svoje děti,nepopouzet je ke vzpourám,když je potřeba potrestat a hlavně milovat a povzbuzovat.A když to dítě ví,že ho rodiče milujou,tak i ten trest zvládne v poho a splní to účel

Přeju krásný den všem

reagovat Vervil 2.10.2008 15:50  9%    +  -

andygros: Ahoj Já mám dva kluky (5 a půl a 2 a půl). Jsou to takoví divoši a destruktoři, že mi běhá mráz po zádech, když si představím do toho třetí, ale kdyby bylo, tak bychom ho samozřejmě brali. Abych pravdu řekla, myslela jsem, že výchova bude jednodušší

reagovat andygros 30.9.2008 10:25  10%    +  -

kuky kuk nikdo tady?přeju hezkej den

reagovat andygros 24.9.2008 17:09  7%    +  -

kleopatra: tak to znám.holky byly v pohodě ale Elijah se nám na 4 měsících oloupal i z vlasama,naskočil ekzem a bylo to fakt děsný.V noci nespal,přes den nespa,.venku bylo naštěstí krásně,tak mohl být nahatý a větrat se.Prý to asi atopický ekzem není,ale nikdo si s nim pořádně nevěděl rady,zkoušeli jsme různý mastičky a kortikoidy-z čehož jsem nadšená vůbec nebyla.Asi na 9 měsíci nám jedna mladá holčina v lékárně dpopručila mast z konopí a kluk je jak mávnutím proutku v pohodě.Je třeba citlivej na rybíz,ale ekzem je pryč.Teď je klukovi 17měsíců.

reagovat Kleopatra 23.9.2008 17:54  94%    +  -

stejsky: někdy jsou ty noci fakt těžký, co Kubík měl od třech měsíců atopický ekzém a spali jsme po patnácti minutách

reagovat stejsky 23.9.2008 9:31  20%    +  -

davca: ahoj !!!

kdyby mě někdo slyšel, jak jsem v noci nadávala, když jsem k Honzíkovi už asi po 150. vstávala.... to byly výrazy.... ale ráno se probudil, opět úsměv na tváři a zase bylo všechno dobrý...

reagovat davca 22.9.2008 20:39  20%    +  -

Marcelka1: marcelko neboj,jak mimi odroste budeš ráda a začneš žít,uvidíš.já mám děti 3,to poslední jsme taky neplánovali a když je hodný,je to v poho,ale když zlobí(zoubky)taky ujedu a vyčítám manžovi,že jsme si jej nechali,ale je to jen tím,že fakt jsem u jeho bolesti bezradná.ale jak si vzpomenu,jak jsem si pro nás plánovala,jak děti odrostou...lázně,pohoda,sem tam vnouče,ale než vychováme malého,příjde vnouče,nejstarší má 15.takže si asi neodpočinu,já se i přesto na vnoče těším,vím,že ho budu ráda a často hlídat(pokud mi ho dají).manža tvrdí,že život o tom je,že odpočívat budem v hrobě,ale něco na tom je,kdy budeme moci se radovat(i starat)s dětí a vnoučat než ted?tak si to užívejme a klidně někdy prudme a stěžujme si,ale v hloubi duše budem vědět,že jsme rádi za ně,i ty marcelko budeš

reagovat jiil 22.9.2008 19:26  13%    +  -

Marcelka1:to neber jako vytahování,každá jsme prostě jiná.Já ti jenom přeju pevné nervy a myslím,že pokud si s dcerou dobudoucna vybuduješ pevný vztah,oceníš to a jednou budeš ráda,že ji máš.

reagovat jiil 22.9.2008 19:23  13%    +  -

Marcelka1:připomínáš mi moji kamarádku,nejsi to náhodou ty?
Pořád mám před očima,jak jsi držela naši Magdu,když byla mimino.
Já mám děti tři,všechny jsem moc chtěla,občas se věnuju i cizím dětem,občas peču lidem dorty a cukroví,jsem domácí kutil,mám zahradu a na nic dost práce...Prostě se nestíhám nudit a baví mne to.

reagovat andygros 22.9.2008 16:57  7%    +  -

Tak jsem tu,stihla jsem to k počítači dřív než jsem čekala a musím rychle psat,než tu zas bude fronta

Marcelka1: je mi líto,že to prožíváš tak těžce,ale neboj,to bude dobrý.Jsi máma a ikdyž máš asi pocit že to všechno nějak nejde,máš toho svýho cvrčka ráda a proto jsi pro něj ta nejlepší máma.Nevím jak je tvůj prcek starej,ale věř mi on ten kolotoč skončí a všechno si to pěkně sedne.Samozřejmě,když budeš chtít.Když jsem měla první dcerku,měla jsem kámošku,která v tý době měla tři.Taky jsem si trochu postěžovala,jakej to je blázinec a jak má to moje dítko období mamandování,kdy po mě pořád leze a nehne se ode mně.Ona mi tenkrát řekla."jen si to holka pěkně užívej,než se naděješ tak to uteče a tobě se i po tomhle bude stejskat.."A jak řekla,tak se stalo.Dneska je holce 13 a je to jak včera,když jsem ji ještě kojila....:o a mezi tím jsem odkojila další čtyři.Oni ti děti život přeházej,ale časem zjistíš,že je do spousty tvých zájmů můžeš zapojit .Se mnou holky chděj tancovat a když byly miminka,a chtěli jsme jít s manželem na pivko,tak je i spousta venkovních hospůdek.
A je taky fain,když máš někoho,kdo ti občas pohlídá....a taky mít nějakýho koníčka...Já si fakt mateřskou už 13 let užívám.A fakt nejsem jen puťka domácí-to nemyslím špatně.Máme sedmimístný auto,tam je všechny nahážu a vyrážíme..po návštěvách,do bazénu,na grilovací akce a taK JAK SE NÁM CHCE.Nejvíc práce jsem měla s těma nejstaršíma.Jsou dva roky od sebe,auto jsme neměli a to byl fakt záhul.Ale mě to tenkrát asi ani tak nepřišlo.Po čtyřech letech přišla další a po dvou zase další.To už byla pohoda,protože ty starší holky pomáhaly.No a když se narodil Elijah(1)to už je úplná pohoda,protože ty nejstarší dělaj večeři,choděj mladší ukládat,pomáhaj žehlit a uklízet,ráno vyprovázej ty dvě mladší do školy a do školkya já mám čas i na sebe a na to co mě baví
Neměla jsem takový plány před 14ti rokama.Dřív jsem závodně tancovala,lítala po koncertech a chtěla se ještě učit jazyky(já se ještě učila jen ruštinu) a trochu cestovat.Když jsem si vzala muzikantaa pochopila,že kariéru v rodině může dělat jen jeden a hlavně ten lepší,začala jsem si užívat toho co mám a je mi v tom dobře.A je mi dobře uprostřed tý mojí bandy
Není to vždycky lehký, občas usínám ještě před zprávama-ale neměnila bych za žádnou cenu
Tak ti moc moc přeju ať jsi hrdá na to,že jsi máma ,ať brzo přejdou ty šedý dny a ať si to spolu začnete pořádně užívat

reagovat Kleopatra 22.9.2008 15:28  93%    +  -

Durga: jojo, to je asi normální zpočátku jsem nestíhala nic... Když Kubík povyrostl, zvládala jsem toho pětkrát tolik - holt zkušenosti udělají své

reagovat Durga 22.9.2008 15:21  24%    +  -

Kleopatra: Já jsem taky nelitovala a byla jsem šťastná, že dítě mám, ale nedokázala jsem si nějak srovnat čas.

reagovat punčochatá 22.9.2008 13:11  100%    +  -

Marcelka1: A kolik je malé? Myslím, že se to zlepší, jen to chce asi u Tebe čas....

reagovat Kleopatra 22.9.2008 13:08  93%    +  -

Marcelka1: to je hrozně smutný já měla první neplánovaně, ale milovala jsem ho od první vteřiny a i když jsem byla unavená - a že jsem toho měla fakt nad hlavu - tak jsem ani na vteřinu nelitovala :o(

reagovat punčochatá 22.9.2008 13:05  100%    +  -

andygros: potvory, místo aby mamince pomáhaly, flákaj se ve škole!

reagovat punčochatá 22.9.2008 13:04  100%    +  -

bonini: si piš!!!! Proto tvořím ne? Ale vážně, je to bezva relax a všem ženským doporučuji mít nějakého svého koníčka, nebo koně, je to bezvadný!

reagovat Durga 22.9.2008 12:49  25%    +  -

Zlomená noha a nepoužitá antikoncepce /orální ještě nebyla a zavedení pesaru se sádrou byl problém/. Dítě jsme chtěli, ale tak za rok, za dva, i když mi bylo už 27 a to bylo tehdy už hodně. Interrupci by mi nepovolili, nebyl důvod. Těhotenství nebyl problém, ale potom jsem nestihala vůbec nic. Nejhorší bylo, že jsem se většinou začetla do nějaké detektivky a potom nestíhala. Bydlela jsem na vesnici, kde jsem nikoho neznala, protože jsem do práce dojížděla a nastěhovali jsme se tam necelý měsíc před početím. Těšila jsem se do práce, i když jsem věděla, že to nebude legrace. Taky jo, začaly problémy, hádky o to, kdo půjde na § /měla jsem podstatně vyšší plat než manža, ale taky větší problém zůstat doma/. Druhé dítě bylo až za 5 let a už jsem to dokázala trochu lépe zorganizovat. Vím, že to byla vyloženě moje chyba, ale nevzpomínám na tu dobu právě ráda.

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Přišlo dítko do rodinky,zamíchalo kostičky...
Diskusi založil(a): andygros
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si
Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle Chcete mít nejkrásnější muškáty v okolí? Vypěstujte si je ze semínek Jste pořád unavená? Odblokujte si čakry a zase budete fit Knihovnice Eva Drahošová: Jaká by byla jako první dáma? Dokonalá postava už za měsíc? Tyto cviky fungují! Slavné ženy a jejich záliby: Čím se krásky baví ve volném čase?