Otázka pro kožní lékařku - svědění znaménka

Dobrý den,
poradí mi nějaká kožní lékařka? Nebo máte někdo podobný problém? Po těle mám velký počet mateřských znamének, které přibývají, na prohlídky chodím, ale semtam mě jedno na zádech jakoby svědí. Může to být nebezpečné? Díky za rady a názory.
16.11.2008

Diskusi založil(a) 16.11.2008 chaniczka

reagovat Nika 4.9.2018 0:54  1%    +  -

Zdenule74: dobrý den.Nasla jsem váš dotaz.Chci se zeptat co to nakonec bylo?Mám podobný problém.Dekuji za odpověď.

reagovat Jana 11.4.2016 0:47  1%    +  -

Ano me svedi malinka vystoupla piha tak nevym mam se objednat manzel tvrdi ze vedle ni hned mam bedar hrozne svedi

reagovat anonim 14.2.2016 11:01  1%    +  -

dobrý den svědí mně znamenko je hnědé možná o kolo i červéné nechi do něj zasahovat svými nechty a tak nosím naplast doktor tvrdí že svědí růstem a odstranit ho jdu až v březnu co mám dělat

reagovat Hvězdička 26.1.2015 3:04  1%    +  -

AHOJ NAŠLA JSEM SI NA ZÁDECH PIHU . VÍM ŽE JSEM JI MĚLA ,JEN NE TAK VELKOU . UPLNĚ JSEM NA NI ZAPOMĚLA. POSLEDNI DOBOU SE ZVĚTŠILA , U PROSTŘED JE ČERNÁ A OKOLO ČERVENY KROUŽEK JAK PO KLÍŠTĚTI . NEVIM ZDA SE BÁT ? PŘEČETLA JSEM SI VŠE CO KDO PÍŠE , TAK SE OBRACIM S RADOU NA VÁS :-) DĚKUJI ZA ODPOVĚD

reagovat Zdenule74 1.11.2011 1:48  5%    +  -

Zdravim Vas.Ano ja mam velky problem,se svedenim kuze na leve ruce, trva to 3mesice,zacalo to u zapesti,musim podotknout,ze mam na celem tele pihy a znamenka.Nu takze zacalo to zapestim,ale horsi je,ze to stiplave svedeni postupuje k rameni.Ted uz ne zapesti nesvedi,ani uz kolem lokte,ale ted jak pisi je to horni polovina ruky.Svedeni je stiplave a tak intenzivni,ze me to budi v noci a ja jsem schopna 2-3hodiny nespat a "drbat a drbat"jsem z toho jiz zoufala a unavena!Byla jsem na neurologii,ale stimto oborem to nema nic spolecneho.Pak obvodni lekar mi odebral krev na bolerii,ta negativni.Nu ve finale mi pichal od den vitamin B.ale ja se obavam,ze toto muj problem nevyresi.A opravdu jsem jiz nestastna z toho,ze me to spat nenecha,budi me to skoro kazdou noc.Poradite mi..predem dekuji.

reagovat EDITA-34 12.9.2011 8:04  18%    +  -

chci se zeptat,syn je mu 9 let na zádech má znamínko o velikosti půl cm je hnědé uprostřed černá tečka a okolo bílé místo a pak nor.barva kůže nevíte je to znamínko s rakovinou neebo ne? děkuju za každou radu

reagovat Marketa 19.8.2011 22:12  1%    +  -

Dobrý den,
chci se zeptat jestli nevíte co to mám a kdyžtak jak to řešit. Už dlouho mám tmavý spíš dočerna krk a to zezadu a trochu zestran. Vůbec nevím od čeho se mi to dělá. Krk si myju pořádně mýdlem ale dolu to nejde.Děkuji

reagovat Michalinka 22.4.2011 13:26  5%    +  -

mám také hromadu znamének po celém těle, a ty vystouplejší mě teďka po vysvitnutí slunce začala dost svědět. ale na poslední prohlídce u lékaře, mi řekli že rakovinotvorné znaménka nemám.. nevíc co s tím dělat, poradí mi někdo ?

reagovat letnivanek 20.12.2009 20:41  6%    +  -

Zdravím holky,můžu se přidat s otázkou? Jak se taková znaménka mají správně dostávat ven? Mám neosobní zkušenost,že vyřezávají žiletkou na plno bez umrtvení.Mám po sobě mnoho znamének i na hlavě,kde mě i bolí. Během těhotenství s mýma dvěma dětmi mi znaménka dost vyrostly a po těchto děsivých vyprávění se mi nikam nechce.
Děkuji za informace

reagovat čaj 7.7.2009 13:36  1%    +  -

Ještě jsem u doktora nebyla, ale svědí mě znaménko na ruce a je docela velké. Udělalo se mi jich kolem docela dost podobných. Jsou o dost menší. Co myslíte mám s tim jít hned?

reagovat mala.divizna 19.11.2008 23:44  53%    +  -

chaniczka: to je moc dobře, že už je to venku.
Ale myslím, že není nutné se moc strachovat. Beru to tak, že pokud mi něco zase začne růst, bud to ucítím rukou, nebo to uvidím, nebo to bude svědět. A když už fakt nic z tohohle, tak mi hezbývá než věřit, že by si toho všiml můj
přece jen moje záda vidí častěj než já

reagovat ludena 19.11.2008 11:22  100%    +  -

chaniczka: nic se ti nestane když 2x ročně zajdeš na kožní..

reagovat ludena 19.11.2008 11:22  100%    +  -

chaniczka: múj začal tak, že se mi objevila fialová skvrnka o velikosti malé skleněné špendlíkové hlavičky, která postupem času zčernala. Byla jsem s pacientkou na převazu na kožním a jen tak jsem to ukázala doktorovi. Tvářil se a mluvil v tom smyslu, že jako nic, ale když mi pak říkal výsledek, tak mi řekl, že si to myslel. Na otázku proč mne balamutil při prvotním vyšetření už neodpověděl. Tak jsem už 4. rok v evidenci, chodím na pravidelné kontroly na onkolu, kožní a doufám, že jsem opravdu přišla včas.

reagovat chaniczka 19.11.2008 10:16  19%    +  -

Ale teda kdybych měla sledovat všechny svoje znaménka, tak teda nevím, mám jich strašně moc, i malinkých a když tu teď čtu, že melanom může být i špendlíkové hlavičky..

reagovat chaniczka 19.11.2008 10:15  19%    +  -

Tak už je to venku, doktorka se tvářila jakože to tam ještě klidně mohlo zůstat tak nevím uvidím co výsledky, snad to bude ok..

reagovat ludena 18.11.2008 23:33  100%    +  -

ano, měla jsem a dg. zněla : melanom. Kontroluj se a choď na pravidelné prohlídky. Nic tím nezkazíš když tam půjdeš 20x zbytečně než jednou pozdě.

reagovat Eternité 18.11.2008 22:59  5%    +  -

Každé znaménko je vlastně prekanceróza - hrozí maligní zvrat - hodně informací je o tomto v souvislosti se sluněním, solárii, ap. Malignita je vlastě nekontrolovatelné a neohraničené bujení buněk tkáně.
Každý projev, který se vyjímá normálu, je nutno vyšetřit a skledovat - ať už jde o svědění, hojnější rozsev, bolest, zvětšování, mokvání, ap.
Po internetu se špatně diagnostikuje. Jelikož je kůže nejrozsáhlejším orgánem lidského těla, tak na různé paseky je to výborný prostor.

reagovat chaniczka 18.11.2008 19:20  18%    +  -

mala.divizna: Mno tak to je fakt síla, mě teda semtam prostě zasvědí, ale to je všechno, mám po těle strašně moc znamének, všechny ani náhodou nestíhám kontrolovat, navíc tohle je na zádech...tak teda nevim, a to by ani kožní nepoznala tím svým kukátkem jak se na to dívá, že něco není v pořádku? Mám teda docela nervy na to že jsem byla v září dvě vyřezávat..by mě ani nenapadlo, že svědění je něco hooodně špatného..

reagovat mala.divizna 18.11.2008 12:04  52%    +  -

chaniczka: při sprchování jsem ucítila malinký hrbolek, myslela jsem, že je to pupínek.
Znamínko se lehce vydulo a svědilo jak blázen. Bylo to celkem rychle, vlastně asi během 14 dní, tak jsem raděj šla. Kožní mě odeslala na chirdu a tam se tomu Dr. smála, že tak malinký se snad nevyndávají, a pak když jsem si šla pro výsledky, tak se mi omluvila.
Ted se pořád prohlížím

reagovat chaniczka 18.11.2008 8:29  18%    +  -

Biblinka: Tak mě to jen semtam trochu svědí, ale už jsem se radši objednala..akorát teda už mě to svědí delší dobu..a třeba jen párkrát do týdne, tak jsem teda zvědavá v září jsem byla dvě vyřezávat a teď teda půjdu nejspíš znovu.

reagovat chaniczka 18.11.2008 8:25  18%    +  -

mala.divizna: Ahojky, tak malinký a pozitivní? A jen to šimralo nebo to mělo i divnou barvu nebo tak něco?

reagovat mala.divizna 17.11.2008 20:56  51%    +  -

ahoj, měla jsem podobný problémek na ruce, ne větší než špendlíková hlavička, hned mi to vyřízli a nález byl pozitivní.
Jsem ráda, že je to pryč a jsem v klidu. Takže doporučuju na nic nečekat

reagovat Biblinka 17.11.2008 20:14  23%    +  -

chaniczka: já měla něco podobného, větší piha se mi začala zvětšovat a zčernala, už nevím jestli mě svědila....byla jsem s tím u kožní, ta mě celou prohlédla a doporučila to odstranit, došla jsem si na chirurgii a tam mi to v anestezii "uřízli", hezky to i zašili že to není vůbec vidět.....taky to poslali na nějaké speciální vyšetření, ale nic naštěstí nenašli, pak jsme ještě 5 let docházela na kontroly

reagovat chaniczka 17.11.2008 17:35  18%    +  -

Holky, má někdo podobný problém?

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Otázka pro kožní lékařku - svědění znaménka
Diskusi založil(a): chaniczka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Zdraví
Přečtěte si