Bezmléčná dieta - recepty

Byla bych ráda, kdybyste sem dávaly recepty nebo odkazy na ně. Určitě bude víc maminek, které to uvítají...
14.1.2009

Diskusi založil(a) 14.1.2009 Rosie*

reagovat Hablina 23.2.2012 12:19  5%    +  -

Dorottka: Bylas na biopsii? Pokud se celiakie nepotvrdila jen z krevních testů, tak ještě za vodou nejsi.

reagovat Dorottka 29.5.2009 12:05  5%    +  -

Ahojte! Som rada, že som našla túto diskusiu:-). Musela som od 1.5.2009 zo svojho jedálnička vylúčiť mlieko a mliečne výrobky. Úplne všetko! Bývalo mi hrozne zle:-((. Kým však na to prišli lekári... Bola som v 2 nemocniciach a nič...:-( Hlavne, že jeden doc.mudr...chcel úplatok!!:-(( Mám pozitívny test na kravské mlieko a hraničné pásmo celiakie. Tá sa však nepotvrdila. Prešla som na sójové mlieko a tofu syry a výrazne sa mi polepšilo!!!:-) Horšie je to však s 2 diétami, ktoré tiež musím držať zo zdravotných dôvodov. Môj jedálniček sa o dosť zúžil. Niekedy neviem čo mám jesť a musím vymášľať recepty. Nie je to ľahké... Viac na "www.setriacadieta.estranky.sk". Prajem vám všetko dobré!

reagovat hanka3d 14.1.2009 19:56  51%    +  -

mala.divizna: Ahoj, já jdu jenom s poznámkou - mně alergolog říkal, ať právě mléko pořád nenahrazuju sojovýma výrobkama, že soja je taky velký alergen a kdyby dcera získala alergii i na soju, tak už nemůže jíst téměř nic /sojový lecitin je přidávám snad do všeho.../

reagovat mala.divizna 14.1.2009 18:10  100%    +  -

ahoj. Já dělala na svačinu do mističky třeba sojový sojový puding. Nebo i obyčejný, uvařený v sojovém mléku, nebo jen ve vodě nebo v ovocné štávě, jako rosol.
Řekla byhc, že jsem dělala vše, ale mléčné věci v receptech nahrazovala sojovými.
Třeba sojová koprovka nemá chybu.
Dají se péct buchty, dělat palačinky, cokoliv.
Akorát teda sojový sýr nám nelezl

reagovat Alanna 14.1.2009 14:59  89%    +  -

Už je tu jedna rozjetá:
http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=212

reagovat Dana 14.1.2009 14:40  5%    +  -

Z příspěvku jsem nepochopila, zda je to alergie na mléčnou bílkovinu či intolerance laktózy, tedy neschopnost štěpit mléčný cukr. Já trpím nesnášenlivostí laktozy a měla jsem podobný problém s tím, co mám vlastně jíst. Naštěstí jsem objevila bezlaktózové mléčné výrobky. Občas je mívají v Tescu, ale lze je zakoupit i v obchodech zdravé výživy na Poliklinice Budějovická, na Černém mostě a
nebo objednat na internetu na www.mlekobezlaktozy.cz

reagovat aleachiM 14.1.2009 14:14  59%    +  -

reagovat viann21 14.1.2009 13:42  57%    +  -

Tak tyto rady bych taky uvítala, máme na mléko alergii, já silnou, děti se jako mimina osypaly ekzémem a ted už trochu sýra či občas jogurt nebo tvaroh snesou, ale také to musím dost omezovat...

Nemáte právo pro přidávání příspěvků. Požádejte autora diskuse. Napište mu vzkaz pomocí vzkazů.

Přihlásit na tomto počítači trvale:
  Registrace
diskuse: Bezmléčná dieta - recepty
Diskusi založil(a): Rosie*
přispívání jen pro zaregistrované
Nástenka - Stát se clenem
Clenové diskuse - Clenové online:
Nacházíte se v sekci:
Diskuse -> Diety
Přečtěte si
Trápí vás odrosty a šedivé vlasy? Takhle je zamaskujete! Seriál Ulice: Gábina na koberečku a lekce pro Miloše Bude první dámou zas Ivana Zemanová? Nenápadná žena, která umí střílet Ženy prozradily: Jaké nevšední pomůcky jsme použily místo vibrátoru? Kuchyňské trendy pro rok 2018. Podívejte se, co právě letí Horoskop na tento týden: Tygry čekají peníze, Kozy erotika Ovesné vločky k snídani i k večeři: Lívance, placičky či pomazánka Jak správně udržovat a čistit plovoucí podlahu Nevěra ano, či ne? Tyto věci by vás možná nenapadly Pohodlí i elegance v noci: Běžte do postele ve stylovém nočním prádle