Biblická přísloví, úvahy nad Biblí, Ježíš.

♥ ♥ ♥

Tato diskuse je pro každého z vás, kdo ví, nebo tuší,že lidská moudrost na vše nestačí a jste ochotni se nechat povzbudit, nebo napřímit Božím Slovem, které je zaznamenáno v Bibli.

♥ ♥ ♥

Bible je pro mně Boží Slovo dané lidem. Proto věřím v pravdivost této neobyčejné knihy a nic z ní neuberu, ani k ní nic nepřidám. Čím ještě je Bible a proč slučuji zdánlivě neslučitelné (židovská víra x Ježíš), se můžete dočíst na mém blogu. Nechci se tady opakovat něčím, co jsem jíž napsala.

♥ ♥ ♥

Původně jsem chtěla založit novou diskusi na téma Ježíš; jelikož však proroctví ve Staré Zákoně ukazují na Ježíše, protože Ježíš je Počátek i Konec, Alfa i Omega, nechám to tak.....a chtěla bych vám tu mimo jiné i postupně psát o tom, kdo Ježíš JE ,jak žil a žije, co říkal, co pro nás udělal a co nám nabízí....

♥ ♥ ♥

Přála bych si tu pro vás vytvořit příjemnou atmosféru, tak prosím navštěvujte diskusi vy, které toto téma opravdu zajímá ......i proto jsem založila tuto diskusi, abych nevnucovala svoje názory tam, kde se o ně nestojí....tak čtěte, ptejte se, nebo se podělte o svoje zkušenosti....

♥ ♥ ♥

Z celého srdce vás tady vítám a těším se na vaše příspěvky.

     

♥ ♥ ♥
 Odkazy:

11.10.2008

Diskusi založil(a) 11.10.2008 andygros

Odkazy - modlitby postní:

 Křížová cesta pro soukromou pobožnost »
     Modlitba k uctění svaté Tváře od sv. Terezie »
     Modlitba k obětování svaté Tváře Nebeskému Otci »
     Velkopostní modlitba Svatého Efréma Syrského »
     Pobožnost Tajemství spásy »
     Modlitby chval »

♥ ♥ ♥
Odkaz - Velikonoční pečení a vaření:

 Recepty - menu. »

♥ ♥ ♥
 Vnímat srdcem ...

V bříšku těhotné ženy se ocitla dvě embrya. Jedno z nich bylo malý věřící, druhé malý skeptik.

 Malý skeptik »rýpe«: "Ty opravdu věříš v život po porodu?"
 Malý věřící: "Ano, samozřejmě, je přece zcela zjevné, že život po porodu existuje. Náš život tady je jenom proto, abychom rostla a připravila se na život po porodu, abychom byla dobře připravená na to, co nás čeká."
 Malý skeptik: "To je blbost, žádný život po porodu přece neexistuje. Jak by měl vlastně takový život vůbec vypadat?"
 Malý věřící: "Přesně to samozřejmě nevím. Ale určitě tam bude mnohem více světla než tady. A možná, že dokonce budeme běhat a jíst ústy."
 Malý skeptik: "To je úplný nesmysl. Běhat? To přece nejde. A jíst ústy? Směšná představa! Máme přece pupeční šňůru, která nás živí. A kromě toho je nemožné, aby existoval život po porodu, protože pupeční šňůra je krátká už teď."
 Malý věřící: "Určitě je to možné. Jen bude všechno kolem trochu jinak, než jak jsme tady zvyklí."
 Malý skeptik: "Vždyť se ještě nikdy nikdo po porodu nevrátil zpátky. Porodem prostě život končí. A vůbec - život je jedno velké trápení v temnu."
 Malý věřící: "Uznávám, že přesně nevím, jak bude život po porodu vypadat… ale v každém případě uvidíme maminku a ona se o nás postará."
 Malý skeptik: "Máma?!? Ty věříš na mámu? A kde má jako být?
 Malý věřící: "Vždyť je tu všude kolem nás. Jsme a žijeme v ní, prostřednictvím ní. Bez ní nemůžeme vůbec existovat. A i když to teď moc nevnímáme, věřím, že nás naše máma nesmírně miluje. Že nás přivedla na tento svět z Lásky a že Láska je také jediným důvodem a smyslem naší existence."
 Malý skeptik: "To je pěkná hloupost! Z nějaké mámy jsem neviděl ještě ani kousíček, takže je jasné, že neexistuje? A ty kecy o lásce, to je taky pěkná blbost. Pohádka pro naivní slabochy. Realita je úplně jiná. Jaká láska, když mne tu všechno tlačí, není se kam pohnout, není na nic vidět. Ach jo, to je život."
 Malý věřící: "Někdy, když jsme úplně zticha, můžeš zaslechnout mámu, jak zpívá. Nebo cítit, jak něžně hladí náš svět. Jsem si jist, že náš skutečný život začne až potom!"

Autor: andygros

 Odkrývání tajemství božího slova:

Jak tu tak pročítám naše diskuse, přišla myšlenka...nechala jsem jí uloženou do tý doby, dokud na jiné diskusi nepřišlo konkrétní poňouknutí...a tak nezakládám další diskusi, ale budu sem pravidelně psát verš z Bible, s odkazem kde ho najít a k němu napíšu pár vět o tom, jak ten verš ke mě mluví, případně moje zkušenosti a pod. Budu moc ráda, když se přidáte...pojďte mě doplňovat, psát o svých zkušenostech, pochybnostech i otázkách a můžete doplňovat i jiné verše, které s tím daným tématem souvisí... pojďte se společně ponořit do Božích tajemství...

Autor: andygros

helza 23.2.2015 12:13

reagovat andygros 14.3.2016 7:57  11%    +  -

pandasek: promiň dlouho jsem tu nebyla.ráda si o Jobovi popovídám

reagovat pandasek 9.10.2015 11:36  5%    +  -

Hodně mne zajímá kniha JOB a přiznám se, že mne provokuje k mnohým otázkám a úvahám.
Ráda bych se touto knihou probrala v diskuzi a chtěla bych poznat postoje a úvahy jiných duší na tomto webu.
Měl by někdo zájem?

reagovat andygros 29.3.2015 22:42  10%    +  -

Ahoj holkyomlouvám se,dlouho jsem tu nebyla.Máme za sebou náročnější období a stěhování,ale zase přijdu častěji a popovídám víc

reagovat pandasek 25.3.2015 9:03  9%    +  -

pandasek: Někdy se domnívám, že našim problémem není sice víra v Ježíše a pravdivost Písma, ale to, že se dovedeme soustředit na snahu zalíbit se lidem.
Tedy dělat co se od nás očekává a zapomínáme se dotazovat co od nás očekává či chce Bůh.
Myslím tím takovou tu hru na svaté náboženství.

reagovat pandasek 25.3.2015 8:55  9%    +  -

Dnes vybírám z písma Jn 5 takové napomenutí?

31 Jistě by nepůsobilo věrohodně, kdybych sám dokazoval, že jsem Boží Syn.
32 Já mám někoho, kdo by pro mne svědčil.
33 Sami jste poslali k Janu Křtiteli a on vydal pravdivé svědectví.
36 Je tu ještě závažnější svědectví, a to jsou moje skutky.
37 Otec mi je uložil, abych je vykonal. Vydal o mně svědectví i můj Otec, který mě poslal.
40 Vy mne odmítáte a tak zavrhujete život.
41 Nechci, abyste mi děkovali nebo mne chválili,
42 vždyť já vás dobře znám a poznal jsem, že nemáte pravý vztah k Bohu.
44 Jak byste mi mohli uvěřit, když se chcete líbit lidem a ne Bohu.

reagovat helza 27.2.2015 10:24  100%    +  -

pandasek:

reagovat pandasek 26.2.2015 19:14  12%    +  -

helza: Ano, líbí a dík

reagovat helza 26.2.2015 15:35  100%    +  -

Dala jsem vám na nástěnku pár odkazů k modlitbám pro dobu postní. Možná se vám budou líbit.

reagovat pandasek 26.1.2015 1:46  7%    +  -

andygros: hilarion Na facebooku jsem také, ale když je moc přátel a různé skupiny, tak se v tom jeden skoro nevyzná. Já jsem ta přátelství nyní scvrkla na svou rodinu a na lidi, které znám osobně

reagovat hilarion 6.5.2014 21:13  38%    +  -

helza: Přihlás se na facebook

reagovat helza 6.5.2014 21:13  100%    +  -

andygros:

reagovat hilarion 6.5.2014 21:10  38%    +  -

helza:

reagovat andygros 4.5.2014 15:19  14%    +  -

Ahojkynaše nejstarší má maturitní zkoušky a nejmladší tančí a zpívá,jen co zaslechne muziku
Na Velikonoce jsme se účastnili Čtení Bible na ulici. Na FB jsem taky-pod svým jménem Andrea Grosová

reagovat helza 3.5.2014 10:46  100%    +  -

hilarion:

reagovat hilarion 3.5.2014 7:43  40%    +  -

Já nyní chodím
více na facebook.Jsem tam přihlášena jako Gertruda Šimová

reagovat hilarion 3.5.2014 7:31  40%    +  -

Pěkný a pohodový den. Jak se daří?

reagovat pandasek 27.3.2014 18:45  100%    +  -

helza: To je nádherné svědectví a velmi povzbudivé Heli...Nevím, jak já bych takovou situaci brala děvče, těžko posoudit sám sebe, když je dá se říci v pohodě.
Jistě že jsem prošla také nepříjemnostmi a bolestnými stavy, ale nic tak závažně trvalého. Já když to nějak odezní, tak to zapomenu.

reagovat helza 27.3.2014 18:08  100%    +  -

pandasek, andygros: Já, když mi prasklo aneurysma, tak jsem poznala takovou sílu, pomoc a štěstí, které neumím ani popsat. Štěstí z toho, že mohu i já nést nějaký kříž a že se tím mohu Ježíši alespoť trošičku přiblížit.
Myslím si, že přijmout s láskou a díky nějaké břemeno z rukou Božích - že i o to nás Ježíš žádá, když říká: "vezmi svůj kříž a následuj mě".

Mimo to jenom Bůh ví, proč a co se děje a proto mu vždycky za všechno děkuji. I za to zlé a bolestné. Protože věřím v jeho lásku, v jeho moc, v jeho stálou přítomnost v mém životě a v jeho moudrost. Protože nás nevede moudrost. A někdy až po letech pochopíme, že to, co nás tolik trápilo, bylo právě to nejlepší, co nám Bůh dal.

reagovat pandasek 27.3.2014 13:41  100%    +  -

14 Uzdrav mě, Hospodine, a budu zdráv, spas mě a budu spasen, neboť ty jsi můj chvalozpěv.
15 Hle, oni mi říkají: „Kde je Hospodinovo slovo? Ať se přece splní!“ Jr 17 kapitola

Tento text mi připomíná mojí velmi blízkou přítelkyni. Pracovaly jsme spolu a ona byla nucena jít do invalidky. Léta neskutečně trpí s pohybovým ústrojím a dnes je všelijak pokroucená, visí na berlích a trpí mnoho let. Modlily jsme se spolu za uzdravení, modlila se za ní už vícekrát skupina modlitebníků i s postem, ale nic.
Její nevěřící snacha ji navíc dráždí tím, že ji stále předkládá co že to má za Boha, když ji k ničemu není.
Moje přítelka se ji snaží vysvětlit, že Bůh ji dodává sílu a pozvedá v těch útrapách, ale snaše je to jen k smíchu.
Je velmi těžké nést tento úděl a ještě výsměch k tomu. Ano, zde je veliká zkouška věrnosti a vidina zdraví spojena se spásou, na níž třeba očekávat. I když je tříbena ohněm zkoušek.
Modlím se za ni a děkuji Bohu, že mi dal do cesty takovou duši a příklad neotřesitelné víry, trpělivosti a lásky.

reagovat pandasek 26.3.2014 12:49  100%    +  -

andygros: To ti věřím, že jsi v takovém váhání. I to se nám stává a druhý člověk těžko poradí.
Když jsem byla v podobném rozpoložení a jevilo se mi, že Bůh dlouho mlčí a neodpovídá, tak jsem pak našla tu chybu u sebe a nějak jsem musela změnit směr nebo úhel pohledu na tu svízel.
Ale to ode mne neber jako radu, píši jen jak jsem to třeba měla já...

reagovat andygros 26.3.2014 11:07  20%    +  -

pandasek: no to právě hleám,jestli ten osten je Boží vůle- díky němu musím být na Bohu závislá,a učí ě trpělivisti-ale jestli to tak má být-v tom jistotu nemámkaždopádně Bohu důvěřuju,že je se mnou

reagovat andygros 26.3.2014 11:04  20%    +  -

helza: tapeta je v poho díky

reagovat pandasek 25.3.2014 9:26  100%    +  -

2 Dím Hospodinu: Útočiště mé a hrad můj, Bůh můj, v němž naději skládati budu.
3 Onť zajisté vysvobodí tě z osídla lovce, a od nejjedovatějšího nakažení morního.

Ať se nám přihodí cokoli, pamatujme, že v nás existuje nedotknutelná oblast a to je náš duch.
Otázkou je, zda umíme vystoupit z tělesného a usadit se v této oblasti. Právě o ní hovořil Ježíš, když radil, abychom si postavili svůj dům na skále. Skála je oblastí ducha, kde je třeba si umístit svůj příbytek, protože je jediným místem, které chrání před nečasem. Je to úkryt Nejvyššího
1 Ten, kdož v skrýši Nejvyššího přebývá, v stínu Všemohoucího odpočívati bude. Žalm 91

reagovat pandasek 25.3.2014 8:50  100%    +  -

helza:

reagovat helza 24.3.2014 16:53  100%    +  -

andygros: Chtěla jsem tady dát jinou tapetu, než mám na dskusi já, ale nakonec se mi moc nelíbila, dala jsem tady podobnou, jako mám já, jenom jiný odstín. Nevadí?

reagovat pandasek 20.3.2014 14:47  78%    +  -

andygros: Nebo že je ten tvůj osten jeho- Boží vůle pro tebe?

reagovat pandasek 20.3.2014 14:44  78%    +  -

andygros: Takže to vnímáš, jako že ti Bůh nemíní v té věci nějak pomoci?

reagovat andygros 19.3.2014 10:48  21%    +  -

pandasek: těch vešů mám spoustu-a v každý době je aktuálnější jinýMomentálně-delší dobu procházíme těžkýma okolnostma,a kyž se modlím,ať mě Bůh toho a tamtoho zbaví-pořád vnímám,jak mi říká,že NA VŠECHNO MI STÁČÍ JEHO MILOST.Jako Pavlovi-když se modlil,at ho Bůh zbaví jeho ostnu....

reagovat andygros 19.3.2014 10:43  21%    +  -

helza: děkuju moc za pozadí

reagovat andygros 19.3.2014 10:43  21%    +  -

Ahoj všichnipřeju krásnej požehnanej den

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Biblická přísloví, úvahy nad Biblí, Ježíš.
Diskusi založil(a): andygros
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zábava -> Astrologie a duchovno
Přečtěte si
Bílá magie vás může ochránit! Rituály, které fungují S tebou mě baví svět: Co se stalo s dětmi z komedie tisíciletí? RADKA (37): Tchyně mě pořád srovnává s manželovou ex Creative World ? místo pro oslavy, tvorbu, dobré jídlo a zážitky každý den Cukr, citron, majonéza: Co určitě nepatří na váš obličej? Vlastimil Brodský: Brejchová mu zlomila srdce, v důchodu spáchal sebevraždu Ženy prozradily: Kdy a proč jsme byly schopné odpustit nevěru? IRENA (44): Moje matka mi neustále mluví do života Máte problémy se štítnou žlázou? S těmito příznaky jděte k doktorovi Bronzer je hitem jara a léta: Jak ho správně používat a vypadat skvěle?