Dělená strava dle Dr. Haye a ostatních

Tak kdopak se ke mně přidá? Dělenou stravu již držím půl roku, ze začátku Kořenu, ale ta se mi neosvědčila. Teď držím dle Haye. Na podporu dělenky jsem vytvořila webové stránky ohledně této tradiční verze dělené stravy, kam téměř denně připisuji recepty, nějaké finty a tak podobně. Kdo bude mít chuť, pojďte do toho se mnou. Na věku ani postavě natož barvě čehokoliv nezáleží :-)
6.1.2009

Diskusi založil(a) 6.1.2009 kamculenka

ROZDĚLENÍ POTRAVIN PODLE DR.HAYE-NEROLOVACÍ

TABULKA POTRAVIN - KOMUNITA

ŠARYK 13.1.2009 11:39

ROZDĚLENÍ POTRAVIN DLE DR. HAYE-ROLOVACÍ TABULKA

1. skupina BÍLKOVINY:

Tepelně upravovaná masa:

drůbež

hovězí

jehněčí

skopové

zvěřina

ryby

plody moře

================================================

SOJOVÉ PRODUKTY:

sojové boby

mléko

sojová mouka

veškeré výrobky ze soji

OVOCE A ZELENINA

citrusové plody

jablka

hrušky

meruňky

broskve

hroznové víno

ananas

třešně

jahody

maliny

ostružiny

rybíz

angrešt

mango

papája

maracuja

vařená rajčata

===============================================

OSTATNÍ

vejce

sýry do 50% tuku v sušině

tavené sýry

eidam

gervais

mozzarella

feta

balkán

jadel

NÁPOJE:

neperlivá voda

ovocný čaj

ovocné šťávy

vodou ředěné šťávy

bílé a červené víno

suché šampaňské

JEN OBČAS KONZUMACE VEPŘOVÉHO MASA

NEDOPORUČUJÍ SE !!!

tučné uzeniny

reveň

brusinky

nakládané produkty

2. skupina ŠKROBY A SACHARIDY

Převážně škrob

celozrnné obilí

pšenice

žito

ječmen

jáhly

neloupaná rýže

pohanka

obilné vločky

celozrnná mouka

celozrnný chléb a pečivo

těstoviny:

celozrnné nebo bezvaječné

luštěniny kromě soji:

sladké brambory

kuskus

3. skupina OVOCE A ZELENINA

banány

sušené ovoce-kromě rozinek

brambory

kapusta

cukrová kukuřice

sušená rajčata

hrášek

SLADIDLA:

med

javorový sirup

třtinový cukr

=============================================

NÁPOJE:

hustá ovocná šťáva

sirupy

pivo

============================================

OSTATNÍ

bramborový škrob

prášek do pečiva

pudinkový prášek

==============================================

NEDOPORUČUJE SE !!!

bílá mouka

hotovky

instantní polévky

bílý rafinovaný cukr

marmelády

želé

instantní jídla

šlehačka

NEUTRÁLNÍ:

TUKY:

rostlinné oleje

neztužené margaríny

máslo

=============================================

OVOCE A ZELENINA:

borůvky

melouny

rozinky

veškerá zelenina (kromě brambor, kapusty, kukuřice)

avokádo

===========================================

OSTATNÍ

marinované a uzené ryby

houby

výhonky a klíčky

olivy

ořechy (ne arašídy!)

semínka

mák

želatina

agar-agar

droždí

sýry nad 50 % tuku v sušině

zakysané výrobky (jogurty, smetana, kefír, podmáslí, tvarůžky, lučina, niva, tvaroh, camembert, hermelín, gouda, rokfór, parmezán, brie, ovčí a kozí sýr)

===========================================

KOŘENÍ:

bylinky

česnek

křen

všechny druhy koření

NÁPOJE:

bylinkové čaje

NEDOPORUČEJE SE !!!

majonézy

hotové polévky

nakládané produkty

vysokoprocentní lihoviny

šlehačka

arašídy

kamculenka 11.1.2009 14:49

reagovat Helena 12.3.2017 0:01  1%    +  -

Stále nikdo? Myslela jsem, že pokecám a vyměním si zkušenosti a recepty. No nic, dělím 3 týdny, 3kg dolů a je to fajn. Dokonce jsem si zvykla i mlsat. V rámci dělení jsem objevila i super čokolády, slazené stévií. Mléčné jím v kombinaci s bílkovinami, hořké při sacharidech. Dokonce jsem přežila i oslavu narozenin, kde jsem si dávala sýry, klobásky a k tomu víno, jednohubky na okurce s pomazánkami. A za tento úlet se mi tělo odměnilo zase 1/2kg dolů. Takže spokojenost veliká.
Když, tak se přidejte, pokud ještě někdo potřebuje hubnout.

reagovat Helena 26.2.2017 12:19  1%    +  -

Vidím, že zatím se nikdo nepřidal. Mám takovou radost, po týdnu dělení mám 1,8kg dolů bez hladu a naprosto v pohodě.
Pro zájemce, objevila jsem super "pečivo" bez mouky, které odpovídá bílkovinám. Dávám k dobru:
Bílkovinové housky
1 tvaroh smícháme se 4 žloutky s 1/2 práškem do pečiva. Vmícháme najemno mletými semeny a ořechy v množství 150g na celou dávku /50Gg ořechů, 50g slunečnic, po 10g sezamu, chia semínek,lněných semínek a dýňových/. Pak vmíchám sníh ze 4 bílků a trošku soli/nebo stévie, kdybyste chtěli sladké/. Na pečící papír děláme hromádky daleko od sebe/roztéká se/ a pečeme na statický režim na 180°C asi 30 minut. Co nesníme hned, uchováváme v dóze v lednici.
Chutná to jako pečivo, vypadá to jako pečivo a je to moc dobré. Dá se to k salámu, šunce a všemu z bílkovinové skupiny.
Tak pokud se někdo ozve, budu ráda.

reagovat Helena 24.2.2017 0:11  1%    +  -

Ahoj, jsem tu nová a určitě chci hubnout. Kdysi jsem dělila podle Kořínkové a zhubla jsem 15kg, což jsem si nějakou dobu udržela. Ale pak přibývaly roky i kila a mám zase svých neoblíbených 68kg. Chtěla bych dolů alespoň těch 8 a tak jsem 3 dny zpět začala dělit podle Haye. Ráda bych se s někým dělila o zkušenosti, recepty a názory.
Jsem už 5 let v důchodu, mám ráda pohyb a dost se v jídle omezuji už delší dobu. Tak doufám, že se mi to dělením zase podaří . Takže pokud se někdo ještě přidá, budu ráda. Helča

reagovat severka3 6.2.2017 18:07  5%    +  -

Ahoj, letos nikdo nepotřebuje hubnout?

reagovat p.á.j.í.k. 24.7.2016 13:33  8%    +  -

holky: ahoj, je tu někdo, kdo ještě občas nahlíží do týhle diskuse?

reagovat sesi1 28.8.2013 9:45  15%    +  -

ahoj holky, kam zařadit psylium? je to vláknina takže neutrál?

reagovat mamasa 21.3.2012 15:06  19%    +  -

Helenka: To múže být asi něco špatně já dělím skoro 5 měsícú a hubnu krásně.

reagovat MarunaS 21.3.2012 9:30  100%    +  -

Tady je mrtvo, přijďte sem, kdo má zájem hubnout s námi

http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=24144&status=saveOK

reagovat MarunaS 18.3.2012 11:44  100%    +  -

Podle mne nejlepší dieta podle Haye. Hubnutí jde pomalu, ale není jojo efekt.

reagovat Sediten 12.4.2011 10:12  34%    +  -

Ahoj, včera jsem začala, ale nevím, jaký je rozdíl mezi Kořínkovou a Hayem

reagovat Petise 6.1.2010 18:20  41%    +  -

zdravím,chtěla jsem se zeptat,začínám s dělenou stravou a dělám si koktejl jen z ovoce,může se dohromady,banán,jablko,grapefrujt a pomeranč,nejsem si jistá u toho banánu,díky moc za info Petra :-)

reagovat Helenka 17.6.2009 13:57  1%    +  -

tři měsíce dělím a nehubnu asi to skončím nevím co dělám špatně

reagovat halka1 7.6.2009 12:33  5%    +  -

Ahoj všem, i já bych se ráda podělila o své zkušenosti s hubnutím. Celý život bojuji s nadváhou. Po opakované a neúspěšné snaze zhubnout jsem konečně docílila toho, že jsem teď se svojí postavou konečně spokojená! Zhubla jsem 17 kg a jsem štíhlejší, než kdy dřív a nyní vážím 60 kg při výšce 171 cm a mám velikost 38. Dřív bych nikdy nevěřila tomu, že ve svých 30ti letech a po porodu dítěte budu štíhlejší, než kdy dřív. Dříve jsem mívala velikost 44-46 a opravdu jsem se necítíla dobře, lměla jsem problémy s pohybem, nyní mám radost ze života a cítím se velice dobře. A co jsem musela udělat? Šlo to kupodivu velice snadno. Jde o to vyrovnat poměr kyselin a zásad v těle, čímž nastartujeme metabolismus, kdy tělo nejvíce spaluje tuky a dále vynecháme několik druhů potravin. Tím, jak se stravujeme, životním stylem, jsme bohužel všichni kyselí a tím brzdíme metabolismus a on nemůže pracovat, jak by měl. Proto nám nejde hubnout. Vyrovnat v těle poměr mezi kyselinami a zásadami je dobré i z hlediska našeho zdraví, protože v kyselém prostředí se dobře daří virům a bakteriím - jsme tedy více náchylní k onemocnění, ale v zásaditém prostředí se virům a bakteriím nelíbí - jsme zdraví. Při dietě tělu nic nechybí, cítíte se velice dobře, opravdu nestrádáte, nehladovíte, a proto tělo nemá potřebu se po dietě někam vracet, nenastává jojoefekt, na výsledné váze už zůstanete. Já jsem nyní rok po dietě a váhu si stále držím, váha se mi stabilizovala. Ve svém "novém" těle se cítím velice dobře a tato velikost mi naprosto vyhovuje. Poradím ráda každému, kdo se rozhodne něco udělat se svou nadváhou. Opravdu máme každý stejnou šanci to změnit. Předejdeme tím zdravotním rizikům, které s sebou nadváha a obezita nesou.
Pište mi na můj mail:

natalymeri@seznam.cz

reagovat halija 6.6.2009 13:51  75%    +  -

pěkné odpoledne všem...chtěla bych zkusít taky tuto dělenou stravu...pomůže mi někdo v začátcich co z čím konzumovát...přivítala bych i nějaké recepty.moc děkují

reagovat kamculenka 14.1.2009 8:31  8%    +  -

ludena: Jo no ale tak zae Atkinson i South Beach jsou docela kruté pro tělo a nejsou na delší dobu. Protože omezuješ jisté živiny které tělo teda dle té diety nesmí. Ale u dělenky si dáš všechno, ale jinak no. Prostě ne najednou a je to tělu prospěšnější...
Jenomže přes některé lidi vlak nejede víš jak... a neuděláš nic... :( ale nevadí.. když závidí je to jejich věc...

reagovat ludena 14.1.2009 8:12  76%    +  -

kamculenka: já jsem sledovala pořad na spektrum o dietách, hodně tam mluvili i dietě Atkinse Sout Beatch .. vše bylo hlavně na komerční bázi, někdo to z lék. hlediska schvaloval, někdo ne a mluvili hlavně o komerci, kdy se autoři hlavně finančně nabalili.A pak věř něčemu..

reagovat kamculenka 14.1.2009 8:05  7%    +  -

ludena: Děkuju třeba se to časem uklidní... dostávám zprávy z jiného fora, kde jsem byla a kde psalo docela dost holek ohledně dělenky, prostě forum jelo,.. no a nějaká tam napsala že jsem na dámě a že jsem trapná i tady. Holt závist, že mě holky braly a že jsem něco věděla je nekonečná.
Klidně nakukuj, mám vizi co a jak se stránkami udělat, ale nějak času chybí...

reagovat ludena 14.1.2009 7:55  76%    +  -

kamculenka:v tom tě plně chápu, lidi jsou rúzní. Budu nakukovat a přeji hodně stěstí.

reagovat kamculenka 13.1.2009 14:20  7%    +  -

ludena: Mno, takže o historii dělenky tam je napsán článek, myslím že to k tomuto stačí.
Vzorové jídelníčky tam jsou dva a kontakt se tam chystám dát, ale až pomine určitá doba...
Nemíním, aby mi zase chodily sprosté e-maily a komentáře z důvodu, který si nechám prozatím pro sebe. (prostě někdo záviděl že jsem hubla)
Nebo co by jsi chtěla ještě o Hayovi vědět??
A stránka je založena dnes měsíc.

reagovat ludena 13.1.2009 9:04  76%    +  -

kamculenka: na ten vzorový jídelníček jsem se na webkách vůbec nedostala- kde je ?

reagovat ludena 13.1.2009 9:02  76%    +  -

kamculenka:nakoukla jsem na tvé stránky.. ale upřímně řečeno mi nic neřekly.. jsou na informace naprosto chudé. Ale určitě do nich budu nakukovat, protože budou zajímavé. Měla bys tam více říci o zakladateli této myšlenky hubnutí, není tam odkaz na tebe. Teprve jsi ji založila , že ?

reagovat kamculenka 11.1.2009 14:54  6%    +  -

Hm tak jak dát nástěnku už jsem si našla, ale je to strašně v sobě nejde to nějak zformátovat?? Když jsem to kopírovala bylo to zformátované a tady je slovo na slově, jde to nějak? Ať to máme taky pěkný... Joo a jak se dává pozadí nějaký pěkný?? :)

reagovat kamculenka 11.1.2009 14:46  6%    +  -

Tampa2: Dělenka dle Haye je o tom, že on dělí potraviny dle toho jak se chovají v žaludku a jak je tělo dokáže zpracovat.
Nejde o striktní dělení dle toho do jaké skupiny to patří ale dle toho nejen jaká skupina, ale taky co to v bříšku dělá.
Na základě toho jsem vytvořila webovky pro mě i mé známé a teď i tady pro Vás, kde je rozdělení potravin ale také recepty a nějaké fígle a vychytávky. Je tam i vzorový jídelníček.

Hay touto metodou vyléčil tisíce lidí. Je to nejen pro odlehčení žaludku při trávení, ale taky se tímto způsobem hubne. Začneš více přemýšlet o tom co jíš.

Webovky jsou tady: www.delenastrava.estranky.cz
Design nic moc ale informace tam jsou. Recepty a vše ostatní postupně doplňuji.

Pokusím se tady vytvořit nástěnku, ale jelikož nevím jak na to, bude to zřejmě chvilunku trvat. Pokud někdo ví, jak na to, prosím SZ. Děkuji :-)

reagovat Tampa2 11.1.2009 14:37  6%    +  -

kamculenka: Ahoj všichniVlezla jsem pro zajímavost na tuto diskuzi, ale nevím o čem je. Já chodím od 2.1.2009 na dělenou stravu,protože chci zhubnout. Nevím, zda mi to bude vyhovovat nebo ne. Proto se pídím i po ostatních diskuzích, ale tady stále nevím o čem to je. Vysvětlí mi to někdo?

reagovat kamculenka 11.1.2009 14:27  5%    +  -

ŠARYK: JJ ahoj sluníčko a hezky se vylež.. snad bude lépe :-)

reagovat ŠARYK 11.1.2009 14:24  100%    +  -

kamculenka: já ještě nic, jen kakaopapa zatím už mě to fakt bolí.

reagovat kamculenka 11.1.2009 14:07  5%    +  -

ŠARYK: Jasně, zdravíčko je přednější :-)

Tak kdopak měl dnes co dobrého na papání???

reagovat ŠARYK 11.1.2009 14:01  100%    +  -

kamculenka: ahojky, jsem tady ale jdu lehnout, však víš, ale určo dojdu

reagovat kamculenka 10.1.2009 20:05  5%    +  -

soptík77: Jj jasne mrkej :-)

reagovat soptík77 10.1.2009 19:28  6%    +  -

kamculenka: dík za odpověd musím mrknout na ty stránky

stránkování diskuse:

Váš názor:

Jméno:

Nejste přihlášen(a). Je lepší se nejdříve přihlásit.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Dělená strava dle Dr. Haye a ostatních
Diskusi založil(a): kamculenka
přispívání bez omezení
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si