Jak se uspávají děti?

Moje děti jsem nikdy uspávat nepotřebovala. Naučila jsem je, že usínaly po vložení do postýlky, pusinku, pohladit, zhasnout a zavřít dveře. V létě spaly přes den v kočárku, ale nepotřebovaly houpat atd. Je to o povaze dítěte nebo o tom, jak si ho naučíte- či ono vás? Spousta známých s malými dětmi říká, že je jde uspat a já nevím, jak se to dělá? Uspávají se jinak miminka a jinak větší děti?
8.10.2008

Diskusi založil(a) 8.10.2008 artiška

reagovat Elin.ka 27.7.2015 18:55  5%    +  -

Nettam: a co to je ta hvědná beruška? To je pro mě novinka :-) budu ráda, za nějaké bližšší info :-)

reagovat Nettam 27.7.2015 16:25  5%    +  -

Rysa: Ahojda holky, nevím jestli vám to pomůže, ale my jsme to usínání vyřešili s hvězdnou beruškou. Od doby, co jí máme usínání není problém ;-)

reagovat Rysa 24.7.2015 10:00  5%    +  -

Elin.ka: Se synem mám týž problím, nechce chodit sám spát. Vždycky musí někdo s ním, jinak vždycky hrozně vyvádí :(

reagovat Elin.ka 10.7.2015 10:56  5%    +  -

Ahoj, hledám nějakou radu či tip, jak to udělat, aby syn začal chodit spát sám, bude mu šest a myslím, že už je na to dost velký, aby to zvládl sám :)

reagovat pinksuide 15.2.2010 20:34  5%    +  -

ŠIMI: Ahoj taky mám doma nespavce ( Nebo jsem spíše měla) Doktorka mi doporučila ať vyzkouším Homeopatický přípravek Sedalia - je na bylinkové bázi žádná chemie,proto taky ale nemusí zabrat. Nám pomohl hned druhý večer malý spal celou noc a ani jednou se nevzbudil.. Dá se koupit v lékárně bez předpisu, každopádně to ale zkonzultuj s dětskou doktorkou jestli ti to doporučí.

reagovat Melida_da 26.1.2010 14:36  16%    +  -

ŠIMI: Tak u nás už perfektně funguje režim který jsme mu nastavili, ale také to chvíli trvalo.
Už asi 14 dní spí sám v pokojíčku a mohu říct že je to o 100% lepší. Když spal s námi v ložnici tak jak jsem teď zjistila jsem dělala tu chybu, že vždycky když v postýlce zakňoural, tak jsem ho brala a dávala k prsu a on po 5 minutách zase usnul a takhle se to opakovalo za noc třeba 5x a teď ho kolem 21:30 dáme do postýlky, je pravda, že usne u kojení ale i když se v noci vzbudí a já ho slyším že kňourá, tak ho nechám a on většinou za chvíli usne sám. Jinak se pak budí tak kolem šesté ráno, tak ho nakojím a dám zase do postýlky a spí tak do 8:30. Po obědě ho dávám spát kolem 13:00 a spí tak do 15:00 (někdy míň). Co mi kamarádka poradila a co fakt u nás funguje, že nesmím dopustit aby usnul po 16:00 a to ani na chvíli, protože by mi pak usnul až kolem půlnoci a to fakt ne. No asi jsem ti moc neporadila, protože každé dítě je jiné....

reagovat ŠIMI 25.1.2010 22:20  1%    +  -

Mám rok a půl starého chlapáka kterého jsem jako miminko položila do postýlky a odešla a teď protože se mi taky povedlo ho nakonec naučit usínat u prsa a po prvním 4 hod.spaní se pak budíme po 1,5 hod. Začínám být unavená. Dokonce se mi stává, že máme v noci uplné probuzení a od 1 do 3 hod. si hraje. Ráno v 7 budíček. přes den 1-2 po o. Prostě asi NESPAVEC. nechat ho vyřvat do unavení se mi ho nechce, protože mamé afektivně respirační poruchu a právě při vyčerpání a unavě, při pláči upadne do bezvědomí. Nevím jak na tu nespavost. Prosím, jaký máte zkušenosti. Děkuji Jarka

reagovat Melida_da 12.1.2010 13:37  7%    +  -

Tak jsme broučka včera přestěhovali do jeho pokojíčku, takže už s námi nespí v ložnici. Dali jsme ho do postýlky po nakojení jako obvykle kolem 21.15 ale s tím rozdílem, že jsem ho neuspala u prsu jak byl špatně navyklý. Chudinka se vztekal asi 40 minut než usnul, tak jsme k němu s manželem střídavě chodili a snažili se ho slovně uklidnit, jak psali v časopisu. Sice to moc nepomohlo, spíš když nás viděl tak začal řvát ještě více, ale zase na druhou stranu pak spal klidně až do 03:00 kdy jsem ho nakojila a znovu šup do postýlky a spal bez probuzení až do 8:15 a budil se s úsměvem, což je nejdůležitější
Tak uvidíme jak to bude dneska. Prý by ten pláč při usínání měl odeznít tak jsem zvědavá za jak dlouho. Je to pro mě hrozně těžký, ale musím vydržet.
Je fakt, že když jsem ho vždycky uspala u kojení tak se do půlnoci vzbudil třeba ještě 3x a zase k prsu a to bylo už vážně unavné. Kéž by spal dneska tak krásně jako včera! Tedy až na ten pláč před usnutím.

reagovat Melida_da 11.1.2010 14:22  5%    +  -

Náš malý drobek bude mít brzy 9 měsíců a doposud jsem ho uspávala při kojení u prsa, což vím že je špatně, tedy alespoň podle odborníků a pak ho manžel přendal do postýlky a on se většinou zase za půl hodiny vzbudil a zase uspávání u prsu. Takle se to do půlnoci opakuje tak 2x a pak většinou spí tak do 04:00, kdy ho zase nakojím a pak zase do postýlky. Bohužel neumí usínat sám ale chceme ho to konečně začít učit. Jak jsem četla v časopisu Maminka, tak se prý má dát do postýlky a i když brečí, tak k němu jen přijít a slovně ho uklidnit a zase odejít a to opakovat do té doby než neusne. No nějak si to zatím neumím představit, ale to usíná u prsa musí skončit, protože se pak pořád budí a nechce usnout sám a já už jsem hrozně unavená. Zatím spí u nás v ložnici, ale dneska ho přesuneme do jeho pokojíčku, tak snad to psychicky zvládnu

reagovat LUSSY 20.11.2008 11:33  5%    +  -

Docela zajímavé čtení, poučné.

reagovat artiška 14.10.2008 8:11  5%    +  -

Dobré ráno. Tato diskuze už nejede, popravdě jsem neočekávala ani těch 50 příspěvků. Tak za ně všem ještě jednou moc děkuji.

reagovat popelucha 12.10.2008 8:29  70%    +  -

normenka: určitě buť ráda hlavně když poslouchají. Já nakonec čtění využívala i k učení syna a věř bylo to těžké, ale povedlo se naučil se poslouchat bylo mu 6 let, jen asi od té doby má čtění spojené s nácvikem

reagovat normenka 11.10.2008 19:01  100%    +  -

popelucha: já to taky považuju za krásný chvilky,sem tam mě to tedy štve,ale teď si vážím toho že jim mohu číst a ony hltají každou pohádečku

reagovat popelucha 11.10.2008 18:18  70%    +  -

normenka: určitě to k dětství patří a kdy jindy si udělat s našema drobečkama hezkou chvilku než aspoň před spaním. Já se už těším až ta neše povyroste a budem zase číst. Mě moc mrzelo že u syna jsem to praktikovat nemohla... ne že by nebyl čas jen on moc nerozuměl a čtení ho zabíjí i nyní ve 13 letech

reagovat popelucha 11.10.2008 18:16  70%    +  -

Sisi100: to bych měla vyzkoušet na ty svoje puboše

reagovat Sisi100 11.10.2008 1:44  29%    +  -

Tak já svého 14 puboše "uspávám" tak, že řeknu do devíti (půl desáté- záleží jestli mají nultou hodinu) do postele a pokud nebudeš mít shasnuto, tak platíš za každou minutu 10 Kč pokutya protože se mu nechce platit tak to celkem funguje...

Jinak když byl malý, tak se přečetla krátká pohádka, dala pusinka, pohladil se, zhaslo se a byl klid a pohoda... když nemohl spát a zavolal nás, vyřešili jsme dotaz a byl opět klid... kluk usínal i stále usíná skvěle

reagovat davca 10.10.2008 18:49  35%    +  -

aleachiM: no právě,kdoví co prdolky ještě čeká,tak proč jim zatěžovat organismus a stresovat je už ted?

reagovat normenka 10.10.2008 17:01  100%    +  -

popelucha: je to super a myslím,že dítko je za to moc rádo.
Není to něco jako že tě vydírá,myslím že to prostě patří k dětství

reagovat popelucha 10.10.2008 16:02  71%    +  -

normenka: tak určitě je to moc hezký já dětem taky četla a malinká je na to ještě malinká, ale někdy třeba když jí mám v postely nebo někam jedem autem a jsem u ní tak usíná a drží mě tou svojí malinkou ručičkou za prst

reagovat normenka 10.10.2008 15:07  100%    +  -

makyna.s: ahojky,i já holkám čtu pohádku před spaním a prostě uspávám,mě nikdo neuspával a já si myslím,že na tom není nic tak hroznýho když mamina uspává.To je můj názor

reagovat popelucha 10.10.2008 12:30  70%    +  -

neměla jsem problémy ani u starších dětí které jsou už skoro dospělé ... jen tedy syn vyžaduje tišší prostředí, ale nemusí být úplně. Dcera ta je nespavec od malinka.

reagovat popelucha 10.10.2008 12:28  70%    +  -

Ahojky maminky. Já mám doma nyní 15ti týdenní holčičku, je to malinkej poklad když jí chováme ona si zapláče a doma už víme že nastala chvilka a bude se spinkat. Jak jí položíme dokonale usíchá žádné kolíbaní, žádné chování. Hraje nám tu televize a u nás se spinká. Vlastně když si jí vezmu ven vození kočárkem jí ruší je ideální s ní stát, když už kočárek. Kolem mohou jezdit auta, na kostele bouchat zvony ... co jí tedy vzbudí je štěkot některých psů a nějaké ječáky dětí.

reagovat aleachiM 10.10.2008 7:58  31%    +  -

davca: jo, to je taky možnost. Někdo je ranní ptáče a někdo noční sova. Ale dá se to naučit. Jako když měníš zaměstnání např. a musíš změnit vstávání kvůli dopravě, případně práce na směny apod. Je to záhul na organismus, ale taky se to dá naučit. Tak držím palce, ať máte doma klidné, tiché večery

reagovat cecilka 10.10.2008 0:28  27%    +  -

vacant:
Preto, lebo imitujem, že mám charakter milujúcej, obetavej, sebatýrajúcej matky na pokraji nervového zrúrenia.

reagovat davca 9.10.2008 18:21  28%    +  -

aleachiM: tak nevím,moje děti taky běhají od rána venku,bydlíme na vesnici,unavené jsou až až,ale těžko zabírají,ale já třeba taky moc spát nemusím tak to maj možná po mě

reagovat vacant 9.10.2008 15:58  6%    +  -

cecilka: proč vlastně čekat na skončení školy?

reagovat cecilka 9.10.2008 14:37  28%    +  -

Mata69: JJ, makový odvar to istí

reagovat Mata69 9.10.2008 13:31  100%    +  -

aleachiM: trochu síla s tím plynem...nebo taky odvar z makovic co?jen se to nesmí přestřelit, to se pak už nevzbudí

reagovat aleachiM 9.10.2008 12:05  30%    +  -

Jak se uspávají děti ?
Nad plynem !
Připomnělo mi to známý vtip a můj tip:
před položením do postýlky pomazlit, rozsvítit lampičku, zhasnout v pokoji, uložit do postýlky s oblíbenou hračkou a přečíst pohádku a pak odejít, případně nechat rozsvíceno.
Trvat na tom, že se s rodiči ve velké posteli nespinká a nemůže být hodně rozsvíceno a nemůže se povídat druhá pohádka, že ta bude až zítra. Nemám zkušenosti, že by dítě plakalo či si něco jiného prosazovalo před spaním. Většinou byly děti zdravě utahané a usínaly bez problémů.

reagovat davca 9.10.2008 11:56  28%    +  -

cecilka: jojo strelíš,ale myslím,že to bude naopak,víc ti jich přibydemoje mamča taky byla ráda když jsme se vdávaly,ale ted ji vlastně přibyli synové,tak se bojí i o ně a to nemluvím o vnoučatech

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Jak se uspávají děti?
Diskusi založil(a): artiška
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Rodina a děti
Přečtěte si